2017 Dewsbury 10K

1088 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
853 Kyle Abbott Male 372 M45+ 61 00:47:01 450 00:45:43 418
1303 Mohammad Abu-Rezeek Male 1 MOPEN 1 Altrincham 00:30:43 1 00:30:43 1
349 Andrea Ackroyd Female 151 F45+ 24 Halifax Harriers 00:51:39 628 00:50:41 617
1287 Glenn Ackroyd Male 575 M45+ 90 00:57:02 833 00:55:39 815
211 Abubakar Adam Male 573 M40+ 89 00:56:54 828 00:55:46 818
1310 Tom Adams Male 371 MOPEN 163 00:46:59 448 00:46:45 457
431 Diane Adkins Female 238 F50+ 27 Quakers Running Club 00:55:56 794 00:55:05 791
166 Mel Akeroyd Female 135 FOPEN 71 Saltaire Striders 00:50:44 593 00:50:31 607
461 Ruth Albaya Female 143 FOPEN 75 00:51:19 612 00:50:37 613
213 Chris Aldred Male 536 M55+ 34 00:54:35 734 00:53:44 730
132 Kirsty Allen Female 22 F40+ 5 Baildon Runners 00:39:43 160 00:39:37 163
828 Chris Allen Male 239 M45+ 31 Scarborough Ac 00:42:31 276 00:42:18 277
336 Donna Allen Female 180 F40+ 39 Kingstone Runners Barnsley 00:53:36 701 00:53:21 719
1040 Lee Allen Male 582 M45+ 92 00:57:33 850 00:57:01 858
870 William Alves Male 389 M60+ 8 Totley Ac 00:47:52 476 00:47:39 498
1102 Emma Amor Female 293 FOPEN 135 Hyde Park Harriers 00:59:26 889 00:58:32 886
730 Jason Amos Male 253 M40+ 45 00:42:59 292 00:42:44 290
293 Paul Anderson Male 251 M45+ 38 Oldham & Royton Harriers Ac 00:42:58 290 00:42:40 287
1205 Rachel Anderson Female 73 FOPEN 43 West Hull Ladies 00:46:43 434 00:46:14 439
492 Helen Andrews Female 225 F50+ 25 Barnsley Harriers 00:55:29 775 00:54:59 785
709 Andrew Annakin Male 603 MOPEN 229 01:00:04 903 00:59:29 904
1083 Graham Ansell Male 243 M50+ 33 00:42:49 282 00:42:48 294
1001 Steve Anthoney Male 516 M55+ 30 Spenborough Ac 00:53:17 689 00:52:23 687
72 Sadie Appleyard Female 319 FOPEN 142 South Leeds Lakers 01:01:36 930 01:00:56 934
1037 Alex Arblaster Male 315 MOPEN 150 Steel City Striders 00:44:59 366 00:44:48 376
23 Raymond Archer Male 599 M55+ 45 Barnsley Athletic Club 00:59:34 893 00:58:48 892
1226 Shaun Armstrong Male 96 MOPEN 65 Royton Road Runners 00:38:18 106 00:38:04 102
20 Shaun Ashmore Male 131 M45+ 10 Sheffield Running Club 00:39:25 150 00:38:48 133
637 Julie Astbury Female 136 F45+ 23 00:50:51 595 00:50:08 590
803 Tracey Atherton Female 316 F45+ 56 Valley Striders 01:01:29 927 01:00:24 923
86 Rob Athey Male 475 M40+ 79 Harrogate Harriers 00:51:34 622 00:51:07 641
611 Neil Atkinson Male 433 M45+ 71 00:49:33 545 00:48:52 543
568 Elizabeth Atkinson Female 414 FOPEN 182 St Theresa's Athletic Club 01:10:54 1047 01:10:08 1048
398 Sarah Attwood Female 21 FOPEN 16 York Knavesmire Harriers 00:39:42 159 00:39:34 159
687 Kyle Audsley Male 589 MOPEN 224 00:58:07 867 00:57:35 870
1025 Alexandra Ayling Female 313 F50+ 31 Saltaire Striders 01:01:24 923 01:01:00 938
1255 Ben Ayres Male 129 M40+ 22 Stadium Runners 00:39:22 146 00:39:16 149
736 Robert Bachelor Male 639 MOPEN 238 01:25:10 1081 01:23:54 1080
1036 Mark Bagley Male 478 M50+ 75 Steel City Striders 00:51:39 629 00:50:44 619
836 Mark Bailey Male 74 MOPEN 54 00:37:34 83 00:37:29 84
799 Philip Bailey Male 543 M65+ 12 00:55:11 757 00:54:01 742
220 Jo Baileytaylor Female 110 F45+ 18 Holmfirth Harriers 00:49:18 536 00:49:17 561
488 Scott Bairstow Male 61 M40+ 8 Keighley & Craven Ac 00:36:55 67 00:36:52 68
1082 Jayne Baldwin Female 29 F50+ 1 Doncaster Athletics Club 00:41:22 232 00:41:14 235
592 Bernadette Ball Female 339 F60+ 10 Royton Road Runners 01:02:37 959 01:01:46 957
647 Faye Banks Female 5 FOPEN 4 Pontefract Athletics Club 00:36:45 62 00:36:38 60
231 Doug Banks Male 91 MOPEN 62 Steel City Striders 00:38:07 101 00:38:05 103
75 Steve Barber Male 100 MOPEN 68 Danum Harrier 00:38:26 110 00:38:23 114
1150 Raymond Barber Male 446 M60+ 16 South Lakers Running Club 00:50:01 562 00:49:25 569
177 Martin Bare Male 462 M55+ 24 Dewsbury Road Runners 00:51:04 599 00:50:34 610
73 Angela Barker-charleton Female 97 F45+ 15 Harrogate Harriers 00:48:18 501 00:47:51 511
824 Mark Barlow Male 192 MOPEN 110 00:41:09 220 00:40:57 222
315 Sharon Barlow Female 31 FOPEN 20 Darlington Harriers 00:41:47 246 00:41:43 258
1002 Zoe Barlow Female 360 FOPEN 160 Heanor Running Club 01:04:17 984 01:03:09 979
215 Denise Barraclough Female 409 F65+ 6 Rothwell Harriers 01:09:26 1041 01:08:05 1038
419 Carly Barrett Female 188 FOPEN 92 00:54:08 715 00:53:33 727
754 Joe Barrett Male 531 MOPEN 206 00:54:19 722 00:53:00 707
943 Claire Barrett-mold Female 53 FOPEN 32 Abbey Runners 00:45:08 373 00:44:37 369
663 Ashleigh Barron Female 43 FOPEN 26 Steel City Striders 00:43:37 315 00:43:24 320
794 Shelley Barron Female 422 FOPEN 184 01:11:51 1056 01:11:16 1058
444 Adrian Barton Male 602 M65+ 14 00:59:43 898 00:59:09 899
216 Naz Bashir Male 441 M45+ 74 Saltwell Harriers 00:49:50 555 00:49:18 563
989 Tom Bassindale Male 84 M40+ 16 Steel City Striders 00:37:57 94 00:37:55 101
1154 David Bastow Male 331 M45+ 53 00:45:39 392 00:45:36 417
559 Claire Bastow Female 119 FOPEN 65 00:50:08 567 00:48:59 548
809 Kimberley Bateman Female 81 FOPEN 50 Steel City Striders 00:47:12 456 00:46:50 461
617 Kerry Bateman Female 273 F40+ 60 00:57:52 858 00:56:43 849
1237 Karen Bates Female 400 F45+ 72 01:08:15 1031 01:07:19 1028
173 Nicola Bateson Female 334 FOPEN 146 Wakefield Triathlon Club 01:02:25 953 01:01:23 952
385 Nina Batt Female 50 FOPEN 30 Wetherby Runners 00:44:44 362 00:44:30 365
197 Robert Batty Male 624 M40+ 102 01:04:15 982 01:03:41 988
862 Zoe Baxter Female 429 F40+ 80 01:13:42 1064 01:12:41 1063
955 Barbara Bayliss Female 245 F60+ 5 Swinton 00:56:11 805 00:54:50 780
581 Helen Baynham Female 11 FOPEN 9 00:38:26 111 00:38:16 109
852 Graham Beardsley Male 544 M50+ 90 Ackworth Road Runners 00:55:11 758 00:54:20 756
1032 Carol Beattie Female 89 F60+ 2 Steel City Striders 00:47:56 481 00:47:45 504
354 Kristine Beaulieu Female 35 FOPEN 23 00:42:09 261 00:42:05 270
11 Rachael Beaumont Female 48 F45+ 4 Halifax Harriers 00:44:04 337 00:43:42 336
804 Bruno Beckett Male 59 M40+ 6 00:36:50 65 00:36:47 65
515 Joanne Bedingfield Female 149 F40+ 30 Wyp Harriers 00:51:37 625 00:50:54 630
1120 Ed Beecher Male 8 MOPEN 8 Harrogate Harriers 00:32:55 8 00:32:54 8
1121 Sarah Beecher Male 454 MOPEN 182 Harrogate Harriers 00:50:31 580 00:49:54 581
638 Jay Bennett Male 164 M40+ 29 00:40:23 186 00:40:04 182
254 Wendy Berry Female 320 F55+ 13 Ackworth Road Runners 01:01:36 931 01:00:56 933
253 Stephen Berry Male 632 M55+ 51 Ackworth Road Runners 01:08:43 1036 01:07:47 1034
70 Paul Berwin Male 432 M60+ 14 Harrogate Harriers 00:49:31 543 00:49:01 550
17 Laura Bibby Female 331 FOPEN 144 Barnsley Harriers 01:02:15 950 01:01:03 941
65 Petra Bijsterveld Female 140 F50+ 13 Ilkley Harriers 00:51:15 608 00:50:45 622
38 Joanne Biltcliffe Female 37 F40+ 8 Wakefield Harriers 00:42:22 271 00:42:11 275
771 Luke Bilton Male 290 MOPEN 136 00:44:06 338 00:43:42 335
1197 Carolyn Binns Female 99 F50+ 6 00:48:23 507 00:48:11 524
881 John Birch Male 17 MOPEN 15 Hallamshire Harriers 00:34:09 17 00:34:07 17
1078 Emily Bird Female 90 F40+ 18 Roberttown Road Runners 00:47:59 483 00:47:12 476
923 Melvyn Bishop Male 440 M60+ 15 00:49:50 554 00:49:13 558
1015 Cameron Black Male 619 MOPEN 233 Steel City Striders 01:02:08 948 01:01:26 954
189 Samuel Black Male 636 M70+ 8 Abbey Runners 01:14:44 1067 01:14:10 1065
615 Matthew Blackburn Male 510 M45+ 82 00:53:02 680 00:51:54 663
616 Kathryn Blackburn Female 266 F45+ 44 00:57:27 847 00:56:17 835
602 Terry Blackwood Male 189 M50+ 23 Wakefield Triathlon Club 00:41:02 215 00:40:40 208
1192 Jennifer Bloor Female 15 FOPEN 12 Royton Road Runners 00:39:05 136 00:38:54 137