2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
377 Steven Hanly Male 2 MU23 1 00:06:10 1 00:01:10 15 00:39:32 10 00:00:37 12 00:15:44 1 01:03:11 3
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
350 Alastair Stanton Male 101 MSEN 46 00:07:12 4 00:02:17 142 00:51:36 175 00:01:20 175 00:23:32 107 01:25:54 123
246 Neil Davies Male 27 M50+ 3 00:07:21 5 00:01:13 19 00:41:42 24 00:01:02 111 00:22:56 96 01:14:12 29
200 Bethan Tomlinson Female 15 FU23 1 UNIVERSITY OF BATH TRIATHLON C 00:07:28 6 00:01:11 18 00:51:14 164 00:00:55 74 00:24:24 130 01:25:11 113
336 Lewis Jones Male 10 MSEN 5 00:07:29 7 00:00:51 7 00:39:38 11 00:00:48 43 00:19:42 24 01:08:26 11
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
81 TEAM INDIVIDUAL EFFORT TEAM VI 1 RELAY 1 00:07:31 9 00:00:46 3 00:36:07 1 00:00:39 18 00:16:25 5 01:01:26 1
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
348 Richard Reeves Male 9 MSEN 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:41 11 00:01:03 11 00:39:40 13 00:00:43 27 00:18:40 13 01:07:43 10
329 James Craig Male 12 MSEN 7 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:07:41 12 00:01:43 72 00:41:52 26 00:01:09 144 00:16:13 3 01:08:36 13
319 Phil Crocker Male 87 MSEN 40 00:07:47 13 00:02:22 149 00:49:39 143 00:01:01 104 00:22:10 80 01:22:57 99
220 Malcolm Sloane Male 24 M60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:48 15 00:01:30 47 00:40:50 20 00:01:08 141 00:21:54 74 01:13:09 26
63 Victoria Doran Female 20 FSEN 10 SYTRI 00:07:48 16 00:01:32 50 00:53:33 196 00:01:30 200 00:21:19 50 01:25:40 122
227 Jacob Gerritse Male 89 M50+ 8 00:07:50 17 00:01:36 61 00:45:45 80 00:01:35 210 00:26:32 176 01:23:16 101
93 Tim Owen Male 52 M40+ 20 SYTRI 00:07:51 18 00:01:28 43 00:43:55 53 00:01:00 96 00:23:35 111 01:17:47 56
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
343 Hafiz Aladin Male 51 MSEN 24 WIGHT TRI 00:07:53 20 00:01:48 77 00:45:25 75 00:01:15 163 00:21:25 56 01:17:44 55
190 Jennifer Ivey Female 18 FSEN 9 00:07:57 21 00:02:34 168 00:47:54 110 00:01:35 211 00:25:32 156 01:25:30 117
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
322 Andy Reid Male 7 MSEN 3 WEST MIDLANDS POLICE 00:08:03 23 00:00:53 9 00:38:47 9 00:00:36 9 00:17:49 7 01:06:06 8
361 John Millington Male 47 MSEN 22 00:08:04 24 00:02:04 113 00:44:15 60 00:01:25 190 00:20:58 45 01:16:59 51
268 John Griffiths Male 82 M40+ 32 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:05 25 00:02:14 137 00:49:25 139 00:00:55 73 00:21:52 72 01:22:30 93
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
99 Matt Hodgson Male 8 M40+ 3 SYTRI 00:08:08 27 00:01:07 13 00:38:27 8 00:00:46 34 00:18:02 9 01:06:28 9
309 Steve Jeffries Male 23 M40+ 10 00:08:08 28 00:01:30 46 00:40:49 19 00:00:58 88 00:21:45 68 01:13:08 25
371 Alex Waldron Male 25 MSEN 12 00:08:12 29 00:01:31 48 00:42:59 40 00:00:51 58 00:20:10 29 01:13:41 27
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
170 Teresa Cade Female 29 FSEN 13 00:08:14 31 00:02:50 192 00:52:24 182 00:01:10 147 00:25:37 158 01:30:13 152
279 Garry Jones Male 30 M40+ 12 00:08:15 32 00:01:45 74 00:43:49 49 00:01:00 99 00:19:51 26 01:14:38 32
164 Rachel Simms Female 6 FSEN 3 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:15 34 00:01:30 44 00:48:05 114 00:00:56 79 00:22:03 78 01:20:47 76
287 Jon Weavell Male 3 M40+ 1 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:16 35 00:01:25 36 00:36:38 2 00:00:56 75 00:16:21 4 01:03:33 4
379 Kieran Finch Male 59 MU23 3 00:08:16 36 00:02:04 114 00:46:58 95 00:00:57 85 00:20:49 41 01:19:02 65
67 Toni Sheen Female 3 FSEN 2 SYTRI 00:08:18 37 00:01:23 35 00:43:23 45 00:01:03 115 00:21:21 51 01:15:26 36
265 Mark Sigley Male 16 M40+ 5 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:20 38 00:01:34 55 00:41:53 27 00:01:03 116 00:19:21 21 01:12:09 18
355 Dean Richards Male 15 MSEN 9 WHITCHURCH WHIPPETS 00:08:22 39 00:01:26 37 00:42:56 39 00:00:41 21 00:18:43 15 01:12:06 17
125 Gillian Mead Female 2 F50+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:23 40 00:01:17 28 00:43:52 51 00:01:03 112 00:20:27 34 01:14:59 34
362 Ben Brookes Male 38 MSEN 18 00:08:24 41 00:02:02 110 00:42:52 36 00:01:24 187 00:21:08 47 01:15:47 42
100 Jono Duffy Male 66 M40+ 26 SYTRI 00:08:24 42 00:02:05 120 00:46:03 85 00:00:49 51 00:22:59 98 01:20:18 73
205 Amy McGeoch Female 52 FU23 2 00:08:27 43 00:02:06 121 00:57:37 223 00:01:01 106 00:28:22 209 01:37:30 202
92 Humphrey Dunn Male 33 M40+ 14 SYTRI 00:08:27 44 00:01:35 59 00:44:14 58 00:00:59 94 00:20:19 33 01:15:32 37
368 Mark Silvester Male 50 MSEN 23 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:27 45 00:02:54 200 00:45:41 77 00:01:25 189 00:19:18 20 01:17:43 54
358 John Glen Male 36 MSEN 16 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:28 46 00:02:00 107 00:41:47 25 00:00:38 15 00:22:46 91 01:15:38 40
254 Alan Purcell Male 26 M50+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:28 47 00:01:57 95 00:43:09 43 00:00:54 68 00:19:23 22 01:13:50 28
374 Joe Ridge Male 103 MSEN 48 00:08:29 48 00:01:22 33 00:52:44 188 00:01:08 140 00:22:57 97 01:26:39 126
315 Jon Latham Male 67 MSEN 30 00:08:30 49 00:01:37 62 00:45:42 78 00:01:01 107 00:23:32 108 01:20:21 74
139 Lisa Elliott Female 19 F40+ 5 00:08:31 50 00:02:05 119 00:50:03 150 00:01:06 125 00:23:57 119 01:25:40 121
245 Alan Davies Male 85 M50+ 7 COBRA RUNNING AND TRIATHLON CL 00:08:35 51 00:02:00 106 00:47:32 103 00:01:23 180 00:23:22 103 01:22:51 97
238 Stuart Bruce Male 137 M50+ 21 00:08:35 52 00:02:26 158 00:54:22 201 00:01:42 221 00:26:03 169 01:33:07 177
102 Karl Lombardi Male 44 M40+ 17 SYTRI 00:08:38 53 00:02:36 173 00:40:11 16 00:01:08 137 00:24:03 120 01:16:33 48
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
326 Nathan Wharton Male 35 MSEN 15 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:38 55 00:02:11 134 00:43:28 46 00:01:18 169 00:20:05 28 01:15:38 39
271 Andrew Speke Male 13 M40+ 4 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:40 56 00:00:43 1 00:41:30 22 00:00:36 8 00:19:05 17 01:10:32 14
114 Alex Morris Male 53 MSEN 25 SYTRI 00:08:41 57 00:01:11 17 00:45:45 79 00:00:36 10 00:21:41 67 01:17:52 57
341 John Thacker Male 37 MSEN 17 00:08:42 58 00:01:39 66 00:43:28 47 00:01:23 182 00:20:34 35 01:15:43 41
187 Sarah Newey Female 11 FSEN 6 OSWESTRY OLYMPIANS 00:08:42 59 00:01:40 67 00:50:46 160 00:00:47 38 00:21:35 63 01:23:28 103
269 Luke Hunn Male 154 M40+ 47 00:08:42 60 00:02:58 204 01:06:33 244 00:00:49 49 00:24:14 126 01:43:15 222
126 Carole Griffiths Female 7 F50+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:43 61 00:01:21 30 00:44:49 68 00:00:57 81 00:25:06 144 01:20:53 77
328 Neil Smith Male 88 MSEN 41 HALESOWEN TRI 00:08:47 62 00:01:33 52 00:46:04 86 00:01:02 110 00:25:39 159 01:23:03 100
235 Les Tams Male 43 M50+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:47 63 00:01:14 22 00:44:11 55 00:01:12 154 00:20:55 42 01:16:17 47
98 Marcus Waters Male 40 M40+ 16 SYTRI 00:08:48 64 00:01:17 29 00:45:19 73 00:00:49 44 00:19:42 25 01:15:53 44
182 Caroline Briggs Female 12 FSEN 7 00:08:48 65 00:02:20 146 00:49:46 144 00:00:56 77 00:22:12 81 01:24:00 106
272 Jeb Lewis Male 49 M40+ 19 00:08:49 66 00:02:50 190 00:43:03 41 00:01:34 206 00:21:25 58 01:17:39 53
115 Scott Bailey Male 22 MSEN 11 SYTRI 00:08:49 67 00:01:49 82 00:42:12 30 00:01:10 151 00:19:06 18 01:13:05 24
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
342 Sam Smith Male 31 MSEN 14 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:49 69 00:01:43 73 00:45:04 70 00:00:39 16 00:18:41 14 01:14:54 33
260 Andy White Male 32 M40+ 13 BASCTRI 00:08:53 70 00:01:08 14 00:44:14 59 00:00:53 64 00:20:17 31 01:15:23 35
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
58 Sandra Morris Female 14 F40+ 3 SYTRI 00:08:54 72 00:01:32 49 00:45:46 82 00:01:38 213 00:27:03 187 01:24:51 111
132 Kay Norton Female 27 F50+ 7 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:55 73 00:02:54 199 00:50:29 157 00:01:20 177 00:25:26 154 01:29:03 145
211 Ray O'Grady Male 42 M60+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:55 74 00:01:15 25 00:43:51 50 00:00:49 45 00:21:22 54 01:16:09 46
60 Anna Iley Female 4 F40+ 1 SYTRI 00:08:55 75 00:01:21 31 00:46:03 84 00:01:06 126 00:21:26 59 01:18:49 63
304 Andrew Paul Patrick Male 80 M40+ 31 BLACK COUNTRY TRIATHLETES 00:08:57 76 00:01:39 65 00:47:10 99 00:01:14 160 00:23:25 104 01:22:24 91
195 Rebecca Stevens Female 16 FSEN 8 00:09:02 77 00:02:34 169 00:46:44 91 00:01:38 215 00:25:15 146 01:25:12 114
106 Lee Harley Male 99 MSEN 45 SYTRI 00:09:03 78 00:01:58 100 00:47:08 98 00:01:07 135 00:26:19 173 01:25:34 119
108 Matthew Cox Male 91 MSEN 43 SYTRI 00:09:05 79 00:01:07 12 00:46:51 93 00:01:10 150 00:25:24 153 01:23:35 104
176 Jennifer Kelly Female 36 F50+ 9 00:09:07 80 00:02:44 183 00:53:31 195 00:00:49 47 00:26:18 172 01:32:28 171
311 Simon Warwick Male 86 MSEN 39 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:08 81 00:01:35 56 00:49:01 131 00:00:45 32 00:22:26 83 01:22:53 98
226 Jonathan Parry Male 120 M50+ 17 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:09:09 82 00:02:43 181 00:51:20 167 00:01:09 143 00:25:41 161 01:30:00 150
327 Stuart Cobourne Male 29 MSEN 13 HALESOWEN TRI 00:09:10 83 00:01:36 60 00:42:31 33 00:01:50 228 00:19:25 23 01:14:30 31
225 Peter Robinson Male 58 M50+ 5 00:09:11 84 00:01:35 58 00:45:24 74 00:01:00 101 00:21:53 73 01:19:01 64
189 Irina Dale Female 8 FSEN 4 CROFT AMBREY RUNNING CLUB 00:09:14 85 00:02:53 197 00:47:55 111 00:00:37 11 00:20:18 32 01:20:55 78
249 Ian Tomley Male 95 M50+ 10 MALDWYN HARRIERS 00:09:14 86 00:02:29 162 00:48:18 118 00:01:09 145 00:23:28 105 01:24:37 110
95 Jason King Male 96 M40+ 35 SYTRI 00:09:15 87 00:02:38 175 00:44:35 65 00:01:20 176 00:27:08 190 01:24:53 112
305 Matthew Siviter Male 21 M40+ 9 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:09:16 88 00:02:06 123 00:38:01 6 00:01:07 133 00:22:25 82 01:12:53 23
334 Russell Higgins Male 102 MSEN 47 00:09:16 89 00:02:28 160 00:49:12 136 00:00:34 3 00:24:31 132 01:25:59 124
317 Neil Cooke Male 41 MSEN 20 00:09:16 90 00:01:15 24 00:44:12 57 00:00:31 1 00:20:56 44 01:16:09 45
340 James Bream Male 62 MSEN 27 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:17 91 00:01:59 101 00:44:12 56 00:00:42 22 00:23:13 101 01:19:20 69
333 Andrew Woodall Male 74 MSEN 34 00:09:18 92 00:03:38 230 00:43:54 52 00:01:40 217 00:22:51 92 01:21:19 85
181 Joanne Purnell Female 10 FSEN 5 00:09:19 93 00:01:50 84 00:48:52 127 00:00:50 55 00:21:57 75 01:22:46 95
97 Richard Lawrence Male 77 M40+ 29 SYTRI 00:09:20 94 00:01:58 99 00:43:05 42 00:01:26 193 00:25:56 166 01:21:44 88
303 Patrick Leahy Male 92 M40+ 34 00:09:21 95 00:02:23 150 00:48:53 128 00:01:32 204 00:21:41 66 01:23:48 105
284 Bob Wilson Male 60 M40+ 23 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:09:22 96 00:01:45 75 00:47:05 97 00:00:55 69 00:20:01 27 01:19:05 66
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
199 Aislinn Currie-Jordan Female 63 FSEN 23 00:09:22 98 00:02:40 178 00:57:36 222 00:00:44 29 00:30:25 224 01:40:46 214
356 Gavin Davies Male 68 MSEN 31 00:09:24 99 00:01:22 32 00:46:22 89 00:00:47 37 00:22:34 87 01:20:26 75
73 Linda Arthan Female 43 F60+ 1 BIKE WITH CLAIRE 00:09:25 100 00:02:28 159 00:53:19 194 00:01:30 201 00:27:46 201 01:34:27 185
140 Helen Owen Female 17 F40+ 4 MALDWYN HARRIERS 00:09:25 101 00:02:29 161 00:49:31 142 00:00:54 67 00:23:04 99 01:25:21 115
215 Charles Cowan Male 56 M60+ 3 INTRTRI 00:09:25 102 00:01:41 68 00:41:57 28 00:01:10 149 00:24:10 123 01:18:20 60