2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
81 TEAM INDIVIDUAL EFFORT TEAM VI 1 RELAY 1 00:07:31 9 00:00:46 3 00:36:07 1 00:00:39 18 00:16:25 5 01:01:26 1
287 Jon Weavell Male 3 M40+ 1 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:16 35 00:01:25 36 00:36:38 2 00:00:56 75 00:16:21 4 01:03:33 4
82 TEAM LIFE OF TRI 2 RELAY 2 00:11:12 187 00:00:53 10 00:36:54 3 00:00:43 28 00:29:01 213 01:18:41 62
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
305 Matthew Siviter Male 21 M40+ 9 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:09:16 88 00:02:06 123 00:38:01 6 00:01:07 133 00:22:25 82 01:12:53 23
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
99 Matt Hodgson Male 8 M40+ 3 SYTRI 00:08:08 27 00:01:07 13 00:38:27 8 00:00:46 34 00:18:02 9 01:06:28 9
322 Andy Reid Male 7 MSEN 3 WEST MIDLANDS POLICE 00:08:03 23 00:00:53 9 00:38:47 9 00:00:36 9 00:17:49 7 01:06:06 8
377 Steven Hanly Male 2 MU23 1 00:06:10 1 00:01:10 15 00:39:32 10 00:00:37 12 00:15:44 1 01:03:11 3
336 Lewis Jones Male 10 MSEN 5 00:07:29 7 00:00:51 7 00:39:38 11 00:00:48 43 00:19:42 24 01:08:26 11
275 Andrew Heath Male 19 M40+ 7 00:09:53 140 00:01:10 16 00:39:39 12 00:01:01 105 00:20:43 39 01:12:25 21
348 Richard Reeves Male 9 MSEN 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:41 11 00:01:03 11 00:39:40 13 00:00:43 27 00:18:40 13 01:07:43 10
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
102 Karl Lombardi Male 44 M40+ 17 SYTRI 00:08:38 53 00:02:36 173 00:40:11 16 00:01:08 137 00:24:03 120 01:16:33 48
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
309 Steve Jeffries Male 23 M40+ 10 00:08:08 28 00:01:30 46 00:40:49 19 00:00:58 88 00:21:45 68 01:13:08 25
220 Malcolm Sloane Male 24 M60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:48 15 00:01:30 47 00:40:50 20 00:01:08 141 00:21:54 74 01:13:09 26
266 Tim Jones Male 34 M40+ 15 MID SHROPSHIRE WHEELERS 00:10:26 164 00:02:04 115 00:40:51 21 00:00:57 82 00:21:17 48 01:15:33 38
271 Andrew Speke Male 13 M40+ 4 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:40 56 00:00:43 1 00:41:30 22 00:00:36 8 00:19:05 17 01:10:32 14
307 Paul Carroll Male 45 M40+ 18 NOVA RAIDERS 00:09:46 131 00:01:34 54 00:41:32 23 00:01:06 127 00:22:40 88 01:16:35 49
246 Neil Davies Male 27 M50+ 3 00:07:21 5 00:01:13 19 00:41:42 24 00:01:02 111 00:22:56 96 01:14:12 29
358 John Glen Male 36 MSEN 16 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:28 46 00:02:00 107 00:41:47 25 00:00:38 15 00:22:46 91 01:15:38 40
329 James Craig Male 12 MSEN 7 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:07:41 12 00:01:43 72 00:41:52 26 00:01:09 144 00:16:13 3 01:08:36 13
265 Mark Sigley Male 16 M40+ 5 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:20 38 00:01:34 55 00:41:53 27 00:01:03 116 00:19:21 21 01:12:09 18
215 Charles Cowan Male 56 M60+ 3 INTRTRI 00:09:25 102 00:01:41 68 00:41:57 28 00:01:10 149 00:24:10 123 01:18:20 60
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
115 Scott Bailey Male 22 MSEN 11 SYTRI 00:08:49 67 00:01:49 82 00:42:12 30 00:01:10 151 00:19:06 18 01:13:05 24
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
327 Stuart Cobourne Male 29 MSEN 13 HALESOWEN TRI 00:09:10 83 00:01:36 60 00:42:31 33 00:01:50 228 00:19:25 23 01:14:30 31
107 Nick Smith Male 39 MSEN 19 SYTRI 00:09:27 106 00:01:13 21 00:42:46 34 00:00:50 53 00:21:34 62 01:15:48 43
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
362 Ben Brookes Male 38 MSEN 18 00:08:24 41 00:02:02 110 00:42:52 36 00:01:24 187 00:21:08 47 01:15:47 42
380 Lisa Stephenson Female 5 F40+ 2 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:11:24 195 00:02:43 182 00:42:52 37 00:02:03 238 00:20:16 30 01:19:17 67
289 George Davies Male 55 M40+ 22 00:10:09 153 00:02:22 148 00:42:52 38 00:01:18 170 00:21:37 64 01:18:16 59
355 Dean Richards Male 15 MSEN 9 WHITCHURCH WHIPPETS 00:08:22 39 00:01:26 37 00:42:56 39 00:00:41 21 00:18:43 15 01:12:06 17
371 Alex Waldron Male 25 MSEN 12 00:08:12 29 00:01:31 48 00:42:59 40 00:00:51 58 00:20:10 29 01:13:41 27
272 Jeb Lewis Male 49 M40+ 19 00:08:49 66 00:02:50 190 00:43:03 41 00:01:34 206 00:21:25 58 01:17:39 53
97 Richard Lawrence Male 77 M40+ 29 SYTRI 00:09:20 94 00:01:58 99 00:43:05 42 00:01:26 193 00:25:56 166 01:21:44 88
254 Alan Purcell Male 26 M50+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:28 47 00:01:57 95 00:43:09 43 00:00:54 68 00:19:23 22 01:13:50 28
306 Matthew Hillback Male 61 M40+ 24 00:10:02 148 00:02:11 132 00:43:13 44 00:00:58 89 00:22:56 95 01:19:17 68
67 Toni Sheen Female 3 FSEN 2 SYTRI 00:08:18 37 00:01:23 35 00:43:23 45 00:01:03 115 00:21:21 51 01:15:26 36
326 Nathan Wharton Male 35 MSEN 15 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:38 55 00:02:11 134 00:43:28 46 00:01:18 169 00:20:05 28 01:15:38 39
341 John Thacker Male 37 MSEN 17 00:08:42 58 00:01:39 66 00:43:28 47 00:01:23 182 00:20:34 35 01:15:43 41
56 Juliet Suddaby Female 9 F50+ 3 SYTRI 00:09:46 133 00:01:27 41 00:43:40 48 00:01:00 100 00:25:15 147 01:21:08 82
279 Garry Jones Male 30 M40+ 12 00:08:15 32 00:01:45 74 00:43:49 49 00:01:00 99 00:19:51 26 01:14:38 32
211 Ray O'Grady Male 42 M60+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:55 74 00:01:15 25 00:43:51 50 00:00:49 45 00:21:22 54 01:16:09 46
125 Gillian Mead Female 2 F50+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:23 40 00:01:17 28 00:43:52 51 00:01:03 112 00:20:27 34 01:14:59 34
333 Andrew Woodall Male 74 MSEN 34 00:09:18 92 00:03:38 230 00:43:54 52 00:01:40 217 00:22:51 92 01:21:19 85
93 Tim Owen Male 52 M40+ 20 SYTRI 00:07:51 18 00:01:28 43 00:43:55 53 00:01:00 96 00:23:35 111 01:17:47 56
296 Andrew Watkin Male 54 M40+ 21 BADGER RACING GB 00:09:30 110 00:01:26 38 00:44:07 54 00:01:03 117 00:21:50 70 01:17:55 58
235 Les Tams Male 43 M50+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:47 63 00:01:14 22 00:44:11 55 00:01:12 154 00:20:55 42 01:16:17 47
340 James Bream Male 62 MSEN 27 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:17 91 00:01:59 101 00:44:12 56 00:00:42 22 00:23:13 101 01:19:20 69
317 Neil Cooke Male 41 MSEN 20 00:09:16 90 00:01:15 24 00:44:12 57 00:00:31 1 00:20:56 44 01:16:09 45
92 Humphrey Dunn Male 33 M40+ 14 SYTRI 00:08:27 44 00:01:35 59 00:44:14 58 00:00:59 94 00:20:19 33 01:15:32 37
260 Andy White Male 32 M40+ 13 BASCTRI 00:08:53 70 00:01:08 14 00:44:14 59 00:00:53 64 00:20:17 31 01:15:23 35
361 John Millington Male 47 MSEN 22 00:08:04 24 00:02:04 113 00:44:15 60 00:01:25 190 00:20:58 45 01:16:59 51
111 Richard Evans Male 46 MSEN 21 SYTRI 00:10:52 174 00:01:47 76 00:44:16 61 00:00:55 70 00:19:02 16 01:16:50 50
264 Andrew Sherlock Male 78 M40+ 30 00:09:47 136 00:03:19 218 00:44:21 62 00:01:48 226 00:22:40 89 01:21:53 89
270 Paul Gregory Male 116 M40+ 39 00:11:39 205 00:03:18 216 00:44:21 63 00:02:05 239 00:27:14 194 01:28:35 142
232 Eric Hanna Male 94 M50+ 9 00:11:50 213 00:02:13 136 00:44:22 64 00:01:45 223 00:24:22 127 01:24:31 108
95 Jason King Male 96 M40+ 35 SYTRI 00:09:15 87 00:02:38 175 00:44:35 65 00:01:20 176 00:27:08 190 01:24:53 112
295 Damian Kinney Male 64 M40+ 25 00:09:58 142 00:00:49 5 00:44:38 66 00:00:41 20 00:23:51 114 01:19:54 71
113 Will Jones Male 63 MSEN 28 SYTRI 00:09:37 121 00:02:17 141 00:44:49 67 00:01:51 229 00:21:18 49 01:19:50 70
126 Carole Griffiths Female 7 F50+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:43 61 00:01:21 30 00:44:49 68 00:00:57 81 00:25:06 144 01:20:53 77
216 John Cooke Male 70 M60+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:58 177 00:01:59 103 00:45:03 69 00:01:40 216 00:21:21 53 01:20:59 80
342 Sam Smith Male 31 MSEN 14 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:49 69 00:01:43 73 00:45:04 70 00:00:39 16 00:18:41 14 01:14:54 33
85 Robin Elliot Male 98 M50+ 11 SYTRI 00:12:17 225 00:02:07 128 00:45:09 71 00:01:33 205 00:24:25 131 01:25:30 118
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
98 Marcus Waters Male 40 M40+ 16 SYTRI 00:08:48 64 00:01:17 29 00:45:19 73 00:00:49 44 00:19:42 25 01:15:53 44
225 Peter Robinson Male 58 M50+ 5 00:09:11 84 00:01:35 58 00:45:24 74 00:01:00 101 00:21:53 73 01:19:01 64
343 Hafiz Aladin Male 51 MSEN 24 WIGHT TRI 00:07:53 20 00:01:48 77 00:45:25 75 00:01:15 163 00:21:25 56 01:17:44 55
109 Daniel Butler Male 76 MSEN 36 SYTRI 00:09:25 103 00:01:34 53 00:45:38 76 00:01:07 131 00:23:56 118 01:21:38 87
368 Mark Silvester Male 50 MSEN 23 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:27 45 00:02:54 200 00:45:41 77 00:01:25 189 00:19:18 20 01:17:43 54
315 Jon Latham Male 67 MSEN 30 00:08:30 49 00:01:37 62 00:45:42 78 00:01:01 107 00:23:32 108 01:20:21 74
114 Alex Morris Male 53 MSEN 25 SYTRI 00:08:41 57 00:01:11 17 00:45:45 79 00:00:36 10 00:21:41 67 01:17:52 57
227 Jacob Gerritse Male 89 M50+ 8 00:07:50 17 00:01:36 61 00:45:45 80 00:01:35 210 00:26:32 176 01:23:16 101
313 Nick Pike Male 65 MSEN 29 00:09:30 109 00:01:48 78 00:45:46 81 00:01:17 167 00:21:39 65 01:19:58 72
58 Sandra Morris Female 14 F40+ 3 SYTRI 00:08:54 72 00:01:32 49 00:45:46 82 00:01:38 213 00:27:03 187 01:24:51 111
207 Gavin Mathias Male 73 MSEN 33 00:09:47 135 00:02:37 174 00:46:02 83 00:01:30 202 00:21:21 52 01:21:15 84
60 Anna Iley Female 4 F40+ 1 SYTRI 00:08:55 75 00:01:21 31 00:46:03 84 00:01:06 126 00:21:26 59 01:18:49 63
100 Jono Duffy Male 66 M40+ 26 SYTRI 00:08:24 42 00:02:05 120 00:46:03 85 00:00:49 51 00:22:59 98 01:20:18 73
328 Neil Smith Male 88 MSEN 41 HALESOWEN TRI 00:08:47 62 00:01:33 52 00:46:04 86 00:01:02 110 00:25:39 159 01:23:03 100
229 Mike Cade Male 81 M50+ 6 00:09:52 139 00:02:36 171 00:46:11 87 00:01:08 139 00:22:41 90 01:22:26 92
312 Richard Croker Male 79 MSEN 37 00:10:29 167 00:03:23 223 00:46:11 88 00:01:25 188 00:20:46 40 01:22:12 90
356 Gavin Davies Male 68 MSEN 31 00:09:24 99 00:01:22 32 00:46:22 89 00:00:47 37 00:22:34 87 01:20:26 75
331 Andrew Mathie Male 69 MSEN 32 00:09:41 125 00:01:17 26 00:46:36 90 00:00:50 54 00:22:34 86 01:20:56 79
195 Rebecca Stevens Female 16 FSEN 8 00:09:02 77 00:02:34 169 00:46:44 91 00:01:38 215 00:25:15 146 01:25:12 114
261 Mark Foxall Male 72 M40+ 28 OLDBURY SWIMMING & TRIATHLON C 00:09:39 122 00:01:51 85 00:46:49 92 00:01:23 185 00:21:29 61 01:21:09 83
108 Matthew Cox Male 91 MSEN 43 SYTRI 00:09:05 79 00:01:07 12 00:46:51 93 00:01:10 150 00:25:24 153 01:23:35 104
320 Mauro Hartshorn Male 75 MSEN 35 00:09:27 107 00:01:14 23 00:46:55 94 00:01:05 123 00:22:54 93 01:21:34 86
379 Kieran Finch Male 59 MU23 3 00:08:16 36 00:02:04 114 00:46:58 95 00:00:57 85 00:20:49 41 01:19:02 65
243 Dave White Male 115 M50+ 15 00:11:37 204 00:01:42 71 00:47:05 96 00:01:22 179 00:26:39 178 01:28:23 141
284 Bob Wilson Male 60 M40+ 23 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:09:22 96 00:01:45 75 00:47:05 97 00:00:55 69 00:20:01 27 01:19:05 66
106 Lee Harley Male 99 MSEN 45 SYTRI 00:09:03 78 00:01:58 100 00:47:08 98 00:01:07 135 00:26:19 173 01:25:34 119
304 Andrew Paul Patrick Male 80 M40+ 31 BLACK COUNTRY TRIATHLETES 00:08:57 76 00:01:39 65 00:47:10 99 00:01:14 160 00:23:25 104 01:22:24 91
299 Jamie Jones Male 71 M40+ 27 RADNOR TRI CLUB 00:09:34 116 00:01:37 63 00:47:10 100 00:00:47 36 00:21:59 77 01:21:05 81