2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
317 Neil Cooke Male 41 MSEN 20 00:09:16 90 00:01:15 24 00:44:12 57 00:00:31 1 00:20:56 44 01:16:09 45
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
334 Russell Higgins Male 102 MSEN 47 00:09:16 89 00:02:28 160 00:49:12 136 00:00:34 3 00:24:31 132 01:25:59 124
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
345 Richard Williams Male 112 MSEN 53 00:10:01 146 00:02:52 193 00:52:18 180 00:00:35 6 00:21:51 71 01:27:36 137
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
271 Andrew Speke Male 13 M40+ 4 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:40 56 00:00:43 1 00:41:30 22 00:00:36 8 00:19:05 17 01:10:32 14
322 Andy Reid Male 7 MSEN 3 WEST MIDLANDS POLICE 00:08:03 23 00:00:53 9 00:38:47 9 00:00:36 9 00:17:49 7 01:06:06 8
114 Alex Morris Male 53 MSEN 25 SYTRI 00:08:41 57 00:01:11 17 00:45:45 79 00:00:36 10 00:21:41 67 01:17:52 57
189 Irina Dale Female 8 FSEN 4 CROFT AMBREY RUNNING CLUB 00:09:14 85 00:02:53 197 00:47:55 111 00:00:37 11 00:20:18 32 01:20:55 78
377 Steven Hanly Male 2 MU23 1 00:06:10 1 00:01:10 15 00:39:32 10 00:00:37 12 00:15:44 1 01:03:11 3
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
173 Brooke Morgan Female 60 FSEN 22 00:09:31 112 00:02:43 180 00:57:19 219 00:00:38 14 00:30:03 219 01:40:12 210
358 John Glen Male 36 MSEN 16 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:28 46 00:02:00 107 00:41:47 25 00:00:38 15 00:22:46 91 01:15:38 40
342 Sam Smith Male 31 MSEN 14 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:49 69 00:01:43 73 00:45:04 70 00:00:39 16 00:18:41 14 01:14:54 33
177 Olivia Grant Female 59 FU23 3 00:09:35 117 00:02:47 186 01:00:17 235 00:00:39 17 00:26:44 180 01:40:00 209
81 TEAM INDIVIDUAL EFFORT TEAM VI 1 RELAY 1 00:07:31 9 00:00:46 3 00:36:07 1 00:00:39 18 00:16:25 5 01:01:26 1
178 Hannah O'Boyle Female 68 FSEN 25 00:11:54 215 00:02:20 147 00:52:46 190 00:00:40 19 00:35:42 239 01:43:20 224
295 Damian Kinney Male 64 M40+ 25 00:09:58 142 00:00:49 5 00:44:38 66 00:00:41 20 00:23:51 114 01:19:54 71
355 Dean Richards Male 15 MSEN 9 WHITCHURCH WHIPPETS 00:08:22 39 00:01:26 37 00:42:56 39 00:00:41 21 00:18:43 15 01:12:06 17
340 James Bream Male 62 MSEN 27 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:17 91 00:01:59 101 00:44:12 56 00:00:42 22 00:23:13 101 01:19:20 69
77 Catherine Shaw Female 46 F50+ 12 00:10:16 157 00:01:58 97 00:55:42 209 00:00:42 23 00:26:36 177 01:35:11 188
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
146 Helen Cummins Female 26 F40+ 7 00:11:10 182 00:03:16 212 00:48:58 130 00:00:42 25 00:24:54 140 01:28:59 144
130 Beverley Smith Female 23 F50+ 5 00:10:03 149 00:01:54 90 00:49:29 141 00:00:42 26 00:25:15 145 01:27:21 134
348 Richard Reeves Male 9 MSEN 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:41 11 00:01:03 11 00:39:40 13 00:00:43 27 00:18:40 13 01:07:43 10
82 TEAM LIFE OF TRI 2 RELAY 2 00:11:12 187 00:00:53 10 00:36:54 3 00:00:43 28 00:29:01 213 01:18:41 62
199 Aislinn Currie-Jordan Female 63 FSEN 23 00:09:22 98 00:02:40 178 00:57:36 222 00:00:44 29 00:30:25 224 01:40:46 214
353 Adam Spellman Male 158 MSEN 64 00:10:56 176 00:01:59 102 01:03:05 241 00:00:44 30 00:29:33 215 01:46:15 232
197 Rachel Arthan Female 44 FSEN 18 00:11:40 207 00:02:55 201 00:52:44 187 00:00:45 31 00:26:55 184 01:34:56 186
311 Simon Warwick Male 86 MSEN 39 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:08 81 00:01:35 56 00:49:01 131 00:00:45 32 00:22:26 83 01:22:53 98
208 Alan Morris Male 125 M70+ 1 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:15:16 249 00:03:20 219 00:47:49 107 00:00:46 33 00:23:39 113 01:30:48 157
99 Matt Hodgson Male 8 M40+ 3 SYTRI 00:08:08 27 00:01:07 13 00:38:27 8 00:00:46 34 00:18:02 9 01:06:28 9
156 Samantha Bream Female 39 F40+ 13 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:11:41 209 00:02:33 165 00:52:23 181 00:00:47 35 00:26:12 171 01:33:34 180
299 Jamie Jones Male 71 M40+ 27 RADNOR TRI CLUB 00:09:34 116 00:01:37 63 00:47:10 100 00:00:47 36 00:21:59 77 01:21:05 81
356 Gavin Davies Male 68 MSEN 31 00:09:24 99 00:01:22 32 00:46:22 89 00:00:47 37 00:22:34 87 01:20:26 75
187 Sarah Newey Female 11 FSEN 6 OSWESTRY OLYMPIANS 00:08:42 59 00:01:40 67 00:50:46 160 00:00:47 38 00:21:35 63 01:23:28 103
323 Richard Wood Male 114 MSEN 54 00:09:45 128 00:03:54 234 00:51:19 166 00:00:48 39 00:22:30 85 01:28:14 140
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
142 Tracy Jones Female 83 F40+ 24 00:15:41 250 00:03:00 205 01:07:46 247 00:00:48 42 00:38:13 246 02:05:27 248
336 Lewis Jones Male 10 MSEN 5 00:07:29 7 00:00:51 7 00:39:38 11 00:00:48 43 00:19:42 24 01:08:26 11
98 Marcus Waters Male 40 M40+ 16 SYTRI 00:08:48 64 00:01:17 29 00:45:19 73 00:00:49 44 00:19:42 25 01:15:53 44
211 Ray O'Grady Male 42 M60+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:55 74 00:01:15 25 00:43:51 50 00:00:49 45 00:21:22 54 01:16:09 46
209 Terry Smith Male 140 M70+ 2 00:12:33 234 00:04:20 246 00:48:19 119 00:00:49 46 00:27:51 202 01:33:50 183
176 Jennifer Kelly Female 36 F50+ 9 00:09:07 80 00:02:44 183 00:53:31 195 00:00:49 47 00:26:18 172 01:32:28 171
257 Andrew Coleman Male 130 M50+ 19 00:11:44 211 00:03:49 232 00:48:43 125 00:00:49 48 00:26:32 175 01:31:34 164
269 Luke Hunn Male 154 M40+ 47 00:08:42 60 00:02:58 204 01:06:33 244 00:00:49 49 00:24:14 126 01:43:15 222
202 Abbey Jones Female 74 FU23 4 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:10:14 156 00:02:24 156 00:58:55 229 00:00:49 50 00:36:51 244 01:49:12 235
100 Jono Duffy Male 66 M40+ 26 SYTRI 00:08:24 42 00:02:05 120 00:46:03 85 00:00:49 51 00:22:59 98 01:20:18 73
253 Andrew Sedgley Male 131 M50+ 20 TELFORD HARRIERS 00:11:36 203 00:02:56 203 00:52:53 192 00:00:50 52 00:23:56 117 01:32:08 167
107 Nick Smith Male 39 MSEN 19 SYTRI 00:09:27 106 00:01:13 21 00:42:46 34 00:00:50 53 00:21:34 62 01:15:48 43
331 Andrew Mathie Male 69 MSEN 32 00:09:41 125 00:01:17 26 00:46:36 90 00:00:50 54 00:22:34 86 01:20:56 79
181 Joanne Purnell Female 10 FSEN 5 00:09:19 93 00:01:50 84 00:48:52 127 00:00:50 55 00:21:57 75 01:22:46 95
292 Lee Turner Male 84 M40+ 33 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:31 111 00:01:53 89 00:47:34 104 00:00:50 56 00:23:05 100 01:22:51 96
369 Joseph Dixon Male 90 MSEN 42 00:09:40 124 00:01:49 83 00:49:05 133 00:00:51 57 00:22:03 79 01:23:26 102
371 Alex Waldron Male 25 MSEN 12 00:08:12 29 00:01:31 48 00:42:59 40 00:00:51 58 00:20:10 29 01:13:41 27
141 Trudy Mellings Female 45 F40+ 14 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:10:55 175 00:03:27 226 00:51:20 168 00:00:51 59 00:28:28 211 01:35:00 187
230 John Evans Male 145 M50+ 25 00:11:16 189 00:02:53 196 00:54:52 204 00:00:52 60 00:25:50 165 01:35:40 194
282 Colin Heath Male 141 M40+ 43 TONIS 00:12:18 227 00:02:01 109 00:55:36 208 00:00:52 61 00:24:34 133 01:35:19 190
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
193 Megan Smith Female 37 FSEN 15 00:10:02 147 00:02:06 126 00:56:05 211 00:00:53 63 00:23:39 112 01:32:42 174
260 Andy White Male 32 M40+ 13 BASCTRI 00:08:53 70 00:01:08 14 00:44:14 59 00:00:53 64 00:20:17 31 01:15:23 35
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
140 Helen Owen Female 17 F40+ 4 MALDWYN HARRIERS 00:09:25 101 00:02:29 161 00:49:31 142 00:00:54 67 00:23:04 99 01:25:21 115
254 Alan Purcell Male 26 M50+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:28 47 00:01:57 95 00:43:09 43 00:00:54 68 00:19:23 22 01:13:50 28
284 Bob Wilson Male 60 M40+ 23 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:09:22 96 00:01:45 75 00:47:05 97 00:00:55 69 00:20:01 27 01:19:05 66
111 Richard Evans Male 46 MSEN 21 SYTRI 00:10:52 174 00:01:47 76 00:44:16 61 00:00:55 70 00:19:02 16 01:16:50 50
117 Martyn Bramwell Male 110 M40+ 38 SYTRI 00:10:00 144 00:02:06 122 00:50:02 149 00:00:55 71 00:24:23 128 01:27:24 135
162 Claire Quigley Female 73 FSEN 28 00:10:35 172 00:03:33 228 01:01:02 236 00:00:55 72 00:31:10 229 01:47:14 233
268 John Griffiths Male 82 M40+ 32 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:05 25 00:02:14 137 00:49:25 139 00:00:55 73 00:21:52 72 01:22:30 93
200 Bethan Tomlinson Female 15 FU23 1 UNIVERSITY OF BATH TRIATHLON C 00:07:28 6 00:01:11 18 00:51:14 164 00:00:55 74 00:24:24 130 01:25:11 113
287 Jon Weavell Male 3 M40+ 1 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:16 35 00:01:25 36 00:36:38 2 00:00:56 75 00:16:21 4 01:03:33 4
346 Chris Pearson Male 57 MSEN 26 00:09:59 143 00:01:49 81 00:47:27 102 00:00:56 76 00:18:30 12 01:18:39 61
182 Caroline Briggs Female 12 FSEN 7 00:08:48 65 00:02:20 146 00:49:46 144 00:00:56 77 00:22:12 81 01:24:00 106
66 Rachel Thackeray Female 76 FSEN 29 SYTRI 00:12:05 222 00:01:48 79 01:02:15 239 00:00:56 78 00:36:02 241 01:53:04 238
164 Rachel Simms Female 6 FSEN 3 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:15 34 00:01:30 44 00:48:05 114 00:00:56 79 00:22:03 78 01:20:47 76
54 Rachel Downes Female 25 F50+ 6 SYTRI 00:10:05 152 00:02:06 125 00:50:58 161 00:00:57 80 00:24:51 139 01:28:55 143
126 Carole Griffiths Female 7 F50+ 2 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:43 61 00:01:21 30 00:44:49 68 00:00:57 81 00:25:06 144 01:20:53 77
266 Tim Jones Male 34 M40+ 15 MID SHROPSHIRE WHEELERS 00:10:26 164 00:02:04 115 00:40:51 21 00:00:57 82 00:21:17 48 01:15:33 38
237 Mark Edwards Male 163 M50+ 29 00:12:31 232 00:04:09 243 01:07:05 245 00:00:57 83 00:39:07 247 02:03:46 247
241 Antony Stevens Male 148 M50+ 28 00:11:01 178 00:03:58 237 00:54:21 200 00:00:57 84 00:27:09 191 01:37:23 201
379 Kieran Finch Male 59 MU23 3 00:08:16 36 00:02:04 114 00:46:58 95 00:00:57 85 00:20:49 41 01:19:02 65
161 Carol France Female 24 F40+ 6 00:11:21 194 00:03:27 227 00:50:00 148 00:00:57 86 00:21:58 76 01:27:41 139
104 Matthew Reeve Male 105 MSEN 49 SYTRI 00:09:46 130 00:01:30 45 00:47:51 108 00:00:58 87 00:26:51 182 01:26:54 129
309 Steve Jeffries Male 23 M40+ 10 00:08:08 28 00:01:30 46 00:40:49 19 00:00:58 88 00:21:45 68 01:13:08 25
306 Matthew Hillback Male 61 M40+ 24 00:10:02 148 00:02:11 132 00:43:13 44 00:00:58 89 00:22:56 95 01:19:17 68
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
217 Philip Watton Male 143 M60+ 11 SHROPSHIRE SHOULDERS 00:13:11 238 00:02:42 179 00:52:40 185 00:00:58 91 00:26:02 168 01:35:32 192
280 Ian Goddard Male 152 M40+ 46 00:12:21 228 00:03:20 220 00:59:47 232 00:00:59 92 00:24:49 137 01:41:13 217
57 Susan Bowes Female 50 F40+ 17 SYTRI 00:11:17 191 00:02:54 198 00:54:51 203 00:00:59 93 00:26:54 183 01:36:53 198
92 Humphrey Dunn Male 33 M40+ 14 SYTRI 00:08:27 44 00:01:35 59 00:44:14 58 00:00:59 94 00:20:19 33 01:15:32 37
75 Jacqueline Hendrie Female 47 F60+ 2 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:11:21 193 00:02:36 172 00:53:54 197 00:00:59 95 00:26:25 174 01:35:13 189
93 Tim Owen Male 52 M40+ 20 SYTRI 00:07:51 18 00:01:28 43 00:43:55 53 00:01:00 96 00:23:35 111 01:17:47 56
314 Mark Richards Male 97 M40+ 36 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:33 171 00:02:09 129 00:47:39 106 00:01:00 97 00:24:09 122 01:25:27 116
224 Richard Bell Male 128 M60+ 7 LUDLOW BREWERY TRIATHLON TEAM 00:11:18 192 00:01:42 70 00:49:07 135 00:01:00 98 00:28:12 207 01:31:17 161
279 Garry Jones Male 30 M40+ 12 00:08:15 32 00:01:45 74 00:43:49 49 00:01:00 99 00:19:51 26 01:14:38 32
56 Juliet Suddaby Female 9 F50+ 3 SYTRI 00:09:46 133 00:01:27 41 00:43:40 48 00:01:00 100 00:25:15 147 01:21:08 82