2017 Sandman Sprint

388 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
69 Sam Johnson Male 1 MU23 1 GOG 00:05:30 1 00:00:56 3 00:39:16 3 00:00:45 2 00:19:59 2 01:06:24 1
59 Greg Cherry Male 3 MOPEN 1 CHALLENGE TRI CAMP TFN RACE TE 00:05:31 2 00:01:11 11 00:39:59 5 00:00:58 10 00:21:00 5 01:08:37 3
29 Gareth Bowyer Male 5 M40-49 1 GOG 00:06:40 61 00:01:32 35 00:38:15 1 00:01:06 24 00:22:33 18 01:10:04 5
208 Sarah Willholt Female 1 FOPEN 1 00:06:48 77 00:01:36 39 00:40:30 11 00:01:15 54 00:22:17 16 01:12:24 10
15 Paul Evans Male 24 M50-59 1 00:07:05 119 00:01:32 36 00:40:45 13 00:01:26 100 00:26:15 78 01:17:00 25
169 Amy Edwards Female 4 FU23 1 GOG TRIATHLON 00:06:40 60 00:01:26 24 00:45:43 76 00:01:18 63 00:26:31 82 01:21:37 58
44 Christine Howard Female 5 F40-49 1 BELPER TEN TWENTY 00:07:03 115 00:01:59 70 00:46:05 90 00:01:33 133 00:25:59 73 01:22:37 63
443 Team NED-CAS Mixed 1 MX-TEAM 1 00:08:40 339 00:01:14 14 00:45:59 88 00:01:06 23 00:27:28 106 01:24:25 80
56 Malcolm R Jones Male 86 M60-69 1 C S MADOG 00:07:30 192 00:01:35 38 00:47:14 112 00:01:30 125 00:28:10 128 01:25:57 97
162 Jo Grandfield Female 12 F50-59 1 WRECSAM 00:07:31 194 00:02:30 140 00:47:56 124 00:01:41 163 00:27:40 110 01:27:16 116
445 Team Grumpy Old Dad Squad Male 109 M-TEAM 1 00:06:23 26 00:01:13 13 00:44:27 50 00:01:11 37 00:34:28 298 01:27:40 125
444 Team Wykes Girls Female 34 F-TEAM 1 00:06:44 70 00:01:05 8 00:53:28 241 00:01:08 32 00:31:18 236 01:33:42 198
186 Margaret Huyton Female 57 F60-69 1 NED 00:07:46 232 00:02:53 193 00:55:02 265 00:02:01 242 00:29:43 172 01:37:23 239
49 Tomos Nesham Male 2 MU23 2 PENCOED 00:05:53 8 00:00:46 1 00:38:58 2 00:00:39 1 00:20:41 3 01:06:55 2
70 Jonathan Milton Male 4 MOPEN 2 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:06:21 23 00:00:55 2 00:40:18 8 00:01:03 14 00:21:28 8 01:10:03 4
62 John O'neill Male 8 M40-49 2 CHALLENGE TRI CAMP TFN RACE TE 00:06:30 36 00:01:18 16 00:40:34 12 00:01:01 13 00:22:35 20 01:11:57 8
2 Mark Worledge Male 27 M50-59 2 MOUNTS BAY HARRIERS 00:07:14 142 00:01:47 49 00:43:08 35 00:01:23 89 00:23:49 29 01:17:18 28
322 Chloe Vaughan Female 2 FOPEN 2 00:06:26 30 00:01:57 64 00:45:46 79 00:01:35 140 00:24:52 47 01:20:34 47
130 Lydia Wilcock Female 9 FU23 2 CHORLEY ATHLETICS AND TRI 00:06:50 82 00:01:40 44 00:49:27 159 00:01:05 18 00:25:45 69 01:24:44 84
328 Kate Mills Female 10 F40-49 2 KNUTSFORD TRIATHLON CLUB 00:07:54 259 00:02:04 76 00:47:40 120 00:01:21 81 00:25:57 72 01:24:54 85
79 John Cooke Male 94 M60-69 2 STAFFORD TRIATHLON CLUB 00:09:08 359 00:02:24 119 00:45:47 81 00:02:09 271 00:27:10 97 01:26:36 106
139 Jane Bowles Female 16 F50-59 2 CHORLEY ATHLETICS AND TRIATHLO 00:07:07 126 00:02:28 134 00:48:49 143 00:01:27 106 00:27:58 122 01:27:47 126
452 Team Lancashire Hotpots Mixed 2 MX-TEAM 2 00:07:28 186 00:01:32 33 00:50:23 181 00:01:07 28 00:27:31 108 01:27:59 130
441 Team Chizzy Rascals Male 141 M-TEAM 2 00:08:18 311 00:01:30 30 00:51:18 207 00:01:20 72 00:28:50 146 01:31:15 167
449 Team Mum's on the Beach Female 58 F-TEAM 2 00:07:13 138 00:01:03 5 00:50:51 195 00:01:13 43 00:37:06 330 01:37:23 240
210 Rachel Ashton Female 88 F60-69 2 ULVERSTON TRI CLUB 00:08:55 353 00:03:24 261 00:57:31 300 00:03:08 354 00:33:26 277 01:46:21 306
412 Michael Laxton Male 6 MOPEN 3 TEAM TRI GURU 00:06:31 38 00:01:22 18 00:39:47 4 00:01:08 31 00:21:48 11 01:10:34 6
25 Peter Connolly Male 11 M40-49 3 LINCSQUAD 00:07:28 187 00:01:07 9 00:40:46 14 00:00:54 4 00:22:56 22 01:13:09 12
61 Matthew Mcdonnell Male 12 MU23 3 TOTAL TRI TRAINING 00:06:42 65 00:01:24 21 00:42:38 24 00:01:14 47 00:21:26 7 01:13:20 13
116 Gareth Elwyn Jones Male 33 M50-59 3 CSM 00:07:37 212 00:01:47 50 00:42:58 31 00:01:17 60 00:24:25 35 01:18:03 34
35 Rebecca Lineker Female 3 FOPEN 3 BELPER 10:20 00:06:46 73 00:01:04 6 00:45:22 70 00:01:56 231 00:25:49 70 01:20:54 50
90 Steven Thomas Male 98 M60-69 3 CHORLEY ATHLETIC AND TRI 00:07:42 224 00:02:41 164 00:44:56 56 00:01:40 153 00:29:58 185 01:26:56 110
45 Dunya Roberts Female 15 F40-49 3 DERBY TRIATHLON CLUB 00:07:15 144 00:01:51 54 00:49:20 157 00:02:02 245 00:27:13 99 01:27:39 124
46 Sally Morgan Female 20 F50-59 3 ALWAYS AIM HIGH TRI CLUB 00:07:37 211 00:02:34 152 00:50:48 194 0 00:29:43 173 01:30:41 155
196 Sophie Scott Female 27 FU23 3 SY TRI 00:06:54 93 00:02:43 168 00:52:28 228 00:01:25 97 00:28:16 131 01:31:45 178
448 Team Tri-penguinos Female 82 F-TEAM 3 00:07:54 257 00:01:08 10 00:54:48 261 00:01:03 15 00:39:01 348 01:43:51 290
451 Team Mr & Mrs Tri Mixed 3 MX-TEAM 3 00:07:44 227 00:03:01 213 01:10:05 367 00:01:41 155 00:27:20 103 01:49:49 331
177 Louise Burman Female 133 F60-69 3 00:10:29 374 00:06:13 359 01:23:25 379 00:02:31 328 00:39:59 353 02:22:35 380
27 Sam Green Male 7 MOPEN 4 KENDAL TRIATHLON CLUB 00:07:01 108 00:01:41 45 00:40:19 10 00:00:58 9 00:21:01 6 01:10:58 7
78 Tomas Aldous Male 13 MU23 4 GOG TRI 00:05:47 6 00:01:04 7 00:43:14 38 00:01:05 20 00:22:17 15 01:13:25 14
184 Iain Wedge Male 14 M40-49 4 00:06:13 17 00:01:25 23 00:42:59 32 00:01:13 46 00:21:47 10 01:13:35 15
222 Joe Morgan Male 41 M50-59 4 00:06:16 20 00:02:21 112 00:41:32 19 00:01:41 157 00:28:00 125 01:19:48 42
131 Charlotte Grandfield Female 6 FOPEN 4 00:06:33 43 0 00:50:34 188 00:00:57 8 00:25:06 52 01:23:09 68
85 Bill Webb Male 120 M60-69 4 HALESOWEN TRI 00:07:19 161 00:02:16 101 00:47:59 126 00:01:41 156 00:30:08 195 01:29:22 141
143 Linda Fitzpatrick Female 23 F50-59 4 TNT 00:08:47 347 00:02:13 93 00:49:16 154 00:01:55 229 00:28:57 151 01:31:06 163
195 Sarka Jeremic Female 24 F40-49 4 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:20 163 00:02:24 124 00:50:36 190 00:01:23 88 00:29:32 167 01:31:14 165
170 Sarah Taktak Female 60 FU23 4 ST HELENS TRI 00:07:25 175 00:03:43 284 00:55:23 274 00:01:29 118 00:30:12 198 01:38:10 246
442 Team N.H.S Girls - Not Half Sw Female 87 F-TEAM 4 0 00:10:33 376 01:03:25 353 00:01:52 213 00:30:16 201 01:46:05 304
447 Team The survivors! Mixed 4 MX-TEAM 4 0 00:09:03 375 01:04:47 356 00:01:12 41 00:35:36 313 01:50:37 334
72 Zbigniew Chrzanowski Male 9 MOPEN 5 KJ CREW 00:06:34 46 00:02:06 80 00:40:19 9 00:01:31 127 00:21:39 9 01:12:07 9
76 Rhys James Male 17 MU23 5 00:06:49 78 00:01:53 59 00:42:42 26 00:01:22 82 00:21:56 13 01:14:40 18
50 Charlie Williams Male 21 M40-49 5 KNUTSFORD 00:06:39 57 00:01:13 12 00:43:42 41 00:01:00 12 00:23:35 27 01:16:07 22
1 Stephan Nuesse Male 58 M50-59 5 ZEPPELIN TEAM OSC POTSDAM 00:07:57 265 00:01:52 57 00:45:19 68 00:01:51 205 00:25:29 59 01:22:26 62
160 Emma Poole Female 7 FOPEN 5 00:06:37 54 00:01:27 25 00:45:07 62 00:01:24 90 00:29:02 153 01:23:36 73
226 Malcolm Harrison Male 127 M60-69 5 GOG TRIATHLON 00:07:19 157 00:01:33 37 00:47:31 117 00:01:49 193 00:31:51 251 01:30:00 148
138 Bethan Gilbert Female 25 F40-49 5 00:07:11 133 00:02:20 108 00:50:16 179 00:01:44 179 00:29:54 180 01:31:23 170
40 Jill Bunyan Female 28 F50-59 5 TEA MULTISPORTS 00:07:13 139 00:02:00 72 00:49:24 158 00:01:42 168 00:32:03 257 01:32:19 182
446 Team Tri-ing our best Female 91 F-TEAM 5 00:07:32 198 00:01:23 19 00:58:38 311 00:01:20 75 00:37:57 336 01:46:49 310
5 Wesley Roberts Male 10 MOPEN 6 CHORLEY ATHLETIC & TRIATHLON C 00:06:32 40 00:01:29 29 00:40:50 15 00:01:05 22 00:22:36 21 01:12:31 11
30 Andrew Dovernor Male 25 M40-49 6 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:07:07 127 00:01:50 52 00:43:32 39 00:01:34 139 00:23:03 24 01:17:05 26
32 Ian Strachan Male 50 MU23 6 CARDIFF UNIVERSITY TRIATHLON C 00:07:49 241 00:02:27 132 00:42:01 20 00:01:48 192 00:27:13 100 01:21:16 53
150 Courtney Beattie Female 8 FOPEN 6 HIGH PEAK TRIATHLON CLUB 00:06:45 72 00:01:56 63 00:45:14 65 00:01:33 137 00:28:14 130 01:23:41 74
244 Gordon Wilson Male 68 M50-59 6 STOCKPORT TRI 00:08:24 320 00:02:31 143 00:46:40 103 00:01:30 123 00:24:40 40 01:23:44 76
415 Paul Webber Male 145 M60-69 6 00:07:05 120 00:03:02 221 00:50:04 176 00:01:25 93 00:29:59 186 01:31:33 172
221 Emma Ralph Female 26 F40-49 6 00:07:47 235 00:02:18 104 00:51:36 212 00:01:37 143 00:28:26 134 01:31:42 177
147 Lisa Walton-Thorpe Female 30 F50-59 6 00:08:48 348 00:02:22 114 00:50:52 197 00:01:20 74 00:29:27 165 01:32:46 187
450 Team Rhoscolyn Rocks Female 97 F-TEAM 6 00:08:06 282 00:01:28 26 00:59:37 325 00:01:41 162 00:36:54 329 01:47:44 320
66 David Heathcote Male 15 MOPEN 7 HIGH PEAK TRI CLUB 00:06:42 64 00:01:32 32 00:40:08 6 00:01:04 17 00:24:16 33 01:13:40 16
439 Stuart Baldwin Male 28 M40-49 7 SY TRI 00:06:24 28 00:01:16 15 00:45:11 63 00:01:04 16 00:23:34 26 01:17:27 29
333 Edward Hardiman Male 57 MU23 7 NED 00:07:35 202 00:02:59 208 00:42:35 23 00:01:54 223 00:27:21 104 01:22:23 61
181 Bethan Jones Female 11 FOPEN 7 00:06:58 100 00:02:35 155 00:48:54 146 00:01:12 42 00:26:57 90 01:26:34 105
31 Andrew Hodgkinson Male 100 M50-59 7 NEWPORT SHROPSHIRE 00:07:56 263 00:03:23 255 00:43:06 33 00:02:10 277 00:30:25 208 01:26:57 112
399 Alan Sweatman Male 148 M60-69 7 CHORLEY AC& TRI 00:07:16 149 00:04:43 334 00:48:38 142 00:02:09 270 00:28:54 148 01:31:37 175
145 Rachel Storey Female 31 F50-59 7 00:08:05 277 00:01:50 53 00:49:18 155 00:01:43 171 00:31:53 252 01:32:47 188
41 Terri Mason Female 35 F40-49 7 WAKEFIELD 00:07:15 148 00:02:43 169 00:54:13 252 00:01:20 76 00:28:12 129 01:33:42 199
9 Stuart Burgess Male 16 MOPEN 8 NED 00:07:19 159 00:02:18 106 00:41:01 16 00:01:12 40 00:22:02 14 01:13:50 17
58 Anton Krige Male 29 M40-49 8 00:07:06 123 00:02:09 84 00:44:21 46 00:01:38 147 00:22:29 17 01:17:41 30
13 Howard Websdell Male 66 MU23 8 LJMU TRIATHLON 00:07:15 145 00:01:58 65 00:44:57 57 00:01:41 159 00:27:41 112 01:23:30 72
241 Bill Chadwick Male 101 M50-59 8 00:06:37 53 00:02:20 110 00:50:03 175 00:01:16 59 00:26:57 91 01:27:11 113
151 Nicola Longden Female 13 FOPEN 8 HIGH PEAK TRI 00:07:00 106 00:01:37 41 00:48:04 128 00:01:26 102 00:29:22 162 01:27:27 121
148 Karen Law Female 33 F50-59 8 00:07:56 262 00:03:14 244 00:51:00 200 00:01:27 103 00:29:20 159 01:32:54 192
132 Kate Barlow Female 36 F40-49 8 HIGH PEAK TRIATHLON CLUB 00:07:04 117 00:02:08 82 00:48:15 132 00:01:39 150 00:34:40 300 01:33:45 201
7 John Kavanagh Male 164 M60-69 8 NED 00:07:12 136 00:01:59 67 00:52:59 234 00:01:29 119 00:30:14 199 01:33:50 202
75 Andrew Lambert Male 18 MOPEN 9 00:06:57 99 00:01:39 43 00:43:11 36 00:01:14 48 00:21:53 12 01:14:52 19
6 Nick Roberts Male 31 M40-49 9 CADENCE TRI CLUB MOLD 00:07:42 225 00:01:50 51 00:42:47 28 00:01:10 35 00:24:31 38 01:17:59 32
63 Samuel Holt Male 72 MU23 9 DENBIGHSHIRE TRIATHLON CLUB 00:06:43 68 00:01:24 20 00:48:30 137 00:01:09 34 00:26:43 85 01:24:28 81
385 Charlie Pratt Male 104 M50-59 9 00:06:07 12 00:02:58 205 00:45:44 77 00:02:12 284 00:30:18 204 01:27:17 117
332 Dorota Brynkiewicz Female 14 FOPEN 9 00:06:54 94 00:02:34 153 00:49:33 162 00:01:43 172 00:26:45 86 01:27:27 122
259 Peter Scoots Male 165 M60-69 9 00:09:22 362 00:03:04 222 00:50:43 192 00:03:15 358 00:27:47 118 01:34:09 205
43 Julia Sandford Female 39 F50-59 9 00:07:18 154 00:03:01 218 00:49:52 171 00:01:45 183 00:32:41 268 01:34:35 206
154 Paula Stevens Female 43 F40-49 9 GOG TRIATHLON CLUB 00:08:07 284 00:01:59 71 00:51:26 209 00:01:35 141 00:31:59 256 01:35:05 213
438 Mark Bagnall Male 19 MOPEN 10 00:05:46 4 00:01:20 17 00:42:05 21 00:01:19 66 00:24:46 45 01:15:13 20
393 David Miller Male 32 M40-49 10 0 00:08:31 373 0 00:44:41 374 00:24:52 48 01:18:03 33
437 David Chan Male 106 M50-59 10 00:08:09 288 00:02:41 165 00:47:51 123 00:01:38 145 00:27:08 95 01:27:25 119
159 Carys Llewelyn Female 17 FOPEN 10 00:06:35 49 00:01:32 34 00:50:26 185 00:00:59 11 00:28:28 135 01:27:57 129
248 Michael Ford Male 138 MU23 10 00:06:15 19 00:01:38 42 00:51:46 215 00:01:15 53 00:30:15 200 01:31:06 162
42 Julie Luckman Female 40 F50-59 10 ROCHDALE TRIATHLON CLUB 00:08:39 337 00:03:04 223 00:49:01 149 00:02:45 341 00:31:10 231 01:34:37 207
298 Marieke Hofsteede Female 45 F40-49 10 00:08:26 321 00:05:06 346 00:49:58 172 00:02:14 289 00:29:50 176 01:35:31 216
363 Jonathan Webb Male 173 M60-69 10 00:07:18 152 00:04:04 308 00:51:06 202 00:02:31 329 00:30:59 228 01:35:56 220
17 Ian Wilson Male 20 MOPEN 11 00:06:28 33 00:02:24 120 00:41:11 17 0 00:25:29 58 01:15:30 21