Race Results for 2017 Dewsbury 10K on 05/02/2017

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position
1303 Mohammad Abu-Rezeek Male 1 MOPEN 1 Altrincham 00:30:43 1 00:30:43 1
1295 Wondiye Fikre Male 2 MOPEN 2 Leeds City Ac 00:31:18 2 00:31:18 2
1300 Dan Garbutt Male 3 MOPEN 3 Durham City Harriers 00:31:56 3 00:31:55 3
59 Joe Sweetnam-powell Male 4 MOPEN 4 Sheffield Running Club 00:32:43 4 00:32:41 4
353 Adam Stacey Male 5 MOPEN 5 00:32:45 5 00:32:45 5
703 Alex Kiel Male 6 MOPEN 6 Quakers Running Club 00:32:46 6 00:32:45 6
675 Matthew Hornsby Male 7 MOPEN 7 Durham City Harriers 00:32:47 7 00:32:46 7
1120 Ed Beecher Male 8 MOPEN 8 Harrogate Harriers 00:32:55 8 00:32:54 8
603 Mark Couldwell Male 9 M40+ 1 Charnwood Ac 00:32:58 9 00:32:58 9
874 Arron Larkin Male 10 MOPEN 9 Rotherham Harriers 00:33:07 10 00:33:05 10
928 Nick Hardy Male 11 MOPEN 10 Birchfield Harriers 00:33:42 11 00:33:42 11
69 Ben Butler Male 12 MOPEN 11 Wakefield Harriers 00:33:44 12 00:33:43 12
969 Paul Millgate Male 13 M40+ 2 Wetherby Runners 00:33:52 13 00:33:51 13
322 Gregan Clarkson Male 14 MOPEN 12 Kingston Upon Hull Ac 00:34:03 14 00:34:02 15
901 Matty Smith Male 15 MOPEN 13 Scunthorpe & District Ac 00:34:04 15 00:34:01 14
887 Mike Jefferies Male 16 MOPEN 14 Sedgefield Harriers 00:34:06 16 00:34:04 16
881 John Birch Male 17 MOPEN 15 Hallamshire Harriers 00:34:09 17 00:34:07 17
1277 Dominic Dunn Male 18 MOPEN 16 North York Moors Ac 00:34:24 18 00:34:22 18
979 Darren Potter Male 19 M45+ 1 Midland Masters Ac 00:34:24 19 00:34:24 19
188 David Herdsman Male 20 MOPEN 17 Valley Striders 00:34:32 20 00:34:31 21
509 Simon Wright Male 21 M50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:34:34 21 00:34:28 20
1298 Aly Dixon Female 1 FOPEN 1 Sunderland Strollers 00:34:37 22 00:34:37 22
1225 Rob James Male 22 MOPEN 18 Royton Road Runners 00:34:49 23 00:34:48 23
295 Gareth Cooke Male 23 MOPEN 19 00:34:49 24 00:34:48 24
104 Philip Goose Male 24 MOPEN 20 Hyde Park Harriers 00:34:50 25 00:34:49 25
1284 Kevin Connolly Male 25 MOPEN 21 Gateshead Harriers & Ac 00:34:55 26 00:34:53 26
518 Mark Smith Male 26 MOPEN 22 Horsforth Harriers 00:35:00 27 00:34:57 27
1285 Graham Corbett Male 27 MOPEN 23 Saltaire Striders 00:35:05 28 00:35:02 28
935 Steven Bowyer Male 28 MOPEN 24 Blackhill Bounders 00:35:05 29 00:35:03 29
605 Steven Medd Male 29 MOPEN 25 Gateshead Harriers & Ac 00:35:06 30 00:35:04 30
91 Julie Briscoe Female 2 F40+ 1 Wakefield Harriers 00:35:09 31 00:35:08 31
1080 Stephen Tilford Male 30 MOPEN 26 Wakefield Harriers 00:35:11 32 00:35:10 32
918 Daniel Hornsby Male 31 MOPEN 27 Border Harriers Ac 00:35:14 33 00:35:13 34
524 Stuart Wilson Male 32 MOPEN 28 Barnsley Athletic Club 00:35:15 34 00:35:14 35
685 Lee Milburn Male 33 MOPEN 29 Doncaster Athletics Club 00:35:15 35 00:35:11 33
1304 Laura Smith Female 3 FOPEN 2 Notts AC 00:35:18 36 00:35:16 36
1267 Matt Livesey Male 34 MOPEN 30 Pudsey Pacers 00:35:21 37 00:35:21 38
656 Tom Dart Male 35 MOPEN 31 Spenborough Ac 00:35:22 38 00:35:18 37
46 Simon Newton Male 36 MOPEN 32 Ackworth Road Runners 00:35:29 39 00:35:26 39
1283 David Song Male 37 MOPEN 33 Leeds University Cross Country 00:35:29 40 00:35:26 40
1144 Robert Teasdale Male 38 MOPEN 34 Crook and District Ac 00:35:42 41 00:35:40 41
670 Steven Marshall Male 39 M40+ 3 Rotherham Harriers 00:35:45 42 00:35:41 42
1172 Sam Needham Male 40 MOPEN 35 Steel City Striders 00:35:54 43 00:35:52 43
1182 Michael Gaughan Male 41 MOPEN 36 Halifax Harriers 00:35:57 44 00:35:55 45
1163 Dean Hanwell Male 42 MOPEN 37 Mersey Tri 00:35:58 45 00:35:55 44
892 James Rose Male 43 MOPEN 38 Steel City Striders 00:36:01 46 00:35:58 46
232 Peter Twigg Male 44 MOPEN 39 Clowne Road Runners 00:36:07 47 00:36:03 47
660 Clark Hind Male 45 MOPEN 40 Holmfirth Harriers 00:36:07 48 00:36:05 48
735 Walter Somerville Male 46 MOPEN 41 00:36:16 49 00:36:12 49
1245 Mark Havenhand Male 47 M50+ 2 Barnsley Athletic Club 00:36:17 50 00:36:15 50
941 Tracy Millmore Female 4 FOPEN 3 Birtley Ac 00:36:20 51 00:36:18 52
604 Jonny Mclean Male 48 MOPEN 42 Holmfirth Harriers 00:36:21 52 00:36:18 51
1100 Kevin Ogden Male 49 M45+ 2 Spenborough Ac 00:36:24 53 00:36:23 53
432 Steve Collins Male 50 MOPEN 43 00:36:29 54 00:36:29 54
465 Daniel Shaw Male 51 MOPEN 44 Holmfirth Harriers 00:36:32 55 00:36:29 55
676 Shane Reading Male 52 M40+ 4 Royton Road Runners 00:36:33 56 00:36:31 56
579 Paul Dalton Male 53 M40+ 5 Quakers Running Club 00:36:36 57 00:36:33 57
287 Jarrod Gritt Male 54 MOPEN 45 Royton Road Runners 00:36:39 58 00:36:38 59
21 James Tarran Male 55 M50+ 3 Valley Striders 00:36:41 59 00:36:39 63
1275 Jorge Bronze Male 56 MOPEN 46 Steel City Striders 00:36:42 60 00:36:38 62
1281 Angus Milne Male 57 MOPEN 47 Hyde Park Harriers 00:36:43 61 00:36:38 61
647 Faye Banks Female 5 FOPEN 4 Pontefract Athletics Club 00:36:45 62 00:36:38 60
983 Simon Jones Male 58 MOPEN 48 Abbey Runners 00:36:45 63 00:36:36 58
99 Michelle Nolan Female 6 FOPEN 5 Richmond and Zetland Harriers 00:36:47 64 00:36:45 64
804 Bruno Beckett Male 59 M40+ 6 00:36:50 65 00:36:47 65
1133 John Robson Male 60 M40+ 7 St Theresa's Athletic Club 00:36:55 66 00:36:52 69
488 Scott Bairstow Male 61 M40+ 8 Keighley & Craven Ac 00:36:55 67 00:36:52 68
226 Stuart Carrack Male 62 MOPEN 49 Steel City Striders 00:36:56 68 00:36:52 67
1068 Martin Peck Male 63 MOPEN 50 Roberttown Road Runners 00:37:06 69 00:36:51 66
811 Robert Vincent Male 64 M40+ 9 Abbey Runners 00:37:16 70 00:36:52 70
1054 Nick Fowler Male 65 MOPEN 51 Clowne Road Runners 00:37:17 71 00:37:13 73
1173 David Kidd Male 66 MOPEN 52 Pontefract Athletics Club 00:37:20 72 00:37:16 76
607 Mark Holt Male 67 M40+ 10 Wetherby Runners 00:37:21 73 00:37:16 75
313 Andrew Croft Male 68 M40+ 11 Dewsbury Road Runners 00:37:22 74 00:37:21 79
626 Georgia Campbell Female 7 FOPEN 6 Jarrow and Hebburn 00:37:22 75 00:37:20 78
346 Chris Lowe Male 69 M45+ 3 Royton Road Runners 00:37:24 76 00:37:14 74
1248 Fiona Davies Female 8 F40+ 2 Rotherham Harriers 00:37:25 77 00:37:20 77
1297 Tim Dean Male 70 MOPEN 53 Dewsbury Road Runners 00:37:25 78 00:37:13 72
666 James Watkins Male 71 M45+ 4 Charnwood Ac 00:37:25 79 00:37:25 80
1296 Andy Dean Male 72 M40+ 12 Dewsbury Road Runners 00:37:25 80 00:37:10 71
466 Alexandra Sneddon Female 9 FOPEN 7 Jarrow and Hebburn 00:37:29 81 00:37:27 83
418 Russell White Male 73 M40+ 13 North Derbyshire Running Club 00:37:32 82 00:37:27 82
836 Mark Bailey Male 74 MOPEN 54 00:37:34 83 00:37:29 84
1107 Peter Stephens Male 75 MOPEN 55 Bingley Harriers & Ac 00:37:35 84 00:37:32 88
1071 Joe Restell Male 76 M40+ 14 Askern Running Club 00:37:36 85 00:37:30 85
984 David Lord Male 77 M55+ 1 Trawden Ac 00:37:36 86 00:37:26 81
74 Ian Richardson Male 78 MOPEN 56 Ackworth Road Runners 00:37:37 87 00:37:30 86
1318 Phil Gibbs Male 79 M45+ 5 Lincsquad 00:37:42 88 00:37:39 89
848 Niall Malone Male 80 MOPEN 57 00:37:44 89 00:37:31 87
37 Peter Crowder Male 81 M50+ 4 Otley Ac 00:37:49 90 00:37:44 90
942 Laura Hesketh Female 10 FOPEN 8 Clayton Harriers 00:37:51 91 00:37:49 94
1169 Brandon Holroyd Male 82 M40+ 15 Holmfirth Harriers 00:37:51 92 00:37:49 95
39 Keith Littlewood Male 83 M45+ 6 Barnsley Athletic Club 00:37:54 93 00:37:51 96
989 Tom Bassindale Male 84 M40+ 16 Steel City Striders 00:37:57 94 00:37:55 101
855 Brian Martin Male 85 M60+ 1 Quakers Running Club 00:37:58 95 00:37:48 93
648 Roger Hutton Male 86 MOPEN 58 00:37:58 96 00:37:53 98
816 Guy Close Male 87 MOPEN 59 Knaresborough Striders 00:37:59 97 00:37:54 99
476 Mark Monaghan Male 88 MOPEN 60 Horsforth Harriers 00:38:00 98 00:37:52 97
866 Scott Daly Male 89 M45+ 7 Pontefract Athletics Club 00:38:04 99 00:37:54 100
434 Scott Watson Male 90 MOPEN 61 Hyde Park Harriers 00:38:06 100 00:37:46 91
231 Doug Banks Male 91 MOPEN 62 Steel City Striders 00:38:07 101 00:38:05 103
768 Edward Revell Male 92 M40+ 17 Spenborough Ac 00:38:07 102 00:38:06 104
236 Mike Dearden Male 93 MOPEN 63 Chapel Allerton Road Runners 00:38:13 103 00:37:47 92
1231 Owen Flage Male 94 M40+ 18 Oldham & Royton Harriers Ac 00:38:16 104 00:38:16 108
748 Oliver Carter Male 95 MOPEN 64 Spenborough Ac 00:38:18 105 00:38:14 106
1226 Shaun Armstrong Male 96 MOPEN 65 Royton Road Runners 00:38:18 106 00:38:04 102
365 John Kilcoyne Male 97 MOPEN 66 Steel City Striders 00:38:19 107 00:38:17 111
861 Andrew Mcneill Male 98 M50+ 5 00:38:22 108 00:38:20 112
1207 Nick Cuff Male 99 MOPEN 67 Royton Road Runners 00:38:24 109 00:38:16 110
75 Steve Barber Male 100 MOPEN 68 Danum Harrier 00:38:26 110 00:38:23 114
581 Helen Baynham Female 11 FOPEN 9 00:38:26 111 00:38:16 109
1162 John Hart Male 101 M50+ 6 00:38:27 112 00:38:08 105
282 Adam Kirk Male 102 MOPEN 69 Nidd Valley Road Runners 00:38:29 113 00:38:14 107
922 Paul Kaiser Male 103 MOPEN 70 Valley Striders 00:38:30 114 00:38:28 118
97 Duncan Clark Male 104 M55+ 2 Abbey Runners 00:38:31 115 00:38:29 120
1027 Owen Hilton Male 105 MOPEN 71 Abbey Runners 00:38:32 116 00:38:21 113
205 Stephen King Male 106 M40+ 19 Steel City Striders 00:38:35 117 00:38:31 122
553 Paul Lee Male 107 M40+ 20 00:38:36 118 00:38:26 116
1051 Andrew Thompson Male 108 M50+ 7 00:38:37 119 00:38:25 115
696 Angus Thomson Male 109 MOPEN 72 Barnsley Harriers 00:38:38 120 00:38:29 119
1079 Rachel Boyd Female 12 FOPEN 10 Saltaire Striders 00:38:38 121 00:38:31 121
919 Chris Wales Male 110 M40+ 21 Preston Harriers 00:38:39 122 00:38:28 117
890 Martin Hall Male 111 M55+ 3 Spenborough Ac 00:38:40 123 00:38:37 126
992 Anthony Jackson Male 112 MOPEN 73 00:38:42 124 00:38:35 124
895 Gavin Walker Male 113 MOPEN 74 Ackworth Road Runners 00:38:45 125 00:38:36 125
850 Alison Matthews Female 13 FOPEN 11 Darlington Harriers 00:38:46 126 00:38:44 130
1193 Lee Nash Male 114 MOPEN 75 00:38:51 127 00:38:48 134
1282 Michael Fleming Male 115 MOPEN 76 Royton Road Runners 00:38:53 128 00:38:39 127
1127 Jamie Westwood Male 116 M45+ 8 Stadium Runners 00:38:54 129 00:38:45 131
7 Gary Brooks Male 117 M45+ 9 Sheffield Running Club 00:38:54 130 00:38:47 132
649 James Torch Male 118 MOPEN 77 00:38:57 131 00:38:54 135
28 Geoff Webber-cross Male 119 MOPEN 78 Chapel Allerton Road Runners 00:38:57 132 00:38:32 123
1250 Glenn Shelley Male 120 MOPEN 79 Wakefield Harriers 00:39:00 133 00:38:43 129
841 Chris Guy Male 121 MOPEN 80 Steel City Striders 00:39:00 134 00:38:55 138
171 Jenni Muston Female 14 F40+ 3 Spenborough Ac 00:39:03 135 00:38:43 128
1192 Jennifer Bloor Female 15 FOPEN 12 Royton Road Runners 00:39:05 136 00:38:54 137
110 David Ingle Male 122 M50+ 8 Halifax Harriers 00:39:07 137 00:38:55 139
896 Mark York Male 123 M50+ 9 Scunthorpe & District Ac 00:39:08 138 00:39:03 140
335 Michael Pickering Male 124 MOPEN 81 Royton Road Runners 00:39:09 139 00:39:07 141
164 Michael Taylor Male 125 MOPEN 82 Hyde Park Harriers 00:39:12 140 00:38:54 136
958 Tony Cross Male 126 MOPEN 83 East Hull Harriers & Ac 00:39:12 141 00:39:07 142
1279 Angela Mcgurk Female 16 FOPEN 13 Jarrow and Hebburn 00:39:16 142 00:39:14 146
801 Suzie Richards Female 17 FOPEN 14 Leeds City Ac 00:39:18 143 00:39:11 144
977 Gavin Newhouse Male 127 MOPEN 84 00:39:20 144 00:39:13 145
577 Daniel Stone Male 128 MOPEN 85 Rothwell Harriers 00:39:21 145 00:39:15 147
1255 Ben Ayres Male 129 M40+ 22 Stadium Runners 00:39:22 146 00:39:16 149
916 Johanna Winks Female 18 F40+ 4 Halifax Harriers 00:39:24 147 00:39:16 148
497 Sophie Martin Female 19 FOPEN 15 Wharfedale 00:39:24 148 00:39:19 151
257 Selim Khan Male 130 M50+ 10 Wakefield Harriers 00:39:25 149 00:39:17 150
20 Shaun Ashmore Male 131 M45+ 10 Sheffield Running Club 00:39:25 150 00:38:48 133
1160 Alex Duckworth Male 132 MOPEN 86 Scunthorpe & District Ac 00:39:29 151 00:39:24 154
695 Michael Slater Male 133 M50+ 11 Steel City Striders 00:39:29 152 00:39:24 152
854 Chris Smith Male 134 M40+ 23 Hyde Park Harriers 00:39:30 153 00:39:11 143
500 Ian Ogden Male 135 M45+ 11 Spenborough Ac 00:39:32 154 00:39:29 157
449 Margaret Sykes Female 20 F45+ 1 Holmfirth Harriers 00:39:33 155 00:39:30 158
1069 Marwan Khoueiry Male 136 M45+ 12 Wakefield Harriers 00:39:34 156 00:39:28 156
662 Martyn Goldsack Male 137 MOPEN 87 Steel City Striders 00:39:37 157 00:39:24 153
310 Brad Howard Male 138 M40+ 24 Royton Road Runners 00:39:42 158 00:39:27 155
398 Sarah Attwood Female 21 FOPEN 16 York Knavesmire Harriers 00:39:42 159 00:39:34 159
132 Kirsty Allen Female 22 F40+ 5 Baildon Runners 00:39:43 160 00:39:37 163
558 Adam Riley Male 139 MOPEN 88 00:39:45 161 00:39:34 160
308 Bernard Goodwin Male 140 M45+ 13 Royton Road Runners 00:39:47 162 00:39:45 166
48 Graham Jones Male 141 M50+ 12 Valley Striders 00:39:54 163 00:39:37 162
576 David Emanuel Male 142 M50+ 13 Royton Road Runners 00:39:55 164 00:39:35 161
412 Michael Thomas Male 143 M40+ 25 00:39:56 165 00:39:47 170
78 Ian Cooper Male 144 M40+ 26 Harrogate Harriers 00:39:57 166 00:39:47 169
1074 Chris Griffiths Male 145 M40+ 27 Rotherham Harriers 00:39:58 167 00:39:47 167
1057 Simon Scully Male 146 M45+ 14 Doncaster Athletics Club 00:39:59 168 00:39:53 173
682 Simon Johnson Male 147 M50+ 14 Halifax Harriers 00:40:00 169 00:39:38 164
10 Matthew Pattison Male 148 MOPEN 89 Stadium Runners 00:40:01 170 00:40:01 179
122 Alex Wheeler Male 149 MOPEN 90 York Knavesmire Harriers 00:40:02 171 00:39:55 174
51 Adam Prentis Male 150 M50+ 15 Harrogate Harriers 00:40:05 172 00:39:56 175
753 Ryan Williams Male 151 MOPEN 91 00:40:06 173 00:39:43 165
999 Mike Keddie Male 152 M45+ 15 00:40:08 174 00:39:49 171
127 Paul Dumont Male 153 M40+ 28 Wakefield Triathlon Club 00:40:08 175 00:39:47 168
460 Alex Melhuish Male 154 MOPEN 92 00:40:11 176 00:39:52 172
480 Keith Long Male 155 M55+ 4 Dewsbury Road Runners 00:40:11 177 00:40:09 184
1280 Chris Johnston Male 156 MOPEN 93 00:40:12 178 00:40:00 178
961 Ian Legg Male 157 M50+ 16 Wetherby Runners 00:40:15 179 00:40:07 183
114 Julian Murray Male 158 M45+ 16 Harrogate Harriers 00:40:17 180 00:40:02 181
904 Richard Carter Male 159 MOPEN 94 Steel City Striders 00:40:18 181 00:40:00 177
569 Glynn Ellwood Male 160 MOPEN 95 York Postal Harriers 00:40:18 182 00:40:11 187
902 Craig Hainsworth Male 161 MOPEN 96 00:40:19 183 00:40:02 180
906 Nick Frewin Male 162 M55+ 5 00:40:21 184 00:40:18 189
133 John Whitlow Male 163 M45+ 17 Halifax Harriers 00:40:23 185 00:40:12 188
638 Jay Bennett Male 164 M40+ 29 00:40:23 186 00:40:04 182
395 Neil Brock Male 165 M50+ 17 Royton Road Runners 00:40:26 187 00:40:09 186
1239 Stuart Mccormick Male 166 M45+ 18 Stainland Lions 00:40:28 188 00:40:23 194
907 Richard Singleton Male 167 MOPEN 97 Barnsley Harriers 00:40:28 189 00:40:19 190
56 Andrew Lowson Male 168 MOPEN 98 Knavesmire Harriers 00:40:34 190 00:40:27 198
718 Sarah Gough Female 23 F40+ 6 Barnsley Harriers 00:40:35 191 00:40:25 195
170 Noel Lowdon Male 169 M40+ 30 00:40:35 192 00:39:57 176
1013 Nick Osullivan Male 170 M45+ 19 Steel City Striders 00:40:36 193 00:40:32 200
283 Sean Fitzgerald Male 171 MOPEN 99 Valley Striders 00:40:37 194 00:40:20 192
1251 Robert Brooke Male 172 M50+ 18 00:40:38 195 00:40:32 201
80 Cathy Dawson Female 24 F45+ 2 Halifax Harriers 00:40:38 196 00:40:31 199
653 Tim Maddison Male 173 MOPEN 100 00:40:38 197 00:40:20 191
1258 Oliver Gregory Male 174 MOPEN 101 00:40:38 198 00:40:09 185
1247 Darren Walker Male 175 M50+ 19 Rothwell Harriers 00:40:40 199 00:40:32 202
394 Joseph Percival Male 176 MOPEN 102 Baildon Runners 00:40:41 200 00:40:34 204
825 David Brooks Male 177 M50+ 20 Pudsey Pacers 00:40:42 201 00:40:37 207
672 Hollie Smith Female 25 FOPEN 17 Charnwood Ac 00:40:44 202 00:40:26 196
326 Matthew Carter Male 178 M45+ 20 Stadium Runners 00:40:46 203 00:40:27 197
1055 Andy Mcsheffrey Male 179 MOPEN 103 00:40:47 204 00:40:46 216
757 Kevin Nicholas Male 180 M50+ 21 Dragons 00:40:49 205 00:40:36 206
1308 Tom Bysouth Male 181 MOPEN 104 00:40:50 206 00:40:41 209
842 Tony Padgett Male 182 MOPEN 105 Chapel Allerton Road Runners 00:40:50 207 00:40:22 193
707 Michael Richardson Male 183 M40+ 31 Steel City Striders 00:40:51 208 00:40:42 210
691 Caroline Brock Female 26 FOPEN 18 Steel City Striders 00:40:53 209 00:40:46 214
1148 Robert Davies Male 184 M50+ 22 Barnsley Athletic Club 00:40:53 210 00:40:48 217
139 Thomas Howarth Male 185 M40+ 32 Stadium Runners 00:40:57 211 00:40:34 205
781 Alan Metcalf Male 186 M55+ 6 Preston Harriers 00:40:59 212 00:40:46 215
1311 Sunny Cheema Male 187 MOPEN 106 Abbey Runners 00:40:59 213 00:40:43 212
304 David Forrest Male 188 MOPEN 107 00:41:02 214 00:40:33 203
602 Terry Blackwood Male 189 M50+ 23 Wakefield Triathlon Club 00:41:02 215 00:40:40 208
1098 Darran Ward Male 190 MOPEN 108 00:41:02 216 00:40:54 219
657 James Mace Male 191 MOPEN 109 Rothwell Harriers 00:41:02 217 00:40:56 221
425 Emma Robinson Female 27 FOPEN 19 Harrogate Harriers 00:41:05 218 00:41:00 225
929 Dawn Gibbs Female 28 F60+ 1 York Acorn 00:41:05 219 00:40:58 223
824 Mark Barlow Male 192 MOPEN 110 00:41:09 220 00:40:57 222
300 Carl O'callaghan Male 193 M45+ 21 Royton Road Runners 00:41:14 221 00:40:56 220
501 Andy Guymer Male 194 MOPEN 111 City of Hull Ac 00:41:15 222 00:40:43 213
203 Phil Brown Male 195 M50+ 24 Baildon Runners 00:41:15 223 00:41:08 228
1016 Stephen Hunt Male 196 M50+ 25 Spenborough Ac 00:41:16 224 00:41:10 231
909 Tim Jay Male 197 MOPEN 112 Steel City Striders 00:41:16 225 00:41:11 234
387 Robert Marsh Male 198 M40+ 33 Valley Striders 00:41:16 226 00:40:59 224
227 Robert Booth Male 199 M40+ 34 00:41:18 227 00:41:01 226
773 Neil Ibbotson Male 200 M50+ 26 00:41:18 228 00:40:43 211
1028 Andrew Byram Male 201 M40+ 35 Dewsbury Road Runners 00:41:18 229 00:41:10 232
744 Thomas Murphy Male 202 MOPEN 113 Pudsey Pacers 00:41:19 230 00:41:09 229
369 Patrick O'connor Male 203 M50+ 27 Wakefield Harriers 00:41:19 231 00:41:11 233
1082 Jayne Baldwin Female 29 F50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:41:22 232 00:41:14 235
819 Tony Bromley Male 204 MOPEN 114 Spenborough Ac 00:41:25 233 00:41:10 230
416 Dan Donnelly Male 205 M50+ 28 Hyde Park Harriers 00:41:27 234 00:41:19 237
260 Paul Stuart Male 206 M45+ 22 Steel City Striders 00:41:29 235 00:40:50 218
1093 Paul Ebrey Male 207 M40+ 36 St Theresa's Athletic Club 00:41:33 236 00:41:07 227
382 Rob Bullen Male 208 M40+ 37 00:41:34 237 00:41:28 246
288 Michael Wildbore Male 209 M40+ 38 Royton Road Runners 00:41:37 238 00:41:18 236
732 Simon Holt Male 210 M40+ 39 Rotherham Harriers 00:41:37 239 00:41:27 245
409 Will Stewart Male 211 MOPEN 115 Halifax Harriers 00:41:39 240 00:41:29 247
284 Ian Jenkins Male 212 M45+ 23 Saltaire Striders 00:41:39 241 00:41:30 250
758 Paul Murgatroyd Male 213 M50+ 29 South Leeds Lakers 00:41:43 242 00:41:22 240
210 Stewart Spink Male 214 M45+ 24 Saltaire Striders 00:41:43 243 00:41:30 249
741 Sally Malir Female 30 F50+ 2 Ilkley Harriers 00:41:46 244 00:41:40 254
716 Robert Hoban Male 215 MOPEN 116 00:41:47 245 00:41:23 241
315 Sharon Barlow Female 31 FOPEN 20 Darlington Harriers 00:41:47 246 00:41:43 258
612 Paul Smith Male 216 M45+ 25 Valley Striders 00:41:48 247 00:41:31 251
463 Mark Crabtree Male 217 M55+ 7 Halifax Harriers 00:41:48 248 00:41:30 248
1307 Louise Taylor Female 32 FOPEN 21 Wakefield Harriers 00:41:49 249 00:41:38 252
371 Michael Kershaw Male 218 M50+ 30 00:41:49 250 00:41:21 239
1147 Elizabeth Champion Female 33 FOPEN 22 Barnsley Athletic Club 00:41:51 251 00:41:46 260
986 Jonathan Yates Male 219 MOPEN 117 Chapel Allerton Road Runners 00:41:51 252 00:41:24 242
363 Stephen Taylor Male 220 M45+ 26 Chapel Allerton Road Runners 00:41:52 253 00:41:21 238
792 James Ogden Male 221 M40+ 40 Steel City Striders 00:41:53 254 00:41:42 255
2 Steven Woods Male 222 M55+ 8 Uknetrunner 00:41:53 255 00:41:26 243
239 Geoff Cumber Male 223 M70+ 1 Halifax Harriers 00:41:54 256 00:41:43 259
1211 Dave Peart Male 224 M45+ 27 Royton Road Runners 00:41:55 257 00:41:53 263
1174 Robert Howard Male 225 MOPEN 118 00:41:58 258 00:41:55 266
1061 Joanne Bolton Female 34 F50+ 3 Kimberworth Striders 00:42:00 259 00:41:54 264
1278 Lee Craven Male 226 MOPEN 119 City of Hull Ac 00:42:02 260 00:41:39 253
354 Kristine Beaulieu Female 35 FOPEN 23 00:42:09 261 00:42:05 270
1288 Jonathan Kent Male 227 MOPEN 120 Chapel Allerton Road Runners 00:42:11 262 00:41:42 256
1190 Peter Farnell Male 228 M45+ 28 Rothwell Harriers 00:42:11 263 00:42:04 269
440 Steven Thackray Male 229 MOPEN 121 00:42:14 264 00:41:27 244
930 Jon Laye Male 230 M45+ 29 Abbey Runners 00:42:15 265 00:41:49 261
924 Ed Rothera Male 231 MOPEN 122 00:42:16 266 00:41:43 257
175 Colin Sweatman Male 232 M40+ 41 00:42:18 267 00:41:54 265
162 Ian Shipley Male 233 M45+ 30 Wakefield Harriers 00:42:19 268 00:42:11 274
245 Sarah Harrison Female 36 F40+ 7 England Athletics 00:42:21 269 00:42:08 271
87 Martin Holding Male 234 M50+ 31 Wakefield Harriers 00:42:22 270 00:41:59 267
38 Joanne Biltcliffe Female 37 F40+ 8 Wakefield Harriers 00:42:22 271 00:42:11 275
33 Stewart Knowles Male 235 M40+ 42 Wakefield Harriers 00:42:23 272 00:41:50 262
844 Kevin-malachy Murphy Male 236 M60+ 2 Harrogate Harriers 00:42:23 273 00:42:11 273
247 Nick Wealleans Male 237 M40+ 43 St Theresa's Athletic Club 00:42:25 274 00:42:10 272
583 Andrew Kaye Male 238 MOPEN 123 00:42:29 275 00:42:03 268
828 Chris Allen Male 239 M45+ 31 Scarborough Ac 00:42:31 276 00:42:18 277
129 Craig Whiteley Male 240 M50+ 32 Rothwell Harriers 00:42:32 277 00:42:23 278
1035 Nick Burns Male 241 M45+ 32 Steel City Striders 00:42:37 278 00:42:35 284
962 Emily Legg Female 38 FOPEN 24 Wetherby Runners 00:42:40 279 00:42:27 280
1195 Kirsty White Female 39 F40+ 9 Royton Road Runners 00:42:43 280 00:42:26 279
296 Matt Kershaw Male 242 M40+ 44 Royton Road Runners 00:42:48 281 00:42:35 283
1083 Graham Ansell Male 243 M50+ 33 00:42:49 282 00:42:48 294
664 Neil Schofield Male 244 M45+ 33 Steel City Striders 00:42:53 283 00:42:42 288
789 David Senior Male 245 M50+ 34 00:42:54 284 00:42:47 293
319 Richard Harrison Male 246 M45+ 34 Kingston Upon Hull Ac 00:42:54 285 00:42:47 292
26 Steve Head Male 247 M45+ 35 Rothwell Harriers 00:42:55 286 00:42:44 289
590 Andy Wright Male 248 M50+ 35 Roberttown Road Runners 00:42:55 287 00:42:35 285
988 Mal Lancaster Male 249 M45+ 36 Wakefield Triathlon Club 00:42:58 288 00:42:56 300
1005 Martin Greenough Male 250 M45+ 37 Steel City Striders 00:42:58 289 00:42:36 286
293 Paul Anderson Male 251 M45+ 38 Oldham & Royton Harriers Ac 00:42:58 290 00:42:40 287
1104 Jean-paul Strappazzon Male 252 M45+ 39 00:42:59 291 00:42:29 281
730 Jason Amos Male 253 M40+ 45 00:42:59 292 00:42:44 290
40 Michael Vinegrad Male 254 MOPEN 124 Chapel Allerton Road Runners 00:43:01 293 00:42:32 282
831 Ben Howley Male 255 MOPEN 125 00:43:05 294 00:42:46 291
358 Michael Shaun Coggon Male 256 M45+ 40 Holmfirth Harriers 00:43:06 295 00:42:51 297
528 Mike Dunn Male 257 M50+ 36 Leeds & Bradford Tri Club 00:43:08 296 00:43:00 303
1199 Caroline Teasdale Female 40 FOPEN 25 Crook and District Ac 00:43:10 297 00:42:54 298
1117 Craig Thompson Male 258 MOPEN 126 Roberttown Road Runners 00:43:11 298 00:42:16 276
324 Bryan Lawton Male 259 M50+ 37 Royton Road Runners 00:43:11 299 00:42:49 295
482 Martin Penny Male 260 M45+ 41 Ripley Running Club 00:43:14 300 00:43:01 305
451 Esther Broughton Female 41 F40+ 10 Ripley Running Club 00:43:15 301 00:43:01 306
775 Peter Ward Male 261 M40+ 46 00:43:21 302 00:43:00 304
1091 Gav Dodd Male 262 M40+ 47 00:43:21 303 00:43:19 315
680 Martin Mccleave Male 263 M50+ 38 Horsforth Harriers 00:43:23 304 00:42:50 296
525 Martin Swift Male 264 M45+ 42 Kingstone Runners Barnsley 00:43:24 305 00:43:13 309
24 Geoffrey Hirst Male 265 MOPEN 127 Harrogate Harriers 00:43:25 306 00:43:14 310
464 Andrew Love Male 266 MOPEN 128 00:43:26 307 00:42:57 301
31 Neil Windle Male 267 M45+ 43 Queensbury Running Club 00:43:27 308 00:43:15 312
368 Damian Mcqueen Male 268 M40+ 48 Holmfirth Harriers 00:43:27 309 00:42:55 299
1136 Mark Orbell Male 269 M50+ 39 Pudsey Pacers 00:43:29 310 00:43:25 322
328 Janet Jobey Female 42 F40+ 11 Royton Road Runners 00:43:30 311 00:43:14 311
407 Jonathan Stokoe Male 270 MOPEN 129 Wakefield Harriers 00:43:34 312 00:43:23 318
1060 Patrick Rooney Male 271 M60+ 3 Kimberworth Striders 00:43:34 313 00:43:27 324
347 Lee Scott Male 272 MOPEN 130 00:43:37 314 00:43:28 325
663 Ashleigh Barron Female 43 FOPEN 26 Steel City Striders 00:43:37 315 00:43:24 320
1184 Thomas Mason Male 273 MOPEN 131 Hyde Park Harriers 00:43:37 316 00:43:22 316
1238 Stephen Carr Male 274 MOPEN 132 00:43:38 317 00:43:18 314
309 Mike Bradshaw Male 275 M45+ 44 Pudsey Runners 00:43:42 318 00:43:18 313
784 Lucy Broom Female 44 F40+ 12 Steel City Striders 00:43:43 319 00:43:25 321
437 Chris Stott Male 276 MOPEN 133 Saltaire Striders 00:43:45 320 00:43:24 319
826 Tim Lashford Male 277 M40+ 49 00:43:49 321 00:43:26 323
1008 Robert Maddick Male 278 M60+ 4 00:43:52 322 00:43:33 327
212 Graham Cook Male 279 M50+ 40 City of Hull Ac 00:43:53 323 00:43:30 326
1157 Stephen Lee Male 280 M45+ 45 Mossley Afc Running Club 00:43:53 324 00:43:33 328
1042 Dave Thorpe Male 281 M50+ 41 Rothwell Harriers 00:43:54 325 00:43:44 338
1268 Shamiso Sisimayi Female 45 FOPEN 27 Kirkstall Harriers 00:43:54 326 00:43:45 339
1112 David Wilson Male 282 M40+ 50 00:43:54 327 00:43:34 330
548 Howard Cohen Male 283 M55+ 9 Abbey Runners 00:43:54 328 00:43:52 343
1159 Bernie Bowden Female 46 F45+ 3 Saltaire Striders 00:43:57 329 00:43:50 342
606 Neil Burrows Male 284 M40+ 51 00:43:58 330 00:43:23 317
1038 John Macphail Male 285 MOPEN 134 00:43:58 331 00:43:40 334
286 Elliot Stone Male 286 M40+ 52 Royton Road Runners 00:43:58 332 00:42:57 302
1073 John Ward Male 287 M65+ 1 Abbey Runners 00:43:59 333 00:43:42 337
76 Kelly Raven Female 47 FOPEN 28 Askern Running Club 00:44:00 334 00:43:47 340
1043 Bruce Mcneill Male 288 M40+ 53 Bingley Harriers & Ac 00:44:02 335 00:43:10 308
455 Michael Grange Male 289 MOPEN 135 00:44:04 336 00:43:50 341
11 Rachael Beaumont Female 48 F45+ 4 Halifax Harriers 00:44:04 337 00:43:42 336
771 Luke Bilton Male 290 MOPEN 136 00:44:06 338 00:43:42 335
1158 Will Carver Male 291 MOPEN 137 Halifax Harriers 00:44:09 339 00:43:09 307
772 Michael Ibbotson Male 292 MOPEN 138 00:44:10 340 00:43:34 329
697 Matthew Kilburn Male 293 M45+ 46 Royton Road Runners 00:44:15 341 00:43:39 333
1026 Karl Patterson Male 294 MOPEN 139 Steel City Striders 00:44:16 342 00:43:52 344
926 Mat Kelly Male 295 MOPEN 140 Rothwell Harriers 00:44:21 343 00:44:09 352
601 Chris Garnett Male 296 MOPEN 141 00:44:22 344 00:43:58 347
263 Mr Gary David Paine Male 297 MOPEN 142 00:44:24 345 00:43:37 331
327 Paul Mcgreevy Male 298 M40+ 54 St Theresa's Athletic Club 00:44:25 346 00:44:02 349
362 Stephen Waite Male 299 MOPEN 143 St Theresa's Athletic Club 00:44:25 347 00:44:04 350
914 Gavin Edley Male 300 MOPEN 144 Kimberworth Striders 00:44:28 348 00:43:39 332
1137 John Ward Male 301 M65+ 2 Ripon Runners 00:44:28 349 00:44:17 360
61 Donald Morgan Male 302 M50+ 42 Harrogate Harriers 00:44:30 350 00:44:14 358
704 Jarrad Englestown Male 303 MOPEN 145 Kingston Upon Hull Ac 00:44:30 351 00:44:20 361
280 John Singh Male 304 MOPEN 146 Saltaire Striders 00:44:31 352 00:44:21 362
243 Matthew Kellett Male 305 MOPEN 147 00:44:32 353 00:44:10 354
1181 Mark Gaughan Male 306 M45+ 47 Halifax Harriers 00:44:33 354 00:44:08 351
1257 Graham Hague Male 307 M65+ 3 Steel City Striders 00:44:36 355 00:44:13 355
1320 Rebecca Shutt Female 49 FOPEN 29 Steel City Striders 00:44:37 356 00:44:16 359
168 Chris Jones Male 308 M60+ 5 Hyde Park Harriers 00:44:38 357 00:44:14 357
1252 Chris Parker Male 309 MOPEN 148 Rothwell Harriers 00:44:39 358 00:44:14 356
95 Craig Orr Male 310 M50+ 43 Wakefield Harriers 00:44:41 359 00:44:30 364
743 Kjell Skjerven Male 311 M45+ 48 00:44:42 360 00:44:32 366
445 Marc Randall Male 312 M40+ 55 Rothwell Harriers 00:44:42 361 00:44:10 353
385 Nina Batt Female 50 FOPEN 30 Wetherby Runners 00:44:44 362 00:44:30 365
1274 Lisa Keegan Female 51 FOPEN 31 00:44:51 363 00:44:01 348
1109 Ellis Oliver Male 313 MOPEN 149 00:44:52 364 00:44:37 368
275 Kevin Lusk Male 314 M55+ 10 Halifax Harriers 00:44:56 365 00:43:56 346
1037 Alex Arblaster Male 315 MOPEN 150 Steel City Striders 00:44:59 366 00:44:48 376
646 John Halliwell Male 316 M50+ 44 Pudsey Pacers 00:45:00 367 00:44:44 374
27 Andrew Warrender Male 317 M45+ 49 St Theresa's Athletic Club 00:45:02 368 00:44:51 379
82 Angela Dales Female 52 F40+ 13 00:45:02 369 00:44:42 370
1134 Shaun Wake Male 318 MOPEN 151 00:45:07 370 00:43:54 345
838 Robert Kersey Male 319 M65+ 4 Holmfirth Harriers 00:45:07 371 00:44:54 382
535 Lee Runton Male 320 MOPEN 152 Stadium Runners 00:45:08 372 00:44:56 387
943 Claire Barrett-mold Female 53 FOPEN 32 Abbey Runners 00:45:08 373 00:44:37 369
1050 Sean Dodson Male 321 M45+ 50 00:45:12 374 00:45:03 392
60 Rebecca Zserdicky Female 54 FOPEN 33 Wakefield Harriers 00:45:15 375 00:44:58 388
1210 Matt Poole Male 322 MOPEN 153 00:45:18 376 00:44:56 385
276 Oliver Lees Male 323 MOPEN 154 00:45:18 377 00:45:01 390
1029 John Maples Male 324 M50+ 45 Steel City Striders 00:45:19 378 00:44:27 363
392 Stacey Cleal Female 55 F45+ 5 Queensbury Running Club 00:45:21 379 00:45:02 391
767 Katie Shaw Female 56 FOPEN 34 Barnsley Athletic Club 00:45:24 380 00:45:06 396
636 Paul White Male 325 M65+ 5 Valley Striders 00:45:24 381 00:45:07 397
837 Lisa Skinner Female 57 F45+ 6 Barnsley Athletic Club 00:45:24 382 00:45:07 398
624 Peter Kennedy Male 326 M45+ 51 00:45:26 383 00:44:49 377
599 Craig Thompson Male 327 M45+ 52 00:45:26 384 00:44:55 383
505 Mark Leadbeater Male 328 M50+ 46 00:45:27 385 00:44:47 375
506 Sue Crabtree Female 58 F45+ 7 Crossgates 00:45:31 386 00:45:17 404
589 Tim Mosedale Male 329 MOPEN 155 Saltaire Striders 00:45:32 387 00:45:17 405
424 Rhea Sutcliffe Female 59 FOPEN 35 Eccleshill Road Runners 00:45:35 388 00:45:11 400
1208 Rochelle Evans Female 60 F40+ 14 Royton Road Runners 00:45:37 389 00:45:19 406
1189 Ronnie Quinn Male 330 M60+ 6 Royton Road Runners 00:45:37 390 00:44:32 367
125 Claire Senior Female 61 FOPEN 36 Valley Striders 00:45:38 391 00:45:29 410
1154 David Bastow Male 331 M45+ 53 00:45:39 392 00:45:36 417
1230 Neal Pates Male 332 M45+ 54 Steel City Striders 00:45:42 393 00:45:03 393
738 Deborah Shaw Female 62 F50+ 4 Royton Road Runners 00:45:42 394 00:44:50 378
731 Ryan Brook Male 333 MOPEN 156 00:45:42 395 00:45:27 408
733 Mark Rawnsley Male 334 M45+ 55 00:45:43 396 00:44:44 373
1065 Robert Carlisle Male 335 M40+ 56 Wakefield Triathlon Club 00:45:44 397 00:44:54 380
357 Matthew Rose Male 336 M40+ 57 Holmfirth Harriers 00:45:44 398 00:45:12 401
1020 Tony Peace Male 337 M55+ 11 00:45:45 399 00:44:54 381
64 John Liddle Male 338 M45+ 56 Steel City Striders 00:45:46 400 00:45:04 394
588 Mick Hill Male 339 M40+ 58 Tipton Harriers 00:45:48 401 00:45:06 395
306 Jason Keast Male 340 M45+ 57 Royton Road Runners 00:45:49 402 00:44:44 372
756 Ewan Gibb Male 341 MOPEN 157 Saltaire Striders 00:45:52 403 00:44:42 371
563 Michael Exton Male 342 M45+ 58 00:45:53 404 00:45:28 409
614 Terence Thomson Male 343 M60+ 7 00:45:57 405 00:45:27 407
565 Peter Mullery Male 344 M55+ 12 Rothwell Harriers 00:45:58 406 00:45:49 419
1234 James Parry Male 345 MOPEN 158 00:45:58 407 00:44:55 384
1202 Simon Howard Male 346 M45+ 59 Royton Road Runners 00:45:59 408 00:44:58 389
1221 Diane Vaughan Female 63 F50+ 5 Quakers Running Club 00:46:00 409 00:45:35 415
373 Vicky Jowett Female 64 FOPEN 37 00:46:01 410 00:45:31 412
145 Peter Martin Male 347 M55+ 13 Wakefield Triathlon Club 00:46:05 411 00:45:59 427
378 Matt Newton Male 348 MOPEN 159 Northowram Pumas Running Club 00:46:11 412 00:44:56 386
593 Simon Frazer Male 349 M40+ 59 Saltaire Striders 00:46:13 413 00:46:01 430
1087 Gerald Higgins Male 350 M50+ 47 00:46:14 414 00:45:35 414
627 Neil Farrell Male 351 M50+ 48 Royton Road Runners 00:46:14 415 00:45:13 402
698 Valerie Kilburn Female 65 F45+ 8 Royton Road Runners 00:46:15 416 00:45:09 399
990 Peter Callaghan Male 352 M50+ 49 Wetherby Runners 00:46:17 417 00:45:55 422
302 Gemma Thorpe Female 66 FOPEN 38 Steel City Striders 00:46:17 418 00:45:35 416
582 Ian Patchett Male 353 M50+ 50 Abbey Runners 00:46:18 419 00:45:52 421
1000 John Field Male 354 M50+ 51 Wetherby Runners 00:46:20 420 00:45:57 425
230 Alex Green Male 355 MOPEN 160 Steel City Striders 00:46:21 421 00:45:59 426
184 Georgina Yoh Female 67 F40+ 15 00:46:25 422 00:46:10 436
586 Olivia Neal Female 68 FOPEN 39 Elvite Striders 00:46:27 423 00:45:31 413
237 Des Keegan Male 356 MOPEN 161 Chapel Allerton Road Runners 00:46:27 424 00:45:59 429
856 Hanni Fisher Female 69 FOPEN 40 Halifax Harriers 00:46:28 425 00:45:30 411
667 Anna Walker Female 70 FOPEN 41 00:46:28 426 00:46:02 431
397 Victoria Owen Female 71 FOPEN 42 Northowram Pumas Running Club 00:46:31 427 00:45:15 403
83 John Hayes Male 357 M50+ 52 Hyde Park Harriers 00:46:34 428 00:45:57 424
747 Paul Smith Male 358 M50+ 53 Shropshire Shufflers 00:46:37 429 00:45:59 428
911 Rowena Skelhorn Female 72 F40+ 16 Rothwell Harriers 00:46:38 430 00:46:07 435
141 Matt Broadhead Male 359 M40+ 60 Steel City Striders 00:46:39 431 00:46:06 433
396 Brian Yorke Male 360 M50+ 54 00:46:40 432 00:46:26 449
303 Paul Cooke Male 361 M50+ 55 Royton Road Runners 00:46:40 433 00:46:03 432
1205 Rachel Anderson Female 73 FOPEN 43 West Hull Ladies 00:46:43 434 00:46:14 439
978 Steve Bramhall Male 362 M65+ 6 00:46:44 435 00:46:06 434
849 Mark Robinson Male 363 M40+ 61 00:46:45 436 00:46:23 446
875 Rebecca Hunt Female 74 FOPEN 44 Kimberworth Striders 00:46:46 437 00:46:24 448
980 Zoe Ruding Female 75 FOPEN 45 00:46:47 438 00:45:52 420
1111 Mark Walton Male 364 M50+ 56 00:46:49 439 00:46:16 443
1187 Christopher Feeley Male 365 MOPEN 162 00:46:49 440 00:46:10 437
12 Rebecca Wheatley Female 76 FOPEN 46 Chapel Allerton Road Runners 00:46:50 441 00:46:40 453
512 Michael Knowles Male 366 M55+ 14 Ackworth Road Runners 00:46:53 442 00:46:12 438
339 Peter May Male 367 M55+ 15 Queensbury Running Club 00:46:55 443 00:46:43 456
491 Nigel Taylor Male 368 M45+ 60 Halifax Harriers 00:46:56 444 00:45:56 423
105 Matt Ellis Male 369 M40+ 62 Abbey Runners 00:46:56 445 00:46:23 447
1041 Leisha Shiner Female 77 FOPEN 47 Steel City Striders 00:46:57 446 00:46:15 442
1012 Clive Downing Male 370 M50+ 57 Sheffield City Striders 00:46:57 447 00:46:14 440
1310 Tom Adams Male 371 MOPEN 163 00:46:59 448 00:46:45 457
1309 Georgie Freeman Female 78 FOPEN 48 00:46:59 449 00:46:46 458
853 Kyle Abbott Male 372 M45+ 61 00:47:01 450 00:45:43 418
702 Lee Smith Male 373 M45+ 62 City of Hull Ac 00:47:02 451 00:46:21 444
130 Ian Pickles Male 374 M45+ 63 South Leeds Lakers 00:47:04 452 00:46:41 454
613 Mike Heselton Male 375 M50+ 58 Steel City Striders 00:47:08 453 00:46:22 445
1 Yvonne Twelvetree Female 79 F65+ 1 Totley Ac 00:47:10 454 00:46:46 459
268 Rebecca Whiteley Female 80 FOPEN 49 Dewsbury Road Runners 00:47:11 455 00:47:05 471
809 Kimberley Bateman Female 81 FOPEN 50 Steel City Striders 00:47:12 456 00:46:50 461
650 Lisa Rudkin Female 82 F45+ 9 North Leeds Fell Runners 00:47:16 457 00:47:03 469
321 Barney Smedley Male 376 MOPEN 164 00:47:16 458 00:46:57 463
305 David Freer Male 377 M45+ 64 Royton Road Runners 00:47:17 459 00:46:38 451
496 Samantha Booth Female 83 FOPEN 51 Chapel Allerton Road Runners 00:47:20 460 00:46:56 462
233 Ian Kennen Male 378 M45+ 65 Steel City Striders 00:47:20 461 00:46:58 466
510 Keith Pailing Male 379 M65+ 7 Rothwell Harriers 00:47:22 462 00:46:57 464
93 Samantha Harris Female 84 FOPEN 52 Valley Striders 00:47:23 463 00:47:04 470
813 Daniel Ryan Male 380 M40+ 63 Halifax Harriers 00:47:25 464 00:46:28 450
100 Clare Evans Female 85 FOPEN 53 Hyde Park Harriers 00:47:25 465 00:46:47 460
1130 Richard Goldthorpe Male 381 M40+ 64 00:47:27 466 00:46:57 465
453 Paul Hopkinson Male 382 M55+ 16 Halifax Harriers 00:47:31 467 00:46:15 441
940 Stephen Cheeseman Male 383 MOPEN 165 00:47:32 468 00:46:41 455
719 Adrian Gough Male 384 MOPEN 166 Barnsley Harriers 00:47:36 469 00:47:08 472
522 Tracy Hughes Female 86 F45+ 10 Kingstone Runners Barnsley 00:47:36 470 00:47:23 484
81 Gary Stanley Male 385 M40+ 65 00:47:39 471 00:47:19 480
972 David Waite Male 386 M50+ 59 Stainland Lions 00:47:42 472 00:47:29 489
683 David Stewart Male 387 M50+ 60 00:47:43 473 00:46:38 452
406 Gary Pennington Male 388 M50+ 61 Saltaire Striders 00:47:49 474 00:47:28 488
292 Vikki Smith Female 87 F45+ 11 Royton Road Runners 00:47:50 475 00:47:18 478
870 William Alves Male 389 M60+ 8 Totley Ac 00:47:52 476 00:47:39 498
154 Peter Richardson Male 390 M55+ 17 Thirsk and Sowerby Harriers 00:47:53 477 00:47:39 499
1063 Dene Townend Male 391 M55+ 18 Halifax Harriers 00:47:53 478 00:47:34 492
674 Joanne Loftus Female 88 F40+ 17 St Theresa's Athletic Club 00:47:54 479 00:47:18 479
462 Paul Higham Male 392 M50+ 62 00:47:54 480 00:47:12 475
1032 Carol Beattie Female 89 F60+ 2 Steel City Striders 00:47:56 481 00:47:45 504
442 Jonathan Boyle Male 393 M50+ 63 York Knavesmire Harriers 00:47:58 482 00:47:35 493
1078 Emily Bird Female 90 F40+ 18 Roberttown Road Runners 00:47:59 483 00:47:12 476
119 Francis Warne Male 394 MOPEN 167 00:48:00 484 00:46:59 467
229 Shaun Tunstall Male 395 M50+ 64 00:48:00 485 00:47:33 491
356 Jen Wolstenholme Female 91 F40+ 19 Holmfirth Harriers 00:48:00 486 00:47:22 483
759 Tracy Foy Female 92 F45+ 12 Saltaire Striders 00:48:02 487 00:47:48 506
665 Jo Carnie Female 93 F45+ 13 Steel City Striders 00:48:03 488 00:47:22 482
552 David Needham Male 396 M70+ 2 Penistone Footpath Runners & A 00:48:04 489 00:47:58 516
985 Paul Taylor Male 397 M50+ 65 00:48:05 490 00:47:25 486
167 Donna Richardson Female 94 FOPEN 54 Ackworth Road Runners 00:48:06 491 00:47:42 502
1185 Cheryl Proctor Female 95 FOPEN 55 00:48:09 492 00:47:16 477
529 Patrick Garry Male 398 M45+ 66 00:48:09 493 00:47:09 473
1004 Caroline Greenough Female 96 F45+ 14 00:48:11 494 00:47:50 509
1024 George Mccarthy Male 399 M65+ 8 Rotherham Harriers 00:48:12 495 00:47:48 507
1294 Terry Minett Male 400 M55+ 19 Pontefract Athletics Club 00:48:15 496 00:48:00 519
1266 Tim Driver Male 401 M40+ 66 00:48:15 497 00:47:40 500
1178 Alan Lumb Male 402 MOPEN 168 00:48:15 498 00:47:38 495
374 Steve Holmes Male 403 M45+ 67 00:48:16 499 00:47:54 512
1229 Mark Heaney Male 404 M60+ 9 Royton Road Runners 00:48:17 500 00:47:11 474
73 Angela Barker-charleton Female 97 F45+ 15 Harrogate Harriers 00:48:18 501 00:47:51 511
851 Steve Smith Male 405 MOPEN 169 00:48:19 502 00:47:36 494
126 David Needham Male 406 M50+ 66 Barnsley Harriers 00:48:19 503 00:47:51 510
578 Jon Reeves Male 407 M40+ 67 00:48:20 504 00:47:39 497
913 Dan Cartwright Female 98 F40+ 20 00:48:20 505 00:46:59 468
35 Paul Whitehurst Male 408 M40+ 68 Leeds & Bradford Tri Club 00:48:20 506 00:47:40 501
1197 Carolyn Binns Female 99 F50+ 6 00:48:23 507 00:48:11 524
331 Steve Schoolar Male 409 M55+ 20 00:48:23 508 00:47:27 487
530 Yvonne Phoenix Female 100 FOPEN 56 Mossley Afc Running Club 00:48:25 509 00:47:21 481
888 Deb Pennick Female 101 FOPEN 57 Sedgefield Harriers 00:48:26 510 00:47:59 518
1249 Claire Shelley Female 102 FOPEN 58 00:48:28 511 00:47:29 490
165 Lois Gardner Female 103 FOPEN 59 Hyde Park Harriers 00:48:33 512 00:47:55 513
117 Andrew Brownell-judd Male 410 M50+ 67 Pudsey Pacers 00:48:34 513 00:47:49 508
1124 Neale Guy Male 411 M40+ 69 00:48:36 514 00:47:23 485
625 Christopher Hill Male 412 M60+ 10 Airecentre Pacers 00:48:38 515 00:47:45 503
806 Suzie Rowe Female 104 F40+ 21 00:48:38 516 00:48:26 528
562 Ralph Kidner Male 413 M60+ 11 Hyde Park Harriers 00:48:41 517 00:47:55 514
520 Gail Smith Female 105 F45+ 16 00:48:47 518 00:48:03 522
1314 Chloe Hudson Female 106 FOPEN 60 Valley Striders 00:48:51 519 00:48:21 527
448 Ivan Down Male 414 M50+ 68 00:48:51 520 00:48:20 526
1166 Jamie Gott Male 415 M40+ 70 00:48:52 521 00:47:39 496
42 Wayne Dent Male 416 MOPEN 170 Dewsbury Road Runners 00:48:52 522 00:47:46 505
591 Gary Smith Male 417 M55+ 21 Royton Road Runners 00:48:53 523 00:48:00 520
1227 Sarah Rickwood Female 107 FOPEN 61 00:48:54 524 00:47:59 517
1077 Loz Harvey Male 418 M40+ 71 Steel City Striders 00:48:58 525 00:48:30 529
439 Ash Wilkinson-wright Male 419 M40+ 72 Wakefield Triathlon Club 00:48:58 526 00:48:03 521
782 Alun Griffiths Male 420 M55+ 22 Saltaire Striders 00:48:59 527 00:48:47 540
1200 David Hartley Male 421 M40+ 73 00:48:59 528 00:48:42 538
504 Karl Shearer Male 422 M45+ 68 00:49:03 529 00:48:12 525
249 Lee Gomersall Male 423 M40+ 74 00:49:06 530 00:48:36 531
987 Tracey Lancaster Female 108 F45+ 17 Wakefield Triathlon Club 00:49:07 531 00:48:52 544
762 Rosemary Boughton Female 109 FOPEN 62 00:49:09 532 00:48:47 541
1014 Hanif Shaikh Male 424 M45+ 69 00:49:10 533 00:48:40 534
375 Craig Thomas Male 425 MOPEN 171 00:49:10 534 00:48:08 523
1152 John Woods Male 426 MOPEN 172 00:49:13 535 00:47:56 515
220 Jo Baileytaylor Female 110 F45+ 18 Holmfirth Harriers 00:49:18 536 00:49:17 561
628 Allison Simpson Female 111 F45+ 19 00:49:18 537 00:48:42 537
478 Colin Prout Male 427 M55+ 23 00:49:20 538 00:48:53 545
408 Alan Couldwell Male 428 M60+ 12 Harrogate Harriers 00:49:21 539 00:48:38 533
968 Graham Sykes Male 429 MOPEN 173 00:49:22 540 00:48:37 532
429 John Lambe Male 430 M45+ 70 00:49:22 541 00:48:41 535
142 David Brookes Male 431 M60+ 13 00:49:23 542 00:48:43 539
70 Paul Berwin Male 432 M60+ 14 Harrogate Harriers 00:49:31 543 00:49:01 550
673 Helen Love Female 112 F55+ 1 Saltaire Striders 00:49:32 544 00:49:18 562
611 Neil Atkinson Male 433 M45+ 71 00:49:33 545 00:48:52 543
1062 Asha Pritchard Female 113 FOPEN 63 Steel City Striders 00:49:33 546 00:49:03 555
722 James Hartley Male 434 MOPEN 174 00:49:34 547 00:49:02 553
411 Craig William Briggs Male 435 MOPEN 175 00:49:40 548 00:48:54 546
684 Andrew Webster Male 436 M45+ 72 Otley Ac 00:49:43 549 00:49:20 564
1246 Lindsey Reynolds Female 114 F40+ 22 St Theresa's Athletic Club 00:49:47 550 00:48:57 547
897 David Firth Male 437 MOPEN 176 00:49:47 551 00:49:01 551
783 Paul Shelton Male 438 M65+ 9 00:49:47 552 00:49:21 568
1125 Kevin Guy Male 439 M45+ 73 Ackworth Road Runners 00:49:47 553 00:48:35 530
923 Melvyn Bishop Male 440 M60+ 15 00:49:50 554 00:49:13 558
216 Naz Bashir Male 441 M45+ 74 Saltwell Harriers 00:49:50 555 00:49:18 563
533 Tom Frame Male 442 MOPEN 177 00:49:53 556 00:49:20 565
531 Adrian Wilkinson Male 443 M50+ 69 Roberttown Road Runners 00:49:55 557 00:49:07 556
400 Jonathan Meynell Male 444 M50+ 70 00:49:56 558 00:48:42 536
499 Marie Lees Female 115 FOPEN 64 00:49:56 559 00:49:03 554
982 Jim Goodall Male 445 M50+ 71 00:49:57 560 00:49:02 552
805 Trina Elkington Female 116 F45+ 20 00:50:00 561 00:49:40 577
1150 Raymond Barber Male 446 M60+ 16 South Lakers Running Club 00:50:01 562 00:49:25 569
1049 Lynn Dyson Female 117 F50+ 7 00:50:02 563 00:49:25 570
50 Joanne Holland Female 118 F40+ 23 St Theresa's Athletic Club 00:50:04 564 00:49:14 560
527 Phillip Mcmahon Male 447 MOPEN 178 Roberttown Road Runners 00:50:06 565 00:49:09 557
519 Liam Moohan Male 448 MOPEN 179 00:50:06 566 00:48:50 542
559 Claire Bastow Female 119 FOPEN 65 00:50:08 567 00:48:59 548
337 Stacey Gilman Female 120 F45+ 21 Roberttown Road Runners 00:50:08 568 00:49:21 567
1212 Andrew Chadwick Male 449 MOPEN 180 Royton Road Runners 00:50:11 569 00:49:00 549
174 Richard Edwards Male 450 M40+ 75 Hyde Park Harriers 00:50:12 570 00:49:27 572
998 Angela Wade Female 121 F50+ 8 00:50:15 571 00:49:27 571
796 Nancy Brown Female 122 FOPEN 66 00:50:19 572 00:49:39 576
66 Sue Moul Female 123 F50+ 9 Harrogate Harriers 00:50:19 573 00:49:52 580
1191 Dave Watt Male 451 MOPEN 181 Royton Road Runners 00:50:21 574 00:49:21 566
971 Diane Waite Female 124 F50+ 10 Stainland Lions 00:50:23 575 00:50:11 592
176 Barney Lerner Male 452 M65+ 10 Saltaire Striders 00:50:24 576 00:50:12 594
410 Lou Galloway Female 125 F45+ 22 00:50:26 577 00:49:59 584
1142 Emma Brown Female 126 FOPEN 67 00:50:26 578 00:49:40 578
1271 Paul Kelly Male 453 M50+ 72 00:50:27 579 00:49:30 574
1121 Sarah Beecher Male 454 MOPEN 182 Harrogate Harriers 00:50:31 580 00:49:54 581
258 Elin Reeves Female 127 FOPEN 68 00:50:33 581 00:50:00 585
186 Paul Ellis Male 455 MOPEN 183 00:50:33 582 00:50:04 589
359 Dinah Coggon Female 128 F40+ 24 Holmfirth Harriers 00:50:33 583 00:49:56 582
1232 Damian Mercer Male 456 MOPEN 184 Royton Road Runners 00:50:35 584 00:49:14 559
659 Mark Smith Male 457 M40+ 76 Spenborough Ac 00:50:35 585 00:50:00 586
903 Mir Jansen Female 129 F50+ 11 Steel City Striders 00:50:36 586 00:49:48 579
1097 Angela Rafferty Female 130 F40+ 25 Acre Street Runners 00:50:37 587 00:50:02 588
401 Alison Pearce Female 131 F40+ 26 Northowram Pumas Running Club 00:50:37 588 00:49:28 573
447 Rachel Bradford Female 132 FOPEN 69 00:50:37 589 00:49:58 583
157 Robert Gosling Male 458 M60+ 17 00:50:42 590 00:50:23 601
423 Sarah Kaye Female 133 F40+ 27 00:50:43 591 00:49:35 575
893 Ellie Pierson Female 134 FOPEN 70 Stainland Lions 00:50:44 592 00:50:28 605
166 Mel Akeroyd Female 135 FOPEN 71 Saltaire Striders 00:50:44 593 00:50:31 607
959 Peter Persico Male 459 MOPEN 185 Abbey Runners 00:50:49 594 00:50:19 598
637 Julie Astbury Female 136 F45+ 23 00:50:51 595 00:50:08 590
244 Philip Calvert Male 460 M40+ 77 00:50:55 596 00:50:25 604
160 Paul Dickens Male 461 MOPEN 186 Hyde Park Harriers 00:51:00 597 00:50:16 596
427 Denise Hofman Female 137 FOPEN 72 Hyde Park Harriers 00:51:01 598 00:50:16 597
177 Martin Bare Male 462 M55+ 24 Dewsbury Road Runners 00:51:04 599 00:50:34 610
761 Helen Brant Female 138 FOPEN 73 Saltaire Striders 00:51:05 600 00:50:51 628
106 David Varley Male 463 M70+ 3 York Knavesmire Harriers 00:51:05 601 00:50:40 615
818 Gary Southerington Male 464 M50+ 73 00:51:06 602 00:50:01 587
474 Mark Rodgers Male 465 M40+ 78 Wakefield Triathlon Club 00:51:07 603 00:50:41 616
57 Jo Heseltine Female 139 F50+ 12 Rothwell Harriers 00:51:08 604 00:50:36 612
1003 Jack Cowlishaw Male 466 M70+ 4 00:51:10 605 00:51:02 636
8 Ken Chapman Male 467 M70+ 5 Kimberworth Striders 00:51:10 606 00:51:03 638
172 Mark Fraser Male 468 M45+ 75 Wakefield Triathlon Club 00:51:12 607 00:50:12 593
65 Petra Bijsterveld Female 140 F50+ 13 Ilkley Harriers 00:51:15 608 00:50:45 622
585 Gillian Neal Female 141 F55+ 2 Rotherham Harriers 00:51:16 609 00:50:20 599
1175 Matilda Rhodes Female 142 FOPEN 74 Hyde Park Harriers 00:51:17 610 00:50:29 606
489 Mike Shackleton Male 469 M45+ 76 Dewsbury Road Runners 00:51:17 611 00:50:13 595
461 Ruth Albaya Female 143 FOPEN 75 00:51:19 612 00:50:37 613
1030 Andrew Callaghan Male 470 M55+ 25 00:51:19 613 00:50:50 626
1222 Richard Hughes Male 471 M50+ 74 Quakers Running Club 00:51:22 614 00:51:01 634
1115 Mohanlal Mistry Male 472 M55+ 26 Saltaire Striders 00:51:22 615 00:50:09 591
1265 Ken Poyner Male 473 M60+ 18 00:51:24 616 00:50:50 627
1269 Zoe Smith Female 144 F40+ 28 00:51:25 617 00:50:38 614
807 Gemma Donnelly Female 145 FOPEN 76 00:51:27 618 00:50:49 624
414 Alfred Martin Male 474 MOPEN 187 00:51:28 619 00:50:21 600
134 Nicola Winter Female 146 F40+ 29 Wakefield Triathlon Club 00:51:30 620 00:50:25 603
898 Joanne Burden Female 147 FOPEN 77 Spenborough Ac 00:51:30 621 00:50:55 631
86 Rob Athey Male 475 M40+ 79 Harrogate Harriers 00:51:34 622 00:51:07 641
329 David Smith Male 476 M60+ 19 Royton Road Runners 00:51:34 623 00:50:32 608
1110 Lindsay Havercroft Female 148 FOPEN 78 00:51:35 624 00:51:19 646
515 Joanne Bedingfield Female 149 F40+ 30 Wyp Harriers 00:51:37 625 00:50:54 630
1085 Nicola Mason Female 150 FOPEN 79 00:51:39 626 00:50:45 621
886 Adam Sowden Male 477 MOPEN 188 00:51:39 627 00:50:53 629
349 Andrea Ackroyd Female 151 F45+ 24 Halifax Harriers 00:51:39 628 00:50:41 617
1036 Mark Bagley Male 478 M50+ 75 Steel City Striders 00:51:39 629 00:50:44 619
1059 Gary Oxley Male 479 M50+ 76 00:51:41 630 00:50:35 611
1263 Keith Halliwell Male 480 M50+ 77 00:51:42 631 00:50:42 618
932 Craig Day Male 481 MOPEN 189 00:51:44 632 00:50:23 602
193 Jenny White Female 152 FOPEN 80 Airecentre Pacers 00:51:44 633 00:51:29 652
438 Michael Gray Male 482 M50+ 78 00:51:45 634 00:51:27 650
1218 Anthony Kane Male 483 M60+ 20 Royton Road Runners 00:51:46 635 00:50:44 620
584 James Ellam Male 484 MOPEN 190 00:51:47 636 00:50:49 625
556 Mike Webb Male 485 M40+ 80 Hyde Park Harriers 00:51:47 637 00:51:01 635
318 Vivianne Fraser Female 153 F50+ 14 York Knavesmire Harriers 00:51:50 638 00:51:14 643
19 Nigel Foster Male 486 M50+ 79 Wakefield Triathlon Club 00:51:50 639 00:50:33 609
317 Chris Farnell Male 487 MOPEN 191 00:51:52 640 00:51:04 639
885 Richard Cooke Male 488 M45+ 77 00:51:52 641 00:50:48 623
956 Keeley Hutton Female 154 FOPEN 81 00:51:54 642 00:51:19 647
996 Richard Clamp Male 489 M40+ 81 Steel City Striders 00:51:54 643 00:51:27 651
332 Andrew Rayner Male 490 M50+ 80 Otley Ac 00:51:58 644 00:51:17 645
85 Mark Bottomley Male 491 M50+ 81 00:52:01 645 00:51:36 654
1198 Lee Higginbottom Male 492 MOPEN 192 Royton Road Runners 00:52:03 646 00:51:05 640
1290 Ruari Skelton Male 493 M45+ 78 00:52:03 647 00:51:02 637
485 Mark Wilson Male 494 M45+ 79 Dewsbury Road Runners 00:52:04 648 00:50:59 633
952 Steve Walker Male 495 M50+ 82 00:52:05 649 00:51:15 644
567 Matthew Gardner Male 496 MOPEN 193 00:52:14 650 00:51:43 658
367 James Driscoll Male 497 M45+ 80 00:52:16 651 00:50:57 632
868 Dan Hall Male 498 MOPEN 194 00:52:20 652 00:51:14 642
54 Alison Smith Female 155 F40+ 31 Rothwell Harriers 00:52:21 653 00:52:10 676
679 Ann Yeadon Female 156 F45+ 25 Otley Ac 00:52:22 654 00:51:40 656
138 Steph Watkins Female 157 F40+ 32 Rothwell Harriers 00:52:23 655 00:51:46 659
294 Selina Mclean Female 158 F40+ 33 Royton Road Runners 00:52:25 656 00:51:24 648
41 Sarah Waite Female 159 FOPEN 82 St Theresa's Athletic Club 00:52:29 657 00:51:54 662
218 Jonathan Schofield Male 499 MOPEN 195 Rothwell Harriers 00:52:29 658 00:51:57 666
79 Alan Sheldrake Male 500 M65+ 11 00:52:30 659 00:51:56 665
161 G Mark Richardson Male 501 M55+ 27 Dewsbury Road Runners 00:52:32 660 00:52:00 669
52 Stephen Midgley Male 502 M45+ 81 00:52:34 661 00:52:09 674
1214 Martin Jones Male 503 MOPEN 196 Royton Road Runners 00:52:37 662 00:51:26 649
1151 Emma Deakin Female 160 FOPEN 83 00:52:38 663 00:51:43 657
1052 Kaylie Goddard Female 161 FOPEN 84 00:52:39 664 00:51:55 664
297 Helen Radcliffe Female 162 F40+ 34 Royton Road Runners 00:52:40 665 00:51:32 653
1276 David Wainman Male 504 M50+ 83 00:52:40 666 00:51:58 668
1170 Andrew Maddock Male 505 MOPEN 197 Hyde Park Harriers 00:52:42 667 00:51:57 667
721 Hayley Cocker Female 163 F40+ 35 00:52:46 668 00:51:39 655
494 Paul Watson Male 506 M40+ 82 00:52:46 669 00:52:33 691
830 Sarah Howley Female 164 FOPEN 85 00:52:48 670 00:52:22 685
1306 Sally Rickets Female 165 F50+ 15 Roberttown Road Runners 00:52:49 671 00:52:01 670
786 Joanne Hawden Female 166 F50+ 16 Rothwell Harriers 00:52:49 672 00:51:51 661
1177 Lucy Rider Female 167 FOPEN 86 Hyde Park Harriers 00:52:51 673 00:52:14 680
546 Carole Clifford Female 168 F50+ 17 Rothwell Harriers 00:52:51 674 00:52:20 684
1256 Victoria Knight-phillips Female 169 F40+ 36 Acre Street Runners 00:52:52 675 00:52:17 681
111 James Frankland Male 507 MOPEN 198 00:52:55 676 00:51:50 660
960 Lisa Hitchen Female 170 FOPEN 87 Abbey Runners 00:52:56 677 00:52:23 686
785 Graham Hawden Male 508 M55+ 28 Rothwell Harriers 00:53:00 678 00:52:02 671
1141 Mike Edson Male 509 M55+ 29 00:53:00 679 00:52:18 682
615 Matthew Blackburn Male 510 M45+ 82 00:53:02 680 00:51:54 663
720 Anna Sharrott Female 171 FOPEN 88 St Theresa's Athletic Club 00:53:02 681 00:52:13 678
1186 Gordon Brown Male 511 MOPEN 199 00:53:03 682 00:52:23 688
131 Craig Davey Male 512 M50+ 84 Wakefield Triathlon Club 00:53:12 683 00:52:25 689
1224 Arron Moss Male 513 MOPEN 200 00:53:14 684 00:52:49 698
196 Diane Mckenna Female 172 F45+ 26 00:53:14 685 00:52:58 703
256 Gail Tombs Female 173 F60+ 3 Ackworth Road Runners 00:53:15 686 00:53:00 708
632 Paul Oakley Male 514 MOPEN 201 Roberttown Road Runners 00:53:16 687 0
595 Daniel Kelley Male 515 MOPEN 202 Wakefield Triathlon Club 00:53:17 688 00:52:26 690
1001 Steve Anthoney Male 516 M55+ 30 Spenborough Ac 00:53:17 689 00:52:23 687
187 Jacky Darley Female 174 F55+ 3 Wetherby Runners 00:53:18 690 00:52:54 700
1194 Rachael Shuttleworth Female 175 FOPEN 89 Royton Road Runners 00:53:19 691 00:52:07 672
891 Michael Burfoot Male 517 MOPEN 203 00:53:19 692 00:52:07 673
433 John Moore Male 518 M45+ 83 Halifax Harriers 00:53:22 693 00:52:09 675
1164 Alison Dale Female 176 F45+ 27 Bury Athletics Club 00:53:22 694 00:52:10 677
53 Chris Burrell Male 519 M55+ 31 Halifax Harriers 00:53:26 695 00:53:03 711
1067 Rebecca Turton Female 177 F45+ 28 Ramsbottom Running Club 00:53:28 696 00:52:44 695
361 Debbie Fox Female 178 F40+ 37 Northowram Pumas Running Club 00:53:30 697 00:52:13 679
839 Jayne Turner Female 179 F40+ 38 Rothwell Harriers 00:53:30 698 00:52:47 697
779 John Mclean Male 520 M55+ 32 00:53:32 699 00:52:36 692
30 Warren Mcfee Male 521 M40+ 83 00:53:36 700 00:53:00 706
336 Donna Allen Female 180 F40+ 39 Kingstone Runners Barnsley 00:53:36 701 00:53:21 719
623 Karen Kennedy Female 181 F40+ 40 00:53:39 702 00:52:58 704
780 Sarah Ward Female 182 FOPEN 90 00:53:39 703 00:52:39 694
1286 Keith Petty Male 522 M40+ 84 00:53:40 704 00:52:18 683
573 Debbie Norris Female 183 F40+ 41 Dewsbury Road Runners 00:53:40 705 00:52:46 696
1291 Rachel Smith Female 184 FOPEN 91 00:53:42 706 00:53:00 709
1143 Vivienne Swithenbank Female 185 F60+ 4 00:53:50 707 00:53:18 717
376 Simon Wilkinson Male 523 MOPEN 204 00:53:52 708 00:52:37 693
1156 Michael Hall Male 524 M50+ 85 Holmfirth Harriers 00:53:54 709 00:53:17 716
25 Karen Head Female 186 F45+ 29 Rothwell Harriers 00:53:54 710 00:53:18 718
798 Nicola Schofield Female 187 F45+ 30 00:54:00 711 00:52:50 699
1048 David Nield Male 525 M50+ 86 00:54:05 712 00:53:31 725
421 John Martyn Cartwright Male 526 M70+ 6 Penistone Footpath Runners & A 00:54:06 713 00:54:00 739
715 Andrew Nicholls Male 527 M55+ 33 Hyde Park Harriers 00:54:07 714 00:53:09 712
419 Carly Barrett Female 188 FOPEN 92 00:54:08 715 00:53:33 727
526 Olga Rayner Female 189 FOPEN 93 Roberttown Road Runners 00:54:10 716 00:53:17 715
262 Julie Ann Newsome Female 190 F50+ 18 Roberttown Road Runners 00:54:11 717 00:53:30 724
334 Alexa Schoolar Female 191 FOPEN 94 00:54:13 718 00:53:16 714
729 Fraser H Male 528 M50+ 87 Chapel Allerton Road Runners 00:54:13 719 00:53:10 713
15 Tim Downie Male 529 M45+ 84 00:54:16 720 00:53:28 722
755 Richard Thorne Male 530 MOPEN 205 00:54:18 721 00:53:00 705
754 Joe Barrett Male 531 MOPEN 206 00:54:19 722 00:53:00 707
823 Robert Schofield Male 532 MOPEN 207 00:54:19 723 00:53:02 710
920 Nicola Eyre Female 192 F40+ 42 00:54:19 724 00:52:57 701
481 Paula Mills Female 193 F50+ 19 Barnsley Harriers 00:54:20 725 00:53:52 735
921 Rebecca Lyons Female 194 FOPEN 95 00:54:20 726 00:52:57 702
1088 Nicola Cartwright Female 195 FOPEN 96 Pudsey Pacers 00:54:20 727 00:53:59 738
307 Gail Shaw Female 196 F50+ 20 Royton Road Runners 00:54:23 728 00:53:32 726
495 Jude Cowlishaw Female 197 F50+ 21 00:54:23 729 00:53:27 721
609 Simon Naylor Male 533 M45+ 85 00:54:23 730 00:53:28 723
1201 Chris Nicholson Male 534 MOPEN 208 Royton Road Runners 00:54:25 731 00:53:26 720
793 Nigel Hull Male 535 M50+ 88 00:54:32 732 00:53:48 734
316 Sarah Farnell Female 198 F40+ 43 Hyde Park Harriers 00:54:33 733 00:53:45 731
213 Chris Aldred Male 536 M55+ 34 00:54:35 734 00:53:44 730
915 Ange Ellis Female 199 F40+ 44 Abbey Runners 00:54:36 735 00:54:02 744
997 Richard Powell Male 537 M40+ 85 00:54:36 736 00:53:36 728
285 Emma Howley Female 200 FOPEN 97 00:54:42 737 00:53:42 729
1084 Debbie Marshall Female 201 FOPEN 98 00:54:49 738 00:53:55 737
152 Julie Sykes Female 202 F55+ 4 00:54:51 739 00:53:46 733
222 Christine Clubbs Female 203 F40+ 45 Wetherby Runners 00:54:53 740 00:54:18 754
271 Donna Byrne Female 204 F40+ 46 Dewsbury Road Runners 00:54:54 741 00:54:48 776
1076 Kathryn Tait Female 205 F45+ 31 Dewsbury Road Runners 00:54:54 742 00:54:15 751
36 Denise Davis Female 206 F45+ 32 Saltaire Striders 00:54:54 743 00:54:37 765
876 Jenny Hiley Female 207 FOPEN 99 Airecentre Pacers 00:54:55 744 00:54:33 761
692 Kirsty Boyle Female 208 F45+ 33 Pudsey Pacers 00:54:56 745 00:54:35 762
1204 Roy Simpson Male 538 M60+ 21 Ackworth Road Runners 00:55:01 746 00:54:08 745
298 Lisa Cummins Female 209 F45+ 34 Royton Road Runners 00:55:01 747 00:53:54 736
1216 David Edson Male 539 M55+ 35 00:55:03 748 00:54:18 753
570 Melanie Ellwood Female 210 FOPEN 100 York Postal Harriers 00:55:03 749 00:54:15 750
621 Mel Tattersfield Female 211 FOPEN 101 00:55:04 750 00:54:08 746
944 Julia Moore Female 212 F50+ 22 Rochdale Triathlon Club 00:55:06 751 00:53:46 732
107 Debb Howcroft Female 213 F40+ 47 00:55:07 752 00:54:12 748
564 Gillian Anne Hyde Female 214 F50+ 23 Saltaire Striders 00:55:08 753 00:54:50 779
717 Philip Ramsden Male 540 M55+ 36 Horsforth Harriers 00:55:09 754 00:54:30 760
377 Andrew Frazer Male 541 M45+ 86 Leeds Frontrunners 00:55:10 755 00:54:01 740
16 Brian Shaw Male 542 M50+ 89 Rothwell Harriers 00:55:10 756 00:54:40 768
799 Philip Bailey Male 543 M65+ 12 00:55:11 757 00:54:01 742
852 Graham Beardsley Male 544 M50+ 90 Ackworth Road Runners 00:55:11 758 00:54:20 756
477 Janie Kitching Female 215 F55+ 5 Barnsley Harriers 00:55:14 759 00:54:45 771
1206 Dan Hayward Male 545 MOPEN 209 Kingstone Runners Barnsley 00:55:16 760 00:54:14 749
981 Ian Rodley Male 546 MOPEN 210 Rothwell Harriers 00:55:19 761 00:54:11 747
734 Tracy Rawnsley Female 216 F45+ 35 00:55:19 762 00:54:16 752
723 Stacey Waldock Female 217 FOPEN 102 00:55:20 763 00:54:01 741
689 Debbie Simpson Female 218 FOPEN 103 00:55:20 764 00:54:28 759
808 Louise Palmer Female 219 F40+ 48 00:55:20 765 00:54:46 773
725 Samantha Jackson Female 220 FOPEN 104 00:55:20 766 00:54:02 743
1217 Mark Robinson Male 547 MOPEN 211 00:55:20 767 00:54:57 783
669 Andrew Shaw Male 548 M40+ 86 00:55:23 768 00:54:19 755
502 Kenji Lewis Male 549 M45+ 87 00:55:23 769 00:54:21 757
714 Alistair Shand Male 550 M55+ 37 Yorkshire Race Walking Club 00:55:24 770 00:54:26 758
206 Hannah Newman Female 221 FOPEN 105 Kirkstall Harriers 00:55:24 771 00:54:55 781
976 Erica Bramhall Female 222 FOPEN 106 00:55:25 772 00:54:47 774
752 Julie Wright Female 223 F50+ 24 Barnsley Harriers 00:55:27 773 00:54:58 784
84 Clare Maxwell Female 224 F45+ 36 Hyde Park Harriers 00:55:28 774 00:54:40 767
492 Helen Andrews Female 225 F50+ 25 Barnsley Harriers 00:55:29 775 00:54:59 785
513 Susan Knowles Female 226 F55+ 6 Ackworth Road Runners 00:55:31 776 00:54:49 778
204 Louise Thompson Female 227 F40+ 49 00:55:34 777 00:54:46 772
542 Rebecca Brightmore Female 228 FOPEN 107 Doncaster Athletics Club 00:55:36 778 00:55:35 810
1089 Matthew Briggs Male 551 MOPEN 212 00:55:37 779 00:55:19 798
1090 Josie Briggs Female 229 F45+ 37 Saltaire Striders 00:55:37 780 00:55:19 799
541 David Waugh Male 552 M40+ 87 Doncaster Athletics Club 00:55:37 781 00:55:36 812
795 Rosina Citrone Female 230 FOPEN 108 Airecentre Pacers 00:55:40 782 00:54:36 764
1103 Matthew Shackleton Male 553 M40+ 88 00:55:40 783 00:54:38 766
946 Jane Oughton Female 231 F55+ 7 Abbey Runners 00:55:41 784 00:55:08 793
1209 Sarah Poole Female 232 FOPEN 109 00:55:42 785 00:54:48 775
192 Kirsten Broadley Female 233 F40+ 50 Fareham Crusaders Running Club 00:55:42 786 00:54:45 770
291 Andrew Smith Male 554 M45+ 88 00:55:45 787 00:54:35 763
631 Linette Gomersall Female 234 FOPEN 110 00:55:47 788 00:54:55 782
1039 James Booth Male 555 MOPEN 213 00:55:47 789 00:55:10 794
201 Penelope North Female 235 F55+ 8 Oakwell Running Bears 00:55:51 790 00:55:04 789
871 Carol Parsons Female 236 F50+ 26 Totley Ac 00:55:52 791 00:55:30 807
765 Eleanor Joyce Female 237 FOPEN 111 Spenborough Ac 00:55:55 792 00:54:44 769
847 Tom Bolland Male 556 MOPEN 214 Steel City Striders 00:55:56 793 00:55:13 795
431 Diane Adkins Female 238 F50+ 27 Quakers Running Club 00:55:56 794 00:55:05 791
749 Sylvia Ross Female 239 F65+ 2 Saltaire Striders 00:55:58 795 00:55:37 813
32 Karen Bradbury Female 240 F50+ 28 00:55:58 796 00:55:07 792
751 Drew Ward Male 557 M60+ 22 Wetherby Runners 00:56:01 797 00:55:36 811
618 Richard Frost Male 558 M55+ 38 00:56:02 798 00:55:02 786
252 Emma Wealleans Female 241 FOPEN 112 00:56:03 799 00:55:34 809
763 Karl Elliott Male 559 MOPEN 215 00:56:04 800 00:55:13 796
1140 Jennifer Brearey Female 242 F45+ 38 00:56:04 801 00:55:02 787
393 Vicki Johnstone Female 243 F45+ 39 Valley Striders 00:56:08 802 00:54:49 777
3 Fiona Farquhar Female 244 F45+ 40 Saltaire Striders 00:56:09 803 00:55:51 820
183 Andrew Milnes Male 560 M50+ 91 00:56:11 804 00:55:31 808
955 Barbara Bayliss Female 245 F60+ 5 Swinton 00:56:11 805 00:54:50 780
1293 Jeff Denton Male 561 M65+ 13 Ackworth Road Runners 00:56:13 806 00:55:19 797
899 Tracey Piper Female 246 FOPEN 113 St Theresa's Athletic Club 00:56:14 807 00:55:25 802
511 Richard Pailing Male 562 MOPEN 216 00:56:17 808 00:55:03 788
797 Peter Stubbs Male 563 M60+ 23 Uknetrunner 00:56:19 809 00:55:49 819
994 Mike Holmes Male 564 MOPEN 217 00:56:20 810 00:55:19 800
248 Mick Hardisty Male 565 M50+ 92 Rothwell Harriers 00:56:21 811 00:55:28 805
386 Shana Emmerson Female 247 F40+ 51 Northowram Pumas Running Club 00:56:21 812 00:55:04 790
430 Darren Calvert Male 566 MOPEN 218 00:56:26 813 00:55:24 801
405 Suzanne Hague Female 248 F50+ 29 Saltaire Striders 00:56:26 814 00:56:09 827
352 Jenny St Romaine Female 249 F45+ 41 Halifax Harriers 00:56:28 815 00:55:27 804
745 Richard Smith Male 567 M55+ 39 Saltaire Striders 00:56:30 816 00:55:59 821
1047 George Gardner Male 568 M60+ 24 00:56:32 817 00:56:00 823
639 Iain Starks Male 569 M55+ 40 Chapel Allerton Road Runners 00:56:33 818 00:55:42 817
516 Ian Robert Wilson Male 570 M45+ 89 Ackworth Road Runners 00:56:36 819 00:56:19 836
1228 Susan Heaney Female 250 F55+ 9 Royton Road Runners 00:56:37 820 00:55:28 806
251 Carly Terry Female 251 FOPEN 114 Chapel Allerton Road Runners 00:56:40 821 00:56:03 824
200 Alicia Rose Female 252 FOPEN 115 Spenborough Ac 00:56:41 822 00:55:37 814
822 Adam Schofield Male 571 MOPEN 219 00:56:42 823 00:55:25 803
790 Elaine Craiggs Female 253 F40+ 52 Valley Striders 00:56:45 824 00:55:41 816
1072 Luke Harris Male 572 MOPEN 220 00:56:46 825 00:56:46 851
1244 Amy Louise Wilby Female 254 F40+ 53 00:56:48 826 00:56:22 839
629 Lynne Mansfield Female 255 FOPEN 116 Acre Street Runners 00:56:51 827 00:56:11 831
211 Abubakar Adam Male 573 M40+ 89 00:56:54 828 00:55:46 818
270 Elizabeth Kitchin Female 256 F40+ 54 Vegan Runners UK 00:56:54 829 00:56:09 828
1046 Melissa Hall Female 257 F40+ 55 Northowram Pumas Running Club 00:56:58 830 00:55:59 822
596 Fiona Waterhouse Female 258 FOPEN 117 Horsforth Harriers 00:56:59 831 00:56:19 837
182 John Sumner Male 574 M40+ 90 00:56:59 832 00:56:27 843
1287 Glenn Ackroyd Male 575 M45+ 90 00:57:02 833 00:55:39 815
370 Charlotte Hardy Female 259 FOPEN 118 00:57:03 834 00:56:16 834
246 Brian Pinder Male 576 M70+ 7 Stadium Runners 00:57:07 835 00:56:05 825
250 John Smith Male 577 M55+ 41 00:57:08 836 00:56:24 842
29 Margaret Eyre Female 260 FOPEN 119 00:57:08 837 00:56:32 844
128 Bev Dumont Female 261 F45+ 42 Wakefield Triathlon Club 00:57:09 838 00:56:14 833
234 Chris Milner Male 578 M45+ 91 00:57:09 839 00:56:10 829
450 Kirsty Carver Female 262 F40+ 56 Halifax Harriers 00:57:12 840 00:56:13 832
1196 Sonny Mogan Male 579 M55+ 42 00:57:16 841 00:56:19 838
1066 Emma Oldham-fox Female 263 F40+ 57 00:57:18 842 00:56:09 826
1243 Andrew Richardson Male 580 MOPEN 221 00:57:19 843 00:56:11 830
1203 Jillian Heywood Female 264 F45+ 43 Royton Road Runners 00:57:20 844 00:56:40 848
1180 Matthew Gray Male 581 MOPEN 222 Hyde Park Harriers 00:57:22 845 00:56:34 845
1034 Nicole Nield Female 265 F60+ 6 Steel City Striders 00:57:25 846 00:56:37 846
616 Kathryn Blackburn Female 266 F45+ 44 00:57:27 847 00:56:17 835
594 Kathryn Bray Female 267 FOPEN 120 00:57:29 848 00:57:08 860
608 Anne Gowing Female 268 F40+ 58 Huddersfield Road Runners 00:57:30 849 00:56:23 840
1040 Lee Allen Male 582 M45+ 92 00:57:33 850 00:57:01 858
289 Kevin Tate Male 583 M55+ 43 Wakefield Triathlon Club 00:57:35 851 00:56:45 850
883 Shaun Loftus Male 584 M45+ 93 St Theresa's Athletic Club 00:57:37 852 00:56:50 853
820 Leanne Maclellan Female 269 FOPEN 121 St Theresa's Athletic Club 00:57:37 853 00:56:51 855
1113 Martina Naismith Female 270 F40+ 59 Royton Road Runners 00:57:39 854 00:56:49 852
517 Aiveen Smith Female 271 FOPEN 122 Horsforth Harriers 00:57:44 855 00:57:38 871
1105 Ben Eldin Male 585 MOPEN 223 00:57:45 856 00:56:23 841
1219 Hannah Thorpe Female 272 FOPEN 123 00:57:50 857 00:57:23 866
617 Kerry Bateman Female 273 F40+ 60 00:57:52 858 00:56:43 849
115 Virginia Lewin Female 274 F60+ 7 Halifax Harriers 00:57:55 859 00:56:56 857
185 Andrew Townsend Male 586 M45+ 94 00:57:56 860 00:57:22 865
865 Jill Daly Female 275 F45+ 45 Ackworth Road Runners 00:57:57 861 00:57:15 863
933 Lucy Brecke Female 276 FOPEN 124 00:57:57 862 00:56:37 847
1044 Caroline Mcneill Female 277 F45+ 46 Bingley Harriers & Ac 00:58:02 863 00:57:10 861
879 Rebecca Ewart Female 278 FOPEN 125 St Theresa's Athletic Club 00:58:02 864 00:57:13 862
323 Liam Wells Male 587 M40+ 91 00:58:06 865 00:56:54 856
426 James Neale Male 588 M40+ 92 Wakefield Triathlon Club 00:58:07 866 00:57:26 867
687 Kyle Audsley Male 589 MOPEN 224 00:58:07 867 00:57:35 870
560 Peter Evetts-imray Male 590 M40+ 93 00:58:07 868 00:57:30 868
566 Craig Lambourne Male 591 M45+ 95 00:58:08 869 00:57:30 869
1223 Liz Phillips Female 279 FOPEN 126 Royton Road Runners 00:58:13 870 00:56:51 854
1241 Sarah Richardson Female 280 FOPEN 127 00:58:16 871 00:57:06 859
1081 Emma Moorhouse Female 281 FOPEN 128 Barnsley Harriers 00:58:17 872 00:57:48 874
1155 Robyn Hall Female 282 FOPEN 129 00:58:22 873 00:57:16 864
1045 Rosie Smith Female 283 FOPEN 130 Steel City Striders 00:58:24 874 00:57:42 873
1094 Samantha Lockwood Female 284 F40+ 61 00:58:32 875 00:57:50 875
180 Amanda Glover Female 285 F45+ 47 00:58:38 876 00:57:53 876
163 Claire Hougham Female 286 FOPEN 131 Hyde Park Harriers 00:58:47 877 00:57:59 878
181 Ashley Fox Male 592 M55+ 44 00:58:50 878 00:58:17 880
1242 Becky Bulmer Female 287 FOPEN 132 00:58:50 879 00:57:41 872
1138 Nicholas Hall Male 593 M60+ 25 00:58:51 880 00:58:15 879
1056 Louis Neale Male 594 MOPEN 225 Wakefield Triathlon Club 00:58:59 881 00:58:18 881
1289 Austin Durrant Male 595 M40+ 94 00:59:03 882 00:58:33 888
764 Rosalyn Joyce Female 288 FOPEN 133 Spenborough Ac 00:59:06 883 00:57:54 877
1058 Jeannette Boote Female 289 F40+ 62 00:59:06 884 00:58:19 882
1010 Sarah Gore Female 290 F40+ 63 Roberttown Road Runners 00:59:07 885 00:58:19 883
877 Denis Callaghan Male 596 M40+ 95 Airecentre Pacers 00:59:15 886 00:58:50 894
872 Gillian Buckingham Female 291 FOPEN 134 Roberttown Road Runners 00:59:20 887 00:58:32 885
1262 Caroline Lyles-mccourt Female 292 F45+ 48 Farsley Flyers 00:59:24 888 00:58:53 895
1102 Emma Amor Female 293 FOPEN 135 Hyde Park Harriers 00:59:26 889 00:58:32 886
1101 Alexander Johnston Male 597 MOPEN 226 00:59:26 890 00:58:32 887
1264 Frances Brook Female 294 F40+ 64 00:59:27 891 00:58:45 891
380 James Walker Male 598 M50+ 93 00:59:33 892 00:58:26 884
23 Raymond Archer Male 599 M55+ 45 Barnsley Athletic Club 00:59:34 893 00:58:48 892
195 Lisa Isam Female 295 F45+ 49 Barnsley Harriers 00:59:34 894 00:58:50 893
1179 Paul Farmery Male 600 MOPEN 227 00:59:37 895 00:58:36 889
864 Donna Stansfield Female 296 F40+ 65 Airecentre Pacers 00:59:37 896 00:59:13 900
655 Joe Dart Male 601 MOPEN 228 00:59:43 897 00:59:08 898
444 Adrian Barton Male 602 M65+ 14 00:59:43 898 00:59:09 899
910 Jacqui West Female 297 F45+ 50 Rothwell Harriers 00:59:45 899 00:59:01 897
190 Susan Hall Female 298 F65+ 3 Halifax Harriers 00:59:50 900 00:59:38 906
1139 Sharron Wilkinson Female 299 F45+ 51 00:59:57 901 00:58:42 890
710 Gabby Smith Female 300 FOPEN 136 01:00:04 902 00:59:30 905
709 Andrew Annakin Male 603 MOPEN 229 01:00:04 903 00:59:29 904
194 Katrina D'netto Female 301 F55+ 10 Barnsley Harriers 01:00:05 904 00:59:21 902
1236 James Clark Male 604 MOPEN 230 Pudsey Pacers 01:00:21 905 00:58:59 896
769 Anne Mccaffrey Female 302 F55+ 11 Valley Striders 01:00:34 906 00:59:14 901
635 Richard Macleod Male 605 M45+ 96 Doncaster Athletics Club 01:00:40 907 00:59:25 903
452 Jill Weaver Female 303 FOPEN 137 01:00:46 908 01:00:04 913
1261 Ian Rutson Male 606 M40+ 96 Wakefield Triathlon Club 01:00:50 909 00:59:52 909
951 Martin Whitehead Male 607 M55+ 46 01:00:52 910 01:00:19 922
121 Charlotte Somerville Female 304 F50+ 30 Rodillian Runners 01:00:54 911 01:00:07 916
1021 Helen Foster Female 305 FOPEN 138 Spenborough Ac 01:00:55 912 01:00:36 927
1233 Holly Charlston Female 306 FOPEN 139 01:00:55 913 01:00:01 912
399 Paul Pickering Male 608 M40+ 97 01:00:59 914 00:59:40 907
1006 Rachael Hawkins Female 307 FOPEN 140 Northowram Pumas Running Club 01:01:00 915 00:59:43 908
750 Jane Chubb Female 308 F45+ 52 01:01:04 916 01:00:18 920
634 Claire Macleod Female 309 F45+ 53 Doncaster Athletics Club 01:01:08 917 00:59:54 910
14 Graham Healey Male 609 M55+ 47 Saint Theresas Athletics Club 01:01:09 918 01:00:25 924
641 Paul Finn Male 610 M40+ 98 01:01:11 919 00:59:57 911
151 Donna Miller Female 310 F40+ 66 01:01:12 920 01:00:07 915
351 Jacqui North Female 311 F45+ 54 01:01:15 921 01:00:08 917
620 Lisa Ellwood Female 312 F45+ 55 01:01:24 922 01:00:36 928
1025 Alexandra Ayling Female 313 F50+ 31 Saltaire Striders 01:01:24 923 01:01:00 938
953 Lynne Fallon Female 314 F60+ 8 St Theresa's Athletic Club 01:01:25 924 01:00:16 919
957 Claire Pearson Female 315 FOPEN 141 01:01:25 925 01:01:09 944
555 Chris Ray Male 611 MOPEN 231 01:01:26 926 01:00:07 914
803 Tracey Atherton Female 316 F45+ 56 Valley Striders 01:01:29 927 01:00:24 923
1161 Lynn Ray Female 317 F55+ 12 01:01:33 928 01:00:14 918
1116 Urmila Mistry Female 318 F50+ 32 Saltaire Striders 01:01:34 929 01:00:18 921
72 Sadie Appleyard Female 319 FOPEN 142 South Leeds Lakers 01:01:36 930 01:00:56 934
254 Wendy Berry Female 320 F55+ 13 Ackworth Road Runners 01:01:36 931 01:00:56 933
912 Dan Cartwright Male 612 M50+ 94 01:01:41 932 01:00:58 937
342 John Wood Male 613 M40+ 99 01:01:42 933 01:00:38 931
88 Jenna Hawkswell Female 321 FOPEN 143 Airecentre Pacers 01:01:43 934 01:01:20 951
1128 Matthew Brearley Male 614 MOPEN 232 01:01:45 935 01:00:57 936
1312 John Taylor Male 615 M60+ 26 Acre Street Runners 01:01:46 936 01:01:09 945
240 Cathie Owen Female 322 F50+ 33 01:01:50 937 01:00:36 929
345 Sarah Hagen Female 323 F60+ 9 01:01:50 938 01:00:35 926
539 Liz Hooper Female 324 F55+ 14 01:01:53 939 01:00:33 925
1183 Michael Mason Male 616 M50+ 95 Hyde Park Harriers 01:01:53 940 01:01:03 940
1165 Nicola Wilson Female 325 F40+ 67 01:01:53 941 01:00:38 932
537 Meryll Cripps Female 326 F65+ 4 Valley Striders 01:01:56 942 01:00:36 930
242 Phil Dooley Male 617 M40+ 100 Steel City Striders 01:01:56 943 01:01:11 947
547 Elizabeth Goodson Female 327 F45+ 57 01:01:58 944 01:00:57 935
815 Adam Ellis Male 618 M40+ 101 Abbey Runners 01:01:59 945 01:01:26 953
974 Carole Tattersfield Female 328 F55+ 15 01:02:01 946 01:01:34 956
473 Gillian Brown Female 329 F45+ 58 Eccleshill Road Runners 01:02:08 947 01:01:00 939
1015 Cameron Black Male 619 MOPEN 233 Steel City Striders 01:02:08 948 01:01:26 954
1086 Sarah Firth Female 330 F40+ 68 Northowram Pumas Running Club 01:02:11 949 01:01:12 948
17 Laura Bibby Female 331 FOPEN 144 Barnsley Harriers 01:02:15 950 01:01:03 941
112 Katie Purcell Female 332 FOPEN 145 01:02:16 951 01:01:09 946
967 Jo Sweeting Female 333 F45+ 59 01:02:24 952 01:01:06 942
173 Nicola Bateson Female 334 FOPEN 146 Wakefield Triathlon Club 01:02:25 953 01:01:23 952
554 Katie Ray Female 335 FOPEN 147 01:02:26 954 01:01:09 943
422 Dawn Newsome Female 336 F45+ 60 01:02:28 955 01:01:53 960
503 Jeanette Chambers Female 337 F45+ 61 White City Hull Rrc 01:02:33 956 01:01:46 958
905 Amanda Huddleston Female 338 F45+ 62 01:02:34 957 01:01:51 959
538 Alan Waistell Male 620 M50+ 96 01:02:37 958 01:01:18 949
592 Bernadette Ball Female 339 F60+ 10 Royton Road Runners 01:02:37 959 01:01:46 957
255 Elizabeth Maloney Female 340 FOPEN 148 01:02:38 960 01:02:18 961
1235 Rebecca Mercer Female 341 FOPEN 149 Royton Road Runners 01:02:41 961 01:01:19 950
1171 Lucy Eyeington Female 342 FOPEN 150 01:02:52 962 01:01:33 955
261 Vikki Skipper Female 343 F60+ 11 Barnsley Harriers 01:03:09 963 01:02:25 964
1220 Terry Thorpe Male 621 M45+ 97 01:03:13 964 01:02:47 973
690 Julie Johnson Female 344 F50+ 34 Stadium Runners 01:03:17 965 01:02:27 966
259 Susan Firth Female 345 F55+ 16 Dewsbury Road Runners 01:03:23 966 01:02:44 971
94 Tracey Jagger Female 346 F55+ 17 Dewsbury Road Runners 01:03:24 967 01:02:57 975
1253 Clair Parker Female 347 FOPEN 151 Rothwell Harriers 01:03:24 968 01:02:45 972
202 Michele Hainsworth Female 348 F50+ 35 Dewsbury Road Runners 01:03:28 969 01:03:21 981
389 Helen Kirk Female 349 F40+ 69 Squirrels 01:03:28 970 01:03:22 982
1302 Kate Strachan Female 350 FOPEN 152 01:03:31 971 01:02:26 965
1301 Rachael Jack Female 351 FOPEN 153 01:03:33 972 01:02:28 967
483 Margaret Welsh Female 352 F50+ 36 01:03:35 973 01:02:22 963
484 Peter Mccormack Male 622 M55+ 48 01:03:36 974 01:02:22 962
217 Victoria Clamp Female 353 FOPEN 154 Rothwell Harriers 01:03:48 975 01:02:49 974
1129 Lorraine Brearley Female 354 FOPEN 155 01:03:52 976 01:03:02 976
925 Adrian Bowcock Male 623 M50+ 97 Middleton Harriers a C 01:03:54 977 01:02:43 970
301 Jenny O'callaghan Female 355 FOPEN 156 Royton Road Runners 01:03:55 978 01:02:32 968
1254 Tracey Hall Female 356 F45+ 63 Royton Road Runners 01:03:56 979 01:02:32 969
833 Elizabeth Wood Female 357 FOPEN 157 01:04:11 980 01:03:08 978
699 Lauren Tromans Female 358 FOPEN 158 Spenborough Ac 01:04:12 981 01:03:52 995
197 Robert Batty Male 624 M40+ 102 01:04:15 982 01:03:41 988
413 Kirsty Sykes Female 359 FOPEN 159 01:04:16 983 01:03:06 977
1002 Zoe Barlow Female 360 FOPEN 160 Heanor Running Club 01:04:17 984 01:03:09 979
13 Ron Dyson Male 625 M65+ 15 01:04:19 985 01:03:25 985
223 Gary Othick Male 626 M55+ 49 Wetherby Runners 01:04:25 986 01:03:51 994
927 Johanne Holladay Female 361 F45+ 64 01:04:29 987 01:03:42 989
341 Jayne Eaton Female 362 F45+ 65 Vegan Runners UK 01:04:30 988 01:03:16 980
536 Rachael Roddis Female 363 FOPEN 161 Barnsley Harriers 01:04:35 989 01:03:23 984
457 Daniel Taylor Male 627 MOPEN 234 01:04:35 990 01:03:41 987
821 John Schofield Male 628 M50+ 98 01:04:40 991 01:03:23 983
938 Deborah Scott Female 364 FOPEN 162 01:04:46 992 01:03:51 991
937 Stuart Scott Male 629 M55+ 50 Wakefield Harriers 01:04:46 993 01:03:51 993
727 Helen Gill Female 365 F45+ 66 Valley Striders 01:04:47 994 01:03:39 986
873 Melani Dean Female 366 FOPEN 163 01:04:47 995 01:03:50 990
863 Kirsten Redshaw Female 367 F45+ 67 01:04:47 996 01:03:51 992
1122 Catherine Fraser Female 368 F40+ 70 Barnsley Harriers 01:05:02 997 01:03:53 996
693 Susan Jackson Female 369 F45+ 68 Spenborough Ac 01:05:02 998 01:04:43 1006
770 Marie Hemingway Female 370 FOPEN 164 Barnsley Harriers 01:05:11 999 01:03:59 997
774 Moira Ibbotson Female 371 F50+ 37 01:05:14 1000 01:04:20 1002
574 Catherine Higgins Female 372 FOPEN 165 01:05:21 1001 01:04:28 1003
219 Angela Mccarthy Female 373 F50+ 38 Rothwell Harriers 01:05:22 1002 01:04:01 998
671 Lorraine Mcknight Female 374 F55+ 18 Eccleshill Road Runners 01:05:26 1003 01:04:20 1001
947 Jane Coffey Female 375 F40+ 71 01:05:36 1004 01:04:15 999
949 Jacqueline Sowerbutts Female 376 F55+ 19 01:05:37 1005 01:04:16 1000
970 Judith Satchell Female 377 F60+ 12 01:05:40 1006 01:04:33 1004
149 Sara Scholes Female 378 FOPEN 166 Hyde Park Harriers 01:05:46 1007 01:04:59 1007
551 Samantha Scarlett Female 379 FOPEN 167 Hyde Park Harriers 01:05:47 1008 01:04:59 1009
9 Sarah-jane Pattison Female 380 FOPEN 168 01:05:51 1009 01:04:41 1005
381 Nicola Carratt Female 381 FOPEN 169 01:06:14 1010 01:04:59 1008
630 Caroline Thorpe Female 382 F40+ 72 01:06:17 1011 01:05:06 1010
34 Sharon Whitford Female 383 F45+ 69 Dewsbury Road Runners 01:06:20 1012 01:05:54 1016
333 Amanda Richardson Female 384 F45+ 70 Royton Road Runners 01:06:39 1013 01:05:32 1011
1188 Vicky Mawson Female 385 FOPEN 170 Rothwell Harriers 01:06:54 1014 01:06:06 1019
279 Louise Todd Female 386 FOPEN 171 01:06:55 1015 01:05:54 1017
472 Duane Mills Male 630 MOPEN 235 01:06:56 1016 01:05:52 1015
712 Wendy Brook Female 387 F50+ 39 Acre Street Runners 01:06:59 1017 01:05:52 1014
475 Sara Booth Female 388 F40+ 73 Barnsley Harriers 01:07:00 1018 01:05:51 1012
470 Alison Hilton Female 389 F45+ 71 Barnsley Harriers 01:07:00 1019 01:05:52 1013
146 Ben Clark Male 631 MOPEN 236 01:07:17 1020 01:05:59 1018
561 Tara Midgley Female 390 FOPEN 172 01:07:24 1021 01:06:08 1020
269 Amy O'connor Female 391 FOPEN 173 Dewsbury Road Runners 01:07:35 1022 01:06:36 1023
490 Mary Freer Female 392 F40+ 74 Royton Road Runners 01:07:44 1023 01:06:21 1021
443 Kathryn Marshall Female 393 F40+ 75 01:07:45 1024 01:06:35 1022
869 Ann Hall Female 394 FOPEN 174 01:07:51 1025 01:06:45 1024
493 Denise Carter Female 395 F40+ 76 White City Hull Rrc 01:07:57 1026 01:07:12 1026
880 Emma Chadwick Female 396 FOPEN 175 South Leeds Lakers 01:07:59 1027 01:07:19 1029
964 Clare Wood Female 397 FOPEN 176 Ackworth Road Runners 01:08:09 1028 01:07:11 1025
47 Georgi Newton Female 398 FOPEN 177 Ackworth Road Runners 01:08:11 1029 01:07:30 1031
267 Dawn Greaves Female 399 F40+ 77 Dewsbury Road Runners 01:08:12 1030 01:08:05 1039
1237 Karen Bates Female 400 F45+ 72 01:08:15 1031 01:07:19 1028
1095 Nancy Roberts Female 401 F45+ 73 01:08:23 1032 01:07:16 1027
272 Deborah Stobbs Female 402 F50+ 40 Dewsbury Road Runners 01:08:26 1033 01:07:59 1037
651 Emma Lee Female 403 FOPEN 178 01:08:32 1034 01:07:47 1035
652 Karen Davis Female 404 F45+ 74 01:08:32 1035 01:07:48 1036
253 Stephen Berry Male 632 M55+ 51 Ackworth Road Runners 01:08:43 1036 01:07:47 1034
658 Julie Clough Female 405 F45+ 75 01:08:43 1037 01:07:32 1032
144 Louise Haley Female 406 F45+ 76 Rothwell Harriers 01:08:47 1038 01:07:26 1030
355 Nicola Ingle Female 407 F45+ 77 01:08:50 1039 01:07:43 1033
1319 Dot Carr Female 408 F65+ 5 01:09:12 1040 01:08:32 1040
215 Denise Barraclough Female 409 F65+ 6 Rothwell Harriers 01:09:26 1041 01:08:05 1038
1018 Hayley Hawthorne Female 410 FOPEN 179 Ackworth Road Runners 01:10:15 1042 01:09:11 1041
945 Rebecca Murphy Female 411 FOPEN 180 01:10:19 1043 01:09:16 1042
1299 Michael Luby Male 633 M60+ 27 01:10:26 1044 01:10:17 1051
686 Karen Wilkinson Female 412 F55+ 20 Roberttown Road Runners 01:10:34 1045 01:09:38 1043
572 Lynsey Lyon Female 413 FOPEN 181 St Theresa's Athletic Club 01:10:54 1046 01:10:08 1047
568 Elizabeth Atkinson Female 414 FOPEN 182 St Theresa's Athletic Club 01:10:54 1047 01:10:08 1048
688 Alexandra Kilner Female 415 F40+ 78 Barnsley Harriers 01:11:00 1048 01:09:48 1044
116 Lindsay Lowson Female 416 F50+ 41 Chapel Allerton Road Runners 01:11:11 1049 01:10:04 1046
169 Liz Jones Female 417 F55+ 21 Hyde Park Harriers 01:11:16 1050 01:10:02 1045
1240 Lisa Druce Female 418 F45+ 78 Barnsley Harriers 01:11:22 1051 01:10:10 1050
155 Joanne Richardson Female 419 F50+ 42 Thirsk and Sowerby Harriers 01:11:26 1052 01:10:45 1054
557 Ellen Quinn Female 420 FOPEN 183 Barnsley Harriers 01:11:31 1053 01:10:19 1052
1215 Amanda Lane Female 421 F40+ 79 Royton Road Runners 01:11:32 1054 01:10:09 1049
1292 Alan John Morton Male 634 M65+ 16 01:11:38 1055 01:10:52 1055
794 Shelley Barron Female 422 FOPEN 184 01:11:51 1056 01:11:16 1058
700 Sarah Machin Female 423 FOPEN 185 Doncaster Athletics Club 01:11:52 1057 01:10:38 1053
954 Anna Ewart Female 424 FOPEN 186 01:12:23 1058 01:11:02 1057
1132 Diane Thompson Female 425 F45+ 79 01:12:23 1059 01:11:02 1056
6 Liz Grant Female 426 F50+ 43 01:12:43 1060 01:11:43 1059
191 Brigitte Edwards Female 427 F45+ 80 01:12:49 1061 01:12:02 1060
1019 Barry Hawthorne Male 635 MOPEN 237 01:13:12 1062 01:12:09 1062
802 Nicola Piwowarski Female 428 FOPEN 187 01:13:18 1063 01:12:08 1061
862 Zoe Baxter Female 429 F40+ 80 01:13:42 1064 01:12:41 1063
832 Samantha Thomas Female 430 FOPEN 188 01:14:15 1065 01:13:11 1064
1119 Fiona Yeadon Female 431 F40+ 81 Airecentre Pacers 01:14:43 1066 01:14:19 1066
189 Samuel Black Male 636 M70+ 8 Abbey Runners 01:14:44 1067 01:14:10 1065
428 Jade Seal Female 432 FOPEN 189 Tadcaster Harriers 01:15:31 1068 01:14:46 1068
1272 Leanne Galloway Female 433 F40+ 82 01:15:35 1069 01:14:37 1067
1273 Liz Stephenson Female 434 FOPEN 190 Thirsk and Sowerby Harriers 01:16:11 1070 01:15:12 1069
150 Michael Wilby Male 637 M40+ 103 Wakefield Triathlon Club 01:17:33 1071 01:16:36 1070
645 Laura Midgley Female 435 FOPEN 191 01:19:28 1072 01:18:12 1071
1259 Lyndsey Morley Female 436 FOPEN 192 01:19:49 1073 01:19:09 1076
550 Julie Inman Female 437 F50+ 44 01:20:02 1074 01:18:56 1073
571 Claire Jackson-hunt Female 438 F40+ 83 Pudsey Runners 01:20:02 1075 01:18:56 1072
486 Jo France Female 439 F60+ 13 01:20:27 1076 01:19:07 1074
487 Yvette Richardson Female 440 F45+ 81 01:20:28 1077 01:19:08 1075
388 Keeley Brierley Female 441 F40+ 84 01:21:16 1078 01:20:09 1077
619 Shaun Cowban Male 638 M55+ 52 01:24:59 1079 01:23:41 1078
737 Elena Mouzakiti Female 442 FOPEN 193 01:25:09 1080 01:23:53 1079
736 Robert Bachelor Male 639 MOPEN 238 01:25:10 1081 01:23:54 1080
109 Anastasia Lincoln Female 443 F60+ 14 Idle Ac 01:26:37 1082 01:25:34 1081
143 Christine Shaw Female 444 F45+ 82 Rothwell Harriers 01:26:48 1083 01:25:56 1082
435 Dawn Hirst Female 445 F50+ 45 01:28:27 1084 01:27:11 1083
934 Karen Shimmin Female DNF FOPEN DNF Manx Harriers DNF DNF DNF DNF
58 Rebecca Streets Female DNF FOPEN DNF Airecentre Pacers DNF DNF DNF DNF
728 Neil Booth Male DNF M45+ DNF Sheffield City Striders DNF DNF DNF DNF
523 Steven Snook Male DNF M55+ DNF Quakers Running Club DNF DNF DNF DNF