Race Results for 2016 Dysynni Trail Fest 15K on 11/06/2016

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club 5K Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1512 Charles King Male 4 M40+ 2 0 01:11:15 5 01:11:12 5
1515 Ian Sheppard Male 5 M50+ 2 00:27:31 6 01:14:16 6 01:14:15 6
1521 Shavaun Jordan Female 2 FOPEN 2 00:26:18 3 01:14:29 7 01:14:29 7
1536 Paul Cash Male 6 M40+ 3 00:26:58 5 01:14:50 8 01:14:48 8
1529 David Bartlett Male 7 MOPEN 2 0 01:16:10 9 01:16:06 9
1519 Alan Owen Male 8 M40+ 4 00:29:00 9 01:16:11 10 01:16:09 10
1543 Emma Lines Female 4 FOPEN 3 00:28:57 8 01:19:19 13 01:19:17 13
1511 David Roberts Male 10 M40+ 5 0 01:20:43 14 01:20:41 14
1535 Greg Grundy Male 11 M40+ 6 00:28:22 7 01:21:38 16 01:21:36 16
1538 Rowland Sharp Male 12 M50+ 3 0 01:23:45 18 01:23:43 18
1541 Leila Goss Female 7 CANIX 4 00:32:38 17 01:23:59 19 01:23:53 19
1526 Paul Almond Male 13 CANIX 5 00:30:43 13 01:24:24 20 01:24:20 20
1528 Debbie Bartlett Female 8 FOPEN 5 00:30:52 14 01:26:51 22 01:26:47 22
1502 Mike Sowerbutts Male 15 MOPEN 3 00:31:13 15 01:27:30 23 01:27:29 23
1527 Hayley Macdonald-Jones Female 9 F40+ 1 00:33:03 18 01:29:59 24 01:29:57 24
1545 Haydn Fowler Male 17 M50+ 5 0 01:38:47 27 01:38:44 27
1524 John Gwynn Evans Male 16 M70+ 1 ABERYSTWYTH AC 00:31:33 16 01:33:24 26 01:33:21 26
1539 Richard Vroom Male 18 M60+ 1 BRO DYSYNNI AC 00:35:01 19 01:41:29 31 01:41:27 32
1534 Robert Mackey Male 19 M65+ 1 BUCKLEY RC 00:37:10 23 01:51:00 33 01:50:57 33
1505 Rowenna Darlington Female 3 CANIX 1 CANICROSS CLWYD 0 01:16:17 11 01:16:16 11
1540 Kirstie Fraser Female 6 CANIX 3 CANICROSS CLWYD 00:29:31 11 01:22:52 17 01:22:49 17
1531 Ruth Graham Female 17 CANIX 9 CANICROSS MIDLANDS 0 02:03:34 36 02:03:28 36
1523 Liz Smith Female 19 CANIX 10 HARWICH RUNNERS 00:42:19 25 02:07:13 38 02:07:12 38
1506 Sarah Martin Female 16 CANIX 8 KENT CANICROSS 00:42:28 26 02:00:38 35 02:00:33 35
1530 Nicola Davies Female 1 FOPEN 1 MALDWYN H 00:24:48 2 01:09:12 3 01:09:12 3
1525 Jacqueline Fowler Female 13 CANIX 6 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 00:35:42 21 01:40:22 30 01:40:19 30
1516 Ruth Appleton Female 12 F40+ 3 MK LAKESIDE RUNNERS 00:39:08 24 01:40:02 29 01:39:58 29
1518 Valerie Hall Female 18 F60+ 2 MK LAKESIDE RUNNERS 00:43:38 27 02:05:17 37 02:05:14 37
1503 Elizabeth Gartshore Female 11 F60+ 1 PENSBY RUNNERS 00:35:14 20 01:39:00 28 01:38:56 28
1537 Stephen Stocker Male 2 M40+ 1 PRESTATYN RC 0 01:06:16 2 01:06:16 2
1532 Louise Hayward Female 10 F40+ 2 SANDBACH STRIDERS 0 01:32:30 25 01:32:28 25
1542 Nick Lines Male 14 M50+ 4 SE FITNESS SUTTON COLDFIELD 00:29:05 10 01:24:56 21 01:24:54 21
1533 Richard Hunter Male 1 MOPEN 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:22:32 1 01:00:13 1 01:00:11 1
1513 Michael Wraight Male 9 CANIX 2 SITTINGBOURNE STRIDERS 0 01:17:39 12 01:17:37 12
1544 David Mcalister Male 3 M50+ 1 WALLASEY AC 00:26:24 4 01:11:07 4 01:11:05 4
1501 Sarah Green Female 5 FOPEN 4 WREKIN ROAD RUNNERS 00:29:41 12 01:20:47 15 01:20:45 15
1508 Sally Withington Female 14 CANIX 7 WREKIN ROAD RUNNERS 00:36:22 22 01:49:31 32 01:40:19 31
1504 Kelly Spence Female 15 FOPEN 6 WREKIN ROAD RUNNERS 0 01:54:58 34 01:54:56 34