2016 Pwllheli Aquathlon

72 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club SWIM Stage Position T1 Stage Position RUN Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
78 Robert Grundy Male 7 M40-49 2 00:05:41 1 00:00:36 13 00:22:27 14 00:28:43 7
87 Steve Grundy Male 6 M40-49 1 00:05:43 2 00:00:40 14 00:22:08 12 00:28:30 6
83 Sam Walsh Male 1 M19-29 1 LFTC 00:05:55 3 00:00:23 1 00:19:18 2 00:25:35 1
81 Tom Connolly Male 8 M19-29 5 TYNE TRI 00:05:55 4 00:00:43 22 00:22:10 13 00:28:47 8
94 Phil Lynes Male 2 M19-29 2 00:06:04 5 00:00:32 6 00:19:03 1 00:25:38 2
85 Jasmine Bowyer Female 1 F19-29 1 GOG TRIATHLON 00:06:11 6 00:00:34 10 00:22:35 15 00:29:18 12
79 Grant Davidson Male 14 M40-49 6 MERSEY TRI 00:06:19 7 00:01:00 36 00:22:43 16 00:30:00 15
82 Sam Adamson Male 4 M19-29 4 CARDIFF METROPOLITAN UNIVERSIT 00:06:20 8 00:00:32 7 00:21:20 7 00:28:11 4
93 John Connolly Male 3 M19-29 3 00:06:24 9 00:00:28 2 00:20:28 4 00:27:19 3
80 Shane Skillin Male 16 M19-29 8 BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:06:58 10 00:01:01 38 00:23:55 24 00:31:53 17
76 Bridget Ripley Female 2 F50-59 1 00:07:00 11 00:00:56 32 00:25:06 38 00:33:02 23
56 Craig Eden Male 10 M19-29 6 COVERYOURCAR.CO.UK RT 00:07:04 12 00:00:35 11 00:21:31 9 00:29:09 10
74 Brian Wills Male 9 M40-49 3 LLANBERIS TRI 00:07:13 13 00:00:30 3 00:21:22 8 00:29:03 9
71 Emyr Evans Male 12 M40-49 4 GOG TRIATHLON 00:07:17 14 00:00:30 4 00:21:47 11 00:29:34 13
69 Karen Newby Female 3 F40-49 1 SCARAB TRI 00:07:19 15 00:00:48 25 00:25:02 37 00:33:08 24
61 Michael Owen Male 19 M30-39 3 TEAM OWEN 00:07:25 16 00:00:54 29 00:24:01 26 00:32:19 20
75 Jonathan Tyler Male 5 M30-39 1 LLANBERIS TRI 00:07:27 17 00:00:31 5 00:20:26 3 00:28:22 5
52 Carl Machin Male 21 M30-39 4 00:07:32 18 00:01:27 46 00:24:00 25 00:32:59 22
45 Molly Jones Female 9 F19-29 2 00:07:34 19 00:01:00 37 00:29:31 63 00:38:04 46
60 Tom Blackwel Male 23 M19-29 10 BLACK CAT CYCLING CLUB 00:07:34 20 00:01:20 41 00:24:43 33 00:33:37 26
57 Llinos Jones Female 4 F16-18 1 BETSI RUNAWAYS 00:07:36 21 00:01:58 53 00:25:00 36 00:34:34 30
73 Dave Owen Male 17 M50-59 1 00:07:42 22 00:00:42 18 00:23:32 22 00:31:55 18
50 Prysor Aled Male 11 M19-29 7 00:07:42 23 00:00:49 26 00:20:47 5 00:29:17 11
70 Malcolm Harrison Male 28 M60+ 1 GOG TRIATHLON 00:07:43 24 00:00:47 24 00:26:13 44 00:34:42 33
72 Dave Powell Male 15 M40-49 7 TOTAL TRI TRAINING 00:07:45 25 00:00:42 19 00:21:43 10 00:30:10 16
44 Nick Fleet Male 32 M40-49 11 00:07:57 26 00:01:27 45 00:26:15 45 00:35:38 37
65 Paul Griffith Male 20 M40-49 8 00:08:00 27 00:00:44 23 00:23:37 23 00:32:20 21
49 Gareth Elwyn Jones Male 13 M40-49 5 CSM 00:08:02 28 00:00:36 12 00:21:17 6 00:29:54 14
29 Rhodri Gwyn Jones Male 27 M19-29 11 00:08:07 29 00:00:57 34 00:25:38 42 00:34:40 32
64 Allison Donnelly Female 8 F40-49 4 ERYRI HARRIERS 00:08:10 30 00:00:55 31 00:28:19 57 00:37:23 45
66 Emlyn Roberts Male 18 M30-39 2 00:08:11 31 00:00:54 30 00:23:06 19 00:32:11 19
43 Andrew Noble Male 26 M40-49 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:12 32 00:00:43 21 00:25:19 39 00:34:13 29
53 James Evans Male 42 M40-49 13 00:08:16 33 00:02:48 70 00:29:35 65 00:40:38 57
58 Alun Williams Male 30 M30-39 5 00:08:23 34 00:02:31 66 00:24:12 30 00:35:06 35
63 Simon Haworth Male 25 M50-59 2 GLOSSOPDALE HARRIERS 00:08:39 35 00:01:32 49 00:24:03 28 00:34:12 28
59 Bob Blackwell Male 36 M50-59 3 BLACK CAT CYCLING CLUB 00:08:46 36 00:00:56 33 00:27:10 51 00:36:51 42
25 Gareth Riley Male 22 M19-29 9 SPECSAVERS BANGOR 00:08:49 37 00:01:14 40 00:23:23 20 00:33:25 25
51 John Rhys Owen Male 37 M40-49 12 BETSI RUNAWAYS 00:08:53 38 00:00:41 16 00:27:47 53 00:37:19 44
36 Beverley Noble Female 5 F40-49 2 CHASE HARRIERS 00:08:59 39 00:00:59 35 00:24:38 32 00:34:35 31
62 Sarah Priest Female 11 F40-49 5 00:09:01 40 00:02:24 65 00:27:47 54 00:39:11 50
11 Thomas Ibbetson Male 33 M19-29 12 SPECSAVERS BANGOR 00:09:07 41 00:01:06 39 00:25:28 41 00:35:39 38
6 Nick Melson Male 24 M40-49 9 00:09:11 42 00:01:41 50 00:22:49 18 00:33:40 27
32 Edward Gilbertson Male 35 M19-29 14 CHORLEY ATHLETIC AND TRIATHLON 00:09:15 43 00:02:05 57 00:25:24 40 00:36:43 41
24 Sonia Pritchard Female 10 F30-39 1 SONIA 00:09:18 44 00:02:16 61 00:27:37 52 00:39:10 49
35 William Beaumont Piper Male 29 M16-18 1 00:09:27 45 00:01:22 43 00:24:12 29 00:35:00 34
39 Clare Mitchell Female 7 F40-49 3 CLUB BEICIO MYNYDD DYFFRYN CON 00:09:44 46 00:01:32 48 00:25:54 43 00:37:09 43
88 Annie Williams Female 6 F50-59 2 ERYRI HARRIERS 00:09:57 47 00:01:23 44 00:24:56 35 00:36:16 40
42 Katherine Wills Female 14 F50-59 4 BETSI RUNAWAYS 00:09:57 48 00:00:40 15 00:29:21 61 00:39:58 54
34 Dinah Hazeldine Female 22 F50-59 6 GOG TRIATHLON 00:09:59 49 00:02:34 67 00:36:17 71 00:48:50 69
28 Cathy Petta Female 12 F50-59 3 TORONTO TRIATHLON CLUB 00:10:05 50 00:02:46 69 00:26:27 48 00:39:16 51
33 Darren Vaughan Male 38 M30-39 7 00:10:09 51 00:02:00 55 00:26:21 46 00:38:28 47
96 Sam Faire Male 31 M30-39 6 00:10:14 52 00:01:30 47 00:23:32 21 00:35:15 36
16 Meleri Jones Female 18 F40-49 6 00:10:15 53 00:02:03 56 00:29:21 60 00:41:38 61
38 Dave Hursthouse Male 40 M50-59 4 SABAR CREWE TIGERS 00:10:21 54 00:02:42 68 00:26:22 47 00:39:23 52
4 John Pozzi Male 44 M50-59 5 00:10:25 55 00:02:12 60 00:29:33 64 00:42:09 62
27 Gillian Williams Female 13 F30-39 2 00:10:25 56 00:02:21 64 00:26:57 50 00:39:43 53
40 Malcolm R Jones Male 39 M60+ 2 ERYRI HARRIERS 00:11:00 57 00:00:53 28 00:26:46 49 00:38:37 48
10 Nicholas Abbinante Male 41 M30-39 8 00:11:08 58 00:01:22 42 00:27:59 56 00:40:28 55
5 Team DOLI RACERS1 Female 16 F-TEAM 1 00:11:14 59 00:00:33 8 00:28:56 59 00:40:41 58
19 Dave Mcdonald Male 43 M40-49 14 00:11:15 60 00:02:12 59 00:27:57 55 00:41:23 59
20 Andrea Williams-Frost Female 19 F40-49 7 00:11:16 61 00:01:49 52 00:31:12 67 00:44:15 66
92 Team DOLI RACERS2 Female 17 F-TEAM 2 00:11:34 62 00:00:42 17 00:29:23 62 00:41:37 60
95 Alex Farmer Male 46 M19-29 15 00:11:51 63 00:02:16 62 00:28:34 58 00:42:40 64
2 Jessica Parslow Female 21 F19-29 3 00:12:08 64 00:03:00 72 00:31:37 68 00:46:44 68
37 Dion Inch Male 34 M19-29 13 00:12:34 65 00:00:34 9 00:22:46 17 00:35:53 39
91 Sioned Williams Female 24 F40-49 8 00:12:35 66 00:01:43 51 00:35:02 70 00:49:19 71
9 Peter Norman Male 48 M60+ 3 WRECSAM TRI 00:13:04 67 00:02:08 58 00:49:09 72 01:04:20 72
3 Kathryn Hewitt Female 20 F50-59 5 GO TRIATHLON 00:13:11 68 00:02:18 63 00:30:43 66 00:46:11 67
8 Joan Edwards Female 23 F50-59 7 GOG TRIATHLON 00:13:38 69 00:00:51 27 00:34:51 69 00:49:19 70
15 Claire Bishop Female 15 F30-39 3 BETSI RUNAWAYS 00:14:54 70 00:00:43 20 00:24:55 34 00:40:30 56
30 Osian Roberts Male 45 M16-18 2 00:15:27 71 00:02:54 71 00:24:02 27 00:42:22 63
7 Jago Lyne Male 47 M19-29 16 SPECSAVERS BANGOR 00:17:03 72 00:01:59 54 00:24:33 31 00:43:34 65