2014 Snowdonia Slateman Kinetica QuarryMan

1025 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Chip Time Chip Position Tweet Share
37 Mark Palmer Male 1 M50-59 1 00:09:20 1
1206 Team TRI-AWD LLANRUG Mixed 1 MX-RELAY 1 00:10:03 11
18 Suzie Richards Female 1 F17-39 1 Leeds and Bradford Triathlon C 00:10:52 38
30 Garry Hughes Male 2 M17-39 1 Tri Team Glos 00:09:34 2
1215 Team RICHARD Mixed 2 MX-RELAY 2 00:10:09 14
333 Natalie Seymour Female 2 F17-39 2 Endurance Sports Coaching 00:11:02 46
67 Alex Hall Male 3 M17-39 2 City of Chester Triathlon Club 00:09:37 3
12 Team Anna Mixed 3 MX-RELAY 3 00:10:35 31
11 Jane Hansom Female 3 F40-49 1 00:11:23 61
29 Tony Kiss Male 4 M17-39 3 00:09:39 4
15 Dorothy Liviabella Female 4 F40-49 2 00:11:53 97
1203 Team MALVERN MARVELS Mixed 4 MX-RELAY 4 00:12:07 119
5 Ewan Brown Male 5 M17-39 4 00:09:39 5
829 Anita Howe Female 5 F40-49 3 Coventry Triathletes 00:11:55 104
1209 Team TRI-ING TO FINISH! Mixed 5 MX-RELAY 5 00:12:10 122
45 Adam Jackson Male 6 M17-39 5 Worcester Triathlon Club 00:09:44 6
1210 Team CJR Female 6 F-RELAY 1 00:12:06 116
1208 Team DERFEL Mixed 6 MX-RELAY 6 00:12:35 175
102 Stephen Watterson Male 7 M17-39 6 00:09:52 7
1105 Ruth Thom Female 7 F17-39 3 Salisbury Tri Club 00:12:10 124
1207 Team RAW Mixed 7 MX-RELAY 7 00:12:49 200
1 Stephen Skates Male 8 M17-39 7 00:09:53 8
351 Kate Morris Female 8 F40-49 4 Racing TNT 00:12:11 125
1202 Team POLARBEAR Mixed 8 MX-RELAY 8 00:13:13 269
940 Nick Weyman Male 9 M17-39 8 00:09:58 9
343 Julie Webb Female 9 F40-49 5 Chester tri 00:12:13 131
1220 Team CREAM TEA Mixed 9 MX-RELAY 9 00:13:31 303
101 Dave Lemon Male 10 M17-39 9 00:10:01 10
357 Helen Teasdale Female 10 F40-49 6 00:12:17 136
1216 Team ANTIPODEAN RACING Mixed 10 MX-RELAY 10 00:13:32 306
47 Ian Roberts Male 11 M17-39 10 Champion systems 00:10:03 12
337 Helen Talbot Female 11 F17-39 4 Nuneaton Triathlon Club 00:12:22 143
1218 Team CLUB TROPICANA Mixed 11 MX-RELAY 11 00:16:33 694
81 Mike Pfeiffer Male 12 M40-49 1 Hereford Triathlon 00:10:05 13
356 Lindsay Judge Female 12 F17-39 5 00:12:28 156
1214 Team TRITASTIC TRIO Mixed 12 MX-RELAY 12 00:17:55 822
40 Richard Lomas Male 13 M17-39 11 BRAT 00:10:09 15
340 Natasha Geere Female 13 F40-49 7 Leeds and Bradford 00:12:29 157
109 Daryl John Male 14 M40-49 2 Five Frogs 00:10:09 16
334 Laura Pankhurst Female 14 F17-39 6 BAD tri 00:12:35 172
2 Oliver Simon Male 15 M17-39 12 TRI EXERCISE/FIVE FROGS TRI CL 00:10:18 17
832 Katy Vose Female 15 F17-39 7 00:12:49 201
41 Mike Kiss Male 16 M17-39 13 00:10:22 18
349 Claire Hebblethwaite Female 16 F17-39 8 00:12:57 226
65 Stuart Paterson Male 17 M17-39 14 00:10:23 19
1199 Nicky Davies Female 17 F50-59 1 Borrowdale 00:13:02 241
1136 Steven Gregory Male 18 M40-49 3 00:10:23 20
1197 Melissa Dowell Female 18 F40-49 8 Born2Tri 00:13:06 248
32 Alastair Cambell Male 19 M17-39 15 STROUD AC 00:10:27 21
347 Charlotte Jenkinson Female 19 F17-39 9 Sheffield Triathlon Club 00:13:08 252
1117 Alex Foster Male 20 M17-39 16 Astley & Tyldesley RR 00:10:28 22
883 Kathryn Watson Female 20 F40-49 9 00:13:30 301
1139 Chris Sellens Male 21 M17-39 17 Born2Tri 00:10:29 23
16 Charlotte Jelleyman Female 21 F17-39 10 Leicester Triathlon Club 00:13:31 304
889 Matt Lloyd Male 22 M17-39 18 Bassetlaw tri club 00:10:30 24
611 Lisa Hurley Female 22 F17-39 11 Malvern Triathlon Club 00:13:36 313
33 Jonathan Metcalfe Male 23 M17-39 19 Knutsford Tri Club 00:10:32 25
348 Nicola Goodwin Female 23 F40-49 10 Hereford Triathlon Club 00:13:37 318
1119 Karl Alexander Male 24 M17-39 20 Team Erdinger Alkoholfrei 00:10:33 26
1154 Karen Driver Female 24 F40-49 11 00:13:46 329
222 Oliver Rodwell Male 25 M17-39 21 00:10:33 27
332 Sarah Rose Female 25 F17-39 12 Manchester triathlon club 00:13:55 346
3 Rob Bridges Male 26 M17-39 22 Manchester Triathlon 00:10:34 28
339 Claire Sutcliffe Female 26 F40-49 12 Chester Triathlon Club 00:14:01 356
4 Arthur Connell Male 27 M17-39 23 evolution bikes 00:10:35 29
335 Nicky Russell Female 27 F40-49 13 Bad tri 00:14:06 362
574 Eamonn Flanagan Male 28 M50-59 2 Padarn Tri 00:10:35 30
342 Cat Wynne Female 28 F40-49 14 Absolute Tri Coaching 00:14:19 387
168 Grant Bateman Male 29 M17-39 24 00:10:39 32
1195 Margaret Duncan Female 29 F40-49 15 Racing TNT 00:14:20 390
99 Danny Harris Male 30 M17-39 25 WORCESTER TRIATHLON CLUB 00:10:41 33
838 Dawn Clark Female 30 F17-39 13 Spa Striders 00:14:25 406
79 Grzegorz Wisniowski Male 31 M17-39 26 Hereford Triathlon Club 00:10:44 34
652 Helen Morgan Female 31 F17-39 14 00:14:33 417
76 Jerry Rayner Male 32 M17-39 27 00:10:49 35
820 Kath Smith Female 32 F50-59 2 Carlisle Tri Club 00:14:34 420
1115 Carwyn Williams Male 33 M17-39 28 00:10:49 36
614 Rita Smith Female 33 F17-39 15 BADTri 00:14:34 423
1167 Adrian Mcgreevy Male 34 M17-39 29 00:10:52 37
924 Lauren Hassett Female 34 F17-39 16 00:14:35 424
135 Russell Quew Male 35 M40-49 4 Plymouth Harriers 00:10:53 39
821 Sarah Harrison Female 35 F40-49 16 00:14:36 426
35 David Langston Male 36 M17-39 30 00:10:53 40
14 Kylie Mansfield Female 36 F17-39 17 Hereford Triathlon Club 00:14:40 437
200 Tim Stephens Male 37 M17-39 31 Knutsford Tri Club 00:10:57 41
1017 Jo Johnson-Taylor Female 37 F17-39 18 00:14:51 461
1204 Team NEARLY HAD IT Male 38 M-RELAY 1 00:10:57 42
655 Annie Williams Female 38 F50-59 3 00:14:55 466
452 Mark Sander Male 39 M40-49 5 00:11:00 43
609 Joanne Green Female 39 F17-39 19 00:14:57 471
114 Andy Nash Male 40 M17-39 32 Bangor University Triathlon Te 00:11:01 44
1193 Hannah Mandel Female 40 F17-39 20 00:15:01 481
1121 Chris Stirling Male 41 M17-39 33 TrecGB/PushCartel 00:11:01 45
1020 Maggie Collingborn Female 41 F50-59 4 00:15:05 493
1170 Andy Cornthwaite Male 42 M17-39 34 RAF Valley 00:11:05 47
919 Sarah Greaves Female 42 F50-59 5 OOTri 00:15:08 495
60 Edward Evans Male 43 M17-39 35 Craven Energy 00:11:06 48
1196 Caroline Cresswell Female 43 F40-49 17 TRiKS 00:15:17 517
51 John Williams Male 44 M17-39 36 00:11:07 49
1156 Valerie Anne Edwards Female 44 F60-69 1 00:15:21 527