2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
81 TEAM INDIVIDUAL EFFORT TEAM VI 1 RELAY 1 00:07:31 9 00:00:46 3 00:36:07 1 00:00:39 18 00:16:25 5 01:01:26 1
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
377 Steven Hanly Male 2 MU23 1 00:06:10 1 00:01:10 15 00:39:32 10 00:00:37 12 00:15:44 1 01:03:11 3
287 Jon Weavell Male 3 M40+ 1 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:16 35 00:01:25 36 00:36:38 2 00:00:56 75 00:16:21 4 01:03:33 4
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
220 Malcolm Sloane Male 24 M60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:48 15 00:01:30 47 00:40:50 20 00:01:08 141 00:21:54 74 01:13:09 26
125 Gillian Mead Female 2 F50+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:23 40 00:01:17 28 00:43:52 51 00:01:03 112 00:20:27 34 01:14:59 34
60 Anna Iley Female 4 F40+ 1 SYTRI 00:08:55 75 00:01:21 31 00:46:03 84 00:01:06 126 00:21:26 59 01:18:49 63
200 Bethan Tomlinson Female 15 FU23 1 UNIVERSITY OF BATH TRIATHLON C 00:07:28 6 00:01:11 18 00:51:14 164 00:00:55 74 00:24:24 130 01:25:11 113
208 Alan Morris Male 125 M70+ 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:15:16 249 00:03:20 219 00:47:49 107 00:00:46 33 00:23:39 113 01:30:48 157
73 Linda Arthan Female 43 F60+ 1 BIKE WITH CLAIRE 00:09:25 100 00:02:28 159 00:53:19 194 00:01:30 201 00:27:46 201 01:34:27 185
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
254 Alan Purcell Male 26 M50+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:28 47 00:01:57 95 00:43:09 43 00:00:54 68 00:19:23 22 01:13:50 28
67 Toni Sheen Female 3 FSEN 2 SYTRI 00:08:18 37 00:01:23 35 00:43:23 45 00:01:03 115 00:21:21 51 01:15:26 36
211 Ray O'Grady Male 42 M60+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:55 74 00:01:15 25 00:43:51 50 00:00:49 45 00:21:22 54 01:16:09 46
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
82 TEAM LIFE OF TRI 2 RELAY 2 00:11:12 187 00:00:53 10 00:36:54 3 00:00:43 28 00:29:01 213 01:18:41 62
380 Lisa Stephenson Female 5 F40+ 2 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:11:24 195 00:02:43 182 00:42:52 37 00:02:03 238 00:20:16 30 01:19:17 67
126 Carole Griffiths Female 7 F50+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:43 61 00:01:21 30 00:44:49 68 00:00:57 81 00:25:06 144 01:20:53 77
209 Terry Smith Male 140 M70+ 2 00:12:33 234 00:04:20 246 00:48:19 119 00:00:49 46 00:27:51 202 01:33:50 183
75 Jacqueline Hendrie Female 47 F60+ 2 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:11:21 193 00:02:36 172 00:53:54 197 00:00:59 95 00:26:25 174 01:35:13 189
205 Amy McGeoch Female 52 FU23 2 00:08:27 43 00:02:06 121 00:57:37 223 00:01:01 106 00:28:22 209 01:37:30 202
322 Andy Reid Male 7 MSEN 3 WEST MIDLANDS POLICE 00:08:03 23 00:00:53 9 00:38:47 9 00:00:36 9 00:17:49 7 01:06:06 8
99 Matt Hodgson Male 8 M40+ 3 SYTRI 00:08:08 27 00:01:07 13 00:38:27 8 00:00:46 34 00:18:02 9 01:06:28 9
246 Neil Davies Male 27 M50+ 3 00:07:21 5 00:01:13 19 00:41:42 24 00:01:02 111 00:22:56 96 01:14:12 29
215 Charles Cowan Male 56 M60+ 3 INTRTRI 00:09:25 102 00:01:41 68 00:41:57 28 00:01:10 149 00:24:10 123 01:18:20 60
379 Kieran Finch Male 59 MU23 3 00:08:16 36 00:02:04 114 00:46:58 95 00:00:57 85 00:20:49 41 01:19:02 65
164 Rachel Simms Female 6 FSEN 3 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:15 34 00:01:30 44 00:48:05 114 00:00:56 79 00:22:03 78 01:20:47 76
56 Juliet Suddaby Female 9 F50+ 3 SYTRI 00:09:46 133 00:01:27 41 00:43:40 48 00:01:00 100 00:25:15 147 01:21:08 82
58 Sandra Morris Female 14 F40+ 3 SYTRI 00:08:54 72 00:01:32 49 00:45:46 82 00:01:38 213 00:27:03 187 01:24:51 111
177 Olivia Grant Female 59 FU23 3 00:09:35 117 00:02:47 186 01:00:17 235 00:00:39 17 00:26:44 180 01:40:00 209
83 Douglas Davies Male 156 M70+ 3 SYTRI 00:12:14 223 00:04:07 241 00:53:57 198 00:02:54 249 00:32:05 231 01:45:15 229
72 Angela O'Grady Female 75 F60+ 3 WEAVER WARRIORS 00:12:01 218 00:02:26 157 00:58:54 228 00:01:30 198 00:35:17 238 01:50:05 236
348 Richard Reeves Male 9 MSEN 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:41 11 00:01:03 11 00:39:40 13 00:00:43 27 00:18:40 13 01:07:43 10
271 Andrew Speke Male 13 M40+ 4 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:40 56 00:00:43 1 00:41:30 22 00:00:36 8 00:19:05 17 01:10:32 14
235 Les Tams Male 43 M50+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:47 63 00:01:14 22 00:44:11 55 00:01:12 154 00:20:55 42 01:16:17 47
189 Irina Dale Female 8 FSEN 4 CROFT AMBREY RUNNING CLUB 00:09:14 85 00:02:53 197 00:47:55 111 00:00:37 11 00:20:18 32 01:20:55 78
216 John Cooke Male 70 M60+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:58 177 00:01:59 103 00:45:03 69 00:01:40 216 00:21:21 53 01:20:59 80
122 Sally Napthen Female 13 F50+ 4 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:10:29 168 00:01:33 51 00:47:53 109 00:01:05 122 00:23:35 110 01:24:33 109
140 Helen Owen Female 17 F40+ 4 MALDWYN HARRIERS 00:09:25 101 00:02:29 161 00:49:31 142 00:00:54 67 00:23:04 99 01:25:21 115
202 Abbey Jones Female 74 FU23 4 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:10:14 156 00:02:24 156 00:58:55 229 00:00:49 50 00:36:51 244 01:49:12 235
210 Martin Thompson Male 161 M70+ 4 TRISMART 00:13:48 244 00:02:33 164 00:55:08 206 00:01:57 234 00:41:40 249 01:55:05 241
336 Lewis Jones Male 10 MSEN 5 00:07:29 7 00:00:51 7 00:39:38 11 00:00:48 43 00:19:42 24 01:08:26 11
265 Mark Sigley Male 16 M40+ 5 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:20 38 00:01:34 55 00:41:53 27 00:01:03 116 00:19:21 21 01:12:09 18
225 Peter Robinson Male 58 M50+ 5 00:09:11 84 00:01:35 58 00:45:24 74 00:01:00 101 00:21:53 73 01:19:01 64
181 Joanne Purnell Female 10 FSEN 5 00:09:19 93 00:01:50 84 00:48:52 127 00:00:50 55 00:21:57 75 01:22:46 95
139 Lisa Elliott Female 19 F40+ 5 00:08:31 50 00:02:05 119 00:50:03 150 00:01:06 125 00:23:57 119 01:25:40 121
130 Beverley Smith Female 23 F50+ 5 00:10:03 149 00:01:54 90 00:49:29 141 00:00:42 26 00:25:15 145 01:27:21 134
214 Ian Taylor Male 111 M60+ 5 SCARAB TRIATHLON CLUB 00:09:34 114 00:02:47 187 00:48:47 126 00:01:13 156 00:25:18 149 01:27:36 136
203 Bethy Jones Female 77 FU23 5 MID SHROPSHIRE WHEELERS 00:14:54 247 00:02:05 118 01:00:02 234 00:01:12 155 00:34:55 237 01:53:07 239
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
229 Mike Cade Male 81 M50+ 6 00:09:52 139 00:02:36 171 00:46:11 87 00:01:08 139 00:22:41 90 01:22:26 92
187 Sarah Newey Female 11 FSEN 6 OSWESTRY OLYMPIANS 00:08:42 59 00:01:40 67 00:50:46 160 00:00:47 38 00:21:35 63 01:23:28 103
161 Carol France Female 24 F40+ 6 00:11:21 194 00:03:27 227 00:50:00 148 00:00:57 86 00:21:58 76 01:27:41 139
54 Rachel Downes Female 25 F50+ 6 SYTRI 00:10:05 152 00:02:06 125 00:50:58 161 00:00:57 80 00:24:51 139 01:28:55 143
212 John Morgan Male 127 M60+ 6 00:13:30 241 00:02:06 124 00:50:03 151 00:01:19 173 00:24:13 124 01:31:09 160
329 James Craig Male 12 MSEN 7 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:07:41 12 00:01:43 72 00:41:52 26 00:01:09 144 00:16:13 3 01:08:36 13
275 Andrew Heath Male 19 M40+ 7 00:09:53 140 00:01:10 16 00:39:39 12 00:01:01 105 00:20:43 39 01:12:25 21
245 Alan Davies Male 85 M50+ 7 COBRA RUNNING AND TRIATHLON CL 00:08:35 51 00:02:00 106 00:47:32 103 00:01:23 180 00:23:22 103 01:22:51 97
182 Caroline Briggs Female 12 FSEN 7 00:08:48 65 00:02:20 146 00:49:46 144 00:00:56 77 00:22:12 81 01:24:00 106
146 Helen Cummins Female 26 F40+ 7 00:11:10 182 00:03:16 212 00:48:58 130 00:00:42 25 00:24:54 140 01:28:59 144
132 Kay Norton Female 27 F50+ 7 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:55 73 00:02:54 199 00:50:29 157 00:01:20 177 00:25:26 154 01:29:03 145
224 Richard Bell Male 128 M60+ 7 LUDLOW BREWERY TRIATHLON TEAM 00:11:18 192 00:01:42 70 00:49:07 135 00:01:00 98 00:28:12 207 01:31:17 161
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
227 Jacob Gerritse Male 89 M50+ 8 00:07:50 17 00:01:36 61 00:45:45 80 00:01:35 210 00:26:32 176 01:23:16 101
195 Rebecca Stevens Female 16 FSEN 8 00:09:02 77 00:02:34 169 00:46:44 91 00:01:38 215 00:25:15 146 01:25:12 114
154 Caroline Rigby Female 28 F40+ 8 00:10:14 155 00:02:48 188 00:48:56 129 00:02:00 236 00:26:01 167 01:29:56 148
118 Eve Taylor Female 30 F50+ 8 SCARAB TRIATHLON CLUB 00:09:44 126 00:01:55 92 00:52:45 189 00:01:01 103 00:25:18 150 01:30:41 155
84 Nigel Ballinger Male 132 M60+ 8 SYTRI 00:10:11 154 00:02:23 151 00:47:23 101 00:02:11 241 00:30:11 221 01:32:17 169
355 Dean Richards Male 15 MSEN 9 WHITCHURCH WHIPPETS 00:08:22 39 00:01:26 37 00:42:56 39 00:00:41 21 00:18:43 15 01:12:06 17
305 Matthew Siviter Male 21 M40+ 9 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:09:16 88 00:02:06 123 00:38:01 6 00:01:07 133 00:22:25 82 01:12:53 23
232 Eric Hanna Male 94 M50+ 9 00:11:50 213 00:02:13 136 00:44:22 64 00:01:45 223 00:24:22 127 01:24:31 108
190 Jennifer Ivey Female 18 FSEN 9 00:07:57 21 00:02:34 168 00:47:54 110 00:01:35 211 00:25:32 156 01:25:30 117
61 Clare Williams Female 31 F40+ 9 SYTRI 00:10:29 169 00:02:24 155 00:52:11 179 00:01:15 162 00:24:43 135 01:31:01 159
176 Jennifer Kelly Female 36 F50+ 9 00:09:07 80 00:02:44 183 00:53:31 195 00:00:49 47 00:26:18 172 01:32:28 171
277 Kevin Croker Male 135 M60+ 9 00:10:01 145 00:03:17 214 00:51:32 173 00:01:56 233 00:25:48 164 01:32:32 173
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
309 Steve Jeffries Male 23 M40+ 10 00:08:08 28 00:01:30 46 00:40:49 19 00:00:58 88 00:21:45 68 01:13:08 25
249 Ian Tomley Male 95 M50+ 10 MALDWYN HARRIERS 00:09:14 86 00:02:29 162 00:48:18 118 00:01:09 145 00:23:28 105 01:24:37 110
63 Victoria Doran Female 20 FSEN 10 SYTRI 00:07:48 16 00:01:32 50 00:53:33 196 00:01:30 200 00:21:19 50 01:25:40 122
150 Clair Turner Female 32 F40+ 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:28 166 00:01:35 57 00:50:44 159 00:01:09 142 00:27:26 196 01:31:20 162
219 Scott Clapworthy Male 136 M60+ 10 00:13:29 240 00:02:02 111 00:47:56 112 00:01:50 227 00:27:28 198 01:32:44 175
80 Liz Hird Female 38 F50+ 10 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:12:33 233 00:02:45 184 00:51:02 162 00:01:07 129 00:25:24 152 01:32:48 176
115 Scott Bailey Male 22 MSEN 11 SYTRI 00:08:49 67 00:01:49 82 00:42:12 30 00:01:10 151 00:19:06 18 01:13:05 24
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
85 Robin Elliot Male 98 M50+ 11 SYTRI 00:12:17 225 00:02:07 128 00:45:09 71 00:01:33 205 00:24:25 131 01:25:30 118
172 Rebecca Skade Female 21 FSEN 11 WEAVER WARRIORS 00:09:26 104 00:02:00 105 00:48:37 123 00:01:16 165 00:25:05 142 01:26:22 125
135 Julie Beath Female 33 F40+ 11 00:13:02 236 00:01:57 94 00:51:27 170 00:01:03 113 00:24:13 125 01:31:40 165
53 Sarah Ballinger Female 42 F50+ 11 SYTRI 00:09:45 129 00:02:24 152 00:51:29 172 00:01:58 235 00:28:34 212 01:34:07 184
217 Philip Watton Male 143 M60+ 11 SHROPSHIRE SHOULDERS 00:13:11 238 00:02:42 179 00:52:40 185 00:00:58 91 00:26:02 168 01:35:32 192
371 Alex Waldron Male 25 MSEN 12 00:08:12 29 00:01:31 48 00:42:59 40 00:00:51 58 00:20:10 29 01:13:41 27
279 Garry Jones Male 30 M40+ 12 00:08:15 32 00:01:45 74 00:43:49 49 00:01:00 99 00:19:51 26 01:14:38 32
163 Laura Lewis-Gartry Female 22 FSEN 12 00:10:33 170 00:02:14 139 00:48:10 116 00:01:08 138 00:24:39 134 01:26:42 127
233 Graham Nellist Male 104 M50+ 12 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:09:27 105 00:02:07 127 00:50:12 155 00:01:06 124 00:23:55 116 01:26:44 128
149 Emma Wilde Female 34 F40+ 12 00:11:39 206 00:03:38 231 00:50:03 152 00:01:41 220 00:24:57 141 01:31:56 166
77 Catherine Shaw Female 46 F50+ 12 00:10:16 157 00:01:58 97 00:55:42 209 00:00:42 23 00:26:36 177 01:35:11 188