2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
271 Andrew Speke Male 13 M40+ 4 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:40 56 00:00:43 1 00:41:30 22 00:00:36 8 00:19:05 17 01:10:32 14
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
81 TEAM INDIVIDUAL EFFORT TEAM VI 1 RELAY 1 00:07:31 9 00:00:46 3 00:36:07 1 00:00:39 18 00:16:25 5 01:01:26 1
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
295 Damian Kinney Male 64 M40+ 25 00:09:58 142 00:00:49 5 00:44:38 66 00:00:41 20 00:23:51 114 01:19:54 71
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
336 Lewis Jones Male 10 MSEN 5 00:07:29 7 00:00:51 7 00:39:38 11 00:00:48 43 00:19:42 24 01:08:26 11
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
322 Andy Reid Male 7 MSEN 3 WEST MIDLANDS POLICE 00:08:03 23 00:00:53 9 00:38:47 9 00:00:36 9 00:17:49 7 01:06:06 8
82 TEAM LIFE OF TRI 2 RELAY 2 00:11:12 187 00:00:53 10 00:36:54 3 00:00:43 28 00:29:01 213 01:18:41 62
348 Richard Reeves Male 9 MSEN 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:41 11 00:01:03 11 00:39:40 13 00:00:43 27 00:18:40 13 01:07:43 10
108 Matthew Cox Male 91 MSEN 43 SYTRI 00:09:05 79 00:01:07 12 00:46:51 93 00:01:10 150 00:25:24 153 01:23:35 104
99 Matt Hodgson Male 8 M40+ 3 SYTRI 00:08:08 27 00:01:07 13 00:38:27 8 00:00:46 34 00:18:02 9 01:06:28 9
260 Andy White Male 32 M40+ 13 BASCTRI 00:08:53 70 00:01:08 14 00:44:14 59 00:00:53 64 00:20:17 31 01:15:23 35
377 Steven Hanly Male 2 MU23 1 00:06:10 1 00:01:10 15 00:39:32 10 00:00:37 12 00:15:44 1 01:03:11 3
275 Andrew Heath Male 19 M40+ 7 00:09:53 140 00:01:10 16 00:39:39 12 00:01:01 105 00:20:43 39 01:12:25 21
114 Alex Morris Male 53 MSEN 25 SYTRI 00:08:41 57 00:01:11 17 00:45:45 79 00:00:36 10 00:21:41 67 01:17:52 57
200 Bethan Tomlinson Female 15 FU23 1 UNIVERSITY OF BATH TRIATHLON C 00:07:28 6 00:01:11 18 00:51:14 164 00:00:55 74 00:24:24 130 01:25:11 113
246 Neil Davies Male 27 M50+ 3 00:07:21 5 00:01:13 19 00:41:42 24 00:01:02 111 00:22:56 96 01:14:12 29
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
107 Nick Smith Male 39 MSEN 19 SYTRI 00:09:27 106 00:01:13 21 00:42:46 34 00:00:50 53 00:21:34 62 01:15:48 43
235 Les Tams Male 43 M50+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:47 63 00:01:14 22 00:44:11 55 00:01:12 154 00:20:55 42 01:16:17 47
320 Mauro Hartshorn Male 75 MSEN 35 00:09:27 107 00:01:14 23 00:46:55 94 00:01:05 123 00:22:54 93 01:21:34 86
317 Neil Cooke Male 41 MSEN 20 00:09:16 90 00:01:15 24 00:44:12 57 00:00:31 1 00:20:56 44 01:16:09 45
211 Ray O'Grady Male 42 M60+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:55 74 00:01:15 25 00:43:51 50 00:00:49 45 00:21:22 54 01:16:09 46
331 Andrew Mathie Male 69 MSEN 32 00:09:41 125 00:01:17 26 00:46:36 90 00:00:50 54 00:22:34 86 01:20:56 79
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
125 Gillian Mead Female 2 F50+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:23 40 00:01:17 28 00:43:52 51 00:01:03 112 00:20:27 34 01:14:59 34
98 Marcus Waters Male 40 M40+ 16 SYTRI 00:08:48 64 00:01:17 29 00:45:19 73 00:00:49 44 00:19:42 25 01:15:53 44
126 Carole Griffiths Female 7 F50+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:43 61 00:01:21 30 00:44:49 68 00:00:57 81 00:25:06 144 01:20:53 77
60 Anna Iley Female 4 F40+ 1 SYTRI 00:08:55 75 00:01:21 31 00:46:03 84 00:01:06 126 00:21:26 59 01:18:49 63
356 Gavin Davies Male 68 MSEN 31 00:09:24 99 00:01:22 32 00:46:22 89 00:00:47 37 00:22:34 87 01:20:26 75
374 Joe Ridge Male 103 MSEN 48 00:08:29 48 00:01:22 33 00:52:44 188 00:01:08 140 00:22:57 97 01:26:39 126
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
67 Toni Sheen Female 3 FSEN 2 SYTRI 00:08:18 37 00:01:23 35 00:43:23 45 00:01:03 115 00:21:21 51 01:15:26 36
287 Jon Weavell Male 3 M40+ 1 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:16 35 00:01:25 36 00:36:38 2 00:00:56 75 00:16:21 4 01:03:33 4
355 Dean Richards Male 15 MSEN 9 WHITCHURCH WHIPPETS 00:08:22 39 00:01:26 37 00:42:56 39 00:00:41 21 00:18:43 15 01:12:06 17
296 Andrew Watkin Male 54 M40+ 21 BADGER RACING GB 00:09:30 110 00:01:26 38 00:44:07 54 00:01:03 117 00:21:50 70 01:17:55 58
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
56 Juliet Suddaby Female 9 F50+ 3 SYTRI 00:09:46 133 00:01:27 41 00:43:40 48 00:01:00 100 00:25:15 147 01:21:08 82
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
93 Tim Owen Male 52 M40+ 20 SYTRI 00:07:51 18 00:01:28 43 00:43:55 53 00:01:00 96 00:23:35 111 01:17:47 56
164 Rachel Simms Female 6 FSEN 3 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:15 34 00:01:30 44 00:48:05 114 00:00:56 79 00:22:03 78 01:20:47 76
104 Matthew Reeve Male 105 MSEN 49 SYTRI 00:09:46 130 00:01:30 45 00:47:51 108 00:00:58 87 00:26:51 182 01:26:54 129
309 Steve Jeffries Male 23 M40+ 10 00:08:08 28 00:01:30 46 00:40:49 19 00:00:58 88 00:21:45 68 01:13:08 25
220 Malcolm Sloane Male 24 M60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:48 15 00:01:30 47 00:40:50 20 00:01:08 141 00:21:54 74 01:13:09 26
371 Alex Waldron Male 25 MSEN 12 00:08:12 29 00:01:31 48 00:42:59 40 00:00:51 58 00:20:10 29 01:13:41 27
58 Sandra Morris Female 14 F40+ 3 SYTRI 00:08:54 72 00:01:32 49 00:45:46 82 00:01:38 213 00:27:03 187 01:24:51 111
63 Victoria Doran Female 20 FSEN 10 SYTRI 00:07:48 16 00:01:32 50 00:53:33 196 00:01:30 200 00:21:19 50 01:25:40 122
122 Sally Napthen Female 13 F50+ 4 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:10:29 168 00:01:33 51 00:47:53 109 00:01:05 122 00:23:35 110 01:24:33 109
328 Neil Smith Male 88 MSEN 41 HALESOWEN TRI 00:08:47 62 00:01:33 52 00:46:04 86 00:01:02 110 00:25:39 159 01:23:03 100
109 Daniel Butler Male 76 MSEN 36 SYTRI 00:09:25 103 00:01:34 53 00:45:38 76 00:01:07 131 00:23:56 118 01:21:38 87
307 Paul Carroll Male 45 M40+ 18 NOVA RAIDERS 00:09:46 131 00:01:34 54 00:41:32 23 00:01:06 127 00:22:40 88 01:16:35 49
265 Mark Sigley Male 16 M40+ 5 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:20 38 00:01:34 55 00:41:53 27 00:01:03 116 00:19:21 21 01:12:09 18
311 Simon Warwick Male 86 MSEN 39 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:08 81 00:01:35 56 00:49:01 131 00:00:45 32 00:22:26 83 01:22:53 98
150 Clair Turner Female 32 F40+ 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:28 166 00:01:35 57 00:50:44 159 00:01:09 142 00:27:26 196 01:31:20 162
225 Peter Robinson Male 58 M50+ 5 00:09:11 84 00:01:35 58 00:45:24 74 00:01:00 101 00:21:53 73 01:19:01 64
92 Humphrey Dunn Male 33 M40+ 14 SYTRI 00:08:27 44 00:01:35 59 00:44:14 58 00:00:59 94 00:20:19 33 01:15:32 37
327 Stuart Cobourne Male 29 MSEN 13 HALESOWEN TRI 00:09:10 83 00:01:36 60 00:42:31 33 00:01:50 228 00:19:25 23 01:14:30 31
227 Jacob Gerritse Male 89 M50+ 8 00:07:50 17 00:01:36 61 00:45:45 80 00:01:35 210 00:26:32 176 01:23:16 101
315 Jon Latham Male 67 MSEN 30 00:08:30 49 00:01:37 62 00:45:42 78 00:01:01 107 00:23:32 108 01:20:21 74
299 Jamie Jones Male 71 M40+ 27 RADNOR TRI CLUB 00:09:34 116 00:01:37 63 00:47:10 100 00:00:47 36 00:21:59 77 01:21:05 81
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
304 Andrew Paul Patrick Male 80 M40+ 31 BLACK COUNTRY TRIATHLETES 00:08:57 76 00:01:39 65 00:47:10 99 00:01:14 160 00:23:25 104 01:22:24 91
341 John Thacker Male 37 MSEN 17 00:08:42 58 00:01:39 66 00:43:28 47 00:01:23 182 00:20:34 35 01:15:43 41
187 Sarah Newey Female 11 FSEN 6 OSWESTRY OLYMPIANS 00:08:42 59 00:01:40 67 00:50:46 160 00:00:47 38 00:21:35 63 01:23:28 103
215 Charles Cowan Male 56 M60+ 3 INTRTRI 00:09:25 102 00:01:41 68 00:41:57 28 00:01:10 149 00:24:10 123 01:18:20 60
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
224 Richard Bell Male 128 M60+ 7 LUDLOW BREWERY TRIATHLON TEAM 00:11:18 192 00:01:42 70 00:49:07 135 00:01:00 98 00:28:12 207 01:31:17 161
243 Dave White Male 115 M50+ 15 00:11:37 204 00:01:42 71 00:47:05 96 00:01:22 179 00:26:39 178 01:28:23 141
329 James Craig Male 12 MSEN 7 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:07:41 12 00:01:43 72 00:41:52 26 00:01:09 144 00:16:13 3 01:08:36 13
342 Sam Smith Male 31 MSEN 14 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:49 69 00:01:43 73 00:45:04 70 00:00:39 16 00:18:41 14 01:14:54 33
279 Garry Jones Male 30 M40+ 12 00:08:15 32 00:01:45 74 00:43:49 49 00:01:00 99 00:19:51 26 01:14:38 32
284 Bob Wilson Male 60 M40+ 23 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:09:22 96 00:01:45 75 00:47:05 97 00:00:55 69 00:20:01 27 01:19:05 66
111 Richard Evans Male 46 MSEN 21 SYTRI 00:10:52 174 00:01:47 76 00:44:16 61 00:00:55 70 00:19:02 16 01:16:50 50
343 Hafiz Aladin Male 51 MSEN 24 WIGHT TRI 00:07:53 20 00:01:48 77 00:45:25 75 00:01:15 163 00:21:25 56 01:17:44 55
313 Nick Pike Male 65 MSEN 29 00:09:30 109 00:01:48 78 00:45:46 81 00:01:17 167 00:21:39 65 01:19:58 72
66 Rachel Thackeray Female 76 FSEN 29 SYTRI 00:12:05 222 00:01:48 79 01:02:15 239 00:00:56 78 00:36:02 241 01:53:04 238
321 Stephen Gould Male 138 MSEN 61 00:11:45 212 00:01:48 80 00:50:18 156 00:01:27 194 00:28:07 206 01:33:24 178
346 Chris Pearson Male 57 MSEN 26 00:09:59 143 00:01:49 81 00:47:27 102 00:00:56 76 00:18:30 12 01:18:39 61
115 Scott Bailey Male 22 MSEN 11 SYTRI 00:08:49 67 00:01:49 82 00:42:12 30 00:01:10 151 00:19:06 18 01:13:05 24
369 Joseph Dixon Male 90 MSEN 42 00:09:40 124 00:01:49 83 00:49:05 133 00:00:51 57 00:22:03 79 01:23:26 102
181 Joanne Purnell Female 10 FSEN 5 00:09:19 93 00:01:50 84 00:48:52 127 00:00:50 55 00:21:57 75 01:22:46 95
261 Mark Foxall Male 72 M40+ 28 OLDBURY SWIMMING & TRIATHLON C 00:09:39 122 00:01:51 85 00:46:49 92 00:01:23 185 00:21:29 61 01:21:09 83
169 Stephanie Gawne Female 70 FSEN 26 MERSEY TRI 00:09:51 138 00:01:51 86 00:57:19 218 00:01:05 121 00:33:47 235 01:43:52 226
316 Stephen Williams Male 107 MSEN 51 00:11:32 199 00:01:52 87 00:48:03 113 00:01:26 192 00:24:24 129 01:27:15 131
318 Gareth Simms Male 106 MSEN 50 00:09:51 137 00:01:53 88 00:51:19 165 00:01:07 134 00:22:55 94 01:27:02 130
292 Lee Turner Male 84 M40+ 33 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:31 111 00:01:53 89 00:47:34 104 00:00:50 56 00:23:05 100 01:22:51 96
130 Beverley Smith Female 23 F50+ 5 00:10:03 149 00:01:54 90 00:49:29 141 00:00:42 26 00:25:15 145 01:27:21 134
378 Chris Bromley Male 119 MSEN 56 00:11:51 214 00:01:54 91 00:48:05 115 00:01:07 132 00:27:03 186 01:29:58 149
118 Eve Taylor Female 30 F50+ 8 SCARAB TRIATHLON CLUB 00:09:44 126 00:01:55 92 00:52:45 189 00:01:01 103 00:25:18 150 01:30:41 155
247 Vince Jones Male 144 M50+ 24 00:11:15 188 00:01:57 93 00:51:03 163 00:01:03 118 00:30:16 223 01:35:32 193
135 Julie Beath Female 33 F40+ 11 00:13:02 236 00:01:57 94 00:51:27 170 00:01:03 113 00:24:13 125 01:31:40 165
254 Alan Purcell Male 26 M50+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:28 47 00:01:57 95 00:43:09 43 00:00:54 68 00:19:23 22 01:13:50 28
259 John Tuer Male 113 M50+ 14 DARWEN RUNNING GROUP 00:09:39 123 00:01:57 96 00:48:41 124 00:01:41 219 00:25:43 163 01:27:40 138
77 Catherine Shaw Female 46 F50+ 12 00:10:16 157 00:01:58 97 00:55:42 209 00:00:42 23 00:26:36 177 01:35:11 188
262 Geraint Pritchard Male 100 M40+ 37 RHAYADER RUNNING CLUB 00:10:03 150 00:01:58 98 00:51:36 174 00:01:01 108 00:21:04 46 01:25:39 120
97 Richard Lawrence Male 77 M40+ 29 SYTRI 00:09:20 94 00:01:58 99 00:43:05 42 00:01:26 193 00:25:56 166 01:21:44 88
106 Lee Harley Male 99 MSEN 45 SYTRI 00:09:03 78 00:01:58 100 00:47:08 98 00:01:07 135 00:26:19 173 01:25:34 119