2017 Sandman Full

441 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Reason Penalty Swim Stage Position T1 Stage Position Bike Stage Position T2 Stage Position Run Stage Position Chip Time Chip Position Tweet Share
507 Oliver Barlow Male 175 MOPEN 70 00:24:18 168 0 0 02:03:04 433 00:56:50 239 03:24:12 194
315 Sorin Tudorut Male 331 MOPEN 122 00:37:14 425 0 0 02:36:22 434 01:07:16 384 04:20:52 411
54 Matthew Nelson Male 1 MOPEN 1 00:15:30 1 00:00:51 1 01:31:28 1 00:00:49 1 00:37:34 2 02:26:11 1
539 Team Superfeet Male 308 M-TEAM 5 00:26:42 267 00:00:53 2 02:43:56 430 00:01:04 10 00:44:23 41 03:56:55 374
405 Team The Outlaws Male 18 M-TEAM 1 00:18:59 12 00:01:00 3 01:44:18 51 00:00:54 2 00:42:03 17 02:47:12 19
414 Team Team Zoot-BADGas Mixed 1 MX-TEAM 1 00:20:44 44 00:01:02 4 01:33:46 3 00:01:06 16 00:43:26 28 02:40:02 7
297 Seamus Sheard Male 15 MU23 1 TRI3 SLEAFORD / TEAM AQUASPHER 00:17:50 3 00:01:03 5 01:41:08 28 00:00:57 6 00:43:55 35 02:44:52 16
247 Alex Foster Male 3 MOPEN 3 VCUK/VELOCHAMPION RT 00:16:36 2 00:01:03 6 01:34:59 7 00:00:57 5 00:41:22 14 02:34:55 3
415 Team die Tri-ing Male 26 M-TEAM 2 00:23:13 125 00:01:07 7 01:34:08 4 00:01:18 37 00:50:48 140 02:50:32 27
403 Team Team Triceratops Mixed 6 MX-TEAM 6 00:18:05 5 00:01:07 8 02:06:17 294 00:01:08 18 00:53:27 187 03:20:01 165
408 Team Penrhyn Puffers Female 74 F-TEAM 2 00:47:01 434 00:01:08 9 02:32:25 420 00:01:17 34 00:59:24 289 04:21:13 412
25 Peter Connolly Male 30 M40-49 9 LINCSQUAD 00:21:30 69 00:01:08 10 01:44:26 54 00:01:03 9 00:43:26 27 02:51:31 31
411 Team Castleshaw NED Male 292 M-TEAM 4 00:59:13 439 00:01:09 11 01:42:15 34 00:01:10 24 01:03:44 364 03:47:29 349
416 Team showmethecoaster Male 134 M-TEAM 3 00:21:36 72 00:01:12 12 01:57:01 186 00:01:11 26 00:54:54 207 03:15:53 145
260 Llewelyn Edwards Male 79 MOPEN 38 00:22:23 96 00:01:12 13 01:42:43 39 00:01:29 70 00:55:58 224 03:03:44 81
116 Llewellyn Holmes Male 2 MOPEN 2 00:18:10 6 00:01:13 14 01:33:20 2 00:00:55 3 00:39:14 5 02:32:49 2
53 Tim Fletcher Male 5 M40-49 1 MANCHESTER TRI CLUB 00:18:30 9 00:01:14 15 01:37:13 12 00:01:22 41 00:38:08 3 02:36:25 5
404 Team SamjuSon Female 72 F-TEAM 1 00:35:38 419 00:01:14 16 02:37:46 426 00:01:44 136 01:01:43 331 04:18:03 406
410 Team CLARQUAYS Mixed 3 MX-TEAM 3 00:18:51 11 00:01:14 17 01:57:35 194 00:01:08 19 00:48:34 107 03:07:21 98
406 Team Pam Ddim Mixed 4 MX-TEAM 4 00:23:44 143 00:01:15 18 01:58:20 207 00:01:11 25 00:49:05 114 03:13:33 127
35 Rebecca Lineker Female 2 FOPEN 1 BELPER 10:20 00:23:08 122 00:01:16 19 01:48:41 87 00:01:43 128 00:49:12 117 03:03:57 82
413 Team DTC Legends (Cake Eaters) Mixed 7 MX-TEAM 7 00:21:28 67 00:01:19 20 02:03:30 265 00:01:18 38 00:58:45 270 03:26:18 214
107 Emyr Jones Male 10 MOPEN 7 00:20:02 23 00:01:19 21 01:39:06 18 00:01:08 20 00:40:09 10 02:41:43 11
113 Edwin Smith Male 91 MOPEN 43 SEXY WALRUS 00:20:33 37 00:01:22 22 01:51:03 118 00:01:16 31 00:52:34 173 03:06:46 96
417 Team Team Ginge Mixed 2 MX-TEAM 2 00:26:06 248 00:01:22 23 01:50:47 111 00:01:01 8 00:46:06 64 03:05:20 87
111 Brian Wills Male 45 M40-49 17 00:23:07 119 00:01:25 24 01:44:09 49 00:01:13 27 00:46:27 67 02:56:19 47
241 Daniel Stephenson Male 35 M40-49 12 SHEFFIELD TRIATHLON CLUB 00:25:04 205 00:01:25 25 01:42:20 35 00:01:35 98 00:43:24 26 02:53:48 36
56 Peter Hogben Male 4 MOPEN 4 DEAL TRI 00:19:11 16 00:01:25 26 01:37:13 13 00:01:17 35 00:37:02 1 02:36:07 4
423 Dave Booth Male 32 M40-49 10 00:25:15 214 00:01:27 27 01:41:53 29 00:01:25 56 00:42:21 19 02:52:20 33
418 Chris Stilgoe Male 36 MOPEN 20 00:20:45 45 00:01:30 28 01:44:26 53 00:01:24 51 00:46:05 63 02:54:09 37
271 Sion-Kelly Williams Male 27 MU23 2 1077380 00:20:46 47 00:01:32 29 01:42:24 37 00:00:55 4 00:45:01 51 02:50:35 28
134 Emer Sandham Female 5 FOPEN 2 GOG TRIATHLON CLUB 00:24:04 157 00:01:34 30 01:57:17 188 00:01:32 81 00:48:08 99 03:12:33 122
61 Damian Capps Male 14 M40-49 4 PEMBROKESHIRE TRIATHLON CLUB 00:21:09 56 00:01:35 31 01:37:59 15 00:01:09 23 00:42:26 20 02:44:17 15
69 Tom Moore Male 114 MOPEN 49 00:27:52 309 00:01:39 32 01:51:02 117 00:01:27 63 00:50:31 136 03:12:30 121
2 Mark Worledge Male 41 M50-59 2 MOUNTS BAY HARRIERS 00:20:13 29 00:01:40 33 01:46:53 73 00:01:26 61 00:45:21 53 02:55:31 43
259 Sean Tobin Male 17 MOPEN 12 00:19:11 17 00:01:41 34 01:41:53 30 00:01:28 65 00:41:22 15 02:45:34 18
146 Hannah Lambert Female 8 FOPEN 3 TEAM EVOLVING 00:19:09 13 00:01:42 35 01:59:28 222 00:01:41 120 00:55:23 213 03:17:20 151
222 Eddie Humphreys Male 40 MOPEN 21 SEXY WALRUS 00:22:01 87 00:01:42 36 01:45:09 62 00:01:31 79 00:44:22 40 02:54:43 41
5 Wesley Roberts Male 24 MOPEN 15 CHORLEY ATHLETIC & TRIATHLON C 00:21:38 75 00:01:42 37 01:41:55 31 00:01:07 17 00:43:48 33 02:50:08 25
75 Jack Sealey Male 57 MU23 3 00:20:08 26 00:01:43 38 01:48:22 84 00:01:17 36 00:46:28 68 02:57:56 59
85 Andy Dobson Male 31 MOPEN 18 00:24:44 192 00:01:43 39 01:38:26 16 00:01:25 58 00:45:36 58 02:51:53 32
253 Duncan Worrell Male 52 M40-49 18 LOUTH TRIATHLON CLUB 00:26:45 269 00:01:43 40 01:42:28 38 00:01:30 74 00:44:43 48 02:57:07 54
238 Chris Brand Male 123 MOPEN 53 00:22:33 100 00:01:44 41 01:46:55 74 00:04:39 426 00:58:32 264 03:14:21 134
27 Sam Green Male 11 MOPEN 8 KENDAL TRIATHLON CLUB 00:20:09 27 00:01:45 42 01:40:18 20 00:01:05 11 00:40:20 11 02:43:35 12
233 Roger Thomas Male 39 M40-49 14 MANCHESTER TRIATHLON CLUB 00:21:51 82 00:01:45 43 01:45:42 66 00:01:17 33 00:43:59 36 02:54:31 40
353 Merfyn Jones Male 107 M50-59 11 GOG TRIATHLON 00:22:12 91 00:01:48 44 01:47:09 76 00:01:24 50 00:58:54 273 03:11:26 114
52 Andrew Birch Male 22 M40-49 6 00:20:34 39 00:01:50 45 01:45:25 65 00:01:32 82 00:40:24 12 02:49:42 23
73 Osian Wyn Male 83 MOPEN 39 CLWB CADW DROI 00:23:02 114 00:01:50 46 01:50:35 108 00:01:00 7 00:48:45 110 03:05:10 86
298 James Thompson Male 80 MU23 4 WEST LANCS TRI 00:19:31 20 00:01:51 47 01:45:25 64 00:01:48 150 00:56:06 226 03:04:39 83
59 Gethin Owen Male 23 M40-49 7 ABSOLUTE TRIATHLON CLUB 00:21:14 59 00:01:51 48 01:38:48 17 00:02:13 243 00:45:47 59 02:49:50 24
138 Sarah Harrison Female 1 F40-49 1 SHEFFIELD TRIATHLON CLUB 00:20:49 48 00:01:51 49 01:46:21 70 00:01:45 140 00:44:38 45 02:55:22 42
430 Steve Allison Male 124 MOPEN 54 KNUTSFORD TRI CLUB 00:20:44 43 00:01:51 50 01:53:10 135 00:01:50 156 00:57:02 244 03:14:34 135
109 Adam Chilton Male 153 MOPEN 61 PENDLE TRI CLUB 00:21:09 55 00:01:53 51 01:54:35 148 00:02:26 295 01:00:32 308 03:20:33 169
230 Neil Rothwell Male 20 MOPEN 14 00:22:58 111 00:01:54 52 01:37:30 14 00:01:28 64 00:44:39 46 02:48:27 21
81 Martin Colley Male 29 MOPEN 17 00:24:23 176 00:01:54 53 01:40:30 24 00:01:30 75 00:43:14 25 02:51:30 30
279 Carlo Galeotti Male 82 M40-49 32 00:21:14 60 00:01:55 54 01:42:52 41 00:01:46 144 00:57:17 249 03:05:03 85
119 Mark Mather Male 44 MOPEN 22 00:21:47 80 00:01:55 55 01:43:18 43 00:01:15 30 00:47:48 93 02:56:01 46
218 James Speedie Male 55 MOPEN 29 00:24:03 156 00:01:55 56 01:45:59 67 00:01:36 99 00:44:09 39 02:57:40 57
407 Team Tasmanian Devils Mixed 5 MX-TEAM 5 00:18:11 7 00:01:55 57 02:10:51 346 00:01:06 15 00:45:23 54 03:17:23 153
219 Ben Gannon Male 51 MOPEN 27 00:23:08 121 00:01:56 58 01:40:21 22 00:02:24 291 00:49:18 121 02:57:04 53
268 Leon Plunkett Male 250 MOPEN 100 00:26:09 250 00:01:56 59 02:03:23 263 00:02:07 230 01:03:43 363 03:37:16 287
82 Steve Williams Male 33 M40-49 11 Drafting 120 00:18:15 8 00:01:57 60 01:44:40 57 00:01:37 103 00:44:04 37 02:52:30 34
15 Paul Evans Male DNF M50-59 DNF DNF -Pippa confirmed 00:28:59 350 00:01:58 61 01:44:55 60 00:18:36 432 0 DNF DNF
454 Simon Hart Male 120 M40-49 49 00:22:52 107 00:02:00 62 01:56:31 182 00:01:29 71 00:50:56 144 03:13:46 130
324 Andrew Mckay Male 143 M40-49 62 00:27:21 293 00:02:01 63 01:58:09 203 00:02:08 231 00:48:31 106 03:18:07 156
435 Martin Kerry Male 66 M50-59 4 00:21:57 85 00:02:01 64 01:46:42 71 00:01:44 134 00:48:23 105 03:00:45 68
78 Bob Evans Male 110 M60-69 1 00:23:25 131 00:02:02 65 01:55:26 164 00:01:34 92 00:49:31 125 03:11:56 117
16 Brendan Nunnery Male 89 MOPEN 42 00:20:45 46 00:02:03 66 01:54:56 155 00:01:42 125 00:46:54 77 03:06:18 93
104 Paul Emmott Male DNF M40-49 DNF TEAM EVOLVING DNF 00:23:16 127 00:02:04 67 01:50:40 110 00:02:19 269 0 DNF DNF
96 Adrian Woollard Male 201 M40-49 84 Y FENNI 00:21:30 70 00:02:05 68 02:01:40 251 00:02:28 302 01:00:10 301 03:27:52 225
251 Stuart Riches Male 112 M50-59 12 GREENLIGHTPT 00:27:18 289 00:02:05 69 01:49:27 92 00:01:53 181 00:51:33 160 03:12:14 119
220 Sean Leadbeater Male 9 MOPEN 6 NORTH BRISTOL TRIATHLON CLUB 00:21:40 78 00:02:06 70 01:36:45 10 00:01:14 28 00:39:37 7 02:41:20 10
158 Philippa Fancourt Female 4 F40-49 3 00:24:47 194 00:02:06 71 01:51:08 119 00:01:41 122 00:47:19 83 03:06:58 97
7 John Kavanagh Male 299 M60-69 10 NED 00:20:56 50 00:02:06 72 02:17:25 382 00:01:58 204 01:09:09 395 03:51:32 362
45 Dunya Roberts Female 23 F40-49 10 DERBY TRIATHLON CLUB 00:25:27 222 00:02:06 73 02:08:06 317 00:01:38 107 00:53:48 191 03:31:03 254
376 Ed Edward Burke Male 28 M40-49 8 00:21:01 52 00:02:07 74 01:40:47 26 00:01:23 43 00:45:26 57 02:50:42 29
572 Martin Sutcliffe Male 247 MOPEN 98 VALLEY STRIDERS TRIATHLONS 00:28:04 315 00:02:08 75 01:59:55 231 00:02:26 296 01:04:14 370 03:36:46 284
466 Dan Skinner Male 34 MOPEN 19 00:21:24 65 00:02:08 76 01:44:09 48 00:01:24 49 00:44:33 43 02:53:36 35
493 Rob Beer Male 199 MOPEN 83 WARRINGTON 00:27:11 285 00:02:08 77 02:03:52 269 00:01:39 110 00:52:32 172 03:27:20 223
79 Thomas Mathew Webb Male 19 MOPEN 13 00:19:50 21 00:02:08 78 01:44:27 55 00:01:06 14 00:39:51 8 02:47:21 20
71 William Green Male 176 MOPEN 71 00:23:42 142 00:02:08 79 01:58:14 204 0 01:00:17 304 03:24:20 195
72 Daniel Pearson Male 8 MOPEN 5 TRICENTRALUK 00:19:53 22 00:02:09 80 01:35:54 8 00:01:44 132 00:41:30 16 02:41:08 9
76 Damo Littlewood Male 6 M40-49 2 TRI-1ST 00:17:59 4 00:02:09 81 01:34:15 6 00:01:32 80 00:43:00 24 02:38:53 6
256 Cameron Geekie Male 75 MOPEN 36 00:22:24 98 00:02:09 82 01:49:44 97 00:01:33 87 00:47:28 86 03:03:16 77
1 Stephan Nuesse Male 172 M50-59 18 ZEPPELIN TEAM OSC POTSDAM 00:28:26 333 00:02:10 83 01:59:54 230 00:01:53 171 00:51:13 151 03:23:34 190
215 Matthew Heywood Male 56 M40-49 20 00:21:38 76 00:02:11 84 01:45:10 63 00:01:16 32 00:47:42 90 02:57:54 58
328 Ben Evans Male 88 MOPEN 41 00:21:37 74 00:02:11 85 01:52:25 129 00:01:32 83 00:48:07 97 03:05:50 92
223 Jack Walsh Male 152 MOPEN 60 TEAM MGPT 00:20:08 25 00:02:12 86 01:50:15 105 00:01:43 126 01:06:09 380 03:20:24 168
6 Nick Roberts Male 64 M40-49 24 CADENCE TRI CLUB MOLD 00:21:13 58 00:02:12 87 01:48:01 81 00:01:23 42 00:47:38 89 03:00:24 66
55 Andrew Weaver Male 16 MOPEN 11 Drafting 120 00:20:20 31 00:02:13 88 01:39:18 19 00:01:45 141 00:39:25 6 02:44:59 17
95 Jonathan Davies Male 96 M50-59 9 CHESTER TRIATHLON CLUB 00:24:49 196 00:02:13 89 01:48:56 90 00:02:07 229 00:50:32 137 03:08:34 103
462 Sion Hughes Male 98 M40-49 38 GOG TRIATHLON 00:24:36 184 00:02:13 90 01:51:00 116 00:01:25 54 00:49:36 127 03:08:47 105
84 Andrew Toon Male 59 MOPEN 30 00:21:22 63 00:02:13 91 01:47:29 78 00:01:57 201 00:46:02 62 02:59:01 61
285 Andy Harper Male 163 M40-49 73 00:26:03 244 00:02:14 92 01:59:42 225 00:01:42 123 00:52:31 171 03:22:10 181
49 Tony Heather Male 13 MOPEN 10 TEAM SKIPPER 00:21:23 64 00:02:14 93 01:37:05 11 00:01:05 12 00:42:11 18 02:43:56 14
282 Tim Savage Male 43 M40-49 16 00:22:47 105 00:02:15 94 01:44:41 59 00:01:26 60 00:44:42 47 02:55:50 45
83 Pab Maddox Male 101 M40-49 40 NITERIDERS 00:23:29 135 00:02:15 95 01:49:42 96 00:02:05 225 00:52:15 169 03:09:45 108
304 Ian Larkins Male 97 MOPEN 45 MERSEY TRI 00:22:50 106 00:02:17 96 01:50:51 113 00:01:55 187 00:50:46 139 03:08:38 104
419 Guy Crossley Male 196 M50-59 20 NETJETS TRI TEAM 00:27:41 302 00:02:17 97 01:54:10 146 00:01:51 162 01:00:54 319 03:26:52 220
502 Paul Cheetham Male 160 M50-59 16 00:24:00 155 00:02:18 98 01:52:42 130 00:01:55 189 01:00:39 312 03:21:33 178