2017 WST Thurstaton 8 Mile

244 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
82 Colette O'brien Female 86 F60+ 2 01:38:08 234 0
1 Mark Dunham Male 1 MOPEN 1 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:46:08 1 00:46:08 1
2 Terence Forrest Male 2 MOPEN 2 CAIRNGORM RUNNERS 00:47:58 2 00:47:25 2
23 Jay Walker Male 3 MOPEN 3 00:50:16 3 00:50:15 3
112 Steven Longmore Male 4 MOPEN 4 00:51:28 4 00:51:26 4
262 Gareth Chapman Male 5 MOPEN 5 SEFTON PARK LEGENDS 00:52:53 5 00:52:52 5
7 Andrew Harrold Male 6 MOPEN 6 00:53:24 6 00:53:20 6
226 Neil Toner Male 7 M40+ 1 WALLASEY AC 00:53:39 7 00:53:38 7
128 Stuart Johnson Male 8 MOPEN 7 SPECTRUM STRIDERS RC 00:53:46 8 00:53:45 8
183 Jamie Mackie Male 9 M40+ 2 00:54:00 9 00:53:57 9
65 Matthew Goodwin Male 10 MOPEN 8 PENSBY RUNNERS 00:54:36 10 00:54:35 10
16 Jay Brittles Male 11 MOPEN 9 DOCKSIDE RUNNERS 00:55:49 11 00:55:47 11
73 John Courtney Male 12 M40+ 3 SILVER BULLETS 00:55:54 12 00:55:51 12
4 Carmel Triggs Female 1 F35+ 1 00:55:57 13 00:55:56 13
66 Allan Edwards Male 13 MOPEN 10 MERSEY-TRI 00:56:38 14 00:56:32 14
162 Kevin Smyth Male 14 MOPEN 11 LIVERPOOL RC 00:58:03 15 00:57:59 15
221 Steve Spencer Male 15 M45+ 1 BIRKENHEAD AC 00:58:28 16 00:58:23 16
54 Mark Carruthers Male 16 M40+ 4 00:58:37 17 00:58:36 17
97 Matthew Johnston Male 17 MOPEN 12 WARRINGTON RUNNING CLUB 00:58:42 18 00:58:38 18
5 Fiona Cook Female 2 FOPEN 1 NORTHWICH RUNNING CLUB 00:58:42 19 00:58:41 19
64 Alex Irvin Male 18 MOPEN 13 00:58:47 20 00:58:41 20
224 James Brooker Male 20 MOPEN 15 SOUTHPORT WATERLOO AC 00:58:48 22 00:58:47 21
288 David Bridge Male 19 MOPEN 14 BTR ROAD RUNNERS 00:58:48 21 00:58:47 22
115 Colin Dickman Male 21 M45+ 2 00:59:38 23 00:59:33 23
274 Victoria Gilbody Female 3 FOPEN 2 LIVERPOOL PEMBROKE SEFTON HARR 00:59:56 24 00:59:55 24
75 Scott Eves Male 23 MOPEN 16 01:00:21 26 01:00:07 25
223 Stephen Lennon Male 22 M40+ 5 LIVERPOOL PEMBROKE SEFTON HARR 01:00:12 25 01:00:10 26
242 Martin Davies Male 25 M45+ 4 KIDDERMINSTER STOURPORT AC 01:01:02 28 01:00:40 27
59 Julian Tegg Male 24 M45+ 3 WEST CHESHIRE AC 01:00:53 27 01:00:47 28
235 Graham Lennie Male 26 M55+ 1 01:01:14 29 01:01:09 29
140 Verne Wignall Male 29 M50+ 1 01:01:42 32 01:01:28 30
10 Stephen Firth Male 30 M40+ 7 ROAD RUNNERS CLUB 01:01:43 33 01:01:31 31
127 David Moore Male 27 M40+ 6 BTR ROAD RUNNERS 01:01:32 30 01:01:31 32
46 John Evans Male 28 MOPEN 17 BTR ROAD RUNNERS 01:01:37 31 01:01:36 33
6 Jen Adams Female 4 FOPEN 3 BWCLE 01:02:20 34 01:02:10 34
205 John Leaver Male 31 M50+ 2 01:02:28 35 01:02:22 35
266 Nick Tan Male 33 M40+ 8 01:02:44 37 01:02:30 36
246 Robert Wiggans Male 32 MOPEN 18 01:02:42 36 01:02:36 37
67 Andrew Roughley Male 35 MOPEN 20 01:02:56 39 01:02:43 38
40 John Holmes Male 34 MOPEN 19 MERSEYSIDE FOXES 01:02:53 38 01:02:52 39
248 Matt Helme Male 36 M55+ 2 LIVERPOOL RC 01:03:14 40 01:03:10 40
147 Martin Lally Male 37 MOPEN 21 FYLDE COAST RUNNERS 01:03:21 41 01:03:16 41
63 Jo Irvin Female 5 F35+ 2 PENSBY RUNNERS 01:03:32 42 01:03:28 42
198 Stephen Taylor Male 38 MOPEN 22 MOSSLEY HILL AC 01:03:46 43 01:03:32 43
3 Alan Kennedy Male 39 MOPEN 23 01:04:06 44 01:03:51 44
234 Iain Thompson Male 40 M45+ 5 01:04:11 45 01:04:01 45
275 Graham Elliott Male 41 M45+ 6 01:04:17 46 01:04:06 46
244 Steven Westwood Male 42 M45+ 7 01:04:19 47 01:04:08 47
78 Danny Lawson Male 44 MOPEN 24 01:04:24 49 01:04:14 48
249 Matt Routledge Male 43 M45+ 8 01:04:21 48 01:04:16 49
254 Oliver Hunt Male 45 MOPEN 25 WALLASEY AC 01:04:36 50 01:04:25 50
166 Simon Hall Male 46 MOPEN 26 01:04:55 51 01:04:31 51
109 Mark Redman Male 47 M55+ 3 WIRRAL AC 01:05:07 52 01:04:59 52
189 Laura Owens Female 6 FOPEN 4 LIVERPOOL RC 01:05:19 54 01:05:01 53
270 Peter Smith Male 48 M40+ 9 01:05:17 53 01:05:11 54
137 Dave Berry Male 49 M50+ 3 BTR ROAD RUNNERS 01:05:20 55 01:05:17 55
136 Maxine Hickey Female 7 FOPEN 5 BTR ROAD RUNNERS 01:05:28 56 01:05:25 56
133 Robbie Davies Male 50 M40+ 10 01:05:41 57 01:05:32 57
209 Stephen Catterall Male 51 M40+ 11 WALLASEY AC 01:05:45 58 01:05:38 58
214 Vicky Kehoe Female 8 F45+ 1 WALLASEY AC 01:05:49 59 01:05:42 59
149 Paul Hanley Male 52 M40+ 12 KNOWSLEY HARRIERS 01:06:00 60 01:05:50 60
62 Ian Raymond Male 53 M45+ 9 BTR ROAD RUNNERS 01:06:04 61 01:06:00 61
287 David Ward Male 54 M50+ 4 BTR ROAD RUNNERS 01:06:04 62 01:06:01 62
255 Chris Wills Male 55 M40+ 13 KNOWSLEY HARRIERS 01:06:14 63 01:06:04 63
261 Brian Shenton Male 56 M60+ 1 UKRUNCHAT RUNNING CLUB 01:06:26 64 01:06:19 64
291 Steven Vas-Cook Male 57 MOPEN 27 NORTHWICH RUNNING CLUB 01:06:29 65 01:06:26 65
170 Arthur Ramshaw Male 58 MOPEN 28 GREASBY 01:06:41 66 01:06:31 66
285 Graham Liu Male 59 M50+ 5 SOUTHPORT WATERLOO AC 01:07:01 67 01:06:53 67
227 David Jones Male 60 M40+ 14 01:07:15 69 01:06:53 68
18 Michelle Bennett Female 9 F35+ 3 01:07:04 68 01:07:02 69
52 Jenny Mann Female 10 F40+ 1 01:07:24 70 01:07:03 70
126 Ivan Pitman Male 61 M45+ 10 01:07:44 71 01:07:29 71
279 Colin Fox Male 65 MOPEN 29 01:08:18 75 01:07:44 72
250 Roy Morris Male 62 M50+ 6 BTR ROAD RUNNERS 01:07:54 72 01:07:49 73
98 Darren Shillington Male 63 M45+ 11 WEST CHESHIRE AC 01:08:06 73 01:07:52 74
21 David Roberts Male 64 M50+ 7 SPECTRUM STRIDERS RC 01:08:12 74 01:08:05 75
155 Raymond Lowrey Male 66 M45+ 12 01:08:33 76 01:08:10 76
30 Craig Tessyman Male 67 MOPEN 30 FYLDE COAST RUNNERS 01:08:39 77 01:08:28 77
156 Chris Dutton Male 68 MOPEN 31 DOCKSIDE RUNNERS 01:08:46 78 01:08:30 78
61 Rob Hillock Male 69 MOPEN 32 01:08:52 79 01:08:36 79
92 Martin Preston Male 72 M40+ 16 01:09:09 82 01:08:48 80
103 Jon Rumley Male 70 M45+ 13 THUNDER RUNNERS 01:09:03 80 01:08:54 81
56 Andrew Cotgrave Male 71 M40+ 15 WALLASEY AC 01:09:05 81 01:08:59 82
141 Colin Ratcliffe Male 73 M45+ 14 01:09:20 83 01:09:17 83
60 Angela Tegg Female 11 F45+ 2 WEST CHESHIRE AC 01:09:34 84 01:09:19 84
286 Andrew Morris Male 74 MOPEN 33 01:09:46 85 01:09:29 85
264 Neil Maddocks Male 77 M45+ 15 01:10:05 88 01:09:30 86
241 Simon Brammer Male 76 M40+ 17 01:09:56 87 01:09:31 87
34 Karl Bunnell Male 75 MOPEN 34 WALLASEY AC 01:09:51 86 01:09:34 88
216 Christopher Quinn Male 78 MOPEN 35 01:10:19 90 01:09:52 89
43 Katie Georgeson Female 12 F35+ 4 01:10:14 89 01:10:04 90
27 Clinton Halsall Male 79 M45+ 16 01:10:22 91 01:10:11 91
208 Peter Barham Male 80 M45+ 17 WALLASEY AC 01:10:33 92 01:10:24 92
193 Ben Bartlett Male 81 MOPEN 36 CHESTER ROAD RUNNERS 01:10:46 93 01:10:26 93
77 Harry Clark Male 82 MOPEN 37 01:10:49 94 01:10:40 94
204 Sharon Lamont Female 13 F50+ 1 WALLASEY AC 01:11:04 95 01:10:57 95
41 Tony Hart Male 83 M45+ 18 FYLDE COAST RUNNERS 01:11:18 96 01:11:07 96
86 Gayle Hanson-Jones Female 14 F45+ 3 01:11:23 97 01:11:14 97
48 Liz Danson Female 16 F60+ 1 01:11:30 99 01:11:22 98
134 Carola Robinson Female 15 F45+ 4 01:11:29 98 01:11:22 99