2010 Conwy Half Marathon

915 results found. Perform another search | Print these results

Race Number First Name Surname Gender Gender Position Category Category Position Club Gun Time Overall Position Chip Time Chip Position Tweet Share
540 Christopher Hollinshead Male 1 M40+ 1 STAFFORD HARRIERS 01:14:24 1 01:14:24 1
960 David Lockett Male 2 M40+ 2 SALFORD HARRIERS & AC 01:15:48 2 01:15:47 2
969 Ian Lawton Male 3 MSEN 1 LIVERPOOL HARRIERS 01:17:18 3 01:17:17 3
928 David Hudson Male 4 M35+ 1 SALFORD HARRIERS & AC 01:17:37 4 01:17:36 4
935 Phil West Male 5 M35+ 2 SALFORD HARRIERS & AC 01:18:59 5 01:18:58 5
789 Christian Prior Male 6 MSEN 2 CHESTER TRI CLUB 01:19:08 6 01:19:08 6
825 Alvin Cooney Male 7 M35+ 3 MERSEY TRI 01:21:54 7 01:21:49 7
580 Ben Carrington Male 8 MSEN 3 01:22:06 8 01:22:05 8
730 Steven Thomas Male 9 M40+ 3 DEESTRIDERS RUNNING CLUB 01:22:27 9 01:22:27 9
457 Charles Foster Male 10 M35+ 4 SALFORD HARRIERS & AC 01:22:38 10 01:22:37 11
959 Walter Staiano Male 11 MSEN 4 01:22:39 11 01:22:35 10
437 Kelvin Amos Male 12 M50+ 1 STAFFORDSHIRE MOORLANDS AC 01:22:53 12 01:22:51 12
51 Martin Green Male 13 M35+ 5 NORTH WALES ROAD RUNNING CLUB 01:23:15 13 01:23:14 13
711 Lewis Calvert Male 14 MSEN 5 SALFORD HARRIERS & AC 01:23:24 14 01:23:22 14
1082 Arwel Lewis Male 15 M50+ 2 ERYRI HARRIERS 01:23:34 15 01:23:34 15
642 Claire Walton Female 1 FSEN 1 WALLASEY ATHLETICS CLUB 01:23:46 16 01:23:39 16
115 Robert Chadwick Male 16 MSEN 6 01:24:14 17 01:24:13 17
88 Robert Jones Male 17 MSEN 7 WREXHAM AAC 01:24:48 18 01:24:37 18
238 Keith Scovell Male 18 M45+ 1 ARROWE PARK AMBLERS 01:24:57 19 01:24:54 19
187 Matthew Stott Male 19 MSEN 8 01:25:41 20 01:25:31 20
554 Adrian Williams Male 20 M40+ 4 ERYRI HARRIERS 01:26:20 21 01:26:13 21
451 Sean Cordell Male 21 M40+ 5 SALFORD HARRIERS & AC 01:26:35 22 01:26:31 22
589 Robert Burke Male 22 M45+ 2 LIVERPOOL RUNNING CLUB 01:26:40 23 01:26:38 23
1061 James Bell Male 23 MSEN 9 01:26:42 24 01:26:40 24
637 Martin Witty Male 24 M40+ 6 DEESTRIDERS RUNNING CLUB 01:26:52 25 01:26:46 25
1174 Angus Mackay Male 25 MU25 1 BANGOR UNIVERSITY AC 01:26:58 26 01:26:57 27
207 Paul Ballinger Male 26 M50+ 3 DENBIGH HARRIERS 01:27:04 27 01:26:54 26
1041 Vincent Edwards Male 27 M35+ 6 01:27:14 28 01:27:08 28
1036 Peter Davies Male 28 MU25 2 BANGOR UNIVERSITY AC 01:27:23 29 01:27:22 30
919 Luke Parker Male 29 MU25 3 PENNY LANE STRIDERS 01:27:43 30 01:27:11 29
799 Rhian Roxburgh Female 2 F35+ 1 01:27:44 31 01:27:37 31
510 Simon Quick Male 30 MSEN 10 01:27:45 32 01:27:40 32
174 Michael Burns Male 31 M40+ 7 ELLESMERE PORT 01:27:48 33 01:27:44 33
726 Jenny Brierley Female 3 FU25 1 BANGOR UNIVERSITY AC 01:28:01 34 01:28:00 34
57 David Nalder Male 32 M55+ 1 ELLESMERE PORT 01:28:05 35 01:28:02 35
1004 Stephen Harrison Male 33 M35+ 7 FETCH EVERYONE RUNNING CLUB 01:28:27 36 01:28:14 36
1006 Steve Broadfoot Male 34 M45+ 3 NORTHERN VETERANS AC 01:28:30 37 01:28:28 37
304 Ellie Sutcliffe Female 4 FSEN 2 01:28:38 38 01:28:32 38
183 Scott Butterworth Male 35 M40+ 8 ERYRI HARRIERS 01:28:46 39 01:28:39 39
940 Andy Fryer Male 36 M45+ 4 01:28:51 40 01:28:44 40
1100 Steven Evans Male 37 M45+ 5 SCUNTHORPE DUATHLON CLUB 01:29:06 41 01:29:00 41
519 Russell Williams Male 38 M45+ 6 CHEADLE RC 01:29:08 42 01:29:03 42
54 Mark Davies Male 39 M35+ 8 01:29:10 43 01:29:06 45
855 Joe Tillett Male 40 MSEN 11 01:29:17 44 01:29:05 43
504 Sean Walker Male 41 M35+ 9 01:29:17 45 01:29:05 44
1175 Gary House Male 42 MSEN 12 01:29:27 46 01:29:17 46
539 Liz Mahon Female 5 FSEN 3 01:29:43 47 01:29:38 47
101 Paul Williams Male 43 M40+ 9 SHROPSHIRE SHUFFLERS 01:29:46 48 01:29:42 48
509 Mark Humphreys Male 44 M45+ 7 CHESTER TRI CLUB 01:29:56 49 01:29:51 49
1105 Wezley Oakley Male 45 MSEN 13 01:30:16 50 01:30:15 51
803 Jean-Sebastien Fortune Male 46 MSEN 14 01:30:38 51 01:29:57 50
577 Gwyn Roberts Male 47 M40+ 10 01:30:38 52 01:30:36 54
1057 Andrea Rowlands Female 6 F35+ 2 ERYRI HARRIERS 01:30:39 53 01:30:31 52
936 Anthony Jones Male 48 MU25 4 01:30:42 54 01:30:33 53
317 Neil Plested Male 49 M50+ 4 VILLAGE ROAD RUNNERS 01:30:46 55 01:30:42 56
702 Ronald Warrender Male 50 M50+ 5 SALFORD HARRIERS & AC 01:31:05 56 01:31:04 57
1135 David Gilbert Male 51 M45+ 8 01:31:15 57 01:30:41 55
430 Stephen Norbury Male 52 MSEN 15 01:31:19 58 01:31:12 58
875 Mark Flanagan Male 53 M45+ 9 SUNLIGHT RUNNERS 01:31:20 59 01:31:17 59
1020 Stephen Bellis Male 54 M55+ 2 BUCKLEY RUNNERS 01:31:36 60 01:31:32 64
1142 Catherine Hewitt Female 7 F45+ 1 WREXHAM 01:31:39 61 01:31:31 61
1015 Jeff Gifford Male 55 M45+ 10 EREWASH RUNNING CLUB 01:31:43 62 01:31:31 60
701 Frank Murray Male 56 M60+ 1 SALFORD HARRIERS & AC 01:31:44 63 01:31:41 67
636 Tom Eagle Male 57 MSEN 16 CHESTER TRI CLUB 01:31:45 64 01:31:32 63
1049 Phillippa Morris Female 8 FSEN 4 01:31:50 65 01:31:46 68
465 Patrik Corrigan Male 58 M45+ 11 BIRKENHEAD A.C. 01:31:55 66 01:31:49 69
1149 Andrew Birch Male 59 M40+ 11 TRISMART 01:32:01 67 01:31:32 62
247 Michael Thelwell Male 60 M35+ 10 01:32:05 68 01:31:57 71
834 Mark Clair Male 61 MSEN 17 LIVERPOOL 01:32:09 69 01:31:38 65
1064 Carl Mountain Male 62 MSEN 18 LIVERPOOL RUNNING CLUB 01:32:13 70 01:32:01 72
1178 Irfon Rowlands Male 63 M40+ 12 CYBI STRIDERS 01:32:19 71 01:32:15 74
148 Fred Maier Male 64 MU25 5 BANGOR UNIVERSITY AC 01:32:22 72 01:32:20 76
927 Paul Jones Male 65 M35+ 11 ERYRI HARRIERS 01:32:30 73 01:32:23 78
563 Daniel Bucknole Male 66 MSEN 19 01:32:39 74 01:32:21 77
1044 Andrew Berry Male 67 M35+ 12 01:32:40 75 01:31:51 70
544 Lee Mahon Male 68 MSEN 20 01:32:42 76 01:32:34 81
871 Steve Coleman Male 69 M45+ 12 ASTLEY & TYLDSLEY ROAD RUNNERS 01:32:44 77 01:32:33 80
221 Philip Payne Male 70 MSEN 21 01:32:48 78 01:32:32 79
925 Stephen Askey Male 71 M50+ 6 NEWCASTLE (STAFFS) A.C. 01:32:54 79 01:32:18 75
774 Spencer Davies Male 72 M40+ 13 TELFORD ATHLETIC CLUB 01:32:55 80 01:32:51 82
753 Mark Mayers Male 73 M40+ 14 ABERGELE HARRIERS 01:33:06 81 01:31:40 66
310 Mark Whitehead Male 74 M35+ 13 01:33:14 82 01:32:05 73
1108 Mark Sullivan Male 75 MU25 6 PENNY LANE STRIDERS 01:33:23 83 01:33:05 83
231 Laura Mountjoy Female 9 FU25 2 BLACKPOOL AND FYLDE 01:33:29 84 01:33:22 84
1138 Paul Nyland Male 76 M40+ 15 01:33:30 85 01:33:25 86
889 Thomas Beakes Male 77 MSEN 22 01:33:44 86 01:33:35 88
759 Andrew Nunney Male 78 MSEN 23 ROYAL NAVY 01:33:51 87 01:33:44 90
613 Katherine Brougham Female 10 FSEN 5 01:33:55 88 01:33:31 87
1161 Robert Chambers Male 79 MSEN 24 TATTENHALL RUNNERS 01:33:56 89 01:33:24 85
4 Derek Lodge Male 80 M45+ 13 LANCASHIRE POLICE RUNNING TEAM 01:34:01 90 01:33:59 96
511 Jonathan Williams Male 81 M40+ 16 WRECSAM TRI 01:34:05 91 01:33:48 91
484 Gavin Roche Male 82 M35+ 14 01:34:06 92 01:33:39 89
710 Andrew Roberts Male 83 M45+ 14 01:34:09 93 01:33:55 94
43 Andy Yates Male 84 M45+ 15 01:34:09 94 01:33:51 92
433 Joanne Henderson Female 11 FSEN 6 01:34:16 95 01:33:55 93
1166 Adrian Church Male 85 M35+ 15 01:34:17 96 01:33:58 95
314 Tom Temple Male 86 M55+ 3 SALFORD HARRIERS & AC 01:34:22 97 01:34:21 98
870 Andy Seal Male 87 M45+ 16 TELFORD HARRIERS 01:34:28 98 01:34:09 97
490 David Williams Male 88 M35+ 16 01:34:53 99 01:34:30 99
140 Andy Jones Male 89 M35+ 17 NORTH WALES ROAD RUNNING CLUB 01:35:00 100 01:34:54 101