2017 JT Hughes Group Shrewsbury Sprint Triathlon

249 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
377 Steven Hanly Male 2 MU23 1 00:06:10 1 00:01:10 15 00:39:32 10 00:00:37 12 00:15:44 1 01:03:11 3
363 Oliver Blake Male 1 MSEN 1 SYTRI 00:06:31 2 00:00:43 2 00:37:49 5 00:00:42 24 00:15:54 2 01:01:37 2
329 James Craig Male 12 MSEN 7 SHROPSHIRE SHUFFLERS 00:07:41 12 00:01:43 72 00:41:52 26 00:01:09 144 00:16:13 3 01:08:36 13
287 Jon Weavell Male 3 M40+ 1 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:16 35 00:01:25 36 00:36:38 2 00:00:56 75 00:16:21 4 01:03:33 4
81 TEAM INDIVIDUAL EFFORT TEAM VI 1 RELAY 1 00:07:31 9 00:00:46 3 00:36:07 1 00:00:39 18 00:16:25 5 01:01:26 1
376 Llewelyn Edwards Male 6 MSEN 2 00:07:35 10 00:00:50 6 00:40:12 17 00:00:36 7 00:16:33 6 01:05:44 7
322 Andy Reid Male 7 MSEN 3 WEST MIDLANDS POLICE 00:08:03 23 00:00:53 9 00:38:47 9 00:00:36 9 00:17:49 7 01:06:06 8
370 Rhys Bastable Male 11 MSEN 6 HALESOWEN TRI 00:07:52 19 00:01:27 40 00:40:22 18 00:00:58 90 00:17:55 8 01:08:32 12
99 Matt Hodgson Male 8 M40+ 3 SYTRI 00:08:08 27 00:01:07 13 00:38:27 8 00:00:46 34 00:18:02 9 01:06:28 9
273 Paul Brown Male 4 M40+ 2 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:07:29 8 00:01:17 27 00:38:02 7 00:00:34 4 00:18:08 10 01:05:28 5
88 Mark Griffiths Male 5 M50+ 1 SYTRI 00:08:49 68 00:00:47 4 00:37:09 4 00:00:33 2 00:18:13 11 01:05:29 6
346 Chris Pearson Male 57 MSEN 26 00:09:59 143 00:01:49 81 00:47:27 102 00:00:56 76 00:18:30 12 01:18:39 61
348 Richard Reeves Male 9 MSEN 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:41 11 00:01:03 11 00:39:40 13 00:00:43 27 00:18:40 13 01:07:43 10
342 Sam Smith Male 31 MSEN 14 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:49 69 00:01:43 73 00:45:04 70 00:00:39 16 00:18:41 14 01:14:54 33
355 Dean Richards Male 15 MSEN 9 WHITCHURCH WHIPPETS 00:08:22 39 00:01:26 37 00:42:56 39 00:00:41 21 00:18:43 15 01:12:06 17
111 Richard Evans Male 46 MSEN 21 SYTRI 00:10:52 174 00:01:47 76 00:44:16 61 00:00:55 70 00:19:02 16 01:16:50 50
271 Andrew Speke Male 13 M40+ 4 BRIDGNORTH & SEVERN CENTRE TRI 00:08:40 56 00:00:43 1 00:41:30 22 00:00:36 8 00:19:05 17 01:10:32 14
115 Scott Bailey Male 22 MSEN 11 SYTRI 00:08:49 67 00:01:49 82 00:42:12 30 00:01:10 151 00:19:06 18 01:13:05 24
344 Daniel Edwards Male 17 MSEN 10 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:07:58 22 00:01:28 42 00:42:50 35 00:00:52 62 00:19:08 19 01:12:13 19
368 Mark Silvester Male 50 MSEN 23 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:27 45 00:02:54 200 00:45:41 77 00:01:25 189 00:19:18 20 01:17:43 54
265 Mark Sigley Male 16 M40+ 5 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:20 38 00:01:34 55 00:41:53 27 00:01:03 116 00:19:21 21 01:12:09 18
254 Alan Purcell Male 26 M50+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:28 47 00:01:57 95 00:43:09 43 00:00:54 68 00:19:23 22 01:13:50 28
327 Stuart Cobourne Male 29 MSEN 13 HALESOWEN TRI 00:09:10 83 00:01:36 60 00:42:31 33 00:01:50 228 00:19:25 23 01:14:30 31
336 Lewis Jones Male 10 MSEN 5 00:07:29 7 00:00:51 7 00:39:38 11 00:00:48 43 00:19:42 24 01:08:26 11
98 Marcus Waters Male 40 M40+ 16 SYTRI 00:08:48 64 00:01:17 29 00:45:19 73 00:00:49 44 00:19:42 25 01:15:53 44
279 Garry Jones Male 30 M40+ 12 00:08:15 32 00:01:45 74 00:43:49 49 00:01:00 99 00:19:51 26 01:14:38 32
284 Bob Wilson Male 60 M40+ 23 WHITCHURCH TRIATHLON CLUB 00:09:22 96 00:01:45 75 00:47:05 97 00:00:55 69 00:20:01 27 01:19:05 66
326 Nathan Wharton Male 35 MSEN 15 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:38 55 00:02:11 134 00:43:28 46 00:01:18 169 00:20:05 28 01:15:38 39
371 Alex Waldron Male 25 MSEN 12 00:08:12 29 00:01:31 48 00:42:59 40 00:00:51 58 00:20:10 29 01:13:41 27
380 Lisa Stephenson Female 5 F40+ 2 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:11:24 195 00:02:43 182 00:42:52 37 00:02:03 238 00:20:16 30 01:19:17 67
260 Andy White Male 32 M40+ 13 BASCTRI 00:08:53 70 00:01:08 14 00:44:14 59 00:00:53 64 00:20:17 31 01:15:23 35
189 Irina Dale Female 8 FSEN 4 CROFT AMBREY RUNNING CLUB 00:09:14 85 00:02:53 197 00:47:55 111 00:00:37 11 00:20:18 32 01:20:55 78
92 Humphrey Dunn Male 33 M40+ 14 SYTRI 00:08:27 44 00:01:35 59 00:44:14 58 00:00:59 94 00:20:19 33 01:15:32 37
125 Gillian Mead Female 2 F50+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:08:23 40 00:01:17 28 00:43:52 51 00:01:03 112 00:20:27 34 01:14:59 34
341 John Thacker Male 37 MSEN 17 00:08:42 58 00:01:39 66 00:43:28 47 00:01:23 182 00:20:34 35 01:15:43 41
167 Claire Brown Female 1 FSEN 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:09 3 00:00:53 8 00:42:25 32 00:00:37 13 00:20:34 36 01:11:36 15
94 Stephen Doster Male 20 M40+ 8 SYTRI 00:08:07 26 00:01:13 20 00:41:57 29 00:00:35 5 00:20:39 37 01:12:29 22
339 Thomas Corfield Male 14 MSEN 8 00:09:22 97 00:01:26 39 00:39:43 14 00:00:48 40 00:20:43 38 01:12:00 16
275 Andrew Heath Male 19 M40+ 7 00:09:53 140 00:01:10 16 00:39:39 12 00:01:01 105 00:20:43 39 01:12:25 21
312 Richard Croker Male 79 MSEN 37 00:10:29 167 00:03:23 223 00:46:11 88 00:01:25 188 00:20:46 40 01:22:12 90
379 Kieran Finch Male 59 MU23 3 00:08:16 36 00:02:04 114 00:46:58 95 00:00:57 85 00:20:49 41 01:19:02 65
235 Les Tams Male 43 M50+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:47 63 00:01:14 22 00:44:11 55 00:01:12 154 00:20:55 42 01:16:17 47
91 Rory Beath Male 28 M40+ 11 SYTRI 00:08:54 71 00:01:22 34 00:42:16 31 00:00:53 66 00:20:56 43 01:14:19 30
317 Neil Cooke Male 41 MSEN 20 00:09:16 90 00:01:15 24 00:44:12 57 00:00:31 1 00:20:56 44 01:16:09 45
361 John Millington Male 47 MSEN 22 00:08:04 24 00:02:04 113 00:44:15 60 00:01:25 190 00:20:58 45 01:16:59 51
262 Geraint Pritchard Male 100 M40+ 37 RHAYADER RUNNING CLUB 00:10:03 150 00:01:58 98 00:51:36 174 00:01:01 108 00:21:04 46 01:25:39 120
362 Ben Brookes Male 38 MSEN 18 00:08:24 41 00:02:02 110 00:42:52 36 00:01:24 187 00:21:08 47 01:15:47 42
266 Tim Jones Male 34 M40+ 15 MID SHROPSHIRE WHEELERS 00:10:26 164 00:02:04 115 00:40:51 21 00:00:57 82 00:21:17 48 01:15:33 38
113 Will Jones Male 63 MSEN 28 SYTRI 00:09:37 121 00:02:17 141 00:44:49 67 00:01:51 229 00:21:18 49 01:19:50 70
63 Victoria Doran Female 20 FSEN 10 SYTRI 00:07:48 16 00:01:32 50 00:53:33 196 00:01:30 200 00:21:19 50 01:25:40 122
67 Toni Sheen Female 3 FSEN 2 SYTRI 00:08:18 37 00:01:23 35 00:43:23 45 00:01:03 115 00:21:21 51 01:15:26 36
207 Gavin Mathias Male 73 MSEN 33 00:09:47 135 00:02:37 174 00:46:02 83 00:01:30 202 00:21:21 52 01:21:15 84
216 John Cooke Male 70 M60+ 4 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:10:58 177 00:01:59 103 00:45:03 69 00:01:40 216 00:21:21 53 01:20:59 80
211 Ray O'Grady Male 42 M60+ 2 WEAVER WARRIORS 00:08:55 74 00:01:15 25 00:43:51 50 00:00:49 45 00:21:22 54 01:16:09 46
364 Chris Steggles Male 83 MSEN 38 00:09:34 115 00:02:11 133 00:48:25 120 00:01:16 164 00:21:23 55 01:22:46 94
343 Hafiz Aladin Male 51 MSEN 24 WIGHT TRI 00:07:53 20 00:01:48 77 00:45:25 75 00:01:15 163 00:21:25 56 01:17:44 55
116 Alex Beath Male 48 MU23 2 SYTRI 00:08:12 30 00:01:41 69 00:45:14 72 00:00:48 41 00:21:25 57 01:17:19 52
272 Jeb Lewis Male 49 M40+ 19 00:08:49 66 00:02:50 190 00:43:03 41 00:01:34 206 00:21:25 58 01:17:39 53
60 Anna Iley Female 4 F40+ 1 SYTRI 00:08:55 75 00:01:21 31 00:46:03 84 00:01:06 126 00:21:26 59 01:18:49 63
285 Nathan Cummins Male 18 M40+ 6 CARDIFF TRIATHLON CLUB 00:08:38 54 00:01:37 64 00:39:43 15 00:00:53 65 00:21:29 60 01:12:17 20
261 Mark Foxall Male 72 M40+ 28 OLDBURY SWIMMING & TRIATHLON C 00:09:39 122 00:01:51 85 00:46:49 92 00:01:23 185 00:21:29 61 01:21:09 83
107 Nick Smith Male 39 MSEN 19 SYTRI 00:09:27 106 00:01:13 21 00:42:46 34 00:00:50 53 00:21:34 62 01:15:48 43
187 Sarah Newey Female 11 FSEN 6 OSWESTRY OLYMPIANS 00:08:42 59 00:01:40 67 00:50:46 160 00:00:47 38 00:21:35 63 01:23:28 103
289 George Davies Male 55 M40+ 22 00:10:09 153 00:02:22 148 00:42:52 38 00:01:18 170 00:21:37 64 01:18:16 59
313 Nick Pike Male 65 MSEN 29 00:09:30 109 00:01:48 78 00:45:46 81 00:01:17 167 00:21:39 65 01:19:58 72
303 Patrick Leahy Male 92 M40+ 34 00:09:21 95 00:02:23 150 00:48:53 128 00:01:32 204 00:21:41 66 01:23:48 105
114 Alex Morris Male 53 MSEN 25 SYTRI 00:08:41 57 00:01:11 17 00:45:45 79 00:00:36 10 00:21:41 67 01:17:52 57
309 Steve Jeffries Male 23 M40+ 10 00:08:08 28 00:01:30 46 00:40:49 19 00:00:58 88 00:21:45 68 01:13:08 25
276 Jason Thompson Male 133 M40+ 41 00:12:50 235 00:03:22 221 00:52:42 186 00:01:38 214 00:21:50 69 01:32:19 170
296 Andrew Watkin Male 54 M40+ 21 BADGER RACING GB 00:09:30 110 00:01:26 38 00:44:07 54 00:01:03 117 00:21:50 70 01:17:55 58
345 Richard Williams Male 112 MSEN 53 00:10:01 146 00:02:52 193 00:52:18 180 00:00:35 6 00:21:51 71 01:27:36 137
268 John Griffiths Male 82 M40+ 32 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:05 25 00:02:14 137 00:49:25 139 00:00:55 73 00:21:52 72 01:22:30 93
225 Peter Robinson Male 58 M50+ 5 00:09:11 84 00:01:35 58 00:45:24 74 00:01:00 101 00:21:53 73 01:19:01 64
220 Malcolm Sloane Male 24 M60+ 1 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:48 15 00:01:30 47 00:40:50 20 00:01:08 141 00:21:54 74 01:13:09 26
181 Joanne Purnell Female 10 FSEN 5 00:09:19 93 00:01:50 84 00:48:52 127 00:00:50 55 00:21:57 75 01:22:46 95
161 Carol France Female 24 F40+ 6 00:11:21 194 00:03:27 227 00:50:00 148 00:00:57 86 00:21:58 76 01:27:41 139
299 Jamie Jones Male 71 M40+ 27 RADNOR TRI CLUB 00:09:34 116 00:01:37 63 00:47:10 100 00:00:47 36 00:21:59 77 01:21:05 81
164 Rachel Simms Female 6 FSEN 3 WREKIN COLLEGE TRIATHLON CLUB 00:08:15 34 00:01:30 44 00:48:05 114 00:00:56 79 00:22:03 78 01:20:47 76
369 Joseph Dixon Male 90 MSEN 42 00:09:40 124 00:01:49 83 00:49:05 133 00:00:51 57 00:22:03 79 01:23:26 102
319 Phil Crocker Male 87 MSEN 40 00:07:47 13 00:02:22 149 00:49:39 143 00:01:01 104 00:22:10 80 01:22:57 99
182 Caroline Briggs Female 12 FSEN 7 00:08:48 65 00:02:20 146 00:49:46 144 00:00:56 77 00:22:12 81 01:24:00 106
305 Matthew Siviter Male 21 M40+ 9 EPSOM TRIATHLON CLUB 00:09:16 88 00:02:06 123 00:38:01 6 00:01:07 133 00:22:25 82 01:12:53 23
311 Simon Warwick Male 86 MSEN 39 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:08 81 00:01:35 56 00:49:01 131 00:00:45 32 00:22:26 83 01:22:53 98
352 Matt Giles Male 93 MSEN 44 00:09:37 120 00:02:52 195 00:48:11 117 00:01:14 161 00:22:29 84 01:24:22 107
323 Richard Wood Male 114 MSEN 54 00:09:45 128 00:03:54 234 00:51:19 166 00:00:48 39 00:22:30 85 01:28:14 140
331 Andrew Mathie Male 69 MSEN 32 00:09:41 125 00:01:17 26 00:46:36 90 00:00:50 54 00:22:34 86 01:20:56 79
356 Gavin Davies Male 68 MSEN 31 00:09:24 99 00:01:22 32 00:46:22 89 00:00:47 37 00:22:34 87 01:20:26 75
307 Paul Carroll Male 45 M40+ 18 NOVA RAIDERS 00:09:46 131 00:01:34 54 00:41:32 23 00:01:06 127 00:22:40 88 01:16:35 49
264 Andrew Sherlock Male 78 M40+ 30 00:09:47 136 00:03:19 218 00:44:21 62 00:01:48 226 00:22:40 89 01:21:53 89
229 Mike Cade Male 81 M50+ 6 00:09:52 139 00:02:36 171 00:46:11 87 00:01:08 139 00:22:41 90 01:22:26 92
358 John Glen Male 36 MSEN 16 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:08:28 46 00:02:00 107 00:41:47 25 00:00:38 15 00:22:46 91 01:15:38 40
333 Andrew Woodall Male 74 MSEN 34 00:09:18 92 00:03:38 230 00:43:54 52 00:01:40 217 00:22:51 92 01:21:19 85
320 Mauro Hartshorn Male 75 MSEN 35 00:09:27 107 00:01:14 23 00:46:55 94 00:01:05 123 00:22:54 93 01:21:34 86
318 Gareth Simms Male 106 MSEN 50 00:09:51 137 00:01:53 88 00:51:19 165 00:01:07 134 00:22:55 94 01:27:02 130
306 Matthew Hillback Male 61 M40+ 24 00:10:02 148 00:02:11 132 00:43:13 44 00:00:58 89 00:22:56 95 01:19:17 68
246 Neil Davies Male 27 M50+ 3 00:07:21 5 00:01:13 19 00:41:42 24 00:01:02 111 00:22:56 96 01:14:12 29
374 Joe Ridge Male 103 MSEN 48 00:08:29 48 00:01:22 33 00:52:44 188 00:01:08 140 00:22:57 97 01:26:39 126
100 Jono Duffy Male 66 M40+ 26 SYTRI 00:08:24 42 00:02:05 120 00:46:03 85 00:00:49 51 00:22:59 98 01:20:18 73
140 Helen Owen Female 17 F40+ 4 MALDWYN HARRIERS 00:09:25 101 00:02:29 161 00:49:31 142 00:00:54 67 00:23:04 99 01:25:21 115
292 Lee Turner Male 84 M40+ 33 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:31 111 00:01:53 89 00:47:34 104 00:00:50 56 00:23:05 100 01:22:51 96