2017 Sandman Sprint

388 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
327 Jenna Pickering Female 66 FOPEN 28 00:08:22 317 0 00:56:36 291 00:02:12 285 00:31:57 255 01:39:05 258
372 Andy Trollope Male 142 M50-59 19 00:07:10 131 0 0 00:54:02 376 00:30:06 192 01:31:17 168
28 Chris Jakeman Male 150 M40-49 53 WOOTTON TRI 00:08:52 351 0 0 00:55:07 377 00:28:06 127 01:32:04 179
427 Andrew Williams Male DNF M40-49 DNF GOG TRIATHLON 0 0 0 00:53:59 375 0 DNF DNF
131 Charlotte Grandfield Female 6 FOPEN 4 00:06:33 43 0 00:50:34 188 00:00:57 8 00:25:06 52 01:23:09 68
49 Tomos Nesham Male 2 MU23 2 PENCOED 00:05:53 8 00:00:46 1 00:38:58 2 00:00:39 1 00:20:41 3 01:06:55 2
70 Jonathan Milton Male 4 MOPEN 2 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:06:21 23 00:00:55 2 00:40:18 8 00:01:03 14 00:21:28 8 01:10:03 4
69 Sam Johnson Male 1 MU23 1 GOG 00:05:30 1 00:00:56 3 00:39:16 3 00:00:45 2 00:19:59 2 01:06:24 1
16 Brendan Nunnery Male 37 MOPEN 17 00:08:49 350 00:01:01 4 00:45:15 66 00:01:22 85 00:23:00 23 01:19:26 38
449 Team Mum's on the Beach Female 58 F-TEAM 2 00:07:13 138 00:01:03 5 00:50:51 195 00:01:13 43 00:37:06 330 01:37:23 240
35 Rebecca Lineker Female 3 FOPEN 3 BELPER 10:20 00:06:46 73 00:01:04 6 00:45:22 70 00:01:56 231 00:25:49 70 01:20:54 50
78 Tomas Aldous Male 13 MU23 4 GOG TRI 00:05:47 6 00:01:04 7 00:43:14 38 00:01:05 20 00:22:17 15 01:13:25 14
444 Team Wykes Girls Female 34 F-TEAM 1 00:06:44 70 00:01:05 8 00:53:28 241 00:01:08 32 00:31:18 236 01:33:42 198
25 Peter Connolly Male 11 M40-49 3 LINCSQUAD 00:07:28 187 00:01:07 9 00:40:46 14 00:00:54 4 00:22:56 22 01:13:09 12
448 Team Tri-penguinos Female 82 F-TEAM 3 00:07:54 257 00:01:08 10 00:54:48 261 00:01:03 15 00:39:01 348 01:43:51 290
59 Greg Cherry Male 3 MOPEN 1 CHALLENGE TRI CAMP TFN RACE TE 00:05:31 2 00:01:11 11 00:39:59 5 00:00:58 10 00:21:00 5 01:08:37 3
50 Charlie Williams Male 21 M40-49 5 KNUTSFORD 00:06:39 57 00:01:13 12 00:43:42 41 00:01:00 12 00:23:35 27 01:16:07 22
445 Team Grumpy Old Dad Squad Male 109 M-TEAM 1 00:06:23 26 00:01:13 13 00:44:27 50 00:01:11 37 00:34:28 298 01:27:40 125
443 Team NED-CAS Mixed 1 MX-TEAM 1 00:08:40 339 00:01:14 14 00:45:59 88 00:01:06 23 00:27:28 106 01:24:25 80
439 Stuart Baldwin Male 28 M40-49 7 SY TRI 00:06:24 28 00:01:16 15 00:45:11 63 00:01:04 16 00:23:34 26 01:17:27 29
62 John O'neill Male 8 M40-49 2 CHALLENGE TRI CAMP TFN RACE TE 00:06:30 36 00:01:18 16 00:40:34 12 00:01:01 13 00:22:35 20 01:11:57 8
438 Mark Bagnall Male 19 MOPEN 10 00:05:46 4 00:01:20 17 00:42:05 21 00:01:19 66 00:24:46 45 01:15:13 20
412 Michael Laxton Male 6 MOPEN 3 TEAM TRI GURU 00:06:31 38 00:01:22 18 00:39:47 4 00:01:08 31 00:21:48 11 01:10:34 6
446 Team Tri-ing our best Female 91 F-TEAM 5 00:07:32 198 00:01:23 19 00:58:38 311 00:01:20 75 00:37:57 336 01:46:49 310
63 Samuel Holt Male 72 MU23 9 DENBIGHSHIRE TRIATHLON CLUB 00:06:43 68 00:01:24 20 00:48:30 137 00:01:09 34 00:26:43 85 01:24:28 81
61 Matthew Mcdonnell Male 12 MU23 3 TOTAL TRI TRAINING 00:06:42 65 00:01:24 21 00:42:38 24 00:01:14 47 00:21:26 7 01:13:20 13
253 Stuart Goldsack Male 93 MOPEN 45 GOG TRIATHLON CLUB 00:06:22 24 00:01:25 22 00:49:34 163 00:00:55 5 00:28:17 132 01:26:31 104
184 Iain Wedge Male 14 M40-49 4 00:06:13 17 00:01:25 23 00:42:59 32 00:01:13 46 00:21:47 10 01:13:35 15
169 Amy Edwards Female 4 FU23 1 GOG TRIATHLON 00:06:40 60 00:01:26 24 00:45:43 76 00:01:18 63 00:26:31 82 01:21:37 58
160 Emma Poole Female 7 FOPEN 5 00:06:37 54 00:01:27 25 00:45:07 62 00:01:24 90 00:29:02 153 01:23:36 73
450 Team Rhoscolyn Rocks Female 97 F-TEAM 6 00:08:06 282 00:01:28 26 00:59:37 325 00:01:41 162 00:36:54 329 01:47:44 320
54 Richard Saunders Male 42 MOPEN 21 EPOC RACE TEAM 00:07:51 248 00:01:28 27 00:44:20 45 00:01:18 64 00:24:54 50 01:19:50 43
428 Rob Donald Male 38 MOPEN 18 00:06:11 15 00:01:29 28 00:45:40 75 00:01:28 110 00:24:43 42 01:19:28 39
5 Wesley Roberts Male 10 MOPEN 6 CHORLEY ATHLETIC & TRIATHLON C 00:06:32 40 00:01:29 29 00:40:50 15 00:01:05 22 00:22:36 21 01:12:31 11
441 Team Chizzy Rascals Male 141 M-TEAM 2 00:08:18 311 00:01:30 30 00:51:18 207 00:01:20 72 00:28:50 146 01:31:15 167
55 Chris Statham Male 119 MOPEN 53 EPOC 00:07:47 236 00:01:31 31 00:48:25 134 00:01:26 99 00:30:08 193 01:29:14 140
66 David Heathcote Male 15 MOPEN 7 HIGH PEAK TRI CLUB 00:06:42 64 00:01:32 32 00:40:08 6 00:01:04 17 00:24:16 33 01:13:40 16
452 Team Lancashire Hotpots Mixed 2 MX-TEAM 2 00:07:28 186 00:01:32 33 00:50:23 181 00:01:07 28 00:27:31 108 01:27:59 130
159 Carys Llewelyn Female 17 FOPEN 10 00:06:35 49 00:01:32 34 00:50:26 185 00:00:59 11 00:28:28 135 01:27:57 129
29 Gareth Bowyer Male 5 M40-49 1 GOG 00:06:40 61 00:01:32 35 00:38:15 1 00:01:06 24 00:22:33 18 01:10:04 5
15 Paul Evans Male 24 M50-59 1 00:07:05 119 00:01:32 36 00:40:45 13 00:01:26 100 00:26:15 78 01:17:00 25
226 Malcolm Harrison Male 127 M60-69 5 GOG TRIATHLON 00:07:19 157 00:01:33 37 00:47:31 117 00:01:49 193 00:31:51 251 01:30:00 148
56 Malcolm R Jones Male 86 M60-69 1 C S MADOG 00:07:30 192 00:01:35 38 00:47:14 112 00:01:30 125 00:28:10 128 01:25:57 97
208 Sarah Willholt Female 1 FOPEN 1 00:06:48 77 00:01:36 39 00:40:30 11 00:01:15 54 00:22:17 16 01:12:24 10
261 Ashley Tomlinson Male 65 MOPEN 34 GOG TRIATHLON 00:06:58 101 00:01:37 40 00:45:11 64 00:01:15 56 00:28:29 136 01:23:29 71
151 Nicola Longden Female 13 FOPEN 8 HIGH PEAK TRI 00:07:00 106 00:01:37 41 00:48:04 128 00:01:26 102 00:29:22 162 01:27:27 121
248 Michael Ford Male 138 MU23 10 00:06:15 19 00:01:38 42 00:51:46 215 00:01:15 53 00:30:15 200 01:31:06 162
75 Andrew Lambert Male 18 MOPEN 9 00:06:57 99 00:01:39 43 00:43:11 36 00:01:14 48 00:21:53 12 01:14:52 19
130 Lydia Wilcock Female 9 FU23 2 CHORLEY ATHLETICS AND TRI 00:06:50 82 00:01:40 44 00:49:27 159 00:01:05 18 00:25:45 69 01:24:44 84
27 Sam Green Male 7 MOPEN 4 KENDAL TRIATHLON CLUB 00:07:01 108 00:01:41 45 00:40:19 10 00:00:58 9 00:21:01 6 01:10:58 7
356 David Mcarther Male 39 MOPEN 19 CHIZZY RASCALS 00:06:06 11 00:01:41 46 00:45:52 84 00:01:06 25 00:24:49 46 01:19:33 40
77 Shane Skillin Male DNF MOPEN DNF BANGOR UNIVERSITY TRIATHLON TE 00:06:59 104 00:01:42 47 00:46:36 101 00:01:55 225 0 DNF DNF
107 Mark Jones Male 26 MOPEN 14 00:07:15 147 00:01:42 48 00:42:52 29 00:01:22 87 00:24:03 30 01:17:13 27
2 Mark Worledge Male 27 M50-59 2 MOUNTS BAY HARRIERS 00:07:14 142 00:01:47 49 00:43:08 35 00:01:23 89 00:23:49 29 01:17:18 28
116 Gareth Elwyn Jones Male 33 M50-59 3 CSM 00:07:37 212 00:01:47 50 00:42:58 31 00:01:17 60 00:24:25 35 01:18:03 34
6 Nick Roberts Male 31 M40-49 9 CADENCE TRI CLUB MOLD 00:07:42 225 00:01:50 51 00:42:47 28 00:01:10 35 00:24:31 38 01:17:59 32
30 Andrew Dovernor Male 25 M40-49 6 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:07:07 127 00:01:50 52 00:43:32 39 00:01:34 139 00:23:03 24 01:17:05 26
145 Rachel Storey Female 31 F50-59 7 00:08:05 277 00:01:50 53 00:49:18 155 00:01:43 171 00:31:53 252 01:32:47 188
45 Dunya Roberts Female 15 F40-49 3 DERBY TRIATHLON CLUB 00:07:15 144 00:01:51 54 00:49:20 157 00:02:02 245 00:27:13 99 01:27:39 124
237 John Summers Male 70 MOPEN 35 00:06:59 103 00:01:51 55 00:44:44 53 00:01:53 215 00:28:21 133 01:23:46 78
123 Simon Hick Male 78 M40-49 25 GOG TRIATHLON CLUB 00:07:45 228 00:01:52 56 00:44:12 44 00:01:33 135 00:30:02 188 01:25:21 89
1 Stephan Nuesse Male 58 M50-59 5 ZEPPELIN TEAM OSC POTSDAM 00:07:57 265 00:01:52 57 00:45:19 68 00:01:51 205 00:25:29 59 01:22:26 62
89 Andy Reed Male 108 MOPEN 47 00:07:35 204 00:01:52 58 00:45:57 87 00:01:46 185 00:30:22 206 01:27:31 123
76 Rhys James Male 17 MU23 5 00:06:49 78 00:01:53 59 00:42:42 26 00:01:22 82 00:21:56 13 01:14:40 18
238 Gethin Davies Male 45 MOPEN 23 00:06:01 10 00:01:53 60 00:45:45 78 00:01:14 50 00:25:35 62 01:20:26 46
435 Colin Freeman Male 177 MOPEN 66 00:07:53 254 00:01:53 61 00:47:00 107 00:02:04 252 00:37:44 334 01:36:32 227
173 Lucy Okell Female 41 FOPEN 19 00:07:52 252 00:01:54 62 00:52:29 229 0 00:32:29 267 01:34:42 208
150 Courtney Beattie Female 8 FOPEN 6 HIGH PEAK TRIATHLON CLUB 00:06:45 72 00:01:56 63 00:45:14 65 00:01:33 137 00:28:14 130 01:23:41 74
322 Chloe Vaughan Female 2 FOPEN 2 00:06:26 30 00:01:57 64 00:45:46 79 00:01:35 140 00:24:52 47 01:20:34 47
13 Howard Websdell Male 66 MU23 8 LJMU TRIATHLON 00:07:15 145 00:01:58 65 00:44:57 57 00:01:41 159 00:27:41 112 01:23:30 72
167 Evelyn Heffernan Female 48 F40-49 12 GOG TRIATHALON 00:08:14 302 00:01:59 66 00:53:15 238 00:01:42 165 00:31:18 237 01:36:26 226
7 John Kavanagh Male 164 M60-69 8 NED 00:07:12 136 00:01:59 67 00:52:59 234 00:01:29 119 00:30:14 199 01:33:50 202
360 Paul Slavin Male 64 M40-49 19 00:08:04 273 00:01:59 68 00:44:01 43 00:01:42 164 00:27:31 107 01:23:15 70
127 Sin Edwards Male 80 MOPEN 39 00:07:36 208 00:01:59 69 00:49:40 167 00:01:29 121 00:24:42 41 01:25:25 91
44 Christine Howard Female 5 F40-49 1 BELPER TEN TWENTY 00:07:03 115 00:01:59 70 00:46:05 90 00:01:33 133 00:25:59 73 01:22:37 63
154 Paula Stevens Female 43 F40-49 9 GOG TRIATHLON CLUB 00:08:07 284 00:01:59 71 00:51:26 209 00:01:35 141 00:31:59 256 01:35:05 213
40 Jill Bunyan Female 28 F50-59 5 TEA MULTISPORTS 00:07:13 139 00:02:00 72 00:49:24 158 00:01:42 168 00:32:03 257 01:32:19 182
135 Sarah Quinlan Female 21 FOPEN 13 00:07:50 244 00:02:01 73 00:50:25 184 00:01:26 98 00:29:05 154 01:30:43 156
214 Liz Lucas Female 76 F40-49 20 CHESTER TRI CLUB 00:07:53 255 00:02:03 74 00:50:16 180 00:01:32 128 00:39:27 350 01:41:09 274
8 Mark Jackson Male DNF M50-59 DNF BOLTON TRI CLUB 00:07:41 220 00:02:03 75 0 0 0 DNF DNF
328 Kate Mills Female 10 F40-49 2 KNUTSFORD TRIATHLON CLUB 00:07:54 259 00:02:04 76 00:47:40 120 00:01:21 81 00:25:57 72 01:24:54 85
126 Thomas Donald Male 35 MOPEN 16 00:06:39 58 00:02:04 77 00:44:59 58 00:01:12 39 00:23:44 28 01:18:36 36
321 Clare Scott Female 85 FOPEN 36 00:07:13 140 00:02:05 78 00:56:03 281 00:01:30 126 00:38:44 345 01:45:34 301
22 Ewan Winston Male 73 MOPEN 37 ROCHDALE TRI CLUB 00:07:25 180 00:02:06 79 00:45:56 86 0 00:29:05 155 01:24:31 82
72 Zbigniew Chrzanowski Male 9 MOPEN 5 KJ CREW 00:06:34 46 00:02:06 80 00:40:19 9 00:01:31 127 00:21:39 9 01:12:07 9
158 Beca Stilwell Female 29 FOPEN 15 00:06:53 89 00:02:08 81 00:49:42 168 0 00:33:40 284 01:32:22 183
132 Kate Barlow Female 36 F40-49 8 HIGH PEAK TRIATHLON CLUB 00:07:04 117 00:02:08 82 00:48:15 132 00:01:39 150 00:34:40 300 01:33:45 201
213 Gwennan Roberts Female 59 F40-49 16 00:07:08 128 00:02:08 83 00:54:54 263 00:01:13 45 00:32:16 265 01:37:37 245
58 Anton Krige Male 29 M40-49 8 00:07:06 123 00:02:09 84 00:44:21 46 00:01:38 147 00:22:29 17 01:17:41 30
65 Phil Duffy Male 69 M40-49 21 HIGH PEAK 00:07:00 105 00:02:11 85 00:45:50 82 00:01:41 158 00:27:04 94 01:23:44 77
81 Mark Bridgman Male 135 M50-59 16 SY TRI 00:07:18 153 00:02:12 86 00:49:34 164 00:01:55 228 00:29:56 182 01:30:52 158
73 Jonathan Seddon Male 83 M40-49 28 00:07:22 166 00:02:12 87 00:48:08 130 00:02:01 243 00:26:00 75 01:25:40 94
4 Edward Gilbertson Male 54 MOPEN 31 CHORLEY ATHLETIC AND TRIATHLON 00:06:52 87 00:02:12 88 00:43:13 37 00:01:21 80 00:27:57 121 01:21:33 57
168 Sarah Reed Female 42 FOPEN 20 00:08:54 352 00:02:12 89 00:52:36 231 00:01:28 113 00:29:52 178 01:35:00 212
325 Georgia Williams Female 80 F40-49 23 00:07:27 184 00:02:13 90 00:55:47 279 00:02:06 260 00:35:54 318 01:43:24 285
417 Mark Scott Male 67 M40-49 20 ROYAL NAVY 00:06:37 52 00:02:13 91 00:45:31 72 00:01:28 111 00:27:55 120 01:23:43 75
207 Hannah Andrew Female 61 FOPEN 26 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:08:46 345 00:02:13 92 00:55:18 271 00:01:11 36 00:30:46 216 01:38:11 247
143 Linda Fitzpatrick Female 23 F50-59 4 TNT 00:08:47 347 00:02:13 93 00:49:16 154 00:01:55 229 00:28:57 151 01:31:06 163
80 David Parr Male 137 M50-59 17 00:07:06 122 00:02:14 94 00:47:30 116 00:01:15 57 00:32:58 270 01:31:01 161
283 Richard Peatfield Male 123 M50-59 13 00:06:57 98 00:02:14 95 00:49:12 152 00:01:52 212 00:29:22 161 01:29:35 144