2009 Coniston 14

1474 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
521 Nick Leigh Male 1 MOPEN 1 Altrincham 01:15:57 1 01:15:56 1
1879 Steve Littler Male 2 MOPEN 2 Wesham Road Runners 01:16:52 2 01:16:51 2
1389 Donald Naylor Male 3 MOPEN 3 Hunters Bog Trotters 01:18:35 3 01:18:34 3
1083 Charlie Pass Male 4 MOPEN 4 Wesham Road Runners 01:19:12 4 01:19:11 4
327 Jonathan Scott Male 5 MOPEN 5 St Albans Striders 01:20:31 5 01:20:29 5
1878 John Hunter Male 6 M40+ 1 Loftus and Whitby AC 01:21:06 6 01:21:05 6
1834 Colin Rigby Male 7 M40+ 2 Horwich RMI Harriers 01:22:29 7 01:22:27 7
1838 Matthew Cox Male 8 MOPEN 6 01:23:14 8 01:23:14 8
1403 Barry Norman Male 9 MOPEN 7 Wesham Road Runners 01:23:18 9 01:23:16 9
598 Keith Robershaw Male 10 M40+ 3 Chester-le-Street AC 01:23:47 10 01:23:46 10
1185 Christopher Howie Male 11 M40+ 4 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:24:20 11 01:24:18 11
262 Andrew Cottier 12 M40+ 5 Dewsbury Road Runners 01:24:35 12 01:24:31 12
1865 Alex Rowe Male 13 M50+ 1 Wesham Road Runners 01:24:51 13 01:24:50 13
1876 Paul Collins Male 14 M40+ 6 Bromsgrove & Redditch AC 01:25:31 14 01:25:29 14
813 Steve Cockrell Male 15 MOPEN 8 Fenland Running Club 01:25:44 15 01:25:41 15
1619 Graham Bell Male 16 M40+ 7 Elswick Harriers 01:26:03 16 01:25:51 16
1694 David Cairns Male 17 M40+ 8 saltwell harriers 01:26:10 17 01:26:08 17
754 Brendan Bolland Male 18 M40+ 9 Horwich RMI Harriers 01:26:30 18 01:26:27 18
1347 Tom Hobbins Male 19 MOPEN 9 Stafford Harriers 01:26:42 19 01:26:40 19
1718 Roger Tomlin Male 20 MOPEN 10 Beverley AC 01:26:55 20 01:26:52 20
1384 Martin Andrew Male 21 M40+ 10 run3.co.uk 01:27:23 21 01:27:23 21
675 Pete Waywell Male 22 M40+ 11 Wesham Road Runners 01:27:30 22 01:27:28 22
153 Alex Davies Male 23 MOPEN 11 01:27:44 23 01:27:41 23
866 Karl Lee Male 24 MOPEN 12 Wesham Road Runners 01:27:58 24 01:27:57 24
1733 Richard Marlton Male 25 M40+ 12 Stockport Harriers AC 01:28:28 25 01:28:25 25
1617 Andrew Whittaker Male 26 M50+ 2 Matlock AC 01:28:37 26 01:28:35 26
1258 Russ Corsini Male 27 M50+ 3 Darwen Dashers 01:28:40 27 01:28:37 27
1764 Anthony Bowness Male 28 MOPEN 13 01:28:43 28 01:28:40 28
1283 Peter Caldicott Male 29 M40+ 13 City of Hull 01:28:49 29 01:28:43 29
397 John Thompson Male 30 M40+ 14 Skelmersdale Boundary Harriers 01:28:58 30 01:28:56 31
1000 Joe Swarbrick Male 31 M50+ 4 RED ROSE ROAD RUNNERS 01:29:00 31 01:28:55 30
997 Richard Shardlow Male 32 M40+ 15 Bromsgrove & Redditch AC 01:29:04 32 01:29:03 32
1417 Alan Hudson Male 33 M50+ 5 Wesham Road Runners 01:29:09 33 01:29:07 33
1638 Steven Myerscough Male 34 MOPEN 14 Wesham Road Runners 01:29:16 34 01:29:12 34
1479 Pollyanne Veazey-French Female 1 FOPEN 1 01:29:39 35 01:29:37 35
302 Roger Brewster Male 35 M50+ 6 Clayton Le Moors Harriers 01:29:49 36 01:29:47 36
548 Jason Barlow Male 36 M40+ 16 Wesham Road Runners 01:29:54 37 01:29:50 37
1449 Stephen Peacock Male 37 M40+ 17 Beverley AC 01:30:03 38 01:30:00 38
1378 Carl Bolton Male 38 M40+ 18 01:30:15 39 01:30:12 39
43 Andy Williams Male 39 M40+ 19 Blackpool Wyre and Fylde AC 01:30:50 40 01:30:39 40
956 Jim Sutcliffe Male 40 M40+ 20 01:31:15 41 01:31:12 41
1731 Mark Likeman Male 41 MOPEN 15 Heaton Harriers 01:31:31 42 01:31:17 42
1209 Paul Robertson Male 42 M40+ 21 Spa Striders 01:31:43 43 01:31:28 43
1210 Steve Varney Male 43 M50+ 7 Kendal AC 01:32:00 44 01:31:48 45
1853 Kate Nelson Female 2 F35+ 1 York Knavesmire Harriers 01:32:06 45 01:32:05 47
1653 Robert Shaw Male 44 MOPEN 16 01:32:10 46 01:31:36 44
764 Mat Radbourne Male 45 MOPEN 17 Sinfin Running Club 01:32:17 47 01:32:06 48
896 Charlie Wallace Male 46 MOPEN 18 Wimbledon Windmilers 01:32:24 48 01:32:15 49
1435 Matthew Cooke Male 47 MOPEN 19 Hartshead Running Club 01:32:37 49 01:31:56 46
1131 Robert Williamson Male 48 M40+ 22 Loftus and Whitby AC 01:32:38 50 01:32:35 50
768 Chris Speight Male 49 M50+ 8 Helm Hill Runners 01:32:53 51 01:32:49 53
732 Duncan Cowie Male 50 M40+ 23 Sinfin Running Club 01:33:01 52 01:32:51 54
1627 Josie Hodgetts Female 3 FOPEN 2 01:33:05 53 01:33:02 57
946 Vince Ting Male 51 MOPEN 20 Wimbledon Windmilers 01:33:08 54 01:32:59 56
678 Chris Mason Male 52 M50+ 9 South Derbyshire Road Runners 01:33:13 55 01:33:06 58
149 Stephen Robjohns Male 53 M40+ 24 Bexley 01:33:17 56 01:33:14 61
559 Neil Kelly Male 54 MOPEN 21 penny lane striders 01:33:19 57 01:32:59 55
300 Eleanor Greenfield Female 4 FOPEN 3 Nuneaton Harriers 01:33:21 58 01:33:14 60
1496 Stephen Dunbar Male 55 M40+ 25 01:33:22 59 01:32:36 51
1139 Martin Bates Male 56 M50+ 10 Wesham Road Runners 01:33:23 60 01:33:22 62
645 Andrew Simister Male 57 MOPEN 22 01:33:25 61 01:32:47 52
488 Andrew Oliver Male 58 MOPEN 23 New Marske Harriers 01:33:25 62 01:33:08 59
1313 Davi Peach Male 59 M40+ 26 Dallam Running Club. 01:33:34 63 01:33:29 64
1563 Jacqueline Redmayne Female 5 F35+ 2 Chorley Harriers 01:33:47 64 01:33:43 65
772 Thomas Herbert Male 60 MOPEN 24 Loftus and Whitby AC 01:33:50 65 01:33:26 63
1544 graham cunliffe Male 61 M50+ 11 Wesham Road Runners 01:34:07 66 01:34:03 70
190 Mark Walker Male 62 M40+ 27 Kendal AC 01:34:07 67 01:34:02 68
840 Karl Zeiner Male 63 MOPEN 25 Fife Athletic Club 01:34:13 68 01:33:52 66
786 Andrew Meskimmon Male 64 M40+ 28 Dewsbury Road Runners 01:34:16 69 01:34:11 73
1444 Howard Chambers Male 65 M40+ 29 Saddleworth Runners 01:34:21 70 01:34:07 71
940 Dave Casson Male 66 M40+ 30 01:34:23 71 01:34:11 72
426 Matthew Longden Male 67 MOPEN 26 01:34:24 72 01:34:16 76
1597 Paul Senior Male 68 MOPEN 27 01:34:30 73 01:34:16 75
345 Michelle Clarke Female 6 F35+ 3 telford harriers 01:34:36 74 01:34:01 67
833 David Mc Millan Male 69 M50+ 12 South Derbyshire Road Runners 01:34:37 75 01:34:15 74
429 Keith Beardsmore Male 70 M50+ 13 Stratford upon Avon AC 01:34:37 76 01:34:32 78
1548 David Croll Male 71 M40+ 31 Trawden AC 01:34:43 77 01:34:17 77
1513 Yvonne Wyke Female 7 F35+ 4 PARBOLD PINK PANTHERS 01:34:46 78 01:34:40 81
1665 Colin Nichol Male 72 M40+ 32 teviotdale harriers 01:34:47 79 01:34:41 82
1667 Andy Farley Male 73 M50+ 14 East Cheshire Harriers 01:34:50 80 01:34:47 83
1167 Alek Karagic Male 74 M40+ 33 Horsforth Harriers 01:35:01 81 01:34:53 86
1051 Chris Brogan Male 75 M50+ 15 Woodford Green with Essex Ladi 01:35:03 82 01:34:58 87
1582 David Black Male 76 M40+ 34 Clayton Le Moors Harriers 01:35:09 83 01:34:35 79
653 Dave Waywell Male 77 M60+ 1 Wesham Road Runners 01:35:13 84 01:35:10 90
1728 Rupert Forrest Male 78 MOPEN 28 01:35:14 85 01:34:38 80
1285 Mike Cubin Male 79 MOPEN 29 01:35:15 86 01:35:08 89
1402 Richard Todd Male 80 MOPEN 30 Wigton Road Runners 01:35:18 87 01:34:03 69
491 Eddie Gilligan Male 81 M40+ 35 Manchester YMCA Harriers 01:35:18 88 01:34:51 85
1057 Mark Bradley Male 82 M50+ 16 New Marske Harriers 01:35:27 89 01:35:24 91
661 Thomas Smith Male 83 MOPEN 31 01:35:28 90 01:34:50 84
1503 John Bertenshaw Male 84 M50+ 17 Wesham Road Runners 01:35:36 91 01:35:33 93
1610 Stephen Bellis Male 85 M50+ 18 Buckley Running Club 01:35:46 92 01:35:45 96
176 Pete Tayler Male 86 M40+ 36 Black Combe Runners 01:35:54 93 01:35:51 98
1254 Keith Lunt Male 87 MOPEN 32 Littlewoods running club 01:35:56 94 01:35:51 97
811 Ian Sharples Male 88 M40+ 37 Wesham Road Runners 01:35:58 95 01:35:42 95
1332 David Fawkes Male 89 MOPEN 33 01:36:01 96 01:35:08 88
155 Sharon Dixon Female 8 F35+ 5 Glaxo Hoad Hill Harriers 01:36:07 97 01:36:02 101
717 Darren Rodmell Male 90 MOPEN 34 01:36:17 98 01:36:00 100
329 David Beaney Male 91 M50+ 19 Claremont Road Runners 01:36:19 99 01:35:54 99
1391 Pete Laud Male 92 MOPEN 35 01:36:27 100 01:36:19 104