2017 Dewsbury 10K

1088 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
1303 Mohammad Abu-Rezeek Male 1 MOPEN 1 Altrincham 00:30:43 1 00:30:43 1
1298 Aly Dixon Female 1 FOPEN 1 Sunderland Strollers 00:34:37 22 00:34:37 22
1295 Wondiye Fikre Male 2 MOPEN 2 Leeds City Ac 00:31:18 2 00:31:18 2
91 Julie Briscoe Female 2 F40+ 1 Wakefield Harriers 00:35:09 31 00:35:08 31
1300 Dan Garbutt Male 3 MOPEN 3 Durham City Harriers 00:31:56 3 00:31:55 3
1304 Laura Smith Female 3 FOPEN 2 Notts AC 00:35:18 36 00:35:16 36
59 Joe Sweetnam-powell Male 4 MOPEN 4 Sheffield Running Club 00:32:43 4 00:32:41 4
941 Tracy Millmore Female 4 FOPEN 3 Birtley Ac 00:36:20 51 00:36:18 52
353 Adam Stacey Male 5 MOPEN 5 00:32:45 5 00:32:45 5
647 Faye Banks Female 5 FOPEN 4 Pontefract Athletics Club 00:36:45 62 00:36:38 60
703 Alex Kiel Male 6 MOPEN 6 Quakers Running Club 00:32:46 6 00:32:45 6
99 Michelle Nolan Female 6 FOPEN 5 Richmond and Zetland Harriers 00:36:47 64 00:36:45 64
675 Matthew Hornsby Male 7 MOPEN 7 Durham City Harriers 00:32:47 7 00:32:46 7
626 Georgia Campbell Female 7 FOPEN 6 Jarrow and Hebburn 00:37:22 75 00:37:20 78
1120 Ed Beecher Male 8 MOPEN 8 Harrogate Harriers 00:32:55 8 00:32:54 8
1248 Fiona Davies Female 8 F40+ 2 Rotherham Harriers 00:37:25 77 00:37:20 77
603 Mark Couldwell Male 9 M40+ 1 Charnwood Ac 00:32:58 9 00:32:58 9
466 Alexandra Sneddon Female 9 FOPEN 7 Jarrow and Hebburn 00:37:29 81 00:37:27 83
874 Arron Larkin Male 10 MOPEN 9 Rotherham Harriers 00:33:07 10 00:33:05 10
942 Laura Hesketh Female 10 FOPEN 8 Clayton Harriers 00:37:51 91 00:37:49 94
928 Nick Hardy Male 11 MOPEN 10 Birchfield Harriers 00:33:42 11 00:33:42 11
581 Helen Baynham Female 11 FOPEN 9 00:38:26 111 00:38:16 109
69 Ben Butler Male 12 MOPEN 11 Wakefield Harriers 00:33:44 12 00:33:43 12
1079 Rachel Boyd Female 12 FOPEN 10 Saltaire Striders 00:38:38 121 00:38:31 121
969 Paul Millgate Male 13 M40+ 2 Wetherby Runners 00:33:52 13 00:33:51 13
850 Alison Matthews Female 13 FOPEN 11 Darlington Harriers 00:38:46 126 00:38:44 130
322 Gregan Clarkson Male 14 MOPEN 12 Kingston Upon Hull Ac 00:34:03 14 00:34:02 15
171 Jenni Muston Female 14 F40+ 3 Spenborough Ac 00:39:03 135 00:38:43 128
901 Matty Smith Male 15 MOPEN 13 Scunthorpe & District Ac 00:34:04 15 00:34:01 14
1192 Jennifer Bloor Female 15 FOPEN 12 Royton Road Runners 00:39:05 136 00:38:54 137
887 Mike Jefferies Male 16 MOPEN 14 Sedgefield Harriers 00:34:06 16 00:34:04 16
1279 Angela Mcgurk Female 16 FOPEN 13 Jarrow and Hebburn 00:39:16 142 00:39:14 146
881 John Birch Male 17 MOPEN 15 Hallamshire Harriers 00:34:09 17 00:34:07 17
801 Suzie Richards Female 17 FOPEN 14 Leeds City Ac 00:39:18 143 00:39:11 144
1277 Dominic Dunn Male 18 MOPEN 16 North York Moors Ac 00:34:24 18 00:34:22 18
916 Johanna Winks Female 18 F40+ 4 Halifax Harriers 00:39:24 147 00:39:16 148
979 Darren Potter Male 19 M45+ 1 Midland Masters Ac 00:34:24 19 00:34:24 19
497 Sophie Martin Female 19 FOPEN 15 Wharfedale 00:39:24 148 00:39:19 151
188 David Herdsman Male 20 MOPEN 17 Valley Striders 00:34:32 20 00:34:31 21
449 Margaret Sykes Female 20 F45+ 1 Holmfirth Harriers 00:39:33 155 00:39:30 158
509 Simon Wright Male 21 M50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:34:34 21 00:34:28 20
398 Sarah Attwood Female 21 FOPEN 16 York Knavesmire Harriers 00:39:42 159 00:39:34 159
1225 Rob James Male 22 MOPEN 18 Royton Road Runners 00:34:49 23 00:34:48 23
132 Kirsty Allen Female 22 F40+ 5 Baildon Runners 00:39:43 160 00:39:37 163
295 Gareth Cooke Male 23 MOPEN 19 00:34:49 24 00:34:48 24
718 Sarah Gough Female 23 F40+ 6 Barnsley Harriers 00:40:35 191 00:40:25 195
104 Philip Goose Male 24 MOPEN 20 Hyde Park Harriers 00:34:50 25 00:34:49 25
80 Cathy Dawson Female 24 F45+ 2 Halifax Harriers 00:40:38 196 00:40:31 199
1284 Kevin Connolly Male 25 MOPEN 21 Gateshead Harriers & Ac 00:34:55 26 00:34:53 26
672 Hollie Smith Female 25 FOPEN 17 Charnwood Ac 00:40:44 202 00:40:26 196
518 Mark Smith Male 26 MOPEN 22 Horsforth Harriers 00:35:00 27 00:34:57 27
691 Caroline Brock Female 26 FOPEN 18 Steel City Striders 00:40:53 209 00:40:46 214
1285 Graham Corbett Male 27 MOPEN 23 Saltaire Striders 00:35:05 28 00:35:02 28
425 Emma Robinson Female 27 FOPEN 19 Harrogate Harriers 00:41:05 218 00:41:00 225
935 Steven Bowyer Male 28 MOPEN 24 Blackhill Bounders 00:35:05 29 00:35:03 29
929 Dawn Gibbs Female 28 F60+ 1 York Acorn 00:41:05 219 00:40:58 223
605 Steven Medd Male 29 MOPEN 25 Gateshead Harriers & Ac 00:35:06 30 00:35:04 30
1082 Jayne Baldwin Female 29 F50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:41:22 232 00:41:14 235
1080 Stephen Tilford Male 30 MOPEN 26 Wakefield Harriers 00:35:11 32 00:35:10 32
741 Sally Malir Female 30 F50+ 2 Ilkley Harriers 00:41:46 244 00:41:40 254
918 Daniel Hornsby Male 31 MOPEN 27 Border Harriers Ac 00:35:14 33 00:35:13 34
315 Sharon Barlow Female 31 FOPEN 20 Darlington Harriers 00:41:47 246 00:41:43 258
524 Stuart Wilson Male 32 MOPEN 28 Barnsley Athletic Club 00:35:15 34 00:35:14 35
1307 Louise Taylor Female 32 FOPEN 21 Wakefield Harriers 00:41:49 249 00:41:38 252
685 Lee Milburn Male 33 MOPEN 29 Doncaster Athletics Club 00:35:15 35 00:35:11 33
1147 Elizabeth Champion Female 33 FOPEN 22 Barnsley Athletic Club 00:41:51 251 00:41:46 260
1267 Matt Livesey Male 34 MOPEN 30 Pudsey Pacers 00:35:21 37 00:35:21 38
1061 Joanne Bolton Female 34 F50+ 3 Kimberworth Striders 00:42:00 259 00:41:54 264
656 Tom Dart Male 35 MOPEN 31 Spenborough Ac 00:35:22 38 00:35:18 37
354 Kristine Beaulieu Female 35 FOPEN 23 00:42:09 261 00:42:05 270
46 Simon Newton Male 36 MOPEN 32 Ackworth Road Runners 00:35:29 39 00:35:26 39
245 Sarah Harrison Female 36 F40+ 7 England Athletics 00:42:21 269 00:42:08 271
1283 David Song Male 37 MOPEN 33 Leeds University Cross Country 00:35:29 40 00:35:26 40
38 Joanne Biltcliffe Female 37 F40+ 8 Wakefield Harriers 00:42:22 271 00:42:11 275
1144 Robert Teasdale Male 38 MOPEN 34 Crook and District Ac 00:35:42 41 00:35:40 41
962 Emily Legg Female 38 FOPEN 24 Wetherby Runners 00:42:40 279 00:42:27 280
670 Steven Marshall Male 39 M40+ 3 Rotherham Harriers 00:35:45 42 00:35:41 42
1195 Kirsty White Female 39 F40+ 9 Royton Road Runners 00:42:43 280 00:42:26 279
1172 Sam Needham Male 40 MOPEN 35 Steel City Striders 00:35:54 43 00:35:52 43
1199 Caroline Teasdale Female 40 FOPEN 25 Crook and District Ac 00:43:10 297 00:42:54 298
1182 Michael Gaughan Male 41 MOPEN 36 Halifax Harriers 00:35:57 44 00:35:55 45
451 Esther Broughton Female 41 F40+ 10 Ripley Running Club 00:43:15 301 00:43:01 306
1163 Dean Hanwell Male 42 MOPEN 37 Mersey Tri 00:35:58 45 00:35:55 44
328 Janet Jobey Female 42 F40+ 11 Royton Road Runners 00:43:30 311 00:43:14 311
892 James Rose Male 43 MOPEN 38 Steel City Striders 00:36:01 46 00:35:58 46
663 Ashleigh Barron Female 43 FOPEN 26 Steel City Striders 00:43:37 315 00:43:24 320
232 Peter Twigg Male 44 MOPEN 39 Clowne Road Runners 00:36:07 47 00:36:03 47
784 Lucy Broom Female 44 F40+ 12 Steel City Striders 00:43:43 319 00:43:25 321
660 Clark Hind Male 45 MOPEN 40 Holmfirth Harriers 00:36:07 48 00:36:05 48
1268 Shamiso Sisimayi Female 45 FOPEN 27 Kirkstall Harriers 00:43:54 326 00:43:45 339
735 Walter Somerville Male 46 MOPEN 41 00:36:16 49 00:36:12 49
1159 Bernie Bowden Female 46 F45+ 3 Saltaire Striders 00:43:57 329 00:43:50 342
1245 Mark Havenhand Male 47 M50+ 2 Barnsley Athletic Club 00:36:17 50 00:36:15 50
76 Kelly Raven Female 47 FOPEN 28 Askern Running Club 00:44:00 334 00:43:47 340
604 Jonny Mclean Male 48 MOPEN 42 Holmfirth Harriers 00:36:21 52 00:36:18 51
11 Rachael Beaumont Female 48 F45+ 4 Halifax Harriers 00:44:04 337 00:43:42 336
1100 Kevin Ogden Male 49 M45+ 2 Spenborough Ac 00:36:24 53 00:36:23 53
1320 Rebecca Shutt Female 49 FOPEN 29 Steel City Striders 00:44:37 356 00:44:16 359
432 Steve Collins Male 50 MOPEN 43 00:36:29 54 00:36:29 54
385 Nina Batt Female 50 FOPEN 30 Wetherby Runners 00:44:44 362 00:44:30 365