2009 Dewsbury 10K

931 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
1140 Matthew Bowser Male 1 MOPEN 1 Lincoln Wellington 00:30:28 1 00:30:26 1
418 Matthew O'Dowd Male 2 MOPEN 2 Swindon Harriers 00:30:39 2 00:30:38 2
515 Stephen Hepples Male 3 MOPEN 3 Newham and Essex Beagles 00:31:05 3 00:31:05 3
639 Michael Aspinall Male 4 MOPEN 4 Lancaster & Morecambe AC 00:31:10 4 00:31:10 4
488 Ian Grime Male 5 MOPEN 5 Newham and Essex Beagles 00:31:25 5 00:31:25 5
929 Chris Birchall Male 6 MOPEN 6 Leeds City AC 00:31:32 6 00:31:31 6
571 Andrew Pearson Male 7 MOPEN 7 Longwood Harriers 00:31:38 7 00:31:38 7
1195 Rob Cole Male 8 MOPEN 8 Newham and Essex Beagles 00:31:43 8 00:31:42 8
573 Gary Donn Male 9 M40 1 Thirsk and Sowerby Harriers 00:32:12 9 00:32:11 9
813 Steve Worthington Male 10 MOPEN 9 Lancaster & Morecambe AC 00:32:20 10 00:32:19 10
522 Kristopher Lecher Male 11 MOPEN 10 Kingston Upon Hull AC 00:32:36 11 00:32:35 11
518 James Bulman Male 12 MOPEN 11 North York Moors AC 00:32:45 12 00:32:44 12
145 Steven Neill Male 13 MOPEN 12 Pudsey & Bramley AC 00:32:48 13 00:32:47 13
585 Greegan Clarkson Male 14 MOPEN 13 Kingston Upon Hull AC 00:33:21 14 00:33:21 14
258 Richard Smith Male 15 MOPEN 14 Holmfirth Harriers 00:33:28 15 00:33:27 15
206 Zack Whitehead Male 16 MOPEN 15 Otley AC 00:33:29 16 00:33:28 16
516 Thomas McKee Male 17 MOPEN 16 Kingston Upon Hull AC 00:33:31 17 00:33:29 17
1146 Jamil Parapia Male 18 MOPEN 17 Otley AC 00:33:47 18 00:33:46 18
451 Matthew Cox Male 19 MOPEN 18 Otley AC 00:34:00 19 00:33:59 19
865 Martin Peace Male 20 M40 2 Bingley Harriers 00:34:06 20 00:34:04 20
486 John Broom Male 21 MOPEN 19 Holmfirth Harriers 00:34:07 21 00:34:04 21
1099 David Driver Male 22 MOPEN 20 Leeds City AC 00:34:22 22 00:34:20 22
672 Anthony Bourne Male 23 MOPEN 21 Otley AC 00:34:27 23 00:34:24 23
652 Craig Keedy Male 24 MOPEN 22 St Theresas AC 00:34:50 24 00:34:48 25
482 Chris Dunne Male 25 MOPEN 23 North York Moors AC 00:34:55 25 00:34:51 26
468 Dennis Speck Male 26 MOPEN 24 Pocklington Runners 00:34:58 26 00:34:54 27
1067 Adam Fozzard Male 27 MOPEN 25 City of Hull 00:34:58 27 00:34:44 24
644 Neil Penn Male 28 MOPEN 26 Wakefield Harriers 00:35:03 28 00:34:57 28
83 Robin Lawrence Male 29 MOPEN 27 Bingley Harriers 00:35:04 29 00:35:01 29
191 Antony Bradford Male 30 M40 3 Spenborough 00:35:06 30 00:35:05 31
1203 Nicola Geddes Female 1 FOPEN 1 Scunthorpe & District AC 00:35:06 31 00:35:05 30
886 Steven Gascoyne Male 31 MOPEN 28 Chesterfield & District AC 00:35:16 32 00:35:13 32
125 Adam Wells Male 32 MOPEN 29 Killamarsh Kestrels 00:35:19 33 00:35:17 33
1284 Owen Flange Male 33 MOPEN 30 Oldham and Royton Harriers 00:35:25 34 00:35:24 34
605 Charles Lines Male 34 M45 1 Bradford Grammar School 00:35:32 35 00:35:27 35
1028 Helen Singleton Female 2 FOPEN 2 Wakefield Harriers 00:35:33 36 00:35:32 36
237 Marko Gvero Male 35 M40 4 Keighley & Craven AC 00:35:37 37 00:35:34 37
182 Sarah Jarvis Female 3 FOPEN 3 Bingley Harriers 00:35:39 38 00:35:37 38
870 Christopher Moran Male 36 MOPEN 31 Doncaster AC 00:35:45 39 00:35:39 39
629 Will Kerr Male 37 MOPEN 32 St Bede's AC 00:35:48 40 00:35:42 40
866 Ricky South Male 38 M45 2 Holmfirth Harriers 00:35:48 41 00:35:46 41
656 James Clark Male 39 MOPEN 33 Pudsey Pacers 00:35:51 42 00:35:49 44
793 Pumlani Bangani Male 40 MOPEN 34 Salford Harriers 00:35:52 43 00:35:49 43
59 Natalie Farrow Female 4 FOPEN 4 Cleethorpes Athletic Club 00:35:52 44 00:35:48 42
788 Simon Mounsey Male 41 MOPEN 35 Rotherham Harriers 00:35:58 45 00:35:56 47
1110 Christian Shaw Male 42 MOPEN 36 Askern and District 00:36:00 46 00:35:53 46
270 James Wardman Male 43 MOPEN 37 Richmond & Zetland Harriers 00:36:01 47 00:35:58 48
65 James Webb Male 44 MOPEN 38 Leeds University Ac/cc Club 00:36:08 48 00:36:01 49
251 Lee Wilkinson Male 45 MOPEN 39 Stockport Harriers & AC 00:36:10 49 00:35:53 45
564 Richard Bateson Male 46 MOPEN 40 00:36:13 50 00:36:11 50
67 Gwilym Thomas Male 47 MOPEN 41 Valley Striders 00:36:18 51 00:36:14 51
159 Philip Cooper Male 48 MOPEN 42 Steel City Striders 00:36:18 52 00:36:16 52
114 David Potter Male 49 M45 3 Bingley Harriers 00:36:22 53 00:36:20 54
92 Richard Balshaw Male 50 M40 5 Bingley Harriers 00:36:24 54 00:36:17 53
421 Sam Russell Male 51 MOPEN 43 Wigan Harriers 00:36:26 55 00:36:26 56
218 Kelly Crickmore Female 5 FOPEN 5 Chester Tri 00:36:27 56 00:36:25 55
138 Ian Monaghan Male 52 MOPEN 44 Chesterfield & District AC 00:36:31 57 00:36:27 58
192 Kevin McMullan Male 53 M40 6 Valley Striders 00:36:33 58 00:36:27 57
922 Julian Rose Male 54 M45 4 Holmfirth Harriers 00:36:35 59 00:36:29 59
1230 Jess Trowbridge Female 6 FOPEN 6 Gateshead AC 00:36:37 60 00:36:35 61
708 Michael Walsh Male 55 MOPEN 45 Ackworth Road Runners 00:36:38 61 00:36:35 60
39 Matt Holden Male 56 MOPEN 46 West 4 Harriers 00:36:42 62 00:36:38 62
384 Dean Moore Male 57 MOPEN 47 North York Moors AC 00:36:46 63 00:36:42 65
719 Robin Owen Male 58 MOPEN 48 Abbey Runners 00:36:46 64 00:36:38 63
113 Trevor Clough Male 59 M50 1 Leeds City AC 00:36:47 65 00:36:43 67
926 Jared Croft Male 60 MOPEN 49 Holmfirth Harriers 00:36:50 66 00:36:43 66
896 Martin Murray Male 61 M40 7 North York Moors AC 00:36:51 67 00:36:47 69
1065 David Hunt Male 62 MOPEN 50 City of Hull 00:36:56 68 00:36:44 68
745 Paul Whittingham Male 63 M40 8 Sutton-in-Ashfield Harriers 00:36:57 69 00:36:41 64
140 Daniel Fisher Male 64 MOPEN 51 Valley Striders 00:37:00 70 00:36:56 70
520 David McGuire Male 65 M40 9 Virgin Active Road Runners 00:37:06 71 00:37:01 71
181 Marc Teasey Male 66 M40 10 Bingley Harriers 00:37:10 72 00:37:03 72
243 Mick Brearley Male 67 M45 5 St Bede's AC 00:37:17 73 00:37:07 73
659 Paul Mitchell Male 68 M45 6 Bingley Harriers 00:37:23 74 00:37:20 74
673 Steven Large Male 69 M40 11 Horsforth Harriers 00:37:32 75 00:37:23 76
1161 Mark Legge Male 70 M40 12 Easingwold Running Club 00:37:36 76 00:37:34 78
1189 Stuart Croydon Male 71 MOPEN 52 Steel City Striders 00:37:38 77 00:37:35 79
470 Stuart Little Male 72 MOPEN 53 Sheffield Running Club 00:37:41 78 00:37:37 81
688 Stephen Whiteley Male 73 M40 13 Barnsley Harriers 00:37:47 79 00:37:36 80
70 Philip Martin Male 74 M45 7 Holmfirth Harriers 00:37:51 80 00:37:49 83
276 Tim Taylor Male 75 M40 14 Rothwell & District Harriers 00:37:55 81 00:37:46 82
228 Melissa Neal Female 7 FOPEN 7 Peterborough AC 00:37:55 82 00:37:54 84
1192 Simon Courtney Male 76 MOPEN 54 Stadium Runners 00:37:57 83 00:37:33 77
274 Denis O'Gorman Male 77 M55 1 City Of Sheffield AC 00:38:05 84 00:38:02 86
172 Emily Klee Female 8 FOPEN 8 Leeds City AC 00:38:07 85 00:38:03 88
844 Jeremy Ladyman Male 78 MOPEN 55 Valley Striders 00:38:11 86 00:38:05 89
244 Mark Harney Male 79 M45 8 York Acorn RC 00:38:12 87 00:38:07 90
349 Tim Savage Male 80 M40 15 00:38:15 88 00:38:11 92
1062 Pete Johnson Male 81 M55 2 Scarborough AC 00:38:15 89 00:38:13 93
1114 Chris Richardson Male 82 M40 16 York Knavesmire 00:38:19 90 00:38:11 91
248 Stuart Carroll Male 83 MOPEN 56 Royton Road Runners 00:38:22 91 00:37:21 75
1041 Emma Smith Female 9 FOPEN 9 Vegetarian AC 00:38:26 92 00:38:23 96
952 Paul O'Looney Male 84 MOPEN 57 Ilkley Harriers 00:38:28 93 00:38:16 94
183 Paul Skidmore Male 85 M50 2 Woodkirk Striders 00:38:32 94 00:38:28 98
512 Dan Murray Male 86 MOPEN 58 Valley Striders 00:38:33 95 00:38:18 95
861 Joe Brown Male 87 MOPEN 59 York Knavesmire Harriers 00:38:36 96 00:38:27 97
888 Sue Becconsall Female 10 F45 1 Bingley Harriers 00:38:36 97 00:38:33 100
1281 Mitchell Owen Robinson Male 88 MOPEN 60 Chesterfield & District AC 00:38:40 98 00:38:30 99
401 Paul Watson Male 89 MOPEN 61 Barnsley Harriers 00:38:42 99 00:38:02 87
1080 Joanna Seymour Female 11 FOPEN 10 Hallamshire Harriers 00:38:47 100 00:38:42 102