2017 Sandman Sprint

388 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
17 Ian Wilson Male 20 MOPEN 11 00:06:28 33 00:02:24 120 00:41:11 17 0 00:25:29 58 01:15:30 21
426 Mark Challenor Male 102 M40-49 36 00:06:44 69 00:51:03 382 0 0 00:29:26 164 01:27:11 114
276 Michael Rooney Male 237 M60-69 16 0 00:13:21 380 01:00:57 334 0 00:47:16 377 02:01:33 363
173 Lucy Okell Female 41 FOPEN 19 00:07:52 252 00:01:54 62 00:52:29 229 0 00:32:29 267 01:34:42 208
22 Ewan Winston Male 73 MOPEN 37 ROCHDALE TRI CLUB 00:07:25 180 00:02:06 79 00:45:56 86 0 00:29:05 155 01:24:31 82
377 Anthony Day Male 175 M40-49 64 00:07:09 130 00:03:57 302 00:53:00 235 0 00:31:55 253 01:36:00 222
46 Sally Morgan Female 20 F50-59 3 ALWAYS AIM HIGH TRI CLUB 00:07:37 211 00:02:34 152 00:50:48 194 0 00:29:43 173 01:30:41 155
8 Mark Jackson Male DNF M50-59 DNF BOLTON TRI CLUB 00:07:41 220 00:02:03 75 0 0 0 DNF DNF
278 Geoffrey Bunn Male 224 M40-49 79 00:10:28 373 00:05:43 352 0 0 01:32:45 384 01:48:55 326
286 Patrick Carrig Male 208 M40-49 72 00:06:51 85 00:03:35 277 00:57:06 297 0 00:36:25 324 01:43:55 292
158 Beca Stilwell Female 29 FOPEN 15 00:06:53 89 00:02:08 81 00:49:42 168 0 00:33:40 284 01:32:22 183
49 Tomos Nesham Male 2 MU23 2 PENCOED 00:05:53 8 00:00:46 1 00:38:58 2 00:00:39 1 00:20:41 3 01:06:55 2
69 Sam Johnson Male 1 MU23 1 GOG 00:05:30 1 00:00:56 3 00:39:16 3 00:00:45 2 00:19:59 2 01:06:24 1
102 Adam Craddock Male 48 MOPEN 26 00:06:51 86 00:02:14 97 00:44:27 49 00:00:47 3 00:26:40 84 01:20:58 51
25 Peter Connolly Male 11 M40-49 3 LINCSQUAD 00:07:28 187 00:01:07 9 00:40:46 14 00:00:54 4 00:22:56 22 01:13:09 12
253 Stuart Goldsack Male 93 MOPEN 45 GOG TRIATHLON CLUB 00:06:22 24 00:01:25 22 00:49:34 163 00:00:55 5 00:28:17 132 01:26:31 104
454 Connor O'Gready Male 81 MOPEN 40 00:06:16 21 00:03:24 258 00:50:35 189 00:00:55 6 00:24:28 36 01:25:37 92
97 Thomas Outteridge Male 22 MOPEN 12 00:06:40 59 00:03:09 235 00:44:43 52 00:00:57 7 00:20:44 4 01:16:10 23
131 Charlotte Grandfield Female 6 FOPEN 4 00:06:33 43 0 00:50:34 188 00:00:57 8 00:25:06 52 01:23:09 68
27 Sam Green Male 7 MOPEN 4 KENDAL TRIATHLON CLUB 00:07:01 108 00:01:41 45 00:40:19 10 00:00:58 9 00:21:01 6 01:10:58 7
59 Greg Cherry Male 3 MOPEN 1 CHALLENGE TRI CAMP TFN RACE TE 00:05:31 2 00:01:11 11 00:39:59 5 00:00:58 10 00:21:00 5 01:08:37 3
159 Carys Llewelyn Female 17 FOPEN 10 00:06:35 49 00:01:32 34 00:50:26 185 00:00:59 11 00:28:28 135 01:27:57 129
50 Charlie Williams Male 21 M40-49 5 KNUTSFORD 00:06:39 57 00:01:13 12 00:43:42 41 00:01:00 12 00:23:35 27 01:16:07 22
62 John O'neill Male 8 M40-49 2 CHALLENGE TRI CAMP TFN RACE TE 00:06:30 36 00:01:18 16 00:40:34 12 00:01:01 13 00:22:35 20 01:11:57 8
70 Jonathan Milton Male 4 MOPEN 2 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:06:21 23 00:00:55 2 00:40:18 8 00:01:03 14 00:21:28 8 01:10:03 4
448 Team Tri-penguinos Female 82 F-TEAM 3 00:07:54 257 00:01:08 10 00:54:48 261 00:01:03 15 00:39:01 348 01:43:51 290
439 Stuart Baldwin Male 28 M40-49 7 SY TRI 00:06:24 28 00:01:16 15 00:45:11 63 00:01:04 16 00:23:34 26 01:17:27 29
66 David Heathcote Male 15 MOPEN 7 HIGH PEAK TRI CLUB 00:06:42 64 00:01:32 32 00:40:08 6 00:01:04 17 00:24:16 33 01:13:40 16
130 Lydia Wilcock Female 9 FU23 2 CHORLEY ATHLETICS AND TRI 00:06:50 82 00:01:40 44 00:49:27 159 00:01:05 18 00:25:45 69 01:24:44 84
308 Anna Pooley Female 74 FOPEN 33 00:07:10 132 00:02:51 186 00:56:09 285 00:01:05 19 00:33:27 279 01:40:40 272
78 Tomas Aldous Male 13 MU23 4 GOG TRI 00:05:47 6 00:01:04 7 00:43:14 38 00:01:05 20 00:22:17 15 01:13:25 14
304 Jenny Lambert Female 18 FOPEN 11 00:07:01 107 00:02:42 166 00:48:03 127 00:01:05 21 00:29:30 166 01:28:18 132
5 Wesley Roberts Male 10 MOPEN 6 CHORLEY ATHLETIC & TRIATHLON C 00:06:32 40 00:01:29 29 00:40:50 15 00:01:05 22 00:22:36 21 01:12:31 11
443 Team NED-CAS Mixed 1 MX-TEAM 1 00:08:40 339 00:01:14 14 00:45:59 88 00:01:06 23 00:27:28 106 01:24:25 80
29 Gareth Bowyer Male 5 M40-49 1 GOG 00:06:40 61 00:01:32 35 00:38:15 1 00:01:06 24 00:22:33 18 01:10:04 5
356 David Mcarther Male 39 MOPEN 19 CHIZZY RASCALS 00:06:06 11 00:01:41 46 00:45:52 84 00:01:06 25 00:24:49 46 01:19:33 40
436 Ryan Brand Male 23 MOPEN 13 00:06:12 16 00:43:41 381 0 00:01:06 26 00:25:39 65 01:16:37 24
287 Ryan Mees Male 204 MOPEN 74 00:07:04 118 00:03:33 274 00:58:47 316 00:01:07 27 00:33:04 272 01:43:33 286
452 Team Lancashire Hotpots Mixed 2 MX-TEAM 2 00:07:28 186 00:01:32 33 00:50:23 181 00:01:07 28 00:27:31 108 01:27:59 130
142 Simone Liederer Female 46 F40-49 11 00:07:03 114 00:02:59 207 00:50:36 191 00:01:07 29 00:34:40 299 01:36:23 224
163 Anna Chiumento Female 37 FOPEN 17 00:07:12 137 00:02:56 197 00:51:26 208 00:01:08 30 00:31:14 232 01:33:53 203
412 Michael Laxton Male 6 MOPEN 3 TEAM TRI GURU 00:06:31 38 00:01:22 18 00:39:47 4 00:01:08 31 00:21:48 11 01:10:34 6
444 Team Wykes Girls Female 34 F-TEAM 1 00:06:44 70 00:01:05 8 00:53:28 241 00:01:08 32 00:31:18 236 01:33:42 198
268 Samuel Pinnington Male 172 MOPEN 65 00:07:02 109 00:02:39 161 00:59:48 326 00:01:08 33 00:25:18 55 01:35:54 219
63 Samuel Holt Male 72 MU23 9 DENBIGHSHIRE TRIATHLON CLUB 00:06:43 68 00:01:24 20 00:48:30 137 00:01:09 34 00:26:43 85 01:24:28 81
6 Nick Roberts Male 31 M40-49 9 CADENCE TRI CLUB MOLD 00:07:42 225 00:01:50 51 00:42:47 28 00:01:10 35 00:24:31 38 01:17:59 32
207 Hannah Andrew Female 61 FOPEN 26 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:08:46 345 00:02:13 92 00:55:18 271 00:01:11 36 00:30:46 216 01:38:11 247
445 Team Grumpy Old Dad Squad Male 109 M-TEAM 1 00:06:23 26 00:01:13 13 00:44:27 50 00:01:11 37 00:34:28 298 01:27:40 125
233 Llyr Rees Male 84 M40-49 29 0 00:11:11 378 00:47:39 119 00:01:12 38 00:25:41 68 01:25:42 95
126 Thomas Donald Male 35 MOPEN 16 00:06:39 58 00:02:04 77 00:44:59 58 00:01:12 39 00:23:44 28 01:18:36 36
9 Stuart Burgess Male 16 MOPEN 8 NED 00:07:19 159 00:02:18 106 00:41:01 16 00:01:12 40 00:22:02 14 01:13:50 17
447 Team The survivors! Mixed 4 MX-TEAM 4 0 00:09:03 375 01:04:47 356 00:01:12 41 00:35:36 313 01:50:37 334
181 Bethan Jones Female 11 FOPEN 7 00:06:58 100 00:02:35 155 00:48:54 146 00:01:12 42 00:26:57 90 01:26:34 105
449 Team Mum's on the Beach Female 58 F-TEAM 2 00:07:13 138 00:01:03 5 00:50:51 195 00:01:13 43 00:37:06 330 01:37:23 240
144 Sinead Sheehan Female 98 FOPEN 43 00:08:56 355 00:02:47 177 01:01:46 344 00:01:13 44 00:33:23 276 01:48:03 322
213 Gwennan Roberts Female 59 F40-49 16 00:07:08 128 00:02:08 83 00:54:54 263 00:01:13 45 00:32:16 265 01:37:37 245
184 Iain Wedge Male 14 M40-49 4 00:06:13 17 00:01:25 23 00:42:59 32 00:01:13 46 00:21:47 10 01:13:35 15
61 Matthew Mcdonnell Male 12 MU23 3 TOTAL TRI TRAINING 00:06:42 65 00:01:24 21 00:42:38 24 00:01:14 47 00:21:26 7 01:13:20 13
75 Andrew Lambert Male 18 MOPEN 9 00:06:57 99 00:01:39 43 00:43:11 36 00:01:14 48 00:21:53 12 01:14:52 19
197 Christine Willott Female 70 F50-59 15 00:07:25 176 00:02:56 199 00:56:51 293 00:01:14 49 00:30:54 223 01:39:18 263
238 Gethin Davies Male 45 MOPEN 23 00:06:01 10 00:01:53 60 00:45:45 78 00:01:14 50 00:25:35 62 01:20:26 46
336 Geoff Hand Male 180 M60-69 11 00:08:20 314 00:02:55 195 00:54:06 251 00:01:14 51 00:30:24 207 01:36:58 236
146 Julie Mcdonnell Female 47 F50-59 11 00:09:07 358 00:03:31 271 00:53:21 240 00:01:15 52 00:29:13 156 01:36:25 225
248 Michael Ford Male 138 MU23 10 00:06:15 19 00:01:38 42 00:51:46 215 00:01:15 53 00:30:15 200 01:31:06 162
208 Sarah Willholt Female 1 FOPEN 1 00:06:48 77 00:01:36 39 00:40:30 11 00:01:15 54 00:22:17 16 01:12:24 10
57 Rhys Bastable Male 30 MOPEN 15 HALESOWEN TRI 00:07:25 178 00:02:37 157 00:44:01 42 00:01:15 55 00:22:33 19 01:17:49 31
261 Ashley Tomlinson Male 65 MOPEN 34 GOG TRIATHLON 00:06:58 101 00:01:37 40 00:45:11 64 00:01:15 56 00:28:29 136 01:23:29 71
80 David Parr Male 137 M50-59 17 00:07:06 122 00:02:14 94 00:47:30 116 00:01:15 57 00:32:58 270 01:31:01 161
3 Richard Farron Male 44 M40-49 13 CHORLEY ATHLETIC AND TRIATHLON 00:06:47 75 00:02:22 115 00:44:22 47 00:01:16 58 00:25:41 67 01:20:25 45
241 Bill Chadwick Male 101 M50-59 8 00:06:37 53 00:02:20 110 00:50:03 175 00:01:16 59 00:26:57 91 01:27:11 113
116 Gareth Elwyn Jones Male 33 M50-59 3 CSM 00:07:37 212 00:01:47 50 00:42:58 31 00:01:17 60 00:24:25 35 01:18:03 34
156 Anna Plant Female 67 FOPEN 29 HIGH PEAK TRI CLUB 00:08:05 276 00:02:38 159 00:55:22 273 00:01:17 61 00:31:48 250 01:39:07 259
230 Jack Fellows Male 91 MOPEN 43 00:06:38 56 00:02:15 100 00:47:29 115 00:01:18 62 00:28:40 142 01:26:19 102
169 Amy Edwards Female 4 FU23 1 GOG TRIATHLON 00:06:40 60 00:01:26 24 00:45:43 76 00:01:18 63 00:26:31 82 01:21:37 58
54 Richard Saunders Male 42 MOPEN 21 EPOC RACE TEAM 00:07:51 248 00:01:28 27 00:44:20 45 00:01:18 64 00:24:54 50 01:19:50 43
282 Robert Peatfield Male 185 M50-59 29 0 00:11:44 379 00:52:02 222 00:01:19 65 00:33:07 273 01:38:11 248
438 Mark Bagnall Male 19 MOPEN 10 00:05:46 4 00:01:20 17 00:42:05 21 00:01:19 66 00:24:46 45 01:15:13 20
266 Ross Collison Male 63 MOPEN 33 00:06:33 41 00:02:34 151 00:45:55 85 00:01:19 67 00:26:53 89 01:23:11 69
68 Garry Plant Male 74 M40-49 22 HIGH PEAK TRI CLUB 00:07:31 195 00:02:18 107 00:46:17 96 00:01:19 68 00:27:09 96 01:24:33 83
424 Craig Sommerville Male 56 M40-49 15 CADENCE TRI 00:06:34 47 00:02:25 128 00:46:55 104 00:01:19 69 00:25:07 53 01:22:18 60
201 Sharon Langton Female 51 F50-59 12 00:08:31 326 00:02:25 127 00:50:51 196 00:01:19 70 00:33:40 285 01:36:44 231
122 Tom Burke Male 88 MOPEN 42 00:08:27 324 00:03:10 239 00:45:20 69 00:01:19 71 00:27:47 117 01:26:01 99
441 Team Chizzy Rascals Male 141 M-TEAM 2 00:08:18 311 00:01:30 30 00:51:18 207 00:01:20 72 00:28:50 146 01:31:15 167
251 Owain Jones Male 71 MOPEN 36 WAKEFIELD TRIATHLON CLUB 00:06:10 14 00:02:26 129 00:44:46 54 00:01:20 73 00:29:21 160 01:24:01 79
147 Lisa Walton-Thorpe Female 30 F50-59 6 00:08:48 348 00:02:22 114 00:50:52 197 00:01:20 74 00:29:27 165 01:32:46 187
446 Team Tri-ing our best Female 91 F-TEAM 5 00:07:32 198 00:01:23 19 00:58:38 311 00:01:20 75 00:37:57 336 01:46:49 310
41 Terri Mason Female 35 F40-49 7 WAKEFIELD 00:07:15 148 00:02:43 169 00:54:13 252 00:01:20 76 00:28:12 129 01:33:42 199
257 Matin Lambert Male 122 M40-49 43 CADENCE 00:06:55 96 00:03:00 212 00:48:14 131 00:01:21 77 00:30:02 189 01:29:30 143
71 John Ford Male 43 MOPEN 22 00:06:07 13 00:02:23 116 00:45:31 73 00:01:21 78 00:25:04 51 01:20:24 44
408 Guy Roberts Male 51 MOPEN 28 00:06:14 18 00:02:29 138 00:45:04 61 00:01:21 79 00:26:13 77 01:21:19 54
4 Edward Gilbertson Male 54 MOPEN 31 CHORLEY ATHLETIC AND TRIATHLON 00:06:52 87 00:02:12 88 00:43:13 37 00:01:21 80 00:27:57 121 01:21:33 57
328 Kate Mills Female 10 F40-49 2 KNUTSFORD TRIATHLON CLUB 00:07:54 259 00:02:04 76 00:47:40 120 00:01:21 81 00:25:57 72 01:24:54 85
76 Rhys James Male 17 MU23 5 00:06:49 78 00:01:53 59 00:42:42 26 00:01:22 82 00:21:56 13 01:14:40 18
376 Nathan Hills Male 115 M40-49 42 00:07:37 210 00:05:04 345 00:48:32 139 00:01:22 83 00:26:06 76 01:28:39 135
83 Chad Wright Male 34 M40-49 11 MERSEYTRI 00:06:53 88 00:02:29 137 00:44:36 51 00:01:22 84 00:23:17 25 01:18:34 35
16 Brendan Nunnery Male 37 MOPEN 17 00:08:49 350 00:01:01 4 00:45:15 66 00:01:22 85 00:23:00 23 01:19:26 38
227 Tom Williams Male 46 MOPEN 24 00:05:58 9 00:02:20 109 00:46:06 91 00:01:22 86 00:24:53 49 01:20:37 48
107 Mark Jones Male 26 MOPEN 14 00:07:15 147 00:01:42 48 00:42:52 29 00:01:22 87 00:24:03 30 01:17:13 27
195 Sarka Jeremic Female 24 F40-49 4 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:07:20 163 00:02:24 124 00:50:36 190 00:01:23 88 00:29:32 167 01:31:14 165
2 Mark Worledge Male 27 M50-59 2 MOUNTS BAY HARRIERS 00:07:14 142 00:01:47 49 00:43:08 35 00:01:23 89 00:23:49 29 01:17:18 28