2015 Trail Marathon Wales Marathon

345 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Half Stage Position Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
2 Andrew Siggers Male 1 MOPEN 1 Kenilworth Runners 01:29:27 1 03:01:46 1 03:01:45 1
3 Harry Jones Male 2 MOPEN 2 01:30:13 2 03:10:04 2 03:10:02 2
4 Kenneth Caulkett Male 3 MOPEN 3 Aberystwyth AC 01:35:14 3 03:13:00 3 03:12:58 3
469 Andrew Stephens Male 4 M40 1 Monross trailblazers 01:35:48 4 03:14:43 4 03:14:39 4
268 Adrian Jones Male 5 M40 2 01:39:30 7 03:21:10 5 03:21:08 5
266 Richie Johnson Male 6 M40 3 Mynydd Du Mountain Runners 01:36:56 5 03:25:07 6 03:25:04 6
47 Samuel Bevan Male 7 MOPEN 4 Basingstoke Mid Hants AC 01:43:29 19 03:28:53 7 03:28:48 8
93 Chris Chambers Male 8 M40 4 Mynydd Du Mountain Runners 01:42:53 12 03:28:54 8 03:28:47 7
492 Ian Thompson Male 9 MOPEN 5 01:37:27 6 03:28:55 9 03:28:51 10
435 Dean Russell Male 10 MOPEN 6 01:39:42 8 03:28:57 10 03:28:50 9
9 Samantha Amend Female 1 FOPEN 1 Belgrave Harriers 01:40:43 9 03:29:23 11 03:29:21 11
281 Michael Jones Male 11 M40 5 01:42:50 11 03:29:27 12 03:29:21 12
235 Richard Heath Male 12 M40 6 01:42:28 10 03:31:09 13 03:31:06 13
309 Edward Land Male 13 MOPEN 7 Aberystwyth AC 01:43:54 20 03:32:21 14 03:32:17 14
6 Andrea Rowlands Female 2 F40 1 Eryri Harriers 01:42:57 13 03:32:30 15 03:32:29 15
5 Gary House Male 14 MOPEN 8 RUNSTRONG 01:43:28 17 03:35:02 16 03:35:00 16
462 Greg Smith Male 15 MOPEN 9 01:43:26 16 03:35:27 17 03:35:20 17
486 Matthew Taylor Male 16 MOPEN 10 South Cheshire Harriers 01:44:44 21 03:36:08 18 03:36:00 18
105 Mike Clayton Male 17 MOPEN 11 Liverpool RC 01:43:28 18 03:37:39 19 03:37:35 19
368 Scott Newton Male 18 MOPEN 12 Serpentine RC 01:45:55 23 03:38:11 20 03:38:04 20
323 George Lloyd Male 19 MOPEN 13 Woodford Green AC with Essex L 01:45:55 22 03:38:22 21 03:38:15 21
403 Dave Powell Male 20 M50 1 Aberystwyth AC 01:47:38 27 03:40:59 22 03:40:51 22
45 David Betteley Male 21 M40 7 South Cheshire Harriers 01:42:58 14 03:42:48 23 03:42:47 24
24 Bryan Arthur Male 22 M40 8 Mercia Fell RC 01:49:33 34 03:43:08 24 03:42:59 25
234 Thomas Heard Male 23 MOPEN 14 01:51:14 42 03:43:12 25 03:42:41 23
7 Mary Grace Spalton Female 3 FOPEN 2 Belgrave Harriers 01:47:44 28 03:43:36 26 03:43:34 26
97 Ashley Charlwood Male 24 M40 9 01:46:38 24 03:43:45 27 03:43:34 27
454 Robert Sim Male 25 MOPEN 15 Royal Air Force AC 01:46:38 25 03:43:52 28 03:43:40 28
390 Tony Paul Male 26 M40 10 01:47:36 26 03:45:35 29 03:45:23 29
172 Gary English Male 27 M50 2 Liverpool RC 01:48:33 30 03:46:49 30 03:46:43 30
12 Pete Ackerley Male 28 M40 11 Warrington RRC 01:50:26 40 03:48:58 31 03:48:48 31
458 Mark Slaney Male 29 M50 3 Basingstoke Mid Hants AC 01:49:43 37 03:49:34 32 03:49:29 32
531 David Wilson Male 30 M40 12 South Cheshire Harriers 01:51:20 43 03:49:39 33 03:49:33 33
126 Barry Davies Male 31 M40 13 MonRoss TrailBlazers 01:51:44 45 03:51:15 34 03:51:11 34
530 Bob Wilson Male 32 M40 14 South Cheshire Harriers 01:57:03 73 03:51:21 35 03:51:14 35
134 Nigel Davies Male 33 M40 15 Sarn Helen Club 01:51:47 46 03:52:22 36 03:52:16 36
80 Paul Burke Male 34 M40 16 Aldridge RC 01:53:44 53 03:53:11 37 03:52:43 37
320 Paul Lidgett Male 35 M40 17 Chepstow Harriers 01:49:59 38 03:53:51 38 03:53:44 38
78 Colin Burgess Male 36 M40 18 Warrington RRC 01:56:51 68 03:53:57 39 03:53:47 39
14 Simon Adams Male 37 MOPEN 16 Newbury runners 01:52:04 48 03:54:06 40 03:53:48 40
145 Stephen Dermody Male 38 M40 19 Graigue Ballyclare AC 01:52:19 49 03:54:31 41 03:54:27 41
48 Jamie Bird Male 39 M40 20 Wolverhampton Bilston AC 01:57:00 71 03:55:05 42 03:55:04 42
321 Christopher Limmer Male 40 MOPEN 17 Hinckley RC 01:56:25 65 03:55:25 43 03:55:15 43
545 David Wright Male 41 M50 4 Colchester Harriers AC 01:57:23 78 03:55:31 44 03:55:23 44
241 Steven Holmes Male 42 M40 21 Sarn Helen Club 01:49:36 35 03:56:14 45 03:56:09 45
513 Andrew Walsh Male 43 MOPEN 18 Griffithstown Harriers 01:49:39 36 03:56:26 46 03:56:19 47
483 Brian Taylor Male 44 M50 5 runandride 01:54:59 59 03:56:38 47 03:56:11 46
113 Malcolm Collins Male 45 M40 22 Astley Tyldesley Road Runners 01:55:57 62 03:56:54 48 03:56:49 49
297 Alun King Male 46 MOPEN 19 Lliswerry Runners 01:53:00 52 03:56:57 49 03:56:28 48
370 George Nicholls Male 47 M40 23 Prestatyn RC 01:51:54 47 03:57:09 50 03:57:05 51
434 Bob Russell Male 48 M50 6 01:56:51 69 03:57:11 51 03:57:00 50
187 Glyn Fletcher Male 49 M50 7 Maldwyn H 01:53:52 54 03:57:15 52 03:57:06 52
324 Peter Lloyd Male 50 M40 24 South Cheshire Harriers 01:57:03 72 03:57:19 53 03:57:11 53
202 Timothy Gears Male 51 MOPEN 20 Oswestry Olympians 01:49:32 32 03:57:56 54 03:57:45 54
264 Faye Johnson Female 4 FOPEN 3 01:57:56 83 03:58:36 55 03:58:09 55
316 Simon Levy Male 52 MOPEN 21 Ryston Runners AC 01:52:38 51 03:58:52 56 03:58:45 56
350 John Mckeon Male 53 MOPEN 22 Bournville Harriers 01:54:02 55 03:59:13 57 03:59:01 57
430 David Rose Male 54 MOPEN 23 Wreake Runners 01:48:55 31 03:59:25 58 03:59:20 58
306 Hans-Peter Kubis Male 55 M50 8 01:55:32 60 03:59:34 59 03:59:26 60
421 Gary Richards Male 56 MOPEN 24 CRAPP 01:47:49 29 03:59:34 60 03:59:26 59
385 Gareth Owen Male 57 M40 25 01:59:17 87 04:00:00 61 03:59:34 61
270 Angela Jones Female 5 F40 2 Fairwater Runners 01:57:28 80 04:00:18 62 04:00:13 62
524 Lee Wilkinson Male 58 MOPEN 25 South Cheshire Harriers 01:57:24 79 04:00:24 63 04:00:16 63
443 Paul Scholte Male 59 M40 26 Peel Road Runners 01:54:16 57 04:00:31 64 04:00:28 64
148 Robert John Male 60 M40 27 01:51:39 44 04:00:39 65 04:00:35 65
398 Balzs Pintr Male 61 M40 28 01:57:08 75 04:01:14 66 04:01:08 66
538 Gary Wolstencroft Male 62 M40 29 Manchester Triathlon Club 01:54:30 58 04:01:37 67 04:01:32 67
114 Paul Collins Male 63 MOPEN 26 01:43:21 15 04:01:42 68 04:01:35 68
296 Jonathan Kettle Male 64 M40 30 Dirty Daps Muddy Tracks 01:59:27 89 04:01:50 69 04:01:46 69
168 Ian Ellis Male 65 MOPEN 27 Maldwyn H 01:50:45 41 04:02:04 70 04:01:56 70
257 Llion Tegai Iwan Male 66 M40 31 Eryri Harriers 01:49:32 33 04:02:22 71 04:02:12 71
429 Richard Rollins Male 67 M40 32 Bournville Harriers 01:56:25 66 04:03:07 72 04:02:53 72
478 Rachid Taibi Male 68 MOPEN 28 Amazing Feet RC 01:56:49 67 04:04:36 73 04:04:15 73
416 Warren Renkel Male 69 MOPEN 29 South Cheshire Harriers 01:57:04 74 04:05:07 74 04:05:00 74
278 Iorwerth Jones Male 70 M40 33 02:02:54 105 04:06:05 75 04:06:01 75
170 David Emanuel Male 71 M50 9 Royton RR 01:57:55 82 04:06:20 76 04:06:07 76
432 Geoff Rudd Male 72 M50 10 Liverpool RC 02:01:40 95 04:07:22 77 04:07:10 78
494 Norman Titley Male 73 M50 11 Shropshire Shufflers 01:57:42 81 04:07:32 78 04:07:02 77
228 Mark Harriott Male 74 M40 34 Peel Road Runners 01:56:23 64 04:10:51 79 04:10:43 79
174 Xavier Escriva Dura Male 75 MOPEN 30 02:01:59 96 04:11:18 80 04:11:16 80
335 Eluned Malone Female 6 FOPEN 4 Arena 80 AC 01:57:14 76 04:11:44 81 04:11:31 81
262 Luke James Male 76 MOPEN 31 Monross Trailblazers 01:52:21 50 04:11:45 82 04:11:42 83
191 Matthew Franklin Male 77 MOPEN 32 Wreake Runners 02:08:25 127 04:11:52 83 04:11:33 82
515 Phil Waters Male 78 M40 35 Bridgend AC 01:55:54 61 04:14:57 84 04:14:19 84
69 Rob Brooke Male 79 MOPEN 33 01:59:27 90 04:16:15 85 04:16:07 85
553 Reinier Zeldenrust Male 80 MOPEN 34 01:50:14 39 04:17:21 86 04:17:19 86
290 Kieran Kapoor Male 81 MOPEN 35 02:01:17 91 04:17:58 87 04:17:21 87
488 David Thomas Male 82 M40 36 Outdoor Fitness Running Club 02:01:26 92 04:18:17 88 04:18:04 89
344 Hannah Mcbrown Female 7 FOPEN 5 Outdoor Fitness Running Club 02:02:23 101 04:18:17 89 04:18:04 88
208 Fiona Gordon Female 8 F40 3 Swindon Striders 0 04:18:34 90 04:18:23 90
352 Guy Middleton Male 83 M40 37 BTS 02:01:26 93 04:18:46 91 04:18:32 91
554 David Angilley Male 84 M50 12 02:04:33 110 04:19:16 92 04:18:55 92
407 Rhian Probert Female 9 F40 4 02:06:34 120 04:19:20 93 04:19:14 93
437 Katie Samuelson Female 10 FOPEN 6 Cambridge Coleridge AC 02:12:13 156 04:20:32 94 04:20:17 94
153 Jan Dolezel Male 85 MOPEN 36 Haldon Trail Runners 02:02:08 98 04:20:38 95 04:20:28 96
229 Chris Harris Male 86 M40 38 Black Pear Joggers 02:04:45 112 04:21:01 96 04:20:24 95
61 Jennifer Bradley Female 11 FOPEN 7 Serpentine RC 02:02:08 99 04:21:18 97 04:20:58 97
58 Michael Braby Male 87 M40 39 02:04:18 109 04:21:36 98 04:21:25 98
122 Michal Cwiekala Male 88 MOPEN 37 02:05:02 113 04:21:47 99 04:21:33 99
13 Nick Adams Male 89 M40 40 Black Pear Joggers 02:09:18 136 04:22:34 100 04:21:56 100