2015 Dewsbury 10K

1078 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
834 Mohammad Abu Rezeq Male 1 MOPEN 1 Altricham & Districs Ac 00:31:02 1 00:31:02 1
1163 Chris Parr Male 2 MOPEN 2 Gateshead Harriers & AC 00:31:30 2 00:31:30 2
1145 Lee Van Haeften Male 3 MOPEN 3 Herne Hill Harriers 00:31:57 3 00:31:57 3
1031 Gareth Lowe Male 4 M40+ 1 Clowne Road Runners 00:32:14 4 00:32:14 4
358 Jamil Parapia Male 5 MOPEN 4 Otley Ac 00:32:23 5 00:32:23 5
894 Richard Brown Male 6 MOPEN 5 Lincoln Wellington 00:32:26 6 00:32:26 6
1155 Chris Dunne Male 7 MOPEN 6 North York Moors Ac 00:32:29 7 00:32:29 7
1179 Beau Smith Male 8 MOPEN 7 Lancaster and Morecambe 00:32:35 8 00:32:34 8
173 Frank Beresford Male 9 MOPEN 8 Otley Ac 00:32:39 9 00:32:39 9
437 Daniel Chan Male 10 MOPEN 9 Barnsley AC 00:32:41 10 00:32:41 10
784 Steve Hebblethwaite Male 11 MOPEN 10 Keswick Ac 00:32:50 11 00:32:50 11
1024 Kevin Ogden Male 12 M40+ 2 Spenborough Athletic Club 00:32:50 12 00:32:50 12
791 James Scott-buccleuch Male 13 MOPEN 11 Stockport Harriers 00:32:55 13 00:32:55 13
835 Peter Hawkings Male 14 MOPEN 12 Highgate Harriers 00:33:14 14 00:33:13 14
652 Darren Potter Male 15 M40+ 3 Midland Masters 00:34:01 15 00:34:00 15
994 Gregan Clarkson Male 16 MOPEN 13 Kingston Upon Hull a.C. 00:34:05 16 00:34:05 17
1108 Arron Larkin Male 17 MOPEN 14 Kimberworth Striders 00:34:07 17 00:34:02 16
245 Simon Newton Male 18 MOPEN 15 Ackworth Road Runners 00:34:10 18 00:34:07 18
927 Simon Wright Male 19 M50+ 1 Doncaster Ac 00:34:11 19 00:34:07 19
126 Colin Walker Male 20 M40+ 4 Pudsey & Bramley 00:34:13 20 00:34:12 21
457 Jonathan Walton Male 21 M45+ 1 Leeds City AC 00:34:13 21 00:34:11 20
560 Peter Hopson Male 22 MOPEN 16 Saltaire Striders 00:34:20 22 00:34:18 23
386 Philip Cooper Male 23 MOPEN 17 Hallamshire Harriers Sheffield 00:34:20 23 00:34:20 24
860 John Hobbs Male 24 MOPEN 18 Valley Striders 00:34:20 24 00:34:16 22
122 Jack Hall Male 25 MOPEN 19 Barrow Runners 00:34:38 25 00:34:37 25
528 Richard Bugg Male 26 MOPEN 20 Scunthorpe & District Athletic 00:34:42 26 00:34:39 26
355 Christopher Mann Male 27 MOPEN 21 Hyde Park Harriers 00:34:54 27 00:34:42 27
1300 Simon Courtney Male 28 MOPEN 22 Stadium Runners 00:34:58 28 00:34:52 28
726 Paul Johnson Male 29 MOPEN 23 Barnsley Harriers 00:34:59 29 00:34:55 30
1173 Simon Parker Male 30 MOPEN 24 00:35:01 30 00:35:00 31
932 Joe Sagar Male 31 MOPEN 25 00:35:04 31 00:34:53 29
1161 James Porteous Male 32 MOPEN 26 Gateshead Harriers & AC 00:35:10 32 00:35:08 34
531 Matty Smith Male 33 MOPEN 27 Scunthorpe & District Athletic 00:35:10 33 00:35:07 32
244 Richard Herrington Male 34 MOPEN 28 St Theresas Athletic Club 00:35:11 34 00:35:08 33
683 Daniel Holdsworth Male 35 MOPEN 29 Thirsk and Sowerby Harriers 00:35:17 35 00:35:15 35
1039 Richard Spooner Male 36 MOPEN 30 Barnsley Harriers 00:35:19 36 00:35:15 36
820 Brendan Moody Male 37 MOPEN 31 Barnsley AC 00:35:25 37 00:35:22 37
1186 Michael Hunt Male 38 M40+ 5 Trafford Ac 00:35:27 38 00:35:26 39
424 Dean Taylor Male 39 M40+ 6 Ripley Running Club 00:35:27 39 00:35:25 38
588 Trevor Neville Male 40 M40+ 7 Sheffield Running Club 00:35:33 40 00:35:26 40
975 Simon Lambert Male 41 MOPEN 32 00:35:33 41 00:35:30 43
13 Luke Wigman Male 42 MOPEN 33 Balanced Performance 00:35:33 42 00:35:29 41
308 Franco Pardini Male 43 MOPEN 34 Roundhay Runners 00:35:35 43 00:35:33 44
534 Zack Whitehead Male 44 MOPEN 35 Skyrac Ac 00:35:36 44 00:35:35 46
354 Matt Newell Male 45 MOPEN 36 Ilkley Harriers 00:35:37 45 00:35:35 45
124 Jon Pownall Male 46 MOPEN 37 Valley Striders 00:35:38 46 00:35:29 42
35 Pumlani Bangani Male 47 M40+ 8 Salford Harriers 00:35:41 47 00:35:40 48
463 Tom Dart Male 48 MOPEN 38 Spenborough Athletic Club 00:35:44 48 00:35:38 47
129 Sean Beard Male 49 M45+ 2 Nene Valley Harriers 00:35:45 49 00:35:41 49
487 Mark Spikings Male 50 MOPEN 39 City of Hull AC 00:35:49 50 00:35:49 50
750 Shona Fletcher Female 1 FOPEN 1 Richmond & Zetland Harriers 00:35:57 51 00:35:55 53
706 Raymond Love Male 51 M45+ 3 St Theresas Athletic Club 00:35:58 52 00:35:53 52
390 Robert Teasdale Male 52 MOPEN 40 Crook Ac 00:36:00 53 00:35:56 54
20 Keith Littlewood Male 53 M45+ 4 Barnsley AC 00:36:01 54 00:36:00 55
261 Will Kerr Male 54 MOPEN 41 St Bedes 00:36:09 55 00:36:08 59
995 Gary Bailey Male 55 MOPEN 42 Pudsey Pacers 00:36:10 56 00:35:49 51
1121 Simon Rycroft Male 56 M40+ 9 Pocklington Runners 00:36:10 57 00:36:04 58
1211 Daryl Hibberd Male 57 MOPEN 43 Valley Striders 00:36:12 58 00:36:03 56
318 Ben Crowther Male 58 MOPEN 44 Halifax Harriers 00:36:12 59 00:36:11 61
1135 Terry Midgley Male 59 M40+ 10 St Theresas Athletic Club 00:36:14 60 00:36:03 57
1305 Heather Sellars Female 2 FOPEN 2 Abbey Runners 00:36:15 61 00:36:14 63
837 Jonathan Skidmore Male 60 M40+ 11 North York Moors Ac 00:36:20 62 00:36:13 62
474 Russell White Male 61 MOPEN 45 North Derbyshire Running Club 00:36:21 63 00:36:10 60
125 Simon Bolland Male 62 MOPEN 46 Spenborough Athletic Club 00:36:21 64 00:36:21 66
767 Simon Rogers Male 63 M40+ 12 Darlington Harriers 00:36:22 65 00:36:17 65
758 Ashley Buck Male 64 MOPEN 47 Wakefield Tri Club 00:36:24 66 00:36:21 67
599 Tim Campbell Male 65 M40+ 13 Astley and Tyldesley Roadrunne 00:36:24 67 00:36:15 64
794 Ken Harker Male 66 M40+ 14 Richmond & Zetland Harriers 00:36:27 68 00:36:24 69
341 Sharon Barlow Female 3 FOPEN 3 Richmond & Zetland Harriers 00:36:27 69 00:36:22 68
505 Andrew Heppenstall Male 67 MOPEN 48 Penistone Footpath Runners 00:36:32 70 00:36:28 71
694 Martin Hall Male 68 M50+ 2 Spenborough Athletic Club 00:36:33 71 00:36:32 73
453 Stephen Maddison Male 69 M40+ 15 City of Hull AC 00:36:34 72 00:36:33 74
730 Martin James Male 70 MOPEN 49 Doncaster Ac 00:36:38 73 00:36:29 72
94 Mark Monaghan Male 71 MOPEN 50 Horsforth Harriers 00:36:40 74 00:36:24 70
241 Michelle Nolan Female 4 FOPEN 4 Richmond & Zetland Harriers 00:36:40 75 00:36:35 76
1086 Alastair Spanner Male 72 M40+ 16 Tyne Bridge Harriers 00:36:40 76 00:36:37 77
1087 Ian Monaghan Male 73 M40+ 17 North Derbyshire Running Club 00:36:41 77 00:36:40 79
715 James Young Male 74 MOPEN 51 Meltham AC 00:36:42 78 00:36:34 75
620 Alex Sneddon Female 5 FOPEN 5 Jarrow and Hebburn Ac 00:36:43 79 00:36:41 80
213 Dean Winter Male 75 MOPEN 52 Askern District Running Club 00:36:46 80 00:36:42 81
1026 Jonathan Smyth Male 76 MOPEN 53 Valley Striders 00:36:47 81 00:36:37 78
657 David Teggart Male 77 MOPEN 54 Bradford Airedale 00:36:48 82 00:36:45 82
121 Lucy Hall Female 6 FOPEN 6 00:36:50 83 00:36:49 84
562 Christopher Moran Male 78 MOPEN 55 00:36:51 84 00:36:46 83
1224 Paul Collingwood Male 79 M40+ 18 Askern District Running Club 00:36:56 85 00:36:52 85
67 John Navis Male 80 MOPEN 56 00:36:58 86 00:36:52 86
571 Steve Darby Male 81 M45+ 5 Barnsley AC 00:37:02 87 00:36:54 88
242 Ben Butler Male 82 MOPEN 57 Wakefield Harriers 00:37:02 88 00:36:52 87
991 Liam Jack O'brien Male 83 MOPEN 58 00:37:04 89 00:37:01 92
882 Paul Newsome Male 84 M40+ 19 St Theresas Athletic Club 00:37:04 90 00:36:59 89
301 Steve Head Male 85 M40+ 20 St Theresas Athletic Club 00:37:07 91 00:36:59 90
792 Gavin Dalton Male 86 M60+ 1 City of Hull AC 00:37:08 92 00:37:05 94
572 Hannah Oldroyd Female 7 FOPEN 7 Uknetrunner 00:37:12 93 00:37:03 93
949 Jeremy Stewart Male 87 MOPEN 59 Otley Ac 00:37:12 94 00:37:08 96
1178 Matthew Burt Male 88 MOPEN 60 Crawley Ac 00:37:14 95 00:37:11 97
95 James Tarran Male 89 M45+ 6 Valley Striders 00:37:15 96 00:37:05 95
342 Paul Cook Male 90 M40+ 21 Darlington Harriers 00:37:18 97 00:37:12 98
557 Brendon Wain Male 91 MOPEN 61 00:37:23 98 00:37:22 105
966 David Vickers Male 92 M45+ 7 Scunthorpe & District Athletic 00:37:24 99 00:37:01 91
417 Matthew Payne Male 93 MOPEN 62 Hallamshire Harriers Sheffield 00:37:24 100 00:37:19 102