2017 Petzl Night Trail Wales Trail Race

267 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Team Number of laps Fastest lap no. Fastest lap time Chip Time Chip Position Tweet Share
33 Mike Pfeiffer Male 1 S-M50+ 1 LIKEYS.COM 12 1 00:13:47 03:08:39 1
7 Evan Davies Male 2 S-MOPEN 1 FORCE 12 EVENTS/LIKEYS 12 1 00:14:16 03:15:42 2
47 Shane Williams Male 3 S-MOPEN 2 MENAI TRACK AND FIELD 11 1 00:15:37 03:13:55 3
14 Darren Hesleton Male 4 S-M40+ 1 BRO DYSYNNI AC 11 1 00:14:56 03:24:28 4
36 Luke Richards Male 5 S-M40+ 2 10 2 00:15:55 03:00:55 5
12 Mat Fenwick Male 6 S-MOPEN 3 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 10 1 00:16:29 03:03:42 6
1 Leigh Allinson Male 7 S-M40+ 3 ALYTRAIL 10 3 00:17:23 03:09:31 7
51 Katie Cole Female 1 S-FOPEN 1 10 1 00:17:38 03:10:04 8
26 Steve Loveluck Male 8 S-M50+ 2 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 10 1 00:16:50 03:16:20 9
25 Anneliese Loveluck Female 2 S-F40+ 1 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 10 1 00:17:08 03:16:20 10
11 Steffan Evans Male 9 S-MOPEN 4 ERYRI HARRIERS 10 3 00:18:14 03:19:41 11
15 Paul Hodges Male 10 S-M50+ 3 ERYRI HARRIERS 10 1 00:17:36 03:24:49 12
40 Danny Ryder Male 11 S-MOPEN 5 HELSBY BICC RC 9 1 00:15:15 03:01:22 13
243 Paul Jones Male 12 R-MOPEN 1 MEIBION GLYNDWR 9 1 00:12:42 03:01:39 14
9 Dylan Evans Male 13 S-M50+ 4 MEIRIONYDD RUNNING CLUB 9 1 00:17:32 03:01:52 15
37 David Roberts Male 14 S-M40+ 4 9 1 00:16:43 03:02:46 16
267 Shaun Davies Male 15 R-MOPEN 2 ERYRI HARRIERS THNH - WYDDFA 9 1 00:13:30 03:04:31 17
45 Nick Thompson Male 16 S-MOPEN 6 ABERYSTWYTH AC 9 1 00:17:29 03:07:50 18
19 Richard Jones Male 17 S-MOPEN 7 RHEDWYR HEBOG RUNNERS 9 1 00:18:54 03:09:18 19
322 Eilir Evans Male 18 R-MOPEN 3 EVOLUTION BIKES EVOLUTION BIKES 9 1 00:14:35 03:09:56 20
23 Ben Lightowler Male 19 S-MOPEN 8 ABERGELE HARRIERS 9 4 00:19:23 03:10:07 21
128 Ian Ellis Male 20 R-MOPEN 4 FREEDOM RUNNERS FREEDOM RUNNERS 9 1 00:13:33 03:13:09 22
162 Darren Jarman Male 21 R-M40+ 1 MALDWYN H THE ANIMAL FEEDERS 9 1 00:14:35 03:13:21 23
30 Chris Mewes Male 22 S-M40+ 5 9 1 00:18:38 03:17:31 24
17 John-Paul Humphreys Male 23 S-M40+ 6 YEOVIL TOWN RRC 9 1 00:18:38 03:18:01 25
5 Jean Carr Female 3 S-F50+ 1 CLONLIFFE HARRIERS AC 9 1 00:17:38 03:18:07 26
50 Warren Argyle Male 24 S-M40+ 7 9 1 00:20:00 03:24:55 27
113 David Wakelam Male 25 R-M60+ 1 CARDI DIVERS 8 1 00:19:13 02:48:59 28
269 Jennifer Charlton Female 4 R-F40+ 1 ERYRI HARRIERS TNH EILIO 8 2 00:15:19 02:49:40 29
105 Mark Childe Male 26 R-M40+ 2 ABBERLEY PLODDERS 8 1 00:18:56 02:59:39 30
46 Alexandra Tvarozkova Female 5 S-F40+ 2 MARSHALL MILTON KEYNES AC 8 2 00:20:06 03:00:19 31
121 Gavin Edwards Male 27 R-MOPEN 5 ERYRI HARRIERS E.G.P 8 5 00:16:23 03:01:31 32
41 Heather Samson Female 6 S-F40+ 3 KINGSWOOD RUNNING CLUB 8 1 00:19:53 03:03:06 33
48 Anita Worthing Female 7 S-F60+ 1 ABERYSTWYTH AC 8 2 00:21:44 03:04:14 34
270 LLinos Greenhalgh Female 8 R-FOPEN 1 ERYRI HARRIERS TNH ELIDIR 8 3 00:17:40 03:09:00 35
21 Carla Lauder Female 9 S-FOPEN 2 RHEDWYR HEBOG RUNNERS 8 1 00:21:32 03:14:46 36
28 Scott Mathers Male 28 S-MOPEN 9 BRIDGNORTH RUNNING CLUB 8 1 00:20:05 03:18:33 37
39 Danielle Ryder Female 10 S-FOPEN 3 HELSBY BICC RC 8 1 00:21:13 03:20:48 38
20 Dave Kirkby Male 29 S-M50+ 5 ERYRI HARRIERS 8 1 00:21:58 03:22:56 39
343 Jason Parry-Jones Male 30 R-MOPEN 6 MEIBION GLYNDWR 7 1 00:14:12 02:19:59 40
143 Ifan Richards Male 31 R-M40+ 3 MEIBION GLYNDWR 7 1 00:13:04 02:20:16 41
167 Dyfed Thomas Male 32 R-M40+ 4 ERYRI HARRIERS THNH - WYDDFA 7 1 00:13:27 02:21:09 42
367 Sam Orton Male 33 R-M40+ 5 ERYRI HARRIERS THNH - WYDDFA 7 1 00:12:56 02:21:40 43
321 Tom Roberts Male 34 R-MOPEN 7 MEIRIONYDD RUNNING CLUB E.G.P 7 3 00:15:27 02:26:15 44
355 Max Williams Male 35 R-M40+ 6 WRECSAM TRI SCRAMBLED LEGS 7 6 00:15:47 02:28:25 45
376 Jimmy Carter Male 36 R-M40+ 7 MEIRIONYDD RUNNING CLUB Y TRI GAFR 7 1 00:14:42 02:33:36 46
169 Nia Albiston Female 11 R-FOPEN 2 ERYRI HARRIERS TNH EILIO 7 1 00:15:47 02:34:58 47
306 Gethin Davies Male 37 R-MOPEN 8 ACADEMI COED Y BRENIN 7 1 00:13:55 02:35:21 48
304 Ash Rabone Male 38 R-MOPEN 9 3RD TIME LUCKY 7 1 00:16:44 02:35:56 49
2 Claire Bishop Female 12 S-FOPEN 4 BETSI RUNAWAYS 7 1 00:20:12 02:36:10 50
174 John Peters Male 39 R-M40+ 8 MALDWYN H WALTS HARRIERS 7 1 00:13:45 02:36:31 51
106 Luke Simmonds Male 40 R-MOPEN 10 ACADEMI COED Y BRENIN 7 1 00:14:57 02:36:54 52
104 Alex Morris Male 41 R-MOPEN 11 DESFORD STRIDERS 3RD TIME LUCKY 7 1 00:15:54 02:37:11 53
206 Lleucu Lane Female 13 R-FOPEN 3 ACADEMI COED Y BRENIN 7 1 00:16:10 02:37:48 54
222 Geraint Jones Male 42 R-MOPEN 12 EVOLUTION BIKES EVOLUTION BIKES 7 1 00:13:36 02:39:06 55
34 Robert Pritchard Male 43 S-M40+ 8 BETSI RUNAWAYS 7 1 00:18:42 02:39:14 56
141 Paul Beeson Male 44 R-M50+ 1 MALDWYN H MALDWYN HARRIERS OLDSTERS 7 1 00:14:45 02:41:14 57
262 Hefin Rowlands Male 45 R-MOPEN 13 MALDWYN H THE ANIMAL FEEDERS 7 1 00:14:09 02:41:57 58
241 Glyn Fletcher Male 46 R-M50+ 2 MALDWYN H MALDWYN HARRIERS OLDSTERS 7 1 00:15:57 02:42:47 59
228 Nicola Davies Female 14 R-FOPEN 4 FREEDOM RUNNERS FREEDOM RUNNERS 7 1 00:15:16 02:42:48 60
119 Lee Davitt Male 47 R-MOPEN 14 DVT RUNCLUB AND COACHING DVT RUNCLUB 7 1 00:14:47 02:43:12 61
155 Kieran Kapoor Male 48 R-MOPEN 15 WRECSAM TRI SCRAMBLED LEGS 7 1 00:14:17 02:43:30 62
319 ARWYN WILLIAMS Male 49 R-M40+ 9 DVT RUNCLUB AND COACHING DVT RUNCLUB 7 3 00:15:59 02:44:34 63
341 Lenny Hughes Male 50 R-M60+ 2 MALDWYN H MALDWYN HARRIERS OLDSTERS 7 1 00:15:04 02:44:47 64
149 Andrew Thomas Male 51 R-MOPEN 16 OUTFIT OUTFIT NINJAS 7 1 00:14:59 02:45:07 65
144 Mark White Male 52 R-M40+ 10 MONTY MUSKERS 7 1 00:14:28 02:45:57 66
114 David Lawson Male 53 R-MOPEN 17 MYNYDDWYR DE CYMRU CARDURO 7 1 00:13:03 02:46:48 67
219 GARI TAYLOR Male 54 R-MOPEN 18 DVT RUNCLUB AND COACHING DVT RUNCLUB 7 1 00:16:23 02:47:17 68
249 Zoe Roberts Female 15 R-FOPEN 5 OUTFIT OUTFIT NINJAS 7 1 00:16:16 02:47:21 69
325 John Anderson Male 55 R-MOPEN 19 FELINHELI & DISTRICT 2 7 1 00:16:13 02:47:27 70
216 Derrick Boothby Male 56 R-MOPEN 20 WRECSAM TRI COLINS CARERS 7 1 00:14:17 02:47:48 71
171 Dylan Huws Male 57 R-M50+ 3 ERYRI HARRIERS TRI GWR DOETH 7 1 00:15:23 02:48:35 72
116 Chris Smith Male 58 R-M40+ 11 WRECSAM TRI COLINS CARERS 7 1 00:15:18 02:49:59 73
244 Ash Brice Male 59 R-M40+ 12 MALDWYN H MONTY MUSKERS 7 1 00:16:54 02:50:27 74
314 Tom Lawson Male 60 R-M50+ 4 CARDURO 7 1 00:14:59 02:50:45 75
271 Guto Edwards Male 61 R-M50+ 5 ERYRI HARRIERS TRI GWR DOETH 7 1 00:16:04 02:50:53 76
276 Andrew Ellis Male 62 R-M40+ 13 MEIRIONYDD RUNNING CLUB Y TRI GAFR 7 1 00:16:02 02:51:04 77
351 Layla Griffiths Female 16 R-FOPEN 6 PECULIAR PENGUINS 7 3 00:18:19 02:52:47 78
373 Trevor Smith Male 63 R-M40+ 14 LEIGH HARRIERS AC UNFIT BROTHER ACT 7 3 00:16:31 02:54:54 79
173 Peter Clegg Male 64 R-M50+ 6 LEIGH HARRIERS AC UNFIT BROTHER ACT 7 1 00:17:05 02:56:19 80
342 Paul Scullion Male 65 R-M50+ 7 ABERYSTWYTH AC MEAT MANE 7 1 00:15:55 02:56:21 81
13 Alexandra Fletcher Female 17 S-FOPEN 5 ERYRI HARRIERS 7 1 00:22:26 02:57:47 82
242 Rhys Gardiner Male 66 R-MOPEN 21 MEAT MANE 7 1 00:16:02 02:58:23 83
159 Andrew Holt Male 67 R-M40+ 15 HARBOROUGH AC SUMITEERS 7 1 00:14:44 02:59:04 84
6 Barry Davies Male 68 S-M40+ 9 ERME VALLEY HARRIERS 7 1 00:21:35 03:00:17 85
112 Gwilym Hughes Male 69 R-M50+ 8 RHEDWYR HEBOG RUNNERS CAFFI COLWYN TRIO 7 1 00:16:30 03:00:42 86
323 Adam Mounce Male 70 R-MOPEN 22 FAT BOY SLIM (GIRLS) 7 1 00:16:32 03:03:28 87
359 Benjamin Wells Male 71 R-M40+ 16 MEIRIONYDD RUNNING CLUB SUMITEERS 7 1 00:16:55 03:03:36 88
302 Gareth Robbins Male 72 R-MOPEN 23 1 FAST 2 FURIOUS 7 3 00:16:19 03:03:50 89
215 Harry Vercoe Male 73 R-MOPEN 24 CARDURO 2 7 1 00:15:29 03:03:59 90
107 Richard Parry Male 74 R-M40+ 17 ANN OBEITHIOL 7 3 00:18:00 03:04:20 91
255 Sarah Ryder Female 18 R-F40+ 2 WRECSAM TRI SCRAMBLED LEGS 7 1 00:16:49 03:04:43 92
339 Kevin Jones Male 75 R-M40+ 18 MALDWYN H MALDWYN DRAGONS 7 1 00:17:21 03:06:24 93
24 Sharon Lloyd Female 19 S-F40+ 4 MALDWYN H 7 1 00:21:54 03:08:29 94
274 Kaya Saul Male 76 R-MOPEN 25 MALDWYN H WALTS HARRIERS 7 1 00:15:16 03:09:45 95
317 James Pierce Male 77 R-M40+ 19 WRECSAM TRI CRAWLING TO THE BAR 7 1 00:16:12 03:13:01 96
333 Martin Copus Male 78 R-MOPEN 26 MALDWYN H HILLMAN 7 1 00:14:47 03:13:21 97
43 Claire Thapa Female 20 S-F40+ 5 7 1 00:23:36 03:13:59 98
134 Danny Beeson Male 79 R-MOPEN 27 MALDWYN H IAN BEALES BOYS 7 3 00:18:32 03:18:20 99
103 Ian Brandreth Male 80 R-M40+ 20 ABERYSTWYTH AC 2 BEAUTIES AND THE BEAST 7 3 00:19:12 03:19:39 100