2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
121 Jocelyne Adams Female 54 F50+ 14 00:11:36 202 00:02:24 154 00:55:13 207 00:01:23 181 00:27:04 188 01:37:38 204
343 Hafiz Aladin Male 51 MSEN 24 WIGHT TRI 00:07:53 20 00:01:48 77 00:45:25 75 00:01:15 163 00:21:25 56 01:17:44 55
239 Peter Allen Male 121 M50+ 18 00:10:18 159 00:03:23 222 00:47:35 105 00:02:17 243 00:26:41 179 01:30:11 151
73 Linda Arthan Female 43 F60+ 1 BIKE WITH CLAIRE 00:09:25 100 00:02:28 159 00:53:19 194 00:01:30 201 00:27:46 201 01:34:27 185
197 Rachel Arthan Female 44 FSEN 18 00:11:40 207 00:02:55 201 00:52:44 187 00:00:45 31 00:26:55 184 01:34:56 186
171 Vicki Aspell Female 82 FSEN 31 WEAVER WARRIORS 00:12:24 229 00:03:53 233 01:07:30 246 00:01:07 130 00:33:12 234 01:58:04 245
120 Gaynor Bagnall Female 67 F50+ 17 WEAVER WARRIORS 00:11:25 196 00:03:35 229 00:57:21 220 00:01:06 128 00:29:52 217 01:43:17 223
115 Scott Bailey Male 22 MSEN 11 SYTRI 00:08:49 67 00:01:49 82 00:42:12 30 00:01:10 151 00:19:06 18 01:13:05 24
84 Nigel Ballinger Male 132 M60+ 8 SYTRI 00:10:11 154 00:02:23 151 00:47:23 101 00:02:11 241 00:30:11 221 01:32:17 169
53 Sarah Ballinger Female 42 F50+ 11 SYTRI 00:09:45 129 00:02:24 152 00:51:29 172 00:01:58 235 00:28:34 212 01:34:07 184
256 Philip Barlow Male 117 M50+ 16 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:10:04 151 00:02:18 144 00:49:01 132 00:01:55 232 00:26:03 170 01:29:20 146
293 Colin Barlow Male 155 M40+ 48 00:12:15 224 00:02:34 167 00:57:33 221 00:01:20 174 00:31:08 228 01:44:47 228
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
135 Julie Beath Female 33 F40+ 11 00:13:02 236 00:01:57 94 00:51:27 170 00:01:03 113 00:24:13 125 01:31:40 165
224 Richard Bell Male 128 M60+ 7 LUDLOW BREWERY TRIATHLON TEAM 00:11:18 192 00:01:42 70 00:49:07 135 00:01:00 98 00:28:12 207 01:31:17 161
263 Trevor Bentley Male 149 M40+ 44 00:12:18 226 00:04:17 245 00:49:12 137 00:02:40 247 00:32:17 232 01:40:43 213
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
57 Susan Bowes Female 50 F40+ 17 SYTRI 00:11:17 191 00:02:54 198 00:54:51 203 00:00:59 93 00:26:54 183 01:36:53 198
278 Dan Braddock Male 134 M40+ 42 NEWPORT (SHROPSHIRE) CYCLING C 00:11:11 184 00:02:52 194 00:49:19 138 00:01:08 136 00:28:04 204 01:32:32 172
117 Martyn Bramwell Male 110 M40+ 38 SYTRI 00:10:00 144 00:02:06 122 00:50:02 149 00:00:55 71 00:24:23 128 01:27:24 135
340 James Bream Male 62 MSEN 27 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:17 91 00:01:59 101 00:44:12 56 00:00:42 22 00:23:13 101 01:19:20 69
156 Samantha Bream Female 39 F40+ 13 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:11:41 209 00:02:33 165 00:52:23 181 00:00:47 35 00:26:12 171 01:33:34 180
182 Caroline Briggs Female 12 FSEN 7 00:08:48 65 00:02:20 146 00:49:46 144 00:00:56 77 00:22:12 81 01:24:00 106
347 Tim Briggs Male 118 MSEN 55 00:09:35 118 00:02:30 163 00:51:27 171 00:01:13 158 00:25:06 143 01:29:49 147
378 Chris Bromley Male 119 MSEN 56 00:11:51 214 00:01:54 91 00:48:05 115 00:01:07 132 00:27:03 186 01:29:58 149
362 Ben Brookes Male 38 MSEN 18 00:08:24 41 00:02:02 110 00:42:52 36 00:01:24 187 00:21:08 47 01:15:47 42
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
238 Stuart Bruce Male 137 M50+ 21 00:08:35 52 00:02:26 158 00:54:22 201 00:01:42 221 00:26:03 169 01:33:07 177
52 Rachel Burgess Female 64 FSEN 24 00:10:26 163 00:03:58 238 00:55:43 210 00:01:34 208 00:29:41 216 01:41:19 218
109 Daniel Butler Male 76 MSEN 36 SYTRI 00:09:25 103 00:01:34 53 00:45:38 76 00:01:07 131 00:23:56 118 01:21:38 87
229 Mike Cade Male 81 M50+ 6 00:09:52 139 00:02:36 171 00:46:11 87 00:01:08 139 00:22:41 90 01:22:26 92
170 Teresa Cade Female 29 FSEN 13 00:08:14 31 00:02:50 192 00:52:24 182 00:01:10 147 00:25:37 158 01:30:13 152
307 Paul Carroll Male 45 M40+ 18 NOVA RAIDERS 00:09:46 131 00:01:34 54 00:41:32 23 00:01:06 127 00:22:40 88 01:16:35 49
153 Helen Chadwick Female 61 F40+ 19 00:11:35 201 00:02:38 177 00:56:29 214 00:01:30 199 00:28:25 210 01:40:34 211
219 Scott Clapworthy Male 136 M60+ 10 00:13:29 240 00:02:02 111 00:47:56 112 00:01:50 227 00:27:28 198 01:32:44 175
327 Stuart Cobourne Male 29 MSEN 13 HALESOWEN TRI 00:09:10 83 00:01:36 60 00:42:31 33 00:01:50 228 00:19:25 23 01:14:30 31
248 Dave Cockburn Male 142 M50+ 23 00:11:40 208 00:03:11 210 00:49:26 140 00:01:19 172 00:29:55 218 01:35:29 191
257 Andrew Coleman Male 130 M50+ 19 00:11:44 211 00:03:49 232 00:48:43 125 00:00:49 48 00:26:32 175 01:31:34 164
134 Helen Collins Female 49 F40+ 16 00:12:00 216 00:02:05 117 00:53:11 193 00:01:10 148 00:28:03 203 01:36:27 196
317 Neil Cooke Male 41 MSEN 20 00:09:16 90 00:01:15 24 00:44:12 57 00:00:31 1 00:20:56 44 01:16:09 45
216 John Cooke Male 70 M60+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:58 177 00:01:59 103 00:45:03 69 00:01:40 216 00:21:21 53 01:20:59 80
59 Nicola Cooke Female 84 F40+ 25 SYTRI 00:13:19 239 00:03:09 208 01:17:49 249 00:01:23 183 00:37:44 245 02:13:22 249
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
215 Charles Cowan Male 56 M60+ 3 INTRTRI 00:09:25 102 00:01:41 68 00:41:57 28 00:01:10 149 00:24:10 123 01:18:20 60
108 Matthew Cox Male 91 MSEN 43 SYTRI 00:09:05 79 00:01:07 12 00:46:51 93 00:01:10 150 00:25:24 153 01:23:35 104
329 James Craig Male 12 MSEN 7 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:07:41 12 00:01:43 72 00:41:52 26 00:01:09 144 00:16:13 3 01:08:36 13
319 Phil Crocker Male 87 MSEN 40 00:07:47 13 00:02:22 149 00:49:39 143 00:01:01 104 00:22:10 80 01:22:57 99
312 Richard Croker Male 79 MSEN 37 00:10:29 167 00:03:23 223 00:46:11 88 00:01:25 188 00:20:46 40 01:22:12 90
277 Kevin Croker Male 135 M60+ 9 00:10:01 145 00:03:17 214 00:51:32 173 00:01:56 233 00:25:48 164 01:32:32 173
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
146 Helen Cummins Female 26 F40+ 7 00:11:10 182 00:03:16 212 00:48:58 130 00:00:42 25 00:24:54 140 01:28:59 144
242 Allan Cunningham Male 139 M50+ 22 00:11:12 185 00:03:16 213 00:50:06 153 00:01:52 231 00:27:08 189 01:33:32 179
124 Elaine Currie Female 80 F50+ 20 00:11:06 181 00:04:00 240 01:06:11 243 00:01:17 168 00:33:51 236 01:56:23 243
199 Aislinn Currie-Jordan Female 63 FSEN 23 00:09:22 98 00:02:40 178 00:57:36 222 00:00:44 29 00:30:25 224 01:40:46 214
189 Irina Dale Female 8 FSEN 4 CROFT AMBREY RUNNING CLUB 00:09:14 85 00:02:53 197 00:47:55 111 00:00:37 11 00:20:18 32 01:20:55 78
246 Neil Davies Male 27 M50+ 3 00:07:21 5 00:01:13 19 00:41:42 24 00:01:02 111 00:22:56 96 01:14:12 29
289 George Davies Male 55 M40+ 22 00:10:09 153 00:02:22 148 00:42:52 38 00:01:18 170 00:21:37 64 01:18:16 59
356 Gavin Davies Male 68 MSEN 31 00:09:24 99 00:01:22 32 00:46:22 89 00:00:47 37 00:22:34 87 01:20:26 75
245 Alan Davies Male 85 M50+ 7 COBRA RUNNING AND TRIATHLON CL 00:08:35 51 00:02:00 106 00:47:32 103 00:01:23 180 00:23:22 103 01:22:51 97
250 Richard Davies Male 108 M50+ 13 00:11:29 198 00:02:01 108 00:49:07 134 00:01:23 186 00:23:19 102 01:27:18 132
127 Nicki Davies Female 55 F50+ 15 COBRA RUNNING AND TRIATHLON CL 00:11:16 190 00:02:50 191 00:58:18 227 00:01:51 230 00:24:05 121 01:38:19 205
83 Douglas Davies Male 156 M70+ 3 SYTRI 00:12:14 223 00:04:07 241 00:53:57 198 00:02:54 249 00:32:05 231 01:45:15 229
218 Terry Davies Male 162 M60+ 14 00:19:12 251 00:05:54 251 01:10:29 248 00:01:04 119 00:25:17 148 02:01:53 246
369 Joseph Dixon Male 90 MSEN 42 00:09:40 124 00:01:49 83 00:49:05 133 00:00:51 57 00:22:03 79 01:23:26 102
145 Sarah Donnelly Female 57 F40+ 18 00:11:33 200 00:04:09 242 00:56:56 215 00:01:02 109 00:25:42 162 01:39:19 207
222 Tony Dooley Male 160 M60+ 13 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:11:28 197 00:02:19 145 00:56:14 212 00:02:05 240 00:40:37 248 01:52:41 237
63 Victoria Doran Female 20 FSEN 10 SYTRI 00:07:48 16 00:01:32 50 00:53:33 196 00:01:30 200 00:21:19 50 01:25:40 122
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
54 Rachel Downes Female 25 F50+ 6 SYTRI 00:10:05 152 00:02:06 125 00:50:58 161 00:00:57 80 00:24:51 139 01:28:55 143
100 Jono Duffy Male 66 M40+ 26 SYTRI 00:08:24 42 00:02:05 120 00:46:03 85 00:00:49 51 00:22:59 98 01:20:18 73
92 Humphrey Dunn Male 33 M40+ 14 SYTRI 00:08:27 44 00:01:35 59 00:44:14 58 00:00:59 94 00:20:19 33 01:15:32 37
79 Moe Dutton Female 71 F50+ 18 WEAVER WARRIORS 00:10:25 162 00:03:11 209 00:58:08 226 00:02:00 237 00:30:49 226 01:44:31 227
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
237 Mark Edwards Male 163 M50+ 29 00:12:31 232 00:04:09 243 01:07:05 245 00:00:57 83 00:39:07 247 02:03:46 247
85 Robin Elliot Male 98 M50+ 11 SYTRI 00:12:17 225 00:02:07 128 00:45:09 71 00:01:33 205 00:24:25 131 01:25:30 118
139 Lisa Elliott Female 19 F40+ 5 00:08:31 50 00:02:05 119 00:50:03 150 00:01:06 125 00:23:57 119 01:25:40 121
111 Richard Evans Male 46 MSEN 21 SYTRI 00:10:52 174 00:01:47 76 00:44:16 61 00:00:55 70 00:19:02 16 01:16:50 50
230 John Evans Male 145 M50+ 25 00:11:16 189 00:02:53 196 00:54:52 204 00:00:52 60 00:25:50 165 01:35:40 194
175 Gillian Fallows Female 35 FSEN 14 SANDBACH STRIDERS 00:09:46 132 00:02:24 153 00:54:56 205 00:01:11 152 00:23:55 115 01:32:10 168
379 Kieran Finch Male 59 MU23 3 00:08:16 36 00:02:04 114 00:46:58 95 00:00:57 85 00:20:49 41 01:19:02 65
261 Mark Foxall Male 72 M40+ 28 OLDBURY SWIMMING & TRIATHLON C 00:09:39 122 00:01:51 85 00:46:49 92 00:01:23 185 00:21:29 61 01:21:09 83
161 Carol France Female 24 F40+ 6 00:11:21 194 00:03:27 227 00:50:00 148 00:00:57 86 00:21:58 76 01:27:41 139
169 Stephanie Gawne Female 70 FSEN 26 MERSEY TRI 00:09:51 138 00:01:51 86 00:57:19 218 00:01:05 121 00:33:47 235 01:43:52 226
227 Jacob Gerritse Male 89 M50+ 8 00:07:50 17 00:01:36 61 00:45:45 80 00:01:35 210 00:26:32 176 01:23:16 101
352 Matt Giles Male 93 MSEN 44 00:09:37 120 00:02:52 195 00:48:11 117 00:01:14 161 00:22:29 84 01:24:22 107
110 Tom Giles Male 109 MSEN 52 SYTRI 00:09:28 108 00:02:18 143 00:48:31 122 00:01:37 212 00:25:28 155 01:27:20 133
358 John Glen Male 36 MSEN 16 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:28 46 00:02:00 107 00:41:47 25 00:00:38 15 00:22:46 91 01:15:38 40
280 Ian Goddard Male 152 M40+ 46 00:12:21 228 00:03:20 220 00:59:47 232 00:00:59 92 00:24:49 137 01:41:13 217
321 Stephen Gould Male 138 MSEN 61 00:11:45 212 00:01:48 80 00:50:18 156 00:01:27 194 00:28:07 206 01:33:24 178
177 Olivia Grant Female 59 FU23 3 00:09:35 117 00:02:47 186 01:00:17 235 00:00:39 17 00:26:44 180 01:40:00 209
270 Paul Gregory Male 116 M40+ 39 00:11:39 205 00:03:18 216 00:44:21 63 00:02:05 239 00:27:14 194 01:28:35 142
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
126 Carole Griffiths Female 7 F50+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:43 61 00:01:21 30 00:44:49 68 00:00:57 81 00:25:06 144 01:20:53 77
268 John Griffiths Male 82 M40+ 32 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:05 25 00:02:14 137 00:49:25 139 00:00:55 73 00:21:52 72 01:22:30 93
129 Joanne Lesley Hammersley Female 65 F50+ 16 00:10:50 173 00:03:19 217 00:54:01 199 00:02:31 244 00:31:31 230 01:42:10 219
267 Andrew Hankin Male 122 M40+ 40 00:09:45 127 00:03:58 236 00:50:35 158 00:01:29 197 00:24:48 136 01:30:33 153