2015 Petzl Night Trail Wales Trail Race

239 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Number of laps Fastest lap no. Fastest lap time Chip Time Chip Position Tweet Share
1050 Team Old Skool - MTB Male 1 M-RELAY 1 13 3 00:13:48 03:09:10 1
1001 Team Wirral AC Male 2 M-RELAY 2 12 1 00:14:10 03:07:17 2
1010 Team Maldwyn Harriers 1 Male 4 M-RELAY 4 12 1 00:14:34 03:11:33 4
1006 Team Oooh! Running Friends! Male 5 M-RELAY 5 12 1 00:12:36 03:13:10 5
1034 Team Maldwyn Harriers 11 Male 6 M-RELAY 6 12 1 00:14:28 03:20:20 6
1008 Team Denbigh Harriers Female 1 F-RELAY 1 11 1 00:15:44 03:04:20 7
1011 Team Maldwyn Harriers 2 Male 7 M-RELAY 7 11 3 00:14:44 03:04:47 8
36 Paul Wathan Male 8 S-MOPEN 1 Eryri Harriers 11 1 00:13:48 03:05:38 9
1038 Team Free beer? Male 9 M-RELAY 8 11 1 00:15:27 03:05:42 10
11 Sam Orton Male 10 S-M40+ 1 Eryri Harriers 11 1 00:13:28 03:06:12 11
1017 Team Welshpool Muskers Male 11 M-RELAY 9 11 1 00:15:23 03:08:11 12
1003 Team Shropshire Shufflers Male 12 M-RELAY 10 11 2 00:16:09 03:09:45 13
1041 Team Denbigh Harriers 2 Male 13 M-RELAY 11 11 1 00:14:51 03:09:58 14
1022 Team Runaway Mums Female 2 F-RELAY 2 11 1 00:15:37 03:10:19 15
1033 Team Wrexham AC Male 14 M-RELAY 12 11 3 00:15:51 03:11:59 16
14 Edward Land Male 15 S-MOPEN 2 Aberystwyth AC 11 1 00:15:23 03:15:15 17
31 Jimmy Carter Male 16 S-MOPEN 3 Vegan Runners 11 1 00:15:21 03:19:30 18
28 Danny Ryder Male 17 S-MOPEN 4 10 2 00:16:10 03:01:19 19
1049 Team Meirionnydd Running Club Mixed 1 MX-RELAY 1 10 1 00:14:22 03:03:43 20
1037 Team Rhedwyr Rhisiart Mixed 2 MX-RELAY 2 10 4 00:16:55 03:04:00 21
38 Paul Hodges Male 18 S-M40+ 2 Eryri Harriers 10 1 00:16:43 03:04:27 22
1045 Team Maldwyn Harriers 12 Mixed 3 MX-RELAY 3 10 2 00:16:01 03:08:33 23
45 Lizzie Irvine Female 3 S-FOPEN 1 Eryri Harriers 10 3 00:18:00 03:09:49 24
48 Owain Llewellyn Male 19 S-MOPEN 5 10 1 00:17:00 03:12:37 25
43 Mat Fenwick Male 20 S-MOPEN 6 10 1 00:17:50 03:12:41 26
30 Derek Boothby Male 21 S-MOPEN 7 Wrecsam Tri 10 1 00:15:21 03:13:05 27
39 David Roberts Male 22 S-MOPEN 8 10 1 00:16:22 03:14:56 28
1021 Team Unnatural selection Mixed 4 MX-RELAY 4 10 1 00:16:39 03:15:31 29
9 James Glover Male 23 S-MOPEN 9 Kenilworth Runners 10 1 00:17:03 03:18:20 30
26 Anneliese Loveluck Female 4 S-F40+ 1 10 2 00:18:38 03:18:53 31
1020 Team Maldwyn Harriers 10 Male 24 M-RELAY 13 10 6 00:16:41 03:21:06 32
1028 Team Dashing Dollies Female 5 F-RELAY 3 9 2 00:17:53 02:49:45 33
1007 Team Rocktape Mixed 5 MX-RELAY 5 9 1 00:16:32 02:52:30 34
1051 Team Annies Trail Soldiers Mixed 6 MX-RELAY 6 9 1 00:17:17 02:56:32 35
27 Steve Loveluck Male 25 S-M40+ 3 9 2 00:18:37 02:59:45 36
1024 Team Telford Harriers Two Mixed 7 MX-RELAY 7 9 2 00:17:32 03:00:26 37
1019 Team Maldwyn Harriers 9 Female 6 F-RELAY 4 9 3 00:19:01 03:00:29 38
1012 Team Maldwyn Harriers 3 Female 7 F-RELAY 5 9 1 00:18:02 03:01:07 39
32 Andrew Ellis Male 26 S-M40+ 4 cerist triathlon 9 1 00:17:06 03:01:24 40
8 Geoff Rudd Male 27 S-M50+ 1 Liverpool RC 9 2 00:17:17 03:02:48 41
18 Paul Robert Davis Male 28 S-MOPEN 10 9 3 00:19:06 03:08:58 42
150 Dafydd Roberts Male 29 R-M50+ 1 Old Skool - MTB 9 1 00:13:42 03:09:08 43
247 Malcolm Davies Male 30 R-MOPEN 1 clwb rhedwyr cricieth Mountain Goats 9 1 00:14:32 03:09:44 44
1013 Team Maldwyn Harriers 4 Female 8 F-RELAY 6 9 3 00:19:36 03:10:32 45
1023 Team Telford Harriers One Mixed 8 MX-RELAY 8 9 1 00:19:51 03:12:46 46
1002 Team Cani-Do-Better Female 9 F-RELAY 7 9 3 00:18:59 03:13:58 47
1048 Team Trailblazers Mixed 9 MX-RELAY 9 9 5 00:19:33 03:15:23 48
1009 Team Spin Masters Mixed 10 MX-RELAY 10 9 1 00:16:54 03:17:45 49
1014 Team Maldwyn Harriers 5 Female 10 F-RELAY 8 9 1 00:20:42 03:17:57 50
1026 Team Dolly PartRuns Female 11 F-RELAY 9 9 1 00:18:13 03:18:20 51
2 Adam Shepherd Male 31 S-M40+ 5 9 2 00:19:25 03:20:24 52
10 Leigh Allinson Male 32 S-M40+ 6 Tewkesbury AC 9 2 00:19:08 03:21:31 53
1025 Team Telford Harriers Three Mixed 11 MX-RELAY 11 8 1 00:17:53 02:41:23 54
1032 Team Dudley Kingswinford Runni Male 33 M-RELAY 14 8 2 00:18:57 02:44:12 55
4 Gron Evans Male 34 S-M50+ 2 Aberystwyth AC 8 1 00:17:50 02:48:40 56
29 Sue Jones Female 12 S-FOPEN 2 Cybi Striders 8 1 00:18:16 02:48:40 57
47 Lynne Callaghan Female 13 S-F40+ 2 Trentham 8 1 00:19:53 02:59:19 58
1004 Team Night Sweats Female 14 F-RELAY 10 8 1 00:19:59 02:59:28 59
1044 Team Plodding Purdlers Female 15 F-RELAY 11 8 1 00:20:53 03:00:41 60
1015 Team Maldwyn Harriers 6 Female 16 F-RELAY 12 8 3 00:20:16 03:01:10 61
42 Mike Pollard Male 35 S-M40+ 7 City of Chester Triathlon Club 8 1 00:19:35 03:02:41 62
6 Stephen Green Male 36 S-MOPEN 11 Liverpool RC 8 1 00:18:48 03:02:48 63
1036 Team Dollies Salop Striders Female 17 F-RELAY 13 8 1 00:20:45 03:05:08 64
1016 Team Maldwyn Harriers 7 Female 18 F-RELAY 14 8 2 00:21:00 03:07:18 65
1018 Team Maldwyn Harriers 8 Female 19 F-RELAY 15 8 1 00:21:05 03:07:18 66
1031 Team Team Hughes Mixed 12 MX-RELAY 12 8 6 00:18:17 03:08:21 67
33 Alexander Jungmayr Male 37 S-MOPEN 12 8 1 00:19:35 03:09:19 68
15 Vaughn Baynes Male 38 S-MOPEN 13 8 1 00:20:30 03:09:45 69
22 Lina Lesutiene Female 20 S-FOPEN 3 Aberystwyth AC 8 1 00:21:30 03:10:59 70
1046 Team Dilly Dally Dollies Female 21 F-RELAY 16 8 1 00:21:32 03:13:48 71
1040 Team GS Trail Hogs 2 Mixed 13 MX-RELAY 13 8 4 00:20:43 03:15:46 72
1027 Team Dollies By Midnight Female 22 F-RELAY 17 8 2 00:22:05 03:16:29 73
326 Claire Abel Female 23 R-F40+ 1 Dolly Mixtures Dolly PartRuns 8 1 00:17:58 03:18:18 74
350 Phil Roberts Male 39 R-MOPEN 2 Old Skool - MTB 7 1 00:14:20 02:25:33 75
250 Dan Collister Male 40 R-MOPEN 3 Old Skool - MTB 7 1 00:13:35 02:25:44 76
106 Jon Clements Male 41 R-MOPEN 4 QMGS Oooh! Running Friends! 7 1 00:15:05 02:35:50 77
110 Sean Clarke Male 42 R-M40+ 1 Maldwyn H Maldwyn Harriers 1 7 1 00:14:20 02:38:13 78
306 Tom Beasley Male 43 R-MOPEN 5 Birchfield Harriers Oooh! Running Friends! 7 1 00:12:23 02:38:26 79
347 Goronwy Hughes Male 44 R-M40+ 2 clwb rhedwyr cricieth Mountain Goats 7 1 00:15:15 02:39:12 80
210 Danny Owen Male 45 R-MOPEN 6 Maldwyn H Maldwyn Harriers 1 7 1 00:15:05 02:39:29 81
310 Dan George Male 46 R-MOPEN 7 Maldwyn H Maldwyn Harriers 1 7 1 00:15:42 02:41:39 82
134 Darren Jarmen Male 47 R-MOPEN 8 Maldwyn H Maldwyn Harriers 11 7 1 00:14:17 02:43:49 83
206 Andrew Pye Male 48 R-MOPEN 9 West Midlands Police Oooh! Running Friends! 7 3 00:16:52 02:44:20 84
334 Ian Ellis Male 49 R-MOPEN 10 Maldwyn H Maldwyn Harriers 11 7 1 00:14:20 02:45:17 85
311 Phillip Bullock Male 50 R-M40+ 3 Maldwyn H Maldwyn Harriers 2 7 1 00:15:17 02:45:37 86
308 Rhian Pierce Female 24 R-FOPEN 1 Denbigh Harriers denbigh harriers 7 1 00:15:30 02:46:56 87
138 Alex Morris Male 51 R-MOPEN 11 Desford Striders Free beer? 7 1 00:15:13 02:47:18 88
245 Nick Williams Male 52 R-M40+ 4 Maldwyn H Maldwyn Harriers 12 7 1 00:15:46 02:48:17 89
208 Ceri Belshaw Female 25 R-FOPEN 2 Denbigh Harriers denbigh harriers 7 1 00:15:39 02:48:36 90
111 Dave Manuel Male 53 R-M40+ 5 Maldwyn H Maldwyn Harriers 2 7 1 00:17:18 02:49:17 91
117 Mark White Male 54 R-MOPEN 12 Welshpool Muskers 7 1 00:15:06 02:49:26 92
238 Shaan Ul-Haque Male 55 R-MOPEN 13 Free beer? 7 1 00:15:53 02:50:17 93
234 Clive Morgan Male 56 R-MOPEN 14 Maldwyn H Maldwyn Harriers 11 7 1 00:17:44 02:51:17 94
241 Joe Cooper Male 57 R-MOPEN 15 Denbigh Harriers Denbigh Harriers 2 7 1 00:14:30 02:52:15 95
103 Gary Jones Male 58 R-MOPEN 16 Shropshire Shufflers Shropshire Shufflers 7 1 00:16:22 02:52:16 96
35 Dave Prescott Male 59 S-M40+ 8 Bridgnorth Running Club 7 1 00:21:10 02:52:20 97
317 Paul Morris Male 60 R-M40+ 6 Shropshire Shufflers Welshpool Muskers 7 1 00:16:54 02:52:48 98
203 Jason Wright Male 61 R-MOPEN 17 Shropshire Shufflers Shropshire Shufflers 7 1 00:15:54 02:53:08 99
133 Simon Hide Male 62 R-M40+ 7 Wrexham AAC Wrexham AC 7 1 00:16:08 02:53:27 100
141 Duncan Jones Male 63 R-M50+ 2 Denbigh Harriers Denbigh Harriers 2 7 1 00:16:08 02:55:07 101