2017 Coniston 14 Mile

1171 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
1 Kirstie Yardley Female 337 F45+ 61 02:34:15 994 02:32:56 995
2 Dinah Jackson Female 42 F45+ 11 01:51:01 251 01:50:13 252
3 Paul Williams Male 683 M60+ 43 02:51:07 1096 02:49:06 1091
4 Cameron Finn Male 702 M40+ 125 03:13:37 1159 03:12:12 1156
5 Isabelle Kita Female 365 F55+ 32 STRIDERS OF CROYDON 02:39:10 1030 02:38:16 1032
6 Owen Hurcombe Male 88 M40+ 17 01:39:03 97 01:38:52 100
7 Jennifer Fairwood Female 212 F40+ 39 BLACKBURN ROAD RUNNERS 02:17:01 759 02:15:07 746
9 William Doidge Male 360 M65+ 6 02:00:54 459 02:00:04 461
10 Ian Ellis Male 417 M45+ 75 TRENT PARK RC 02:04:51 546 02:04:03 551
11 Jonny Bromilow Male 128 M40+ 29 DARWEN DASHERS 01:43:08 144 01:43:03 145
12 Sara Wilson Female 383 F55+ 36 02:43:00 1052 0
13 Jon Green Male 254 M50+ 38 01:53:52 311 01:53:14 315
14 Paula Robinson Female 95 F35+ 17 02:00:08 444 01:59:07 445
15 Rob Fido Male 463 M40+ 79 02:09:07 619 02:08:06 626
16 Pete Tanker Male 282 M50+ 43 01:55:38 347 01:55:15 354
17 Jacqui Trudgill Female 139 F40+ 27 02:07:06 581 02:06:44 600
21 Jane Greenwood Female 156 F60+ 3 FENLAND RUNNING CLUB 02:08:58 617 02:08:00 624
22 Tim Chapman Male 122 M50+ 17 FENLAND RUNNING CLUB 01:42:25 137 01:42:20 137
24 Victoria Rose Female 89 F40+ 16 01:59:35 432 01:58:31 426
25 Philip Norton Male 344 M50+ 58 01:59:35 433 01:58:31 425
27 Kevin Williams Male 507 M50+ 84 02:13:51 694 02:12:34 695
28 Doug Cramond Male 197 M60+ 6 POOLE AC 01:49:54 235 01:49:28 239
29 Anthony Swift Male DNF M55+ DNF DNF DNF DNF DNF
30 Felicity Swift Female 429 F55+ 43 02:55:39 1118 02:54:27 1120
31 Gregory Swift Male 688 M50+ 120 02:54:35 1115 02:53:23 1113
32 Odile Swift Female 461 F50+ 69 03:27:21 1165 03:26:08 1163
34 Philip Bull Male 220 MOPEN 76 01:51:54 267 01:50:35 259
36 Stephen Parr Male 515 M45+ 92 02:14:43 714 02:14:23 733
37 Tony Taylor Male 90 M50+ 10 SANDBACH STRIDERS 01:39:08 99 01:39:05 102
38 Andrew Aspinall Male 391 M40+ 64 02:03:04 507 02:02:04 511
42 Carol Bowett Female 125 F35+ 21 FENLAND RUNNING CLUB 02:04:15 531 02:03:39 543
43 John Rolt Male 619 M50+ 102 02:25:16 898 02:23:46 893
44 Gillian Rolt Female 252 F50+ 38 02:21:47 839 02:20:16 836
46 Adam Smith Male 403 M40+ 66 02:03:59 526 02:02:43 526
47 Jon Reast Male 435 M50+ 76 02:06:24 569 02:05:04 573
48 T J Richards Male 140 M50+ 21 FENLAND RUNNING CLUB 01:44:40 160 01:44:19 160
49 Tracey Else Female 226 F40+ 42 FENLAND RUNNING CLUB 02:18:04 779 02:17:40 788
51 Peter Cantwell Male 566 MOPEN 154 02:19:47 802 02:19:37 821
52 Joscelin Tracey Female 73 F35+ 12 01:57:22 380 01:55:58 376
53 Andre Pittock Male 267 M50+ 42 FENLAND RUNNING CLUB 01:54:46 327 01:54:10 336
54 Salina Askham Female 293 F35+ 49 02:27:04 921 02:25:47 920
55 Gregory Tagney Male 291 M65+ 5 FENLAND RUNNING CLUB 01:55:57 358 01:55:36 363
57 Jane Janman Female 445 F55+ 47 03:05:36 1143 03:04:12 1143
58 Joe Foster Male 219 MOPEN 75 01:51:53 266 01:49:53 248
59 Joanna Maddocks Female 138 F35+ 23 LYMM RUNNERS 02:06:57 579 02:06:26 596
60 Andrew Maddocks Male 300 MOPEN 98 LYMM RUNNERS 01:56:47 369 01:56:15 382
61 Terry Fearfield Male 297 M45+ 56 01:56:30 366 01:56:12 381
62 Lee Wilkinson-Brown Male 168 MOPEN 64 SALTWELL HARRIERS 01:47:46 198 01:47:32 198
63 Jim Andrews Male 661 M50+ 111 02:35:21 1001 02:34:03 1003
64 Hilary Andrews Female 304 F55+ 22 02:29:25 945 02:28:07 949
65 Bethan Everson Female 19 FOPEN 7 FENLAND RUNNING CLUB 01:44:28 157 01:44:06 157
66 Karl Tietz Male 346 M60+ 19 RIPLEY RUNNING CLUB 01:59:41 436 01:59:25 452
71 Cathy Cresswell Female 39 F45+ 8 RIPLEY RUNNING CLUB 01:49:59 237 01:49:44 243
72 Martyn Hewitt Male 119 M40+ 24 KIPPAX AND DISTRICT HARRIERS 01:41:47 132 01:41:00 124
73 Anthony Brett Male 645 M55+ 75 02:29:59 957 02:29:10 957
74 Corinne Cummings Female 68 F50+ 8 01:56:13 360 01:56:01 377
75 Kevin Mackay Male 332 M55+ 30 01:59:03 415 01:58:50 439
76 Marcus Taylor Male 69 M45+ 17 BURNDEN ROAD RUNNERS 01:35:32 73 01:35:29 73
77 Graeme Hunter Male 656 M50+ 108 02:33:06 986 02:31:21 980
78 Robert Hunter Male 183 MOPEN 66 01:48:46 215 01:48:07 211
79 Alexander Carr Male 365 MOPEN 111 02:01:18 470 01:59:43 457
80 Alistair Subba Row Male 655 M50+ 107 02:33:05 985 02:31:20 979
82 Warren Armstrong Male 554 M40+ 101 ROYSTON RUNNING CLUB 02:18:06 780 02:17:41 789
84 Peter Hickey Male 535 M50+ 88 02:16:08 741 02:16:02 770
87 Peter Jensen Male 586 M50+ 96 02:21:33 832 02:21:26 867
88 Melanie Mcleod Female 242 F45+ 47 02:20:35 818 02:20:11 829
91 Chris Day Male 534 MOPEN 147 02:16:07 739 02:15:16 752
94 Gareth Harrison Male 466 MOPEN 134 02:09:21 625 02:08:38 634
95 Simon Cogan Male 32 MOPEN 17 01:30:16 33 01:29:57 33
97 Roberta Branson Female 236 FOPEN 52 02:19:32 799 02:19:00 811
99 Yvonne Twelvetree Female 75 F65+ 1 TOTLEY ATHLETIC CLUB 01:57:53 390 01:57:27 401
100 Melissa Evans Female 446 F40+ 70 03:05:53 1145 03:04:01 1141
101 Linda Hull Female 386 F50+ 57 DARLINGTON TRI 02:43:45 1058 02:41:59 1054
102 Allan Turnbull Male 162 M65+ 1 WOLDS VETERANS RUNNING CLUB 01:47:08 189 01:47:01 191
103 Tracie Morris Female 204 F50+ 30 02:15:47 734 02:13:59 721
104 Chris Hern Male 402 MOPEN 119 02:03:54 525 02:02:06 513
105 Nicola Hern Female 343 FOPEN 67 02:35:36 1004 02:33:48 1001
107 John Collins Male 450 M55+ 47 02:07:37 596 02:07:31 614
108 Kate Barnard Female 298 F55+ 20 02:28:18 933 02:26:03 928
109 Alan Barnard Male 207 M60+ 9 01:50:42 247 01:50:25 256
110 Andy Cowdrill Male 76 MOPEN 33 01:37:31 83 01:37:18 83
112 Gary Cowdrill Male 626 M60+ 37 02:26:05 909 02:24:52 909
114 Jon Ghosh Male 559 M40+ 102 02:19:19 793 02:17:28 784
115 Richard Fildes Male 576 M55+ 61 SINFIN RUNNING CLUB 02:20:33 817 02:18:30 800
116 Lisa Fildes Female 427 F45+ 80 ROLLS-ROYCE HARRIERS 02:54:23 1114 02:52:05 1109
117 Brian Topping Male 296 M60+ 17 01:56:25 365 01:55:09 353
119 James Lowrie Male 666 M55+ 78 02:39:55 1034 02:38:44 1033
121 Maggie Driffield Female 442 F60+ 22 RIPON RUNNERS 03:02:45 1139 03:01:58 1136
124 David Hudd Male 55 M40+ 10 SPECTRUM STRIDERS 01:34:23 57 01:34:20 58
125 Dougie Waddell Male 285 M50+ 45 MOTHERWELL AC 01:55:46 351 01:55:01 348
126 Claire Onions Female 207 F35+ 33 02:16:12 743 02:14:25 734
127 Dan Seed Male 506 M40+ 88 02:13:45 693 02:11:50 679
128 Dom Cornacchione Male 691 M40+ 121 02:55:48 1121 02:53:55 1118
129 Carole Elliott Female 306 F50+ 46 02:29:31 948 02:27:32 941
130 David Corner Male 357 M50+ 62 02:00:39 453 01:59:34 453
131 Matthew Corner Male 407 MOPEN 121 02:04:18 532 02:03:13 537
132 Sam Corner Male 251 MOPEN 85 01:53:45 308 01:52:40 301
133 Andrew T Davies Male 361 M65+ 7 BRIDGNORTH RUNNING CLUB 02:00:54 460 02:00:45 480
135 Steven Brennand Male 75 MOPEN 32 STADIUM RUNNERS 01:36:48 81 01:36:44 81
139 David Peck Male 694 M40+ 122 WOLDS VETERANS RUNNING CLUB 02:57:11 1129 02:56:16 1127