2017 Dewsbury 10K

1088 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
632 Paul Oakley Male 514 MOPEN 201 Roberttown Road Runners 00:53:16 687 0
1303 Mohammad Abu-Rezeek Male 1 MOPEN 1 Altrincham 00:30:43 1 00:30:43 1
1295 Wondiye Fikre Male 2 MOPEN 2 Leeds City Ac 00:31:18 2 00:31:18 2
1300 Dan Garbutt Male 3 MOPEN 3 Durham City Harriers 00:31:56 3 00:31:55 3
59 Joe Sweetnam-powell Male 4 MOPEN 4 Sheffield Running Club 00:32:43 4 00:32:41 4
353 Adam Stacey Male 5 MOPEN 5 00:32:45 5 00:32:45 5
703 Alex Kiel Male 6 MOPEN 6 Quakers Running Club 00:32:46 6 00:32:45 6
675 Matthew Hornsby Male 7 MOPEN 7 Durham City Harriers 00:32:47 7 00:32:46 7
1120 Ed Beecher Male 8 MOPEN 8 Harrogate Harriers 00:32:55 8 00:32:54 8
603 Mark Couldwell Male 9 M40+ 1 Charnwood Ac 00:32:58 9 00:32:58 9
874 Arron Larkin Male 10 MOPEN 9 Rotherham Harriers 00:33:07 10 00:33:05 10
928 Nick Hardy Male 11 MOPEN 10 Birchfield Harriers 00:33:42 11 00:33:42 11
69 Ben Butler Male 12 MOPEN 11 Wakefield Harriers 00:33:44 12 00:33:43 12
969 Paul Millgate Male 13 M40+ 2 Wetherby Runners 00:33:52 13 00:33:51 13
901 Matty Smith Male 15 MOPEN 13 Scunthorpe & District Ac 00:34:04 15 00:34:01 14
322 Gregan Clarkson Male 14 MOPEN 12 Kingston Upon Hull Ac 00:34:03 14 00:34:02 15
887 Mike Jefferies Male 16 MOPEN 14 Sedgefield Harriers 00:34:06 16 00:34:04 16
881 John Birch Male 17 MOPEN 15 Hallamshire Harriers 00:34:09 17 00:34:07 17
1277 Dominic Dunn Male 18 MOPEN 16 North York Moors Ac 00:34:24 18 00:34:22 18
979 Darren Potter Male 19 M45+ 1 Midland Masters Ac 00:34:24 19 00:34:24 19
509 Simon Wright Male 21 M50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:34:34 21 00:34:28 20
188 David Herdsman Male 20 MOPEN 17 Valley Striders 00:34:32 20 00:34:31 21
1298 Aly Dixon Female 1 FOPEN 1 Sunderland Strollers 00:34:37 22 00:34:37 22
1225 Rob James Male 22 MOPEN 18 Royton Road Runners 00:34:49 23 00:34:48 23
295 Gareth Cooke Male 23 MOPEN 19 00:34:49 24 00:34:48 24
104 Philip Goose Male 24 MOPEN 20 Hyde Park Harriers 00:34:50 25 00:34:49 25
1284 Kevin Connolly Male 25 MOPEN 21 Gateshead Harriers & Ac 00:34:55 26 00:34:53 26
518 Mark Smith Male 26 MOPEN 22 Horsforth Harriers 00:35:00 27 00:34:57 27
1285 Graham Corbett Male 27 MOPEN 23 Saltaire Striders 00:35:05 28 00:35:02 28
935 Steven Bowyer Male 28 MOPEN 24 Blackhill Bounders 00:35:05 29 00:35:03 29
605 Steven Medd Male 29 MOPEN 25 Gateshead Harriers & Ac 00:35:06 30 00:35:04 30
91 Julie Briscoe Female 2 F40+ 1 Wakefield Harriers 00:35:09 31 00:35:08 31
1080 Stephen Tilford Male 30 MOPEN 26 Wakefield Harriers 00:35:11 32 00:35:10 32
685 Lee Milburn Male 33 MOPEN 29 Doncaster Athletics Club 00:35:15 35 00:35:11 33
918 Daniel Hornsby Male 31 MOPEN 27 Border Harriers Ac 00:35:14 33 00:35:13 34
524 Stuart Wilson Male 32 MOPEN 28 Barnsley Athletic Club 00:35:15 34 00:35:14 35
1304 Laura Smith Female 3 FOPEN 2 Notts AC 00:35:18 36 00:35:16 36
656 Tom Dart Male 35 MOPEN 31 Spenborough Ac 00:35:22 38 00:35:18 37
1267 Matt Livesey Male 34 MOPEN 30 Pudsey Pacers 00:35:21 37 00:35:21 38
46 Simon Newton Male 36 MOPEN 32 Ackworth Road Runners 00:35:29 39 00:35:26 39
1283 David Song Male 37 MOPEN 33 Leeds University Cross Country 00:35:29 40 00:35:26 40
1144 Robert Teasdale Male 38 MOPEN 34 Crook and District Ac 00:35:42 41 00:35:40 41
670 Steven Marshall Male 39 M40+ 3 Rotherham Harriers 00:35:45 42 00:35:41 42
1172 Sam Needham Male 40 MOPEN 35 Steel City Striders 00:35:54 43 00:35:52 43
1163 Dean Hanwell Male 42 MOPEN 37 Mersey Tri 00:35:58 45 00:35:55 44
1182 Michael Gaughan Male 41 MOPEN 36 Halifax Harriers 00:35:57 44 00:35:55 45
892 James Rose Male 43 MOPEN 38 Steel City Striders 00:36:01 46 00:35:58 46
232 Peter Twigg Male 44 MOPEN 39 Clowne Road Runners 00:36:07 47 00:36:03 47
660 Clark Hind Male 45 MOPEN 40 Holmfirth Harriers 00:36:07 48 00:36:05 48
735 Walter Somerville Male 46 MOPEN 41 00:36:16 49 00:36:12 49
1245 Mark Havenhand Male 47 M50+ 2 Barnsley Athletic Club 00:36:17 50 00:36:15 50
604 Jonny Mclean Male 48 MOPEN 42 Holmfirth Harriers 00:36:21 52 00:36:18 51
941 Tracy Millmore Female 4 FOPEN 3 Birtley Ac 00:36:20 51 00:36:18 52
1100 Kevin Ogden Male 49 M45+ 2 Spenborough Ac 00:36:24 53 00:36:23 53
432 Steve Collins Male 50 MOPEN 43 00:36:29 54 00:36:29 54
465 Daniel Shaw Male 51 MOPEN 44 Holmfirth Harriers 00:36:32 55 00:36:29 55
676 Shane Reading Male 52 M40+ 4 Royton Road Runners 00:36:33 56 00:36:31 56
579 Paul Dalton Male 53 M40+ 5 Quakers Running Club 00:36:36 57 00:36:33 57
983 Simon Jones Male 58 MOPEN 48 Abbey Runners 00:36:45 63 00:36:36 58
287 Jarrod Gritt Male 54 MOPEN 45 Royton Road Runners 00:36:39 58 00:36:38 59
647 Faye Banks Female 5 FOPEN 4 Pontefract Athletics Club 00:36:45 62 00:36:38 60
1281 Angus Milne Male 57 MOPEN 47 Hyde Park Harriers 00:36:43 61 00:36:38 61
1275 Jorge Bronze Male 56 MOPEN 46 Steel City Striders 00:36:42 60 00:36:38 62
21 James Tarran Male 55 M50+ 3 Valley Striders 00:36:41 59 00:36:39 63
99 Michelle Nolan Female 6 FOPEN 5 Richmond and Zetland Harriers 00:36:47 64 00:36:45 64
804 Bruno Beckett Male 59 M40+ 6 00:36:50 65 00:36:47 65
1068 Martin Peck Male 63 MOPEN 50 Roberttown Road Runners 00:37:06 69 00:36:51 66
226 Stuart Carrack Male 62 MOPEN 49 Steel City Striders 00:36:56 68 00:36:52 67
488 Scott Bairstow Male 61 M40+ 8 Keighley & Craven Ac 00:36:55 67 00:36:52 68
1133 John Robson Male 60 M40+ 7 St Theresa's Athletic Club 00:36:55 66 00:36:52 69
811 Robert Vincent Male 64 M40+ 9 Abbey Runners 00:37:16 70 00:36:52 70
1296 Andy Dean Male 72 M40+ 12 Dewsbury Road Runners 00:37:25 80 00:37:10 71
1297 Tim Dean Male 70 MOPEN 53 Dewsbury Road Runners 00:37:25 78 00:37:13 72
1054 Nick Fowler Male 65 MOPEN 51 Clowne Road Runners 00:37:17 71 00:37:13 73
346 Chris Lowe Male 69 M45+ 3 Royton Road Runners 00:37:24 76 00:37:14 74
607 Mark Holt Male 67 M40+ 10 Wetherby Runners 00:37:21 73 00:37:16 75
1173 David Kidd Male 66 MOPEN 52 Pontefract Athletics Club 00:37:20 72 00:37:16 76
1248 Fiona Davies Female 8 F40+ 2 Rotherham Harriers 00:37:25 77 00:37:20 77
626 Georgia Campbell Female 7 FOPEN 6 Jarrow and Hebburn 00:37:22 75 00:37:20 78
313 Andrew Croft Male 68 M40+ 11 Dewsbury Road Runners 00:37:22 74 00:37:21 79
666 James Watkins Male 71 M45+ 4 Charnwood Ac 00:37:25 79 00:37:25 80
984 David Lord Male 77 M55+ 1 Trawden Ac 00:37:36 86 00:37:26 81
418 Russell White Male 73 M40+ 13 North Derbyshire Running Club 00:37:32 82 00:37:27 82
466 Alexandra Sneddon Female 9 FOPEN 7 Jarrow and Hebburn 00:37:29 81 00:37:27 83
836 Mark Bailey Male 74 MOPEN 54 00:37:34 83 00:37:29 84
1071 Joe Restell Male 76 M40+ 14 Askern Running Club 00:37:36 85 00:37:30 85
74 Ian Richardson Male 78 MOPEN 56 Ackworth Road Runners 00:37:37 87 00:37:30 86
848 Niall Malone Male 80 MOPEN 57 00:37:44 89 00:37:31 87
1107 Peter Stephens Male 75 MOPEN 55 Bingley Harriers & Ac 00:37:35 84 00:37:32 88
1318 Phil Gibbs Male 79 M45+ 5 Lincsquad 00:37:42 88 00:37:39 89
37 Peter Crowder Male 81 M50+ 4 Otley Ac 00:37:49 90 00:37:44 90
434 Scott Watson Male 90 MOPEN 61 Hyde Park Harriers 00:38:06 100 00:37:46 91
236 Mike Dearden Male 93 MOPEN 63 Chapel Allerton Road Runners 00:38:13 103 00:37:47 92
855 Brian Martin Male 85 M60+ 1 Quakers Running Club 00:37:58 95 00:37:48 93
942 Laura Hesketh Female 10 FOPEN 8 Clayton Harriers 00:37:51 91 00:37:49 94
1169 Brandon Holroyd Male 82 M40+ 15 Holmfirth Harriers 00:37:51 92 00:37:49 95
39 Keith Littlewood Male 83 M45+ 6 Barnsley Athletic Club 00:37:54 93 00:37:51 96
476 Mark Monaghan Male 88 MOPEN 60 Horsforth Harriers 00:38:00 98 00:37:52 97
648 Roger Hutton Male 86 MOPEN 58 00:37:58 96 00:37:53 98
816 Guy Close Male 87 MOPEN 59 Knaresborough Striders 00:37:59 97 00:37:54 99